Enkele Liberale voornemens voor de komende vier jaar Een liberaal is voor iedereen! STEM V.V.D. LUST 3 DE V.V.D. vindt, DE V.V.D. vindt, DE V.V.D. vindt, DE V.V.D. vindt, DE V.V.D. vindt, DE V.V.D. vindt, DE V.V.D. vindt, DE V.V.D. vindt, DE V.V.D. vindt, DE V.V.D. vindt, DE V.V.D. vindt, DE V.V.D. vindt, DE V.V.D. vindt, DE V.V.D. vindt, dat de inspraak van de burgerij iets anders is dan aktiegroepen en spandoeken. Inspraak is, dat een politieke partij naar de burgers gaat en zich laat voorlichten, wat er gaande is; naar aanleiding van deze informatie zal de V.V.D. zijn mening kunnen vormen. dat subsidie niet een doel moet zijn, maar een middel om bewezen prestatie te steunen; met andere woorden: niet in het wilde weg met de gemeenschapsgelden strooien. dat de burger recht heeft op een optimale bescherming van persoon en bezittingen. De V.V.D. meent, dat de politie die middelen moeten worden verschaft, welke nodig zijn om deze taak naar behoren te kunnen verrichten. dat in het resterende gedeelte van Schiedam, waar nog woningen kunnen worden gebouwd, overwegend eengezinswoningen gebouwd dienen te worden, zowel in de woningwetsector, als in de vrije sector; dat de toekomstige bewoonster in een zeer vroeg stadium inspraak moet hebben, met betrek- king tot een zo juist mogelijke indeling van de woning. dat de ontwikkeling van de binnenstad in verhoogd tempo zal moeten plaatsvinden; elke vorm van tijdverlies zal voor Schiedam nadelig zijn, zowel voor de konsument als voor het bedrijfsleven. dat milieubeheer niet ophoudt bij het weren van bodem-, water-, luchtverontreiniging, maar dat ook de burger zelf zijn „eigen straatje" dient schoon te houden. Een goede voorlichting van de Gemeente is daarvoor noodzakelijk. dat zo de werkgelegenheid dit vereist, schone industrieen aangetrokken dienen te worden en om bestaande industrieen te behouden, soepele erfpachtvoorwaarden of grondverkoop moge- lijk moet zijn. dat zo spoedig mogelijk alle beletselen uit de weg moeten worden geruimd, die de bouw van een winkelcentrum in Groenoord belemmeren. Een goed winkelcentrum in Schiedam-Noord zal in niet geringe mate de leefbaarheid daar bevorderen. dat iedereen recht heeft op een goede T.V. ontvangst; daarom moet er een centraal antenne- systeem (kabel T.V.) gerealiseerd worden. dat de Sporthal Margriet uitgebreid dient te worden; de indoorsporten zullen hierdoor grotere mogelijkheden krijgen. De buitensporten moeten door het kreeren van van nieuwe sportvelden geaktiveerd worden. dat politieke beinvloeding van onze schoolgaande jeugd geen taak is voor het onderwijs. dat een socialistisch program-kollege geen waarborg is voor de demokratie. Wij vinden dit een te eenzijdige benadering, want een groot gedeelte van de bevolking wordt dan de mond gesnoerd dat de jongeren recht hebben op een eigentijdse beleving van hun jeugd. Aan de jongeren zal een grote mate van zelfstandigheid moeten worden gegeven om hun idealen te verwezenlijken. dat dit haalbare wensen zijn, als u dat ook vindt, d&n mogen wij op uw stem rekenen. 1. G. P. Verhulsdonk 2. Mevr. A. Dirkzwager-van Zoelen 3. T. Bakkers 4. C. van Tilborg 5. A. Lauwaars 6. Mevr. A. de Jong-Sunderman 7. C. W. van der Zouwen 8. Mevr. B. L. A. van Senden-Pons I

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 9