Woudhoek A CENTRUM c3al on de eaule LAURA LAGENDIJK 09 oor desbundige solioonheidsi)erzorcflny STiCHTING SAMENLEVINGSOPBOUW SCHIEDAM NOORD - Politick Cafe - Schiedam-Noord - 7 mei - Eisen voor een nieuwe stadswijk Wat is er gerealiseerd? Kunt u een datum noemen? Kunt u een datum noemen? Rijwiel- en Bromlietshandel Tevens het adres voor huishoudelijke elektrische artikelen. Paden Vuilcontainers Veel geslaagden bij Instifuut De Jongh Autofochf 27 mei Laatste herirtnering D'r zijn winkeliers die best nog een paar klanten meer willen hebben. Zeker nooit van Noorder Akkoorden gehoord. Als een van de voornaamste belangenvertegenwoordigers van de be- voIking van Schiedam-Noord hebben de wijkvereniging Groenoord e.o., de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord en Gera Bot een avond georganiseerd die geheel gericht was op het woon/leef klimaat van Noord, nu en in de toekomst. Het li-gt voor de hand dat men vertegenwoordigers van de politieke partijen, merendeals wonend in Noord, uitnodigden om hun visie en plannen kenbaar te maken. Velen gaven aan deze uitnodiging gehoor. De avond werd door ongeveer 100 man bezocht. Dit aantal is op zich niet slecht, maar wel bedroevend als men bedenkt dat in Noord 18.000 rnensen wonen. De vergadering werd door Dhr. Alijk geleid aan de (hand van de volgende vragen: - Aan welke eisen moet de opzet van een nieuwe wijk voldoen voor de funiktie van een goed woon/leef klimaat? - Welk deel van die eisen is gerealiseerd in Schiedam-Noord? - Welke zijn niet gerealiseerd en waarom? - Wanneer worden deze eisen wel gerealiseerd? Door alien werd vrijwel dezelfde opsomming gegeven. U kent het rijtje wel: Aksent op laagbouw, verkeersluwe gebieden, voorrang voor voetgangers en fietsers, groen, recreatie, opvangmogelijk- heden voor kinderen, wijkcentrum (P.v.d.A.: b.v. het oude raadshuis) winkels, openbare gebouwen, goe- de aanvoerwegen, parkeergelegen- heid, goed openbaar vervoer. Bovendien moet dit alles zo flexi- bel opgezet worden dat ook een volgende generatie hierin kan en wil leven. De P.v.d.A. voegde hieraan toe dat de bevolking over de opzet vanaf het begin zeggenschap moet heb- ben. De P.P.R. bevastigde dit. De C.P.N, zou een nieuwe opzet politiek willen benaderen en eerst nagaan waardoor er nog steeds zulke onleefbare wijken uit de grond verrijzen. Zij- acht het ook wenselijk dat de bevolking zich organiseert rond hun belangen5 b.v. betaalbare woningen. De P.S.P. aksentueerde de licha- melijke en geestelijke gevolgen voor kinderen die in een hoge flat opgroeien en de P.P.R. benadrukte dat men voor alles moet voorko- men dat er slaapsteden ontstaan. U ziet: ieder weet wat wenselijk is. De vraag blijft echter: hoe en wanneer wordt dit gerealiseerd? Sommigen in de zaal waren van mening'dat het in de toekomst ook nuttig is eerst te inventariseren wat er gehandhaafd kan blijven in b.v. oudere wijken voordat men een plan opzet, los van de be- staande situatie. Deze vraag werd in feite ontken- nend heantwoord. Vanachter de tafel gaf men haarscherp aan wat er ontbreekt. Verkeersveiligheid, slechte wegen problemen rond de Mozartlaan, de Eduard van Beinumlaan en Ghur- chilflweg; de kil'heid van de wijk; gebrek aan recreatiemogelijkhe- den (Midden Delftland!), aan win kels, betaalbare woningen. De zaal herkende dit maar al te goed. Het ontlokte de uitroep; Slapen de politieke partijen, de gemeenteraadsleden?, en hier werd toegegeven dat de bestuur- lijke