GOED NIEUWS voor kinderen en volwassenen Rabobsnk fZi UW Aanleg hoofdwegensielsel Schiedam-N oord Schiedam-Noord krijgt Sportvelden voorAL BANKZAKEN PETER ST0LKER B.V. P. A. v.d. KRUIT STICHTING SAMENLEVIN6S0PB0UW SCHIEDAM-NOORD 7e jaargang no. 158 19 juni 1974 Er is deze keer goed nieuws te melden. Wij mogen de Plant- soenendienst van de Gemeente Schiedam wel dankbaar zijn voor wat binnenkort „gaat staan te gebeuren". Wij krijgen een voetbalveld met aansluitend een grasveld in de Valeriusstraat en tennisbanen aan het van Beethovenplein. Dat lis inderdaad goed nieuws 4000 ml 1300 m2 Automobielbedrijf SIMCA CHRYSLER SUA BEAM Kabel televisie Vermoedelijk zal nog deze maand een start gemaakt worden met de aanleg van een aantal belangrijke hoofdwegen in Schiedam-Noord. Het betreft de uitvoering van de le fase, te weten de Churchillweg (2x2 rijstroken) en de Mozartlaan. De Mozartlaan tussen Brederoweg en Vivaldilaan krijgt voor- lopig een rijbaan van 7 m. breed met een overgang naar 2x2 rijstroken bij het kruispunt met de Vivaldilaan en verder 2x2 rijstroken voor het gedeelte tussen Vivaldilaan en Churchillweg i.v.m. de benodigde opstelstroken. Met deze werken zullen naar verwachting 6 maanden gemoeid zijn. Daarna zal ge- start worden met de werkzaamheden aan de Laan van Bol'Es, Zwaluwlaan en Brederoweg en de van Dalsumweg. Straks 8000 voertuigen Minder verkeer in de woonwijken Bedenkingen VtMHilerAkJiOftrdrn Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P, Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Binnenkort gaat de Gemeente aan de aanleg hiervan beginnen. Als de weengoden ons gunstig zijn en Pluvius ophoudt met regen te zenden kan men spoedig aan- vangen met de aanleg van een Voetbalveld aan de Valeriusstraat en met het aanleggen van tennis banen aan het v. Beethovenplein. Men rekent dat 10 augustus a.s. beide speelgelegenheden opgele- verd kunnen worden. Dat is nieuws van de bovenste plank. Na het vele nieuws in mi- neur eindelijk eens nieuws in majeur-stemmiing. Aan de Valeriusstraat komt een verhard veld met een oppervlakte van ca. 4000 m2 terwijl daarnaast een grasveld komt van 60x40 mtr. Het geheel wordt afgezet met een hekwerk zodat de ballen niet de straat op kunnen, waardoor het geheel een veiliige beslotenheid krijgt. In de buurt is tevens een kindercreche zodat het gehele ge- zin zieh straks op deze terreinen veiilig kan ophouden. Het gehele object wordt gedraineend zodat het geen modderpoel wordt zoals ibijv. het speelterrein aan het Bachplein waar wij reeds eerder over schreven. Behalve voetballen kunnen op het grasveld allerlei andere balspelen worden beoefend U en Uw kinderen kunnen hier zich veilig vermaken. Wij hopen dat vele van onze inwoners van Schiedam-Noord hier zich straks hier op ongedwongen wijze kun nen vermaken. Maar wij zijn er nog niet. Ook op het van Beethovenplein heeft de Gemeente grootse plannen. Hier komen 2 complete tennisba nen op een terrein van 1300 m2. De tennisbainen krijigen een lengte van 35 meter. Het gedeelte waar- op kan worden getennist wordt eveneens afgesloten met een hek werk. Vervolgens kunnen door het plaatsen van pal-en en andere voorz-ieningen andere balspelen worden beoefend. Wij den-ken aan Officieel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43 voll-ey-ballen, baSket-ball, bad minton, en wat niet al. Met verlangen zien wij er naar uit dat deze plannen zijn gerealiseerd. Wij hopen dat het weer heel rnooi wordt, zodat men vlug kan op- sdhieten. Het zou zeer zijn toe te juichen indien beide projecten nog voor het eindigen van de „gr-ote vakantie" gereed zouden komen. Wij, redaktie van „Noorder Ak koorden" vinden het fijn U zulk goed nieuws te kunnen melden. Bij voorbaat wensen wij U veel speelHgenot toe. En nu maar ballen in velerlei formaties. de bank voor iedereen Schiedam Kernel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Wij danken U hartelijk voor de enorme hoeveelheid inzen- dingen. Hieruit blijkt wel hoe belangrijk deze kwestie voor Schiedam-Noord is. Daarom wii de redaktie de reacties eerst goed op een rijtje zetten. U zult wel begrijpen dat daar enige tijd raee gemoeid is. Daarom in deze krant verder nog geen nieuws. Maar in het nummer van 3 juli komen wij hier uitgebreid op terug. Red. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN Is het voordeligst en meest vertrouwde adres foch allijd Voornsestraat 26 SCHIEDAM - Tel. 264432 v/h G. J. J. ponj£ Delflandsesfr. 250 Schiedam Tel. 704014 Momenteel verlaten dagelijks een groot aantal bewoners in hun auto Schiedam-Noord, daarbij gebr-uik makend van de wijfcwegen Ed. van Beinumlaan en P. v. Anrooy- laan. Volgens recente tellingen be treft het hier -een uitgaande ver- keersstroom op deze beide weigen van 6.000 voertuigen per etmaal 12.000 voertuigen/etmaal in beide richtingen). Door de uitbouw van Woudhoek zal deze uitgaande stroom toene- men tot minstens 8.000 voertuigen /etmaal. Deze verkeersstroom veroorzaakt nu reeds grote overlast in de woonwij-k Groenoord. Bij een geringe verstoring (bijv. t.g.v. de weersgesteldheid) ont- staan lange files, met name in het spitsuur. Andere problemen zijn het gevaar voor de overstekende kinderen, de onvoldoende ruimte voor het fietsverkeer, de sleohte afwikke- ling van het openbaar vervoer in de spitsuren (t. g.v. fillevorming). Daarnaast kunnen nog een aantal miljeu-aspecten genoemd worden uitlaatgassen, verkeerslawaai Door de aanleg van het hoofdwe- genstelsel zal een groot deel van het huidige (doorgaande) verkeer uit de woonwijk geweerd kunnen worden. Bij de reconstructie van de Eduard van Beinumlaan zal dan meer re- ke.ning gehouden w-orden met de kwetsbare weggebruikers (over stekende voetganigers, fietsers), terwijl ook de afwikkeling van het openbaar vervoer in de spits uren aanzienlijk kan verbeteren. Met de voorbereiding van de re- co-nstructieplannen van de Eduard van Beinumlaan zal binnenkort worden gestart. Hierover zal door de gemeente t.z.t. kontakt worden opgenomen met de wijkveren. Er zijn enkele bedenkingen geuit tegen de aanleg van de Mozart laan als onderdeel van het hoofd- wegenstelsel in Schiedam-Noord. Deze bedenkingen betreffen o.a. de dnveilige situatie voor school- gaande kinderen vanuit Groen- oord-Noord naar de scholen aan het Bachplein, aan ihet aantrekken van het doorgaande verkeer van uit Vlaardingen. Bij het ontwerp van de weg is hiermede zoveel -mogelijk reke- ning gehouden. Door middei van verkeerslichten- installaties op de belangrijike krui- (Zie vervolg pag. 3). Woudhoekbewoners opgelet De tot op heden nog openliggende vraag; „hoe maken wij onze wijk gezellig en leefbaar", heeft er naar aanleiding van een aantal bij- eenkoimsten, georganiseerd door ie Stichting Samenlevingsopbouvv Schiedam-Noord op 2 en 20 mei, vaarb'i tesam-en 110 bewoners hun visie over de leefbaarheid van ie wij-ic heDben uiteengezet, toe geleid om betreffende de essentie van een aantal punten, door deze groep naar v-oren igebracht, een ierngroep te vormen, waaruit veer een aantal werkgroepen zijn gevormd. Uit de inhoud, die u uit voorgaan- de verslagen heeft kunnen ver- nemen in „Noorder Akkoorden" heeft deze groe-p te kennen gege- ven om, voordat zij verdere stap- pen gaat ondernemen, u middels een enquette, die u een dezer da gen door een aantal bewoners zal worden aangeboden, uw oordeel te vragen over de urgentie van een aantal -punten. Aan de enquette die wij u gaarne aarubevelen, zouden wij uw mede- werking op prijs stellen. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerkin-g en spreken de hoop uit dat wij met z'n alien op weg zijn naar een nog beter leef baar „Woudhoek".

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1