INGEZONDEN JAGTMAN" De Open Deur Apatisch Nogmaals de Mozartlaan Gevonden voorwerpen Kledingalctie 1974 succes! P. A. v.d. KRUIT Naar aanleiding van het stu'kje van de opbouwwerkster in de Haveiiloods van 26 april j.l. (Gera Bot) wilde ik graag het volgende onder Uw aandaCht brengen. Bij de ingebruikneming van onze flat 3 jaar geleden door 252 gezin- nen, werd er door de bewoners een recreatievereniging opgerieht. Dit is een groot succes geworden. Niet alle bewoners zijn lid gewor den ongeveer 80°/o. In de afgelopen jaren is er veel werk verzet door bestuursleden, helpers, moeders en ook de jeugd. Het resultaat mag er zijn. 2 maal per week is er een kinder- crbche met gedl. leiding. eens per week „kangeroeclub" voor baby's en peuters o.l.v. moeders. eens per week stijldansen door de jeugd. eens per week stijldansen voor gehuwden. Eens per week biljartcluib, bridge- club, fotoclub en naaicursus. Eenmaal per week sohilderles, bil- jartles, pottenbakken en electro- nicaclub voor de jeugd. Verder zijn er schaak- en dam- borden, ping-pongtafels en een leestafel aanwezig. Dan wordt er eens per maand een discoavond georganiseera door de jeugd. Verder vieren we Kerstmis, Car- naval, Sinterklaas voor elk kind onder 12 jaar een cadeautje. Eens per jaar een puzzelrit en enkele bingo-avonden. Grote balavonden en natuurlijk vergaderingen. Dit alles vraagt veel werk, rnaar is het niet beerlijk als 60 kinderen op zondagmiddag met glunderen- de gezichten de zaal uitkomen met de prijzen die ze met bingo ge- wonnen hebben, ieder kind wat een potlood vast kan houden, mag meedoen, mits een der ouders meekomt en toezidht houdt aan het tafel'tje. Er zijn kleuters die met Carnaval 3 dagen met een decoratie om hun hals liepen die mooht niet af, want ze hadden 'm van Prins Carnaval gehad. Onze Raad van Elf (alien in smo king) heeft dit jaar een bezoek gebracht aan een ziekenhuis. Er heeft in onze flat een grote verbroedering plaats gevonden, iedereen groet elkaar, kinderen spelen met elkaar, het is leuk om te zien, hoe de jeugd die's-winters elkaar leert kennen op de hobby- clubs 's-zomers als de lessen etc. ophouden (bestuursleden moeten ook eens op vakantie) de grasvel- den bevolkt en daar zonder lei ding en toch groepsgewijs, tennist, voetbalt en handbalt. Verhuizingen vinden overal plaats ook hier en ik kan U verzekeren dat er op dit moment gezinnen wonen in Limburg en Duitsland met heimwee naar het Griegplein. In onze flat wonen familie's uit Rotterdam, Schiedam Vlaardingen uit de provincie's en Duitsland, Engeland, Spanje, Belgie en Noor- wegen. Er zijn zelfs gezinnen die samen op vakantie naar het bui- tenland zijn geweeslt. Men neemt elkaars kinderen te logeren zodat ouders eens 10 dagen alleen weg 'kunnen. Ook onze vereniging blijft het leed niet bespaart, vorig jaar ont- vielen ons 2 jeugdleden en 2 leden werden zwaar gewond, vele ge zinnen rouwden mee en vele tie- ners zijn dagen van streek ge- weest, de verslagenheid was groot, wekenlang werd de toestand van de gewonden doorgegeven onder de jeugd, een jeugdilid werd aan- igesteld om dagelijks een keer contact te houden met de gezinnen zodat ze niet overladen werden met telet'oontjes. Gelukkig draaien „de gewonden" weer volop in clubs mee. Ook zijn er in de af gelopen 3 jaar versahillende we- duwe en w&duwnaar geworden, slechts een is om deze reden ver- huisd de anderen zijn hier blijven wonen en ondervonden veel steun en soms zelfs een nieuwe partner. Nu zullen er onder U zijn, die zeggen ja maar wij hebben geen grote zaal op het dak van onze flat, waar dit alles in kan gebeu- ren. Dat is ook Iheel jammer, maar misschien is er wel een andere ruimte, desnoods een lege grote woning, als U in een flatgebouw woont met 100 tot 150 gezinnen en U betaalt maandelijks een con- tributie per gezin (zoals wij ook doen) dan kunt U daar de huur, electra etc. van betalen. De woning zou met een gladde vloerbedekking en goede verlich- ting ingeriCht kunnen worden als kindercreohe, jeugdsoos, hobby- ruimte en dergelijke. Grote avon- den zouden in een zaal plaats kunnen vinden. Mochten er onder U mensen zijn die iets dergelijks willen oprich- ten bedenk