organisaties - op zijn zachtst gezegd - beter zouden kunnen funktioneren en meer kontakt met de basis zouden moeten hebben. Een taak voor de volgende ge- meenteraad Wat moet er zijn, wat is er. niet, wanneer komt het wel? De anonimiteit achter de tafel bleek groot. Wie is verantwoorde- lijk voor het trage funktioneren? Data. De P.v.d.A. noemde voor de bouw van het winkelcentrum 2 jaar. Maar het werd niet duidelijk of dit centrum dan gerealiseerd was of dat binnen dit tijdperk de eerste paal geslagen werd. Als oorzaak voor de traagheid werd genoemd: de weigering van V&D om zioh hier te vestigen, het geringe enthousiasme van de win- keliers (zou men ibij de gemeente toch de prioriteiten ergens anders leggen?) De V.V.D. verschool zich achter het behouden raadshuisje, waar door de tekeningen veranderd zouden moeten worden. De zaal reageerde met: wat een filauwe kul, het een hoeft niets met het •ander te maken te hebben. De C.P.N, zegde toe te werken aan drastiese demokratisering in het woningbeleid, aan huurbare win kels (Schiedam heeft veel grond met erfpacht) voor de midden- stand. De Wegen, Al is de enquette van de werkgroep van de P.v.d.A. nog niet uitgewerkt, en weet men dat er ook onder de bevolking zeer verschillende meningen zijn over een ideaal en veilig wegennet, toch kan men zonder meer zeggen dat het hier een puinhoop is. Onder ander doordat men zich bij de planning van de wijk verkeken heeft op de riolering, waardoor men later een diepriool moest aan- leggen. Ondertunneling, verkeers- drempels, vernauwing en/of ver- breding, stoplichten racebanen, doortrekken van rijksweg 19 en de 's-Gravenlandseweg wordt al- lemaal ter sprake gebracht op 20 mei in een openbare vergadering met als onderwerp: plan wegen net. Een voile publieke tribune is het beste bewijs dat dit onderwerp onze belangstelling heeft Open vraag blijft ook de realise- ring van het openbaar vervoer. Metro? Sneitram? Kosten? Gratis? De inspraak. Eisen moeten hard gemaakt worden, men moet mee voorbereiden en beslissen. Daar- voor is informatie nodig. Men zal de bewoners serieus moeten ne- men en niet proberen hen zoet te houden met vage beloften die nauwelijks te kontroleren zijn. Men gaf kritiek op de bewoners, zei dat de gemeente niet wist wat men in de wijk wilde (koppelde hieraan de wens een kommunika- tie-centrum op te zetten - P.P.R.). Maar toevallig, al is dit natuurlijk geen toeval, wist men in de zaal dat alle wensen en vragen uit de wijk al jarenlang regelmatig met de gemeente besproken worden en dus bekend geacht mogen zijn. Men zag het meeste heil in in spraak vanuit bestaande organisa ties en verenigingen omdat de er- varing met wijkraden niet erg gunstig is. Zij dreigen net zo on- hanteerbaar en log te worden als de gemeenteraden. Het wijkcentrum. Men noemde de wachttijd die ons nog rest aan- vaardbaar. Het is maar wat je er- onder verstaat. Duidelijk werd in elk geval dat men hieraan hoge prioriteit geeft (P.v.d.A., P.P.R.). Het ontwerp is gemaakt, de sub- sidie aangevraagd (volgens zeg gen, want de kommissie wijkcen trum is hierover door B W niet op de hoogte gesteld) zou het wer- kelijk bouwen warden in b.v. Sep tember 1974 Nee, maar wij kunnen wel een tijdstip noemen waarop wij op- nieuw alien die zich beroepshalve met Schiedam-Noord zullen gaan bezig houden uitnodigen om er- achter te komen wat er gereali seerd is van onze wensen en wat er nog in de pen zit. Dit zal ge- beuren rond