Geen METRO... maar wat dan wel Rabobank Q Nogmaals enquette KABELTELEVISIE voorAL BANKZAKEN PETER STOLKER B Y. 7e jaargang no, 157 5 juni 1974 SIMCA Automobielbedrijf SIMCA CHRYSLER SCAREAM YVinkelcentrum TEKSTEN volgend nummer naar Postbus 410 Aller belang. Niet alleen maar meer zenders! VOOR O O TEGEN O O Kabeltelevisie in Schiedam-Noord Verhoging maandhuur voor aansluiting Ik heb nu WEL/GEEN goede beeldontvangst. (doorhalen wat niet van toepassing is). Indien GEEN goede ontvangst waaruit bestaat dit dan en hoe denkt U dat dit kan zijn veroorzaakt Ingezonden door NAAM: ADRES: Opzenden voor 15 juni a.s. naar Redaktie Noorder Akkoorden Postbus 410 te Schiedam. Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. oidcn voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Uit de diverse bladen bereiken ons berichten over het niet doorgaan van een METRO-verbinding Schiedam - Rotterdam. Rotterdam is boos op Schiedam en heeft zich tot Gedeputeerde Staten gewend teneinde dit niet doorgaan van de Metro ongedaan te maken. Wat denkt U daar nu van Heeft men ons, als bewoners van Schiedam-Noord, al eens gepolst over een dergelijk vervoer Wij hebben zo de indruk dat al deze zaken over ons en zonder ons worden geregeld. Schiedam- Noord is er ten zeerste mee gebaat nu eindelijk eens een goede en vooral rechtstreekse verbinding met Rotterdam te krijgen. Want al hebben wij dan nu twee buslijnen, t.w. 52 en 53 het open- baar vervoer naar Rotterdam blijft ondanks alles toch maar een droevige geschiedenis. Werkende mensen die zo om- streeks 5 en 6 uur op het stations- plein in Schiedam staan te wach- ten kunnen met de regelmaat van de klok bijv. bus 38 aan en af zien rijden terwijl zij toch altijd nog geruime tijd moeten wachten aleer zij eindelijk naar Groenoord kunnen vertrekken. 's-Zaterdags en 's-zondagsmorgens is het al even triest. Een half-uurdienst. Moet je nog peultjes. En bus 53 houdt het ook nog maar steeds op een twintig-minuten-dienst terwijl bijv. lijn 8 elke acht minuten ver- trekt. Ons, bewoners van Schie dam-Noord, is er alles aan gelegen dat wij nu eindelijk eens een goe de, snelle, directe verbinding met Rotterdam krijgen. Uit de kranten is ons eveneens gebleken dat men het voornemen heeft straks een z.g. zone-tariel te gaan invoeren. Dit roudt, vol- gens ons, voor ons Noorderlingen automatisch in, dat wij weer het kind van de rekening zijn. Wij zullen dus ongetwijfeld duur uit zijn. Maar nu ter zake naar de Metro. Waarom krijgen wij die niet? Omdat deze plannen niet stroken met de stadsplannen van Schiedam-Centrum Maar is iedereen het dan zo eens met deze plannen Waarom was de burgemeester niet aanwezig bij het slaan van de eerste paal Veel vragen bete- kent veel antwoorden Maar antwoorden blijven meestal uit. Als alternatief heeft de Gemeente Schiedam een „Snel-tram" op het oog, maar beste mensen, kan zo'n snel-tram ooit wel tot stand ko- men. Als wij denken aan het steeds toenemend verkeer, aan de vele stopplaatsen, aan de vele stoplichten en ga zo maar door dan zal er van zulk een SNEL- tram maar o zo weinig terecht komen. Terwijl een vlugger en efficienter vervoer naar Rotter dam toch brood en brood-nodig is. Zolang men nog ca. een klein uur nodig heeft om in het centrum Rotterdam te komen moest men er alles aan doen nu eindelijk dat Offlcleel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43 openbaar vervoer reken maar aan te passen aan de behoef- ten van deze tijl. Maar het lijkt wel of, als het Schiedam-Noord betreft, men nog een diligense-mentaliteit reeft. Ook is er over gesproken een sta- tions-ihalte te creeren bij het Nieuwland-plein, waarschijnlijk bij de nu bestaande overweg maar bewoners van bijv. het dorp Kethel en de flats aan het Chopin- en Schubertplein, om de andere pleinen maar niet te noe- men, zullen dan toch eerst nog moeten zien dat zij bij de halte komen. En dan nog, wat gaat dat allemaal kosten Vlaardingen is inderdaad door middel van bus 52 dichterbij ge- komen maar Rotterdam blijft nog ver weg Wij