dan dat het hard werken is. Want U krijgt te ma- ken met bouwer en verhuurder met Burgemeester en Wethouder, met Politie en brandweer, drank - wet, met buma-reohten en lid- maatschapskaarten, met stencil- werk, vergaderingen, notulen, kas- commissie, met prijzen en kerst- bomen kopen met vingerverf en celstofluiers. Maar een ding U wordt niet APATISCH. Een bewoonster van het Griegplein. Geachte Redaktie, Ik moet het helaas oneens zijn met het naschrift van het ar'tikel „Wijkvereniging faalt, enz.". Ik waardeer bijzonder de aanwe- zigheid van mensen, die belange- loos hun vrije tijd opofferen voor de gemeenschap, dit moet u als uitgangspunt nemen. Maar u rea- geert nogal fel op „de prettige avond". Dit 'is niet van mij, maar dit las ik in Noorder Akkoorden wat door u zelf geschreven werd. Maar kan men over prettig spre- ken als er voor niiets met de Ge- meente gesproken is? I'k hefo me nooit met schrijven in het openbaar bezig gehouden. Alleen vind ik de Mozartlaan zo'n stuk onreoht, zo ondoordacht, zo in Strijd met het geschreeuw over milieu, dat ik het niet kan laten er over te schrijven. Alleen 3 jaar geleden had het allemaal nog goed kunnen komeh. Toen hoorde je niemand. U moet niet vergeten, dat voor de bouw van de flats en de huizen, er een vlakte was, waar men alles mee kon doen. Groenoord is ver- keerd gebouwd. Er is een grote fout gemaafct en het ergste is dat men dit niet toegeeft. Nog erger is dat men vanuit die fout niet doet wat het beste 4s. Ik be'grijp het aritikel niet „Des- kundige uitleg" waarmee de ge- meente t.z.t. komt. Dit is voor mij alleen: hoe kletis ik me eruit. Een 2nbaansweg i.p.v. een 4-<baansweg AUTORIJSCHOOL in het bezit van vakdiploma's VAMOR en METH. RIJ-INSTRUCTIE. De rijopleiding wordt o.a. verzorgd met Opel Kadett Auto- maat; autorijden zonder schakelen. Tevens Opel Kadett Special. DIRK SCHaFERPLEIN 42 - TEL. 70 56 45 - SCHIEDAM is geen verbetering. Niet alleen de breedte van de weg bepadld de gelUiidshinder, maar ook de hoe- veelheid passerende voertuiigen. De oude 2-baansweg was een wijk- weg, dus voor de bewoners. Toen was het al verschrikikelijk. Het ge- lu'id kan n.l. niet w.eg. Het eChoot van links naar reohts en wordt door vlakken beton van de flats versterkt. Maar hu wordt het een doorgaande weg lees: een provin- ciale weg naar Vlaardingen Noord naar de nieuwe Rijksweg en naar de Woudhoek. Dit is geen vergelijk meer met de voorgaande weg. Bovendien wordt het toch een stukje 4-baans en gaat dan links of recihts verder. In het midden lift n.l. de riolering. Geloof me u heeft niets bereikt. Beter is de zaak onder de aan- dadht van het Rijk te brengen of Provinciate Staten. J. A. B. Naschrift redaktie. Geachte Keer B„ Om Uw schrijven op de voet te volgen: Wij hebben in een van onze vorige uitgaven i.z. ons ge- sprek met de Gemeente NIET ge sproken over een 'prettige avond', doch over een 'prettig gesprek'. Dit is dachten wij toch wel een verschil en vooral omdat wij ook wel eens ONprettige gesprekken met de gemeente hadden Voor wat de rest van Uw brief betreft, we kunnen U - zoals ook in ons vorig commentaar is ver- meld niet anders dan gelijk geven. U heeft ook nu weer zeer helder aangegeven waar de schoen wringt en ook wij kunnen het niet anders dan betreuren dat de ge meente Schiedam het noodzake- lijk vindt tussen volgepakte flats een doorgaande weg te situeren. Wij eijn daarom al blij dat de vierbaansweg voorlopig niet door gaat en wij zullen ons t.z.t. met hand en tand verzetten tegen een eventuele aanleg daarvan. Overigens wachten we nog steeds op de publikatie die de gemeente ons (bijna een maand geleden) beloofd had. Daarop zullen wij ons commentaar baseren en ook onze verdere handelwijze bepalen. Onze hartelijke dank voor Uw brief. J.v. S. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 uur tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: bmine portemonnee met inhoud: ring met drie sleutels; oranje trai- ningsjack; opklapbaar stoeltje. Te bevragen bij de vinders: groene driewieler, mevr. Baars. Westfrankelandsestr. 