De bejaarden-pasjes zijn er! Sportltuis ANWB el Praethuys z GELDLENINGEN Dienen ook als identiteits- bewijs bij de P.T.T. Autorijschool Groenoord VAKANTIEWEEK 31 augustus t.m. 7 September o. n 8* Bejaardensoos Schiet raak voor 'n knaak Plaatst een -MAGNEETJE- Stolker blijfft Stolker! Voor al MJw Verzeheringen Hypothehen Fin ancieringen ft. IVaalewijn Autotocht Wijkvereniging 65-plus 27 mei Wie helpt bejaarden met 'Glazen-wassen' Wijkver. Groenoord uitgebreid met tlTennisclub" TELEFOON 700647 Laatste OPROEP Eind-elijk is het er dan tooh van gekomen. Met ingang van maandag 20 mei kunnen zij, die daarvoor in aammerking komen, tegen geredu- ceerd tarief van het openbaar-vervoer ge'bruik maken. De reduetiie-kaarten zijn vanaf maandag 20 mei verkrijgbaar voor Sdhiedam-Noord in het Diensten-centrum ,.De Woudihoek" van 10.00 tot 12.00 uur en van 2 uur tot 4 uur. Later zal nog op meerdere adressen deze kaarten verkrijgbaar zijn. Deze adressen zijn; Societeit St Jacobus, Kerkweg Kethel, maandag 2 - 4 uur, Soeieteit St. Martinus, Trefcentrum, Willem Andriessenlaan 65, dinsdag 2 - 4 uur; Societeit 't Praethuis, Hargplein 101, maandag 2 - 4 uur om de 11 dagen Societeit „De Rank"', Schiedamseweg 122, woensdag 2-4 uur om de 14 dagen. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingcn en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Wij wijzen er nog op dat deze re- diuctie-kaarten niet gebruiikt mo- gen word-en op werkdagen (maan dag t.m. vrijdag) tussen 7-9 uur 's-morgens, en van half 5 tot half 7 des narraiddags. Als men derhalve 's-morgens be- slist ergens heen moet bijv. naar een dokiter of zoals veel voorkomt naar het Gemeente Ziekenhuis of Nolat-Ziekenhuis, dan zal men tooh ook nog voor kaarten van .f 3,60 moet en zorgen. Men kan deze beperkende bepa- liingen betreuren, en wij doen dat, maar het is nu eenmaal zo. ULt diverse telefoontjes is ons ge- bleken dat er mensen zijn die niet goed hebben begrepen wat het zeggen wiil dat de bejaarden- pasjes ook dienen his indentiteats- bewijs bij de P.T.T. Bij informatie bleek dat het inder- daad zo is, dat U bij vertoon van Uw bejaarden-paisje geen moei- lijkheden meer onderviindt aan de loketten van het postkant-oor. Het is niet meer nod'ig een speci- aal-idientiteitsbewijs te hebben. Alle posthandelinjgen ook geldza- ken, kunnen door Uw bejaarden- pasje geruiisloos worden afgie- werkt. Het geeft niet dat Uw handtakeniing (van de dames) op Uw pasje (Uw mejsjesoiaam af- wijkt van bijv. Uw handJtekendng op Uw betaalpas, van de giro enz. Het heeft wel zin toch altijd die betaalpas bij zieh te hebben. Allen hartelijik gefeliciteerd met het berei'kte resultaat. capk. R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 gediplomeerd instructeur of 70 78 94. Zoals reeds eerdes gemeld is deze week geheel volgeboekt en is er zelfs een wachtlijst aangelegd. De praktijk heeft eohlter geleerd dat er altijd personen afvallen b.v. door ziekte, waardoor er weer een paar plaatsjes open komen. Habt U missehien nog interesse meld U ziah alsnog bij: Mevr. G. v. d. Spek, Bouwmeasterweg 40, telefoon 70 95 38; of Dhr. G. de Jager, H. Bosmansplein 125, 'telefoon 70 10 65. U krijgt tijdig iberioht of het al of niet kan doorgaan. In Noorder Akkoorden van 10 april is er gesteld dat uiterlijk 31 mei de totale kosten van f 150.- 160.- met dieel) per persoon moesten zijn voldaan wilt U ervan verzekerd zijn dat U mee kunt. Desondanks zijn er nog enkele personen die zioh wel hebben op- gegeven dooh nog niet aan hun geldelijke verpliehtingen hebben voldaan. Voor ihen willen wij de uiterlijke datuim oo 15 juni stellen, wanneer dan aan de betaling nog niet is voldaan zijn wij genoodzaakt de booking te sohrappen en anderen een fcans te geven. G. de Jager. o o l-t i-t o o 3 Voetbal Zaalsporten voor al uw sportarfikelen Oranjesfraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey mm2 Wij gaan met vakantie. In Septem ber gaan wij weer van start. De juis'te datum zullen wij tijdig in de Noorder Akkoorden bekend maken. Wij wensen al onze leden een prettige vakantie en hopen U alien in September weer vol en- fhousiastme terug te zien. In een van onze vorige nummers verimeldden wij dat er bij het be- kende auitobedrijf Peter Stolker B.V. aan de La-an van Bol'Es een diirectiewijziging had plaats ge- vonden. Welnu, iniderdaad zijn er van de zijde van een groo't Vlaardings autobedrijf ondefhandelingen hier over geweest, d'odh de Heer P. Stolker heeft te kennen gegeven liever zelf de zaak te blijven be- heren en in eigen hand te houden. Voor oude (en ook nieuwe) klan- ten moet dit plezierig zijn, want - ook uit eigen ervaring is ons dit bekend - de service is er altijd AF, hetgeen je bij nieuwe eigenaren nu eenmaal moet afwachten. Dat STOLKER STOLKER blijft, vinden wij d'aarom een prettig be- miobrt. J- v. S. Enkele weken geleden kreeg ik van drie meisjes van de Dr Sauer- sobool het verzoek hen mee te nemen op mijn bezoekjes om be- jaarden, invaliden en zij die zich heel eenzaam voelden, een inter- vieuw af te nemen. Gewapend met pen en papier gingen zij rnee op stap. Ik met zeggen, dat zij het er heel leuk afbrachten alsof zij het dagelijks deden. Bovendien hebben zij zich kunnen overtuigen wat met hun opgespaarde centjes gedaan werd. Spontaan taoden zij zelfs bij een bejaarde hun dien- s'ten aan, het bleef niet. bij woor- den, kort daarop hebben zij de daad bij het woord gevoegd en braohten zelfs bloeimen en een presentje mee. wat door die be jaarde geweldig op prijs werd gesteld. De tijd was jammer ge- noeg tekort om met ihen meer be zoekjes af te leggen. Al met al kan ik dit wel als geslaagd besdhou- wen en hebben deze jonge meisjes die het echt au serieux namen, hiermede een klein stukje levens- ervaring opgedaan. Van onderstaande adressen kregen wij weer het nodiige kopergeld bin. nen, waarvoor wij hen zeer dank- baar zijn, en wel van: Mevr. P., Job. Wagenaarstr. 180 ct Mevr. R„ Diepenbrookstraat 159 ct Mevr. v. B., Huize Spaland 235 ct Mevr. O.,' v. Beethovenplein 548 at Mevr. v. A., Valeriussltraat 236 ct Mevr. G., Valeriusstraat 202 ct Dr. Sauerschool klas 2 473 et Fam. B., Lisztplein 285 ct Fam. W., Baehplein 500 ct Fam. J., H. Bosmansplein 363 ct Totaal 3181 ct Allen heel hartelijk dank. Mevr. de Jager. ASSURANTIEKANTOOR Baehplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 Begunstigd door het ibuitengewone mooie en rustige lenfeweer maak- ten maandag 27 mei pen 74-tal be- jaarden onder leiding van de Wijkvereniging „Groenoord" de jaarlijkse autotocht, ditmaal naar Brabant. Eerst werd Ihet Mastbos aangedaan voor de koffie met ge- bak om daarna langs vele mooie wegen en bossen in Oisterwijk te komen waar een Braban'tse koffie- tafel was besproken. Voor en na tafel kon men in het omliggende Vogelpark wandelen en genieten van de 'heerlijike en onvervalste bosluohlt. Hierna werd een bezoek gebracht aan een pot- tenbak'kerij waar alle deelnemers (sters) werden verrast met een door deze pottenbakker zelf ver- vaafdigd tegeltje. Tussen koffie en- lunch kreeg men gelegen'heid zioh te verpozen in de bossen en bij de vennen. Door het drukke programma was de dag eerder voorbij en het was velen aan te zi-en dat ze liever nog een aantal uren langer in Brabant hadden gebleven. Oorspronkelijk was het de opzet de dag langer te maken en b.v. met een diner te beeindigen, doch hiertegen kwamen van versohii- lende ikanten nogal wat bezwaren omdat dan oOk de kosten hoger zouden zijn. (Wellicht kan dit wel op vrijdag, 29 november wanneer wij naar de KRO gaan. Hierover hoort U t.z.t. meer). Er moet gezegd dat onze chauf feurs alle mooie ple'kjes, we'lke op de route lagen ihebben opgezociht, waarmede het succes van deze dag was verzekerd. Jammerlij'k moesten een 6-tal deelnemers wegens ziekte afval len. Wij wensen hen een spoedig herstel. Ei zijn bij de wijkvereniging enkele verzoekjes binnen ge komen van bejaarden om hulp Het betreft hier het wassen van de ramen. Deze mensen wonen te laag voor de glazen- wasser terwijl voor lien dat bovendien een kostbare zaak is. Wij geloven zeker dat er in Schiedam-Noord wel en kele jongelui (zijn die deze bejaarden op gezette tijden van schone vensters zullen willen voorzien. Als die er zijn, laten ze dan even nr. 70 58 51 bellen Bij voorbaat dank. Op 2 mei j.l. is een nieuwe onder- afdeling aan de Wijkvereniging -toegevoegd, n.m. de afd. TENNIS. Deze af deling startte met 17 leden, terwijl het voorlopig bestuur wordt gevormd door de Heren A. Verlinde, R. Bonneur en J. v. d. Slot. Wie hiervoor belangstelling heeft of er meer van wilt we ten; bel even nr. 70 48 53 of 70 40 34. Voor nog enkele j-ongens en meis jes in de leeftijd van 8 t.m. 12 jaar uit Groenoord e.o. bestaat gelegen- heid deel te nemen aan een vakan- tieweak van za-terdag 29 juni t.m. zaterdag 6 juli a.s. voor de totaal- prijs van 70.00. De Wijkvereniging „Nieuwland" organiseert dit kamp en wij zijn verheugd, dat wij als Wijkvereni ging „Groenoord" e.o. hier aan deel kunnen nemen, Voor op gave eVt. inlichtingen kunt u ziah in verbinding stellen met de heren; R. M. Bonneur, Arnoldipad, telefoon 70 40 34; M. v. d. Slot, D. Schaferplein 90, telefoon 70 48' 53.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3