iB urueliet <sP}oot Gezondheidszorg Kethel - Groenoord bc'mopt jaarverslag sekretaris t.g.v. algemene ledenvergadering ingezonden brief EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. STICHTING GEZINSVERZORGING SCHIEDAM Redaktie: Meeuwensingel 74, telefoon 70 28 54 vertegenwoordigingen Dat dit verslag beperkt kan wor- den omdat wij als vereniging voor Gezondheidszorg Kethel en Om- streken in de gunstige positie ver- keren om de 14 dagen in dit blad een pagina tot onze besohifckimg habben, waarin voor de leden de nodige informatie wordt verstrekt spreakt vanzelf. Het is zelfs zo, dat onze publicaties in deze vorm de aandacht heeft igetrokken van de Stichting Interkruis, die ons heetft verzocht op de hoogte te mogen blijven van deze activiteit in onze vereniging. Ter verduidelijking; Interkruis is het provinciaal overkoepelend or- gaan va nde diverse Kruisvereni- gingen in Zuid-Holland, een or- gaan, dat de plaatselijke Kruis verenigingen met raad en daad ter zijde staat. Hoewel het voor de leden missohien weinig interessant lijikt kunnen landelijke en provin- ciale organisaties voor het directe werk van kruisverenigingen niet worden gemist en het kan daarom nuttig zijn in de komende tijd hierover in ,,Noorder Akkoorden" een en ander te publiceren. Het plaatselijk contact tussen de diverse kruisverenigingen wordt onderhouden door de Stichting Kruisraad Schiedam, alweer een overkoepelend orgaan dus voor de Sohiedamse verenigingen voor ge- eondiheidszorg. De Kruisraad heeft als eerste taak op zich genomen de consultatietbureaus voor zuige- lingen en kleuters, maar de taken zullen geleidelijk worden uitge- breid, waardoor o.a. op het gebied van de wijtkverpleging een nau- were samenwerking ontstaat. De Gezinszorg werd eveneens on- dergelbraoht in de Stichting Ge- zinsverzorging iSchiedam. De ver- tegenwoordiging in diverse Stich- tingen adht het bestuur van bizon- der groot belang, omdat wij als plaatselijke vereniging de verant- woording (blij ven dragep voor onze leden, die van ons mogen ver- wachten, dat zij voor consultatie- bureaus, gezins- en kraamzorg via onze vereniging geholpen kunnen worden. het wijkverpleegsters-team In de afgelopen periode werd op eigen verzoek ontslag verleend aan de zusters in de wijlk Mevr. H. W. H. Smink-van Kasteel en Mevr. R. R. Wagenaar-Walta. In ihun plaats werden benoemd de zusters in de wijk Mevr. A. van Dalen-Kroesbergen en zr. E. M. Wissing, die resp. bun taak vanaf 18 maart 1974 en 1 mei 1974 heb- ben aanvaard. Het bestuur heeft de stellige in- druk, dat de beide zusters spoedig ingewerkt zullen zijn en met de ancteren (zr. van Dalen, zr. Gielen en Mevr. Kletter) een team zullen vormen, waardoor zij met hun persoon en deskundigheid werk- zaam kunnen zijn voor de belang- rijke taak van de wijkverpleging in ruimere zin ten dienste van de leden. Een samenspel met bestuur en medisoh adviseurs is voor het goed functioneren van deze tak van dienst van het allergrootste belang te meer, omdat de wijkver pleging is en zal blijven een be- langrijk ondepdeel van de gezond heidszorg. de huisvesting De huisvesting van de gezond heidszorg in ons werkgebied is het afgelopen jaar vele malen ter sprake gekomen en de plannen voor nieuwbouw zijn momenteel vrijwel afgerond. Omdat op de al gemene vergadering de nieuw- bouwplannen worden toegelicht kan thans worden volstaan met de mededeling, dat het oude wijk- gebouw aan de Schiedamseweg aan zijn bestemming is onttrokken en het gebouw werd verkocht. Een centraal gelegen wijkgebouw zal ongetwijfeld het werk van de vereniging ten goede komen. het ledenbestand Hoewel het aantal leden van onze vereniging plm. 3100 bedraagt blijft dit aantal ver achter bij het aantal gezinnen. Een eenvoudig rekensommetje kan aantonen, dat op een aantal van 6000 gezinnen in ons werkgebied sleChts ruim 50% lid is. Het is ons bekend (en de penningmeester van de ledenad- ministratie weet dat maar al te goed) dat er in deze wijk een be- angstigend verloop is bij de be- volking. Niettemin worden de wo- ningen opnieuw bezet, waardoor het aantal inwoners praktisch ge- lijk blijft. Afgezien van een aantal nieuwe leden, dat zich spontaan aanmeldt bij vestiging, zijn er zeer velen, die zich aanmelden, wanneer de nood aan de man is. Ik spreek uit eigen ervaring wanneer ik zeg, dat aanmeldingen plaats vinden van de