(^uwelier R.A.P. VARIA VARIA a s WATERPUT voor MALAWI z o o o o Voorjaarsbusreis bejaarden-soos St. Martinus EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN STICHTING SAMENLEVINGS0PB0UW SCHIEDAM-N00RD Woudhoek. Plantsoeneradienst. Gem. Werken. Kruidenfuintjes in Kethel en Groenoord FOTO/FILM Foto- en Hi n fiimtips FOTO/FILM Foto en I n fiimtips Malawi een van de vele afrikaanse landen die vechten voor een mens- waardig bestaan, een arm land zonder bodemrij'kdom, behalve hef land zelf. Malawi een land waar de gezondheidstoestand slecht is en onderwijs een luxe. Daarom hebben de protestantse kerken met de katholieke kerk in Malawi een opbouwcentrum ge- sticht Christian Service Commit tee) om te vechten tegen honger, ziekte en onwetendheid. Een van de projeoten is het boren van waterputten in de dorpen. Nu moet iedere druppel water van ver gehaald worden, uit een wel, een rivier of een bron. In de droge tijd moet men vaak nog verder lopen om wat water te verkrijgen om te drinken of te koken. De plaatsen waar de mensen water halen word enook door de dieren gebruikt, het water is dan ook een bron van infectie gevaar. Water, voor ons waterrijk landje een zorg omdat we onderlopen als we het niet buiten onze dijiken houden. Water ook een zorg voor de mensen in Malawi, omdat men uren moet lopen om wat water te halen, omdat het een bron van ziekten is, omdat er soms geen water is We helpen een land niet door er voedsel naar toe te sturen, als het op is moet er weer gestuurd worden. Honger bestrijden is niet een kwestie van voedsel alleen, maar de mensen die door honger bedreigd worden helpen hun eigen voedsel te verbouwen. Help hen die zichzelf willen helpen Vele dorpen in Malawi willen hun eigen waterput, willen zelf helpen bij het bouwen van de put, om zo een zekere watervoorziening te krijigen, maar er is wat geld voor nodig en dat is er niet Daarom - de mensen hebben water nodig om hun gezondheid, hun landbouw en hun levensom- standigheden te verbeteren: wij helpen bouwen De diaeonie van de Herv. kerk Kethel-Groenoord wil f 2000.- bij - een brengen voor het boren van een put met een handpomp. U bouwt toch ook mee Stort uw bijdrage op giro 44 63 88 van de diaeonie van de Herv. kerk Kethel-Groenoord onder vermel- ding: „waterput" U kunt ook uw bijdrage in een envelop afgev enbij een van de kerkeraadsleden of predikanten. Het beste wat u a an iemand kunt geven is e enbetere toekomst Bouw daarom mee aan een water- put in MALAWI. l-t CL >1 Afigaande op de voorspellingen der K.N.M.I. beloofde 13 mei een zon- nige dag te worden, opgewekt be- gonnen wij dan ook om i 9 uur aan een ibusreis langs de Delta- werken. Maar reeds op het plat form van het Eurorama uitstap- pend voor de koffie met gebak vielen reeds de eerste regendrup- pels en ondanks de goede voor spellingen is de regen ons die dag steeds nabij gebleven. Ondanks deze tegenslag zijn we opgewekt verder gegaan lang-s alle in uitvoering zijnde Deltawerken. Via den Briel - Oostvoorne - Roc- kanje - Tinte - Stellendam - Oud- dorp - Scharendijke naar Haam- stede voor het gebruik van de koffietafel. Ongelooflijk zoails de chauffeur kon vertellen over deze werk-ob- jecten (maar het was dan ook een Zeeuw). Hij heeft dan ook niets overgeslagen. Na de koffietafel een rondrit over het ei'land en bezoek aan Zierik- zee - via Bruinisse - Oude Toragen Willemstad - Oud-Gastel - Rozen- daial - Etten - Breda naar Ter Heijden voor het diner. Dit slotstuk was enorm wat is er gegeten en gebabbeld er kwtam geen eind aan en als er wat dans- rnuziek was geweest hadden ver- schlillende oudjes nog een dansje gemaakt maar het werd te laat. Nadat een der leden namens alien dank had gebraoht aan het bestuur en de dames, Chauffeur en bedie- nend personeel van de Gouden Leeuw, werd dan ook node aan de terugreis begonnen. Snel huiswaarts kerend kwamen wij om 21 uur weer bij de Martinuskerk aan waar versohil- lende huisigenoten de reizigers op- wachtten. Rest mij nog een woord van dank aan de dames die in de vroege morgen ervoor zorgden dat ver- sdhillende invalide soosleden per auto van hiuis werden gehaald en 's-avonds weer werden terug ge braoht. Deze dag was weer ge- slaagd dankzij het thaemwerk wat was verricht. J. de L. DE NOORDER AKKOORDEN geeft de toon aan. Houdt U op de hoogte van wat er om U heen gebeurt en zal gaan gebeuren. Onze adverteerders maken U met hun aanbiedingen prijsbewust. Profiteer van beide. Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 70 69 05 Met de vraag: „Hoe maken we onze wijk gezellig en leefbaar??" hebben Gera Bot, opbouwwerk- ster - tel. 70 22 07 - en onder- staanden, met de Plantsoenen- dienSt en Gem. Werken, infor- matieve gesprekken gevoerd, zoals we in de vorige Noorder Akkoorden reeds hadden aan- gekondigd. Het voetiballen wat nu nog tus- sen de woningen gebeurd, zal worden opgelost door aanleg van trapveldjes. De van Gasterenstraat krijgt een speelser aanzien, maar geen gras. Dit in verband met de diverse kabels en leidingen die daar on der de grond liggen. De afdeling stedebouw, gaf een inzicht van de geplande bebou- wing in de na'aste omgeving. De verkeersdeskundige igaf een uitleg over de aan ite leggen we- gen, fiets- en voetpaden in de wijk Met de venkregen informatie en dokumentatie lis op 20 mei j.l. weer een bijeenikomst met de be- woners van de wijk geweest, waar nu 50 mensen aanwezig waren. Uit deze belangstellenden hebben 25 mensen zibh opgegeven om werkgroepen te vormen, voor ver- dere ontwikkeling van onze wijk. Het 'krijten op muren en de ver- vuiling door honden en katten, is een probleem, wat door ons zelf, als bewoners opgelost zal moeten worden. Heeft u su'ggesties en/of interesse om mee te werken en te denfcen, neem dan kontakt op met boven- genoemde opbouwwerkster of met Mevr. G. v. d. Spek, Bouwmeesterweg 40, tel. 70 95 38; Mevr. E. M. de Paepe, Heijermansiplein 249, tel. 70 19 56. is de naam van de tafeltennis- vereniging, die op donderdag 5 September in het Trefcentrum bij de St. Martinuskerk met 5 splin- tern'ieuwe originele tafeltennis- tafels van start zal gaan. R.A.P. betekenit Ready and Play. Kinderen van 11 en 12 jaar kun- nen dan vanaf 5 September verder iedere donderdag tafeiltennissen van 16.15 uur tot 17.15 uur. Voor de junioren van 13 en 14 jaar ■is er de tijd van 17.30 tot 18.30 uur vastgesteld. Terwijl de senioren vanaf 15 jaar elke donderdag- avonid vanaf 20.00 uur hun talen- ten op de tafel kunnen botvieren. Om het eerste jaar enigszins de financiele schok vanwege de ma- terialenaansohaif en de izaalhuur op te vangen, wordt de voorlopige oontributie voor de kinderen en junioren f 1.00 per week en voor de senioren 3.00 per week. Als U zich op wilt geven of als U nog wat meer hierover wilt weten dan kunt u bij de volgende men- sen terechf. H. Meyer, Van Rijkpad 25, telefoon 70 55 48; H. Donkers'loot, Perenlaan 22, telefoon 70 43 37 B. van Rijthoven, Bachplein 331, telefoon 70 43 80. In Groenoord en in Kethel zijn op een viertal plaatsen de vol gende kruiden gezaaid; 1. Boragie; 2, Basilicum; 3. Dille; 4. Kervel; 5. Bieslook; 6. Peter- selie; 7. Tuinkers. Plaatsen waar de kruidentuintjes liggen zijn; 1. Nabij de huishoudschool ,,De Hargahof"; 2. Oreliosingel ter hoogte van het Zimmermanplein; 3. Nabij de dierenweide Borodinlaan; 4. Nabij de Apostolische kerk in Kethel. De tuintjes zijn gemarkeerd met groen-witte paaltjes. Het ligt in de bedoeling dat de bewoners van Groenoord en Kethel in beperkte mate gebruik kunnen maken van deze kruiden om hiermede meer bekend te ge- raken. Momenteel komen de krui den weer meer in de belangstel- ling en in de diverse winkels kunt u dan ook in ruime mate tuin- kruiden aantreffen. Het is uiteraard niet de bedoeling dat de hoofdafdeling plantsoenen de handel gaat beconcurreren, doch wil alleen een duwtje geven in de richting van meer gebruik van tuinkruiden. Belangstellenden voor kweekme- thoden in eigen tuin kunnen zich richten tot de hoofdafdeling plant soenen aan de Fokkerstraat 550, alhier, telefoon (010) 15 46 05. voor u getekend door CORK I Mm voor u getekend I door CORK Plak eens wat foto's in een album en schrijf er wat tekst bij. Wie zoiets als geschenk f )j) krijgt, is er heel blij mee. Geluid bij uw film? Dat kan met band- recorders en met behulp van platen met filmmuziek en effektgeluiden, die speciaal voor gebruik bij films en klankdiaseries verkrijgbaar zijn. Gebruik geen al te bekende .melodieen! Speel meer met uw diafragma. Leer dat spel met een minikursus ,,Fotografie"P op aanvraag gratis verkrijgbaar bij: Stichting Amateurfotografie, Singel 32, Amsterdam C. Kleurenfoto's hoe- ven niet bont te zijn. Een hoofd- kleur met daarbij een goedgekozen aanvullende kleur geeft vaak een fraaier resultaat. Een filmdraai- boekje maken kost wat tijd, inder- daad! Maar u be- spaart er veel materiaal mee en bij de montage heel wat tijd. Overlaad op een dia-avond uw gasten niet. Meer dan 60 dia's op een avond is echt een hele kijkkluif. 100 dia's is meestal te veel. Pa's zijn veel te 'vaak foto-doe-het-zel-' vers. Laat Ma toch ook eens fotografe- ren. Anders is uw gezinsfotoverhaal niet kompleet. Regisseer bij het filmen niet te veel. Laat alles liever zo natuurlijk mogelijk verlopen. Afbeeldingen in kleur zijn mooi, maar zwart/wit foto's hebben ook hun speciale charmes.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 11