GELDLENINGEN Aanleg hoofdwegenstelsel Schiedam-Noord Oversteekplaats V oetgangerstunnel Vlaardings verkeer Roode Kruis Groenoorders weten nog niet hoe laat het is Fleur Uw wijk waf op., met... een bloemetje... Bestrafing Bachplein hoek Heijermansplein laat te wensen over Zie je wel het staat in de »Noorder Akkoorden<« TELEFOON 700647 Speeltuin tevens geschikt voor waterpolo Gevonden voorwerpen Franse wijn van niet-Fianse wijnhuizen Voor al Uw Verzeheringen H ypotheken Fin an cieringen AWaalewijn Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, f 18.00 per jaar, t.n.v. Fenningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. (Vervolg pag. 1). singen Brederoweg-Mozartlaan, zal b.v. op deze kruisingen een veilige oversteek voor voetgangers mogelijk zijn. Daarnaast zal zonodig ter hoogte van de Borodinlaan een beveiligde oversteekplaats worden gereali- seerd in relatie met de verkeers- lichteninstallatie ter plaatse van de kruising Brederoweg - Mozart- laan. T.b.v. de relatie Groenpord-win- keleentrum Ketihel is tenslotte een ivoetgangerstunned igeprojectq'erd ter plaatse van de kruising Zwaluwlaan-Ghurohillweg. Overigens is de (toeikomstige) middenberimbreedte in het ont- werp minimaal gehouden, zodat oak bier nog een redelijke afstand tot de woningen kan worden be- reikt. Het is evenwel, gelet op de sehaarse ruimte in een staid, nage- noeg onmogelijk de geluidshinder geheel te voorkomen. Wei zal, doordat gekozen is voor een asfaltconstructie, een beper- king van de geluidshinder plaats- vinden. Tenslotte de verwachte verkeers- stroom vanuit Vlaardingen naar rijksweg 20. De hoofdfunctie van Mozartlaan en Churchillweg is de ontsluiting van Groenoord en Woudhoek en Kethel. Dat oak een ihoeveelheid verkeer vanuit Vlaardingen van deze wegen gebruik zal maken laat zioh aanzien. Gelet eehter op het grote aantal verkeersliehteninstallaties zal er nauwelijks sprake zijn van een aantrekkelijfce en snelle „kort- sluiting". Bovendien is door middel van de toe te passen verkeersregel-strate- gie het verkeer vanaf de Bredero weg te reguleren. Ook de Brederoweg zal vooralsnog beperkt worden tot een rijweg van 7.00 m. met gescheiden fiets- en voetpaden. De Mozartlaan en de Brederoweg zijn van belang voor de verbin- ding van Schiedam-Noord met Vlaardingen. Het betreft bier immers twee zich uitbreidende woonwijken. Verbindingen hiertussen zijn noodzakelijk. Alleen blijven vol- staan met de Laan van Bol'Es geeft een ontoelaatibare verkeers- druk op de Laan van Bol'Es. De bus om de Noord (lijn 52) zal na realisatie van Mozartlaan en Brederoweg, volgens zijn defini- tieve route kunnen gaan rijden. Hierdoor ontstaat een betere be- reikbaarheid van deze bus vanaf de Heijermansflat en het Bach- plein. Gemeentewerken Sohiedam. Een platte grond met situatie doorgaande wegen kunt U vinden in de etalage van Hipke, Borodin laan 68 Winkelcentrum 'De Ketel'. Red. De pas geliouden collecte voor het Roode Kruis heeft in Schiedam j" 19024,83 opgebracht. Geruime tijd geleden plaatsten wij een artikel onder de kop: 'Groen oorders weten niet hoe laat het is'. Dit was in verband met het klok- keloze tijdperik in Schiedam-Nrd. Nu zijn de 'klokken er wel, en wij hdbben dat destijds met dank aan de Gemeente gememoreerd. Maarnu lopen ze niet gelijk. Het cuneuze geval doet zioh voor dat wij thans over versohillende tijden besobikken. Het komt zelfs voor dat de ene zijde van een klok Bachplein) een andere tijd aan- wijst a}s de tegenover geplaatste •AAV* ^ls ?.e daar voorbij loopt bhjkt de tijd of teruggelopen te zyn, of opeens harder te gaan. Dat hangt .er dan vanaf van welke zijde men komt. 