gezinnen, die hier al meer- dere jaren wonen en die lid zou- den willen worden met ingang van de datum, dat zij zich melden. Ieder weldenkend mens zal moe- ten beamen, dat dit ten enenmale onjuist is. Het bestuur zal dan ook niet nalaten steeds weer de aan dacht te vestigen op tijdige aan- melding. Leden van Gezondheidszorg beta- len geen premie, zoals voor brand en inbraak, doch een betrekkelijk lage contribute, waardoor zij niet alleen lid in voile rechten zijn, maar ook een geldelijke bijdrage leveren aan voorzieningen, die hen zelf, maar ook anderen ten goede komen. Zonder die bijdra- gen kan ons werk onmogelijk functioneren. Wij blijven het werk van de Gezondheidszorg propa- geren. -Het wordt U gemakkelijk gemaakt zich aan te melden, schriftelijk via het aanmeldings- formulier in Noorder Akkoorden of telefonisch aan het secretariaat. het werkplan 1974 In 1974 werd en zal bijzondere aandacht worden besteed aan de nazorg van ontslagen ziekenhuis- patienten, het bezoeik aan invali- den en bejaarden en uitbreiding van de bezoeken aan moeders met zuigelingen en kleuters. Ook de ex infarctpatienten zullen meer aandacht vragen, waarvoor de vor- ming van een non-professionele groep mogelijk moet zijn. samenlevingsopbouw De samensprekingen tussen de besturen van de wijkvereniging Groenoord en de Stichting Samen levingsopbouw Sohiedam-Noord en de Gezondheidszorg Kethel e.o. hebben goede resultaten opge- leverd. Er is begrip gekweekt voor ons aller doel: de samenle- ving in dit deel van Schiedam, dat nog steeds uitbreidt, te dienen. De vertegenwoordiging in de S.S.S.N, is daarvan o.a. het Ibewijs. Wij hopen op een goede, prettige samenwerking in de toekomst. Het bestuur zal de ontwikkelingen op ihet gebied van de gezondheids zorg in het algemeen (we denken hierbij speciaal aan de z.g. schaal- vergroting) op de voet moeten volgen en daarbij niet mogen ver- geten, wat ons te doen staat in eigen omgeving en voor onze eigen leden. Veel wordt er gesproken over de zgn. ,dcindercreche" om de moe ders onbezorgd hun werk als free lance te laten vervullen. Dit is heel leuk en het geeft de moeders gelegenheid ook een duit in het dure ihuishoudbudget bij te dra- gen. Nu is mijn vraag: als dit voor onze kinderen mO'gelijk is, is dit dan ook niet mogelijk voor ge- handicapten, zodat zij 1 dag of een halve dag, verzorgd door ib.v. ge- diplomeerde verzorgers c.q. ver- zorgsters, in een soort „creche" kunnen doorbrengen? Hiermee zou dan een belangrijk probleem van de verzorgende echtgeno(o)t(e) weggenomen worden, zij of hij zou eens rustig kunnen winkelen of op familie- bezoek kunnen gaan, wat nu, ge- zien de situatie thuis, praktisch onmogelijk is. Graag eens wat meer aandacht voor genoemd probleem, wat even zwaar weegt als onverzorgde kin deren thuis en moeders elders aan 'twerk. Nu wil men een nieuw gebouw voor gezondheidszorg bouwen. Is het dan niet mogelijk bij de bouw hiervan rekening te houden? Gaarne hierover reacties van per- sonen, die in dezelfde omstandig- heden verkeren. Hr. en Mw. Kiela, Puccinistraat 39, Schiedam. Dr. Wibautplein 15 Telefoon 70 69 05 Zr. van Dalen Zr. Gielen Zr. van Dalen-Kroesbergen Zr. Wissing Zr. Kletter-v. Leeuwen vakantie 19/6 - 3/7 telefooin 70 57 74 telefoon 70 15 49 telefoon 26 74 22 telefoon 71 05 27 22/23 juli telefoon 70 57 74 29/30 juni telefoon 70 15 49 Dietiste (op medisoh advies), in ,,De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 tot half 11 voor leden gratis, voor niet-leden f 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in „De Ark", Hargplein 101, tel. 70 82 76, bovendien dagelijks vail 9.00 tot 12.00 uur kantoor Schiedamseweg 99, Vlaardingen, tel. 34 28 67, eventueel in Schiedam woensdagmiddag van 2.00 tot 3.00 uur kantoor Westerkade t/o nr. 26, telefoon 26 68 22. (Wit Gele en Groene Kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48 KlirSUSSen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Sekr - C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van 18,--. Naam;Voor letters: Adres: tel.: Spreekuur voor Groenoord - Kethel - Woudhoek; elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in het Dienstenoentrum „De Woudhoek", Herman Heijermansplein 38. Bovendien dagelijks van half 9 tot half 10 in de v.m. Korenbeurs, Lange Haven 145, telefoon 26 92 40.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 5