zouden daarom willen pleiten voor een snelle, doelmatige ver binding, een rechtstreekse, met Rotterdam. Nu weet ik wel dat die METRO, zelfs al zou men er toe besluiten, niet van vandaag op morgen ge- realiseerd kan worden, maar dan zou men toch in die tussentijd al lets kunnen doen. Ban de auto is de leusmaar dank je de koekoek. Bij een dergelijk open baar vervoer prefereert men toch zeer zeker de auto. De reistijden worden daardoor met zeker 75°/o bekort. En beste Gemeente tijd kan geld zijn Ja nu wij het to-ch over de ver binding met Rotterdam hebben moeten wij ons wel realiseren dat veel vervoer naar Rotterdam no- dig is omdat wij in Groenoord en in heel Schiedam-Noord nog im- mer verstoken zijn van die win- kels welke wij gaarne zouden wil len hebben. Schiedam-Centrum heeft nu ook zo veel niet te bieden op dit ge- bied, terwijl het Centrum, met een groot woord, City, genaamd nu niet bepaald noodt tot gezellig ver- tier. Daarom trekt men vooral 's-zaterdags in grote getale naar Rotterdam en Vlaardingen tenein de aldaar irikopen te doen. Want de realisering, aldus bleek uit berichten, van het Winkel- centrum-Zwaluwlaan, verkeert in een impasse. Wij vragen wederom moet dat nu Er wordt over ons beslist, en zon der ons, wij schreven het al maar een ding is wel duidelijk, wij be woners van Schiedam-Noord zijn en blijven ret kinid van de reke ning. Waarom blijft alles bij ons zo on-af Zou het ook mogelijk zijn dat er een aad komt, die van aanpak- ken weet Wij hopen en verwachten dat wij eindelijk eens een beleid krijgen dat zaken snel regelt en dat en- maal begonnen objecten afmaakt. Wat dat betreft zijn wij wel erg jaloers op Vlaardingen. Wie zich aan een ander spiegelt capk. Door afwezigheid van onze redakteur, de Heer J. van Schaverbeke, verzoeken wij U teksten bestemd voor onze uitgave van 19 juni a.s. UIT- SLUITEND te zenden aan Postbus 410 te Schiedam Na vermelde datum kunt U ook weer ons adres Bach plein 189 gebruiken. de bank voor iedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaart 52 - Telef. 26 21 60 uw In onze vorige uitgave verzochten wij de bewoners van Scltiedam-Noord mee te doen met een enquette i.z. kabeltelevisie. Op dit ogenibliik mogen wij over de inzendinigen niet ontevreden zijn. Vele, zeer vele mensen zonden hot formuliertje voor 31 mei in, zodat wij wat dat 'betreft besliat igeen bot gevangen 'hebben. Toch vinden wij het aantal inzen- ders(sters) - in verhouding tot het aantal bewoners van Schiedam- Noord - nog te weinig representa- tief om nu al enkele gegevens te publiceren. Wij willen daarom langs deze weg noigmaals de bewoners van onze wij'k vei'zoeken aan deze enquette bun medewerking te verlenen. Wij achten het namelijk in het belang van ALLE bewoners om straiks de mening van Sdhiedam- Noord kenbaar te maken. Dat kan alleen dan wanneer we over vol- doende formulieren beschikken. Veel moeite behoeft U er eoht niet voor te doen, het kost U wel- iswaar een enveloppe en een post- zegeltje van veertig cent, maar we nemen aan dat U er dat - ook al zou U tegen zijn - wel voor over ihebt. We vonden het daarom noodzake- lij'k om nogmaals hieronder het enquetteformuliertje af te druik- ken en wij verzoeken ieder die - om welke reden dan ook - nog niet eerder ingezonden heeft dit nu te doen. We willen er nog even op wijzen dat uit het onderzoek straks niet alleen naar voren zal komen hoe- veel mensen nu wel en hoeveel er nu geen kabeltelevisie willen. Belangrijk is o.i. ook onze vraag of U op het ogenblik wel of geen goede beeldontvangst heeft. Uit de reeds ontvangen formulie ren is ons namelijk gebleken dat dit nogail te wensen over laat. Wdllioht dat wij door middel van onze enquette ihieraan iets kunnen gaan doen. Dat moet natuurlijk wel nader worden bekeken en af- gewacht, we zullen daar vanzelf- sprekend wel de nodige aandaohit aan wijden. Vuilt U even het formuliertje in, 't is toch ook UW belang De resu'ltaten van onze enquette y li nummers bekend. J. v. S.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1