'Wij vragen de desbetreffende Ge- meentelijke Afdeling daar iets aan te doen. Wij blijven nu eenmaal graag bij de tijd, maar dan wel de juiiste. Het' wil ons voorkomen dat er dit jaar minder bloembakken zijn dan vorige jaren. Dat mag tooh niet? Juist in onze eentonige wijk met veelal dezelfde huizen en de meterslange-balkon-rijen zou het zo fleurig, zo aardig, en zo zonnig staan als vriendelijke bloembak ken het geheel zouden opvrolij- ken. Mogen wij U een goede raad geven? Versier Uw balkon door er bloemlbakken op aan te brengen, imaar dan wel met bloemen, en graag met allerlei kleuren, zodat het geheel een fleurig aanzien geeft. Het is voor U zelf leuk, maar oak voor Uw overburen en de voorbijgangers. Heus, U zult zien, hoeveel ..zamerser" Groen oord er uit gaat zien als velen, zo niet alle, balkons binnen korte tijd gegarneerd worden met fraaie bloemen. U kunt dat allereerst doen door net aanbrengen van baikken, zoals wij reeds sohreven, maar ook door op het balkon zelf een ruimte te reserveren om daar een fantasie- tuintje aan te brengen waarin al lerlei kleuren te vinden zullen zijn. Groenoord moet een bloem- oord worden. Doet U mee Van versohillende zijden bereiken onis klachten over de bestrating van het Badhplein hoek Heijer mansplein. Voetgangers en automobilisten vinden deze bestrating uitgespro- ben sleoht, Bovendien is de situ atie daar ter plaatse onoverzdch- telijk. Nu kan men aanvoeren dat de bestrating naar en rondom de Heijermansflat een noodsituatie is, evenals de toegangswegen naar de Woudhoek. Maar wij vragen: hoe veel noodbestratingen zijn er dan wel niet in Sdhiedam-Noord? Naar wij weten is er nog nimmer iets ernstigs gebeurd op de weg Baohplein-Heijermansplein, maar moeten wij daar dan op wadhten?? Voorkomen is altijd beter dan d.e brokken opruimen. Over het algemeen kunnen wij ons nu niet bepaald verheugen over het bestaan van een ideaal straten- niveau. Hier en daar en overal laat die bestrating te wensen, ja zelfs veel te wensen over, doch daar willen wij het nu niet over hebben. Wij bepalen ons nu maar bij het bovenstaande onderwerp. Wij hopen op verbetering som- rniige inwoners van Groenoord ho pen al zolang die Wijk bestaat. Dat is wel langTooh maar blijven hopen. Wie weet Oniderstaande personen spaarden in de afgelopen veertien dagen voor de ziefcen, bejaarden en in- validen weer een mooi bedrag aan kopergeld bij elkaar. Momenteel liggen er uit Groenoord diverse mensen in de ziekenhuizen, ook hen moeten wij een zannetje brengen an de vorm van een bloe metje of wat fru'it. Van Mevr. de V., van Raalteplein ontvingen wij 205 ct Mevr. S., Geersdijk, Noord-Beveland 205 ct Mevr. P., Job. Wagenaarstr. 300 ct Mevr. G., v. Beetihovenpl. 166 ct Mevr. de V., Dirk Schaferplein 709 ct Fam. V., Jozef Oreliosingel 389 ct Mevr. V., Joh. Straussplein 841 ct Mevr. S., Sem Dresdenplein 357 ct Mevr. H., Sohubertplein 624 ct Totaal 3796 ct Allen heel ihartelijk dank. Persoonlijk hebben zij hun be- dankje reeds ontvangen. Mevr. de Jager. In een ander artikeltje schreven wij reeds over de vele speel-moge- lijkheden in Schiedam-Noord. Het mooist gelegen speeltuintje iigt wel tussen de Laan van Spa- land en achter de nood-scholen van het Bachplein. Inderdaad een idyllisch plekje. Een vierkant veld, amringd door bomen, ligt het daar als een oase van rust. Een veilige speelplaats voor onze kinderen. Jammer dat er maar 1 bank staat anders zou den daar de moeders heerlijk kunnen zitten, genietend van het spel hunner kinderen. Maaro, wee, als het geregend heeftdan kunnen Uw kinderen er niet teredht, wantdan heeft het veld veel weg van een moeras. Zondag 9 juni ben ik er eens gaan kijfcen, nadat het zaterdag daarvoor bijna de gehele dag had geregend. Plassen legio, terwijl het gras niet te zien was van de vele plassen. Het water sdhijnt niet weg te kunnen, en wat ge- beurt er dan? Het blijft staan. En het gehele speelveld is ge schikt voor water-polo. Alle speeltuinen staan in het wa ter terwijl in de vele kuilen tarne- lij'k grote waterreservoirs zijn ont- staan. Het had als speelveld zo mooi kunnen zijn maar dat water, o dat water. Wij willen de Plantsoenendienst vragen hier iets aan te doen. Moeders en kinderen zullen U dankbaar zijn. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 uur tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: 3 sleutels; i reclame vilag Ola-ijs; stuurslot m. sleutel van bromfiets. Te bevragen bij de vinders: kanarie, geel/wit, Nijkamp, Mgr. Nolenslaan 526; wieldop met sier- ranid van Opel, Sjon Ooykaas, Nas- saulaan 65, tel. 265553; vrachtwa- gen snelbinders, Posno, Bart Ver- hallenplein 156; Buggy kinder- fietsje, Mevr. Boon, Dr. Wibaut- plein 159; verz, bewijs Ziindapp, Bosboam, Vlaardiingerdijk 9 a; verz. plaatje, JJJ-297, Steenbergen Ghopinplein 65; kindervest blauw/ wit, Krommenhoek, Westfranke- landsestr. 90; beige/bru'ine regen- jas, Mr. de Groot, Nolenslaan 99, tel. 703066; bruine lederen heren- jas, Groenhorst, Kl. Katerstr. 96; kinderschoentje (R), Lansbergen, Julianalaan 98b tel. 263723; zwarte jas, H. Monster, Jolhann Strauss plein 46; Hamddoek T-shirt, Borstboom, Snelliussin/gel 12 e; goudkleurige armband met naam, IJpes, Alb. van Raalteplein 58; goudkleurig hals-kettinkje m. ster- renbeeld, A. Gerrits, Schaepman- singel 82; sterrenbeeld, Nijs, Put- tershoeksestraat 15; dameshorloge, J. G. Knoester, Roelstraat 40; parel ketting, v. d. Schalie, Burg. Knap- Eentlaan 59 (St. Jacob Gasthuis); anikbiljet, Esbach, Parkweg 36; goudkleurig kettinkje, Den Hartog Alb. van Raalteplein 82; kinder- armbandje, C. v. d. Marel-v. Schie, Dr. Sauerstraat 2; Zilver kinder- armbanidje met 3 bedeltjes, Jonge- nelen, Lange Nieuwstraat 115; goudkleurige broohe, de Jong, Zwaluwlaan 336, Vlaardingen; zil- veren armband, Kooij, Kl. Kater- straat 24; goudkleurige das-clip, de heer Boot, Dr. Wibautplein 102; zilver schalkelarmband, Dhr. v. d. Berg, Burg, van Haarenlaan 392; zegelring, Draer, St. Liduinastraat 82b, tel. 263687damesbril in koker Nijkamp, Mgr. Nolenslaan 612; ring met 3 sleutels, Mevr. van der Velden, Numansdorpsestraat 3 a; damesportemonn., Blokland, Prof. Kamerl. Onneslaan 165; blauwe dames portemonn., Barendswoord C. van de Lindenlaan 23; plastic tas met inhaud, van der Hammen, Rubenspiein 25; tas met inhoud, Reuder, 3e kraam vanaf de Lange Kerfcstraat, (weekniarkt)geschie- denis-boek. Mevr. Van Beers, Rot- terdamsedijk 198b, tel. 262727. Zwarte hond, met w.itte bef, Sint Anna Zusterstraat 45 te Schiedam. Rond Bordeaux zijn inmiddels 19 min of meer bestaande wijnhuizen niet langer Frans eigendom en in buitenlandse handen geraakt. Daaronder zijn er vier in Engels bezit, zoals de beroemde „Chateau Latour" in Pauillac. Vier behoren toe aan Amerikanen, zoals „Haut-Brion" en „Bouscaut", terwijl er evenveel in handen zijn van Canadese eigenaars (o.m. Chateau Grand Portret" in Saint- Emilion). De Duitsers zijn er in geslaagd de hand te leggen op het Chateau de la Gaffeliere" in Saint-Emilion en „Ghateau Liversan" in de Medoc. Zowel Saint-Pierre" in de Medoc als „Vieux Certan" in de Pomeral behoren aan Belgen toe, terwijl „Chateau Lagrange" in Spaanse handen is. Venezuelanen tenslotte hebben be- slag gelegd op het „Chateau Beau mont" in Cussac. Het blad „Revue Beige des Vins et Spiritueux", waaraan wij dit bericht ontlenen, voegt er aan toe; En deze lijst zou best nog eens langer kunnen worden ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3