a IS boutique'74 Ui Gezondheidszorg Kethel - Groenoord z UITNODIGING van de bestuurstafel /WrpiaktafelpLakk, verf/wandbekleding Mgr.Nolenslaan696 CTef.708766 welvaartsziekte Persoonlijke Leningen van geloven assuranfien b.v. tot bijwoning van de ALGEMENE LEDENVERGADERING van de Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. te houden op DONDERDAG 6 JUNI 1974, om 20.00 uur, in de grote zaal van gebouw „DE ARK", HARGPLEIN 101 hoek Zwaluwlaan te Kethel. De agenda omvat o.a.: Openingswoord door de voorz., Drs. G. A. A. Smits. Jaaroverzichten secretaris en penningmeester. Bestuursverkiezing Toelichting op de plannen Nieuwbouw Wijkgebouw. Toekomstige ontwikkeling van ons werkgebied. Rondvraag - Sluiting. Het Bestuur. Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Gezondheidszorg Kefhel-Groenoord Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. LJ LJ V—<t Redaktie: Meeuwensingel 74, telefoon 70 28 54. Een laatste herinnering aan de Algemene Ledenvergadering, waantoe de laden, dringend wor- den uitgenodiigd. Nadere gagevens zijn hierboven opgenomen. Over de toekomstige ontwikkeling van ons wetkgebied zal de Heer Griffioen, Stafmedewerker van de Dienst van Gemeentewerken, voor ons spreken. De toekomstige ont wikkeling van Sehiedam-Noord in het bizonder zal door een deskun- diige worden 'belicht en wij hebben het vertrouwen, dat hiervoor be- laingstelling bestaat. Wat be'tr-eft de verkiezing kan nog worden vermeld, dat de aftreden- de bestuursleden Drs. G. A. A. Smits en Mevr. J. van der Meer- van Dorp herkies'baar zijn. Het bestuur heeft verder de vol- gende candidaten gesteld in de vacatures Mevr. J. A. van Gils- Bodde en de Heer G. Ooms: Ds. P. Magre, Mevr. E. J. Midden- dorp-Ris en Mevr. M. Nieuwen- huizen-Sperna Weiland. Tegen-candidaten kunnen tot voor de aanvang van de vergadering worden gesteld. Bezoek in verband met de belang- rijke zaken de Algemene verga dering en toon daarmede Uw be- langstelling in het werk voor de Gezondheidszorg. De secretaris. Qe v\cxifl Deze titel is dubbelzinnig, opzet- telijk uiteraard. Hij wil aangeven, dat welvaart op zich zelf een ziek- te kan zijn. En bovendien, dat welvaart ziekte kan veroorzaken. Nu is ziekte, ziek-zijn een begrip, waarover vele knappe koppen hun hoofd hebben gebroken. Daarom hier niet. De westerse wereld, met eigen welvaart, en met armoede (in de zg. ontwikkelingslanden) gecon- fronteerd als nooit tevoren, heeft het gevoel in de ondoordringbare mist te varen, terwijl de radar steornissen vertoont, evenals ret compas: 'men ziet het niet meer zitten!' Wat ziet men niet meer? Antwoord: de toekomst, nieuwe mogelijkheden, perspeotief. Het is niet gemakkelijk iets te formu- leren, dat er niet is. Van volheid, overvolheid kan men een beeld traehten te geven. Van leegheid niet. Zelfs eenzaamheid is moeilijk onder woorden te brengen. In een overvolle wereld, waarin de af- standen zijn weggevallen, vertoont de individuele mens toenemende vereenzamingsverschijnselen. Nooit heeft in een wereld met zo- veel ongedachte communicatie- mogelijkheden de eommunieatie zoveel te wensen overgelaten. Men praat graag en veel over 'communicatie-stoornissen', maar iets dat er niet is kan niet ge- stoord zijn. Er is niets dan een overweldigend eommunicatie- tekort. Het vreemdste is, dat de zg. 'mas- sa-eommunicatie-media', radio en televisie (in mindere mate de pers) dat algemene communicatie- gebrek in de hand gewerkt heb ben; men praat niet, maar luistert. De kinderen hebben op hun eigen kamer run eigentijdse pop-pro gram. Ze zijn uithuizig geworden, eigen vertier zoekend. Ook de ouderen zijn uithuizig geworden, eigen vertier zoekend. De armoe- digste vorm daarvan is het zg. 'bermtoerisme'. Eenzaam te mid den van de massale in- en uittocht der 'velen'. Het meest wanhopig, 'frustrerend' - een modeterm - hier gebezigd in de zin van armoedebesef-bevor- derend, is de combinatie van 'ar- beidsonlust' met onbevredigende vrijetijdsbesteding. Men raakt zo- wel het werken als het niets doen beu. o o l-t Q- rt O o l-t Cu n 3 U betaalt kontant aan uw leverancier. De financieringskosten zijn aftrekbaar. Kwijtschelding van het restant bij overlijden. Geen informatie bij werkgever. Snelle afwikkeling. Singel 92, Schiedam, Tel. 010 - 260546, b.g.g. 710664 of 704629 Het op drift raken van de jeugd - zich tijdelijk. 'verlustigend' met se|x en drugs, tot jeugdhuwelij- ken - voorlopig zonder kinderen en daarna tot een korte voort- plantingsperiode leidt tot nieuwe spanningen, wanneer de kinderen vroeg uitvliegen. Dan gaan veel vrouwen weer aan het werk, als ze het nog 'zien zitten'. Maar de steeds moordender con- currentie leidt nationaal en inter- nationaal tot een strijd van alien tegen alien. De grote moordenaar is daarbij de 'spanning': spanning in het steeds gevaarlijker snelver- keer, spanning in het vereenzaam- de huwelijksleven, spanning in het zakenleven. Het is de spanningsspiraal, die erger is dan de spiraal van lonen en prijzen: erger dan de waarde- vermindering van enige valuta is de waardevermindering van het leven. Zr. van Dalen Zr. Gielen Zr. van Dalen-Kroesbergen Zr. Wissing Zr. Kletter-v. Leeuwen telefoon 71 03 59 telefoon 70 57 74 vdkantie 10/6 - 24/6 telefoon 26 74 22 telefoon 71 05 27 8/9 juni telefoon 70 57 74 15/16 juini telefoon 71 03 59 Dietiste (op medisch advies), in ,,De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 tot half 11 voor leden gratis, voor niet-leden 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in „De Ark", Hargplein 101, (Wit-Gele en Groene kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. Kursussen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, tnoeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van f 18,—. Naam; Voor letters: Adres: tel.:

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 9