74 tel. 261911 spor'tbroek, shirt, kous 1 voetibal- sohoen, Krikke, Burg. v. Haaren- laan 1219; bruine heren-oolbert, Radio Ravero, v. Ruysdallaan 72; zijden shawl mat bloem motief, Molendijk, Nolenslaan 734; wit jongensjack met groene streep Holzken. Huijsmanss'traat 29 a; zijden vierkante sjaal, Mej. van Sohie, Burg. Stulemeijerlaan 68; ring met 2 sleutels, Hanttegsveld, Pailkweg 79; rood etui met 4 sleu tels, Viis, v. Ostadelaan 21; heren- bril donker montuur, Roeraarde, v. Ruijsdaellaan 12b, tel. 26 73 02; donker bruin etui met sleutel, Keuneman, Delflandseweg 5; etui met 4 sleutels, van der Veld en Numansdorpsestraat 3a; ring met 3 sleutels, Deurloo, Parkweg 374; ring met twee sleutels, de Snoo, Singel 7b; bruine portefeuille met inh., Mej. Zonneveld, WeStvest 58; zwarte portemonnee met inhoud, P Verver, AleidaStraait 12a, telef. 262888; fietstas, Van Dijk, Nieuwe Maasstraat 50; zw. damesportem. Hooghuis, Vlaardingsedijk 237 a; dames^horloge, Bouwhuis, Hoofd- straat 129; kinderarmbandje, Ver- kerk, Roellstraat 3; halsfkettinkje,- van de Veerdonk, J. C. v. Marken- Eitr. 47; trouwring, Winikel (Simon de Wit), Aleidastraat; etui met 4 sleutels en ketting met hanger, G. Groenendaal, Geervlietsestraat 29a; 2 bankbiljetten, E. v Akkeren De met de Stichting „Mensen in Nood" georganiseerde kleding-in- zamelingsaktie van 20 april is een groot succes geworden. De bewoners van Sehiedam-Noord hebben kleding, schoenen en vele andere zaken die te goed waren om zomaar weg te gooien, afge-N staan om daarrnee in nood ver- kerende mensen te helpen. Zowel bij „de Rank" als bij de „Martinuskerk" was er de gehele zaterdagmorgen een drukte van komende en gaande mensen. Toen de vrachtwagens kwamen om de irxgezamelde goederen op te laden werd bij beide inzamelpunten een vrachtwagen voor meer dan 3/4 geheel gevuld. Ieder die geholpen heeft deze in- zamelingsaktie tot een succes te maken: hartelijk dank. De goede ren zullen in 's-Hertogenbosch nader gesorteerd worden om daar- na hun weg te vinden naar vluch- telingen, weeshuizen en kinderte- huizen over de gehele wereld, naar mensen in nood die door deze aktie een beetje uit de nood ge holpen zijn. Alle gevers en medewerkers - bedankt. Ja, en mocht u weer goede kleding en schoeisel hebben wat u niet meer gebruikt - volgend jaar komt er weer een aktie. Duurt u dat te lang? Dan kunt u altijd terecht bij de volgende adressen: U kunt de goederen afgeven bij het Leger des Heils, iedere donder- dagavond na 7 uur aan de Lange Haven 27. Of u kunt contact op- nemen met de ophaaldienst van het Leger des Heils tel. 76 98 90. Of met zuster Haaijer van de Stichting de Reddingsboot. De ophaaldienst van deze stichting is te bereiken onder tel. 20 77 08. U ziet het er is altijd nog een goede plaats te vinden voor in goede staat verkerende kleding en schoenen. Help er altijd men- sen in nood mee. De vorige Open Deur-dienst - in de Dorpskerk - werd door velen bezoeht. We zijn verheugd over ■het aantal reakties dat we toen mochten onitvangen. Dit is een bewijs, dat wij met deze bijeen- komsten in een behoefte voorzien en dus op de goede weg zijn. Hopelijk oak een stimiulans voor diegenen die we nog niet mochten ontvangen. Grijp Uw kans op 'zondag 9 juni. Ds. J. W. Valkenburg, Studenten- predikant te Delft, stelt een alge- meen menselijik probleem aan de orde, dat ons dus alien moet aan- spreken. Oolk kunt U dan luisteren naar ons alter „Konintolijik Schiedams Mannenkoor „Orpheus", dait wij bereid hebben gevonden in deze dienst mee te werken. U zJiet het! Het is de moeite waai d! Dus tot 9 juni, half 10 in de Sin't Martinuskerk. Kom bijtijds, want wij verwachlten een overweldigende opikomst. De Open Deur-Commissie. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN Is hot voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Voornsestraat 26 SCHIEDAM - Tel. 264432 »/h G. J. J. PONJ^ Delflandsestr. 250 Schiedam Tel. 704014 Bachplein ,28; gaudkleurige ket- tiing met hanger, van Vlaet Swam- merdamsestraat 6, Vlaardingen, (westwijk), telef. 34 65 68: Duitse herder, Verdij'k, Vlaardingerdijk 345b. Te bevragen in het d'ieren- asiiel in de Sint Anna Zusterstr 45: zwarte poedel, rau; bastaard her der, reu 2 jaar.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 5