September. Wij hopen dat u door uw komst te kennen wilt geven dat een goed woon/leef klimaat levensnoodza- kelijk is. S.S.S.N. P.S. Wij bieden Mevr. Heesbeen onze verontschuldiging aan van- wege het feit dat wij bij voor- gaande publioaties over dit Poli tiek Cafe de naam van de V.V.D. door een onverklaarbare oorzaak niet vermeld hebben. Noordeinde 2 - Kethel Telefoon 70 68 74 Hoe maken we onze wijk gezellig en leefbaar was een kreet van enige bewoners van Woud hoek. Om enig inzicht te krijgen in de wensen en verlangens van deze bewoners, zijn op 2 mei j.l. in samenwerking met de opbouw- werkster, Gera Bot, twee bijeen- komsten belegd in het Heijermans- flat waar 60 bewoners/sters aanwezig waren. De belangrijkste punten die hier naar voren kwamen zijn: Speel- en ontspannings-mogelijk- heden voor alle leeftijdsgroepen. - Gras- en trapveldjes (voetbal- len tussen de woningen is voor de meeste bewoners een grote plaag). - Zandbakken met speelbaar zand wip, schommel, enz. erin. - Bankjes voor (groot) ouders. - Parkeerplaats asfalteren voor rolschaatsbaan. - Steenmassa in de van Gasteren- straat een fleuriger aanzien geven. - Naast de school 'Woudhoek' een grasvoorziening met sohool- tuintjes. De paden in de wijk zijn ioop- paden geen fiets en/of bromfiets- paden, wat door borden misschien aangegeven kan worden. De straataanduiding verbeteren en de kleine paaltjes aan het be gin van de paden vervangen of weghalen. De containers verder van de tui- nen plaatsen i.v.m. de stank en het aanzien, eventueel inbouwen tussen steen of groen, regelmatig reinigen en niet alleen ledigen. Waar en wanneer komt er een: - Winkelcentrum, - Instructiebad, - Ontmoetingscentrum Wat gaat er gebeuren met het zgn. metro-trace Komt er aan de zuidzij-de nog een autoweg en/of wandelpad Wat wordt er gedaan aan de slech te ontvangst van radio en T.V., via het centraal antenne-systeem? Om aan de weet te komen, wat wij van gemeente wege kunnen verwachten, zullen door enige be woners/sters in samenwerking met eerdergenoemde opbouw- werkster, informatieve gesprek- ken worden gevoerd, waarvan een verslag te verwachten is in de e.v. Noorder Akkoorden. Mevr. E. M. de Paepe, tel. 70 19 56, Mevr. G. v. d. Spek, tel. 70 95 38. Bij de enkele weken geleden ge- houden examens machineschrijven slaagden de dames Lucy Boer, Jose Bouwer, Ria de Jong, Fran- cina Jongste, Mevr. de Lege, Marie Louise Smit, Sonja Smit en Elly Verboon. Alle leerlingen van Instituut De Jongh, Griegplein 144. Het valt ons op dat verhoudings- gewijs zo veel leerlingen van dit instituut slagen, ook nu weer 8 van de 11 kandidaten. Wanneer U zich hebt laten in- schrijven voor de Autotocht op maandag 27 mei denkt U dan wel eraan dat de autobussen om 8 uur 's-morgens klaar staan op de Laan van Bol'Es tegenover de SUPER COOP, en op het Joh. Straussplein tegenover no. 10. U moet zich wel houden aan de met U afgesproken plaats voor het opstappen en verder gelieve U de aanwijzingen te volgen van de leider(sters). Bij eventuele ziekte gelieve U tijdig te bellen of anders te laten bellen. Zoudt U nog mee willen en U hebt zich niet opgegeven bel dan even naar Mevr. G, v. d. Spek, tel. 70 95 38 of Drr. G. de Jager, tel. 70 10 65, heel misschien is er een plaatsje vrij gekomen. Het Bestuur. GEDIPLOMEERD SCHOONHEIDSSPECIALISTE Behandeling volgens afspraak, ook 's-avonds Sibeliusplein 236 Telefoon 70 57 62 Groenoord

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 7