Sporthuifi Ritman Viering 700-jarig bestaan van de slad Schiedam in 1975 I oovlopig Feestprogramm a Een voefpad isfnu eenmaal geen (ietspad... ANWB Autorijschool Groenoord TOELICHTING Hoeveel speelfuigen heeft Schiedam-Noord Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Reeds meerdere malen schre- ven wij in Noorder Akkoor- den over het gebruik (of liever misbruik) van voet- paden als fietspaden. Heiaas moeten veien van ons eon- stateren dat dit misbruik eer- der toe- dan afneemt. Dat is jammer, Het is op de rijwegen ai gevaarlijk genoeg als wij nu ook nog de voet- paden gaan gebruiken voor het berijden met fietsen en brommers tvaar blijven we dan Houdt derhalve Uw fietsen aan de hand, waar rijden niet is toegestaan, Door voetpaden te gebruiken als voetpaden en niet als fiets- en brompaden werkt U mede aan de leef- baarheid van onze wijk, en dat is een nobel streven. Eind maart 1975 Nationale indoor tenniskampioenschappen. Zaterdag 26 april t.m. 4 mei Schiedam Promotion, manifestation, van Industrie en middenstand in de Sporthal. Voorbereid door Stidhting Inhalbe, Stiohting Sporthal, de Mij voor Nijveriheid en Handel en het ComitA Zondag 11 mei Nationale schermwedstrijden. Begin mei Toonkunstconeert in de Grote kerk. Uitvoering van „Die Jaihreszeiten". 17/18 mei Badmintontoernooi in de Sporthal. Vrijdag 23 mei Opening van de Festiviteiten in de Grote kerk met het uit- spreken van een historische rede am 20.00 uur. Opening histo rische tentoonstelling in het Stedelijk Museum verzorgd door gemeente-arohivaris en direoteur Museum. Zaterdag 24 mei Zwemwedstrijden in Bad Groenoord am 9.00 uur. Georganiseerd door Schiedamse Reddings Brigade voor district West. Grote wandelmars om 12.00 uur, met defile langs Stadhuis. Georganiseerd door De Schie damse Tippelaars. Vertrek van Sporthal. Ruiterdemonstratie en -wedslrijden om 14.00 uur. Georganiseerd door Ruitersport- verenigingen Schiedam en Spalandruiters. jeugdtoneel door sdholieren in de avonduren. Zondag 25 mei Waterpolo-toernooi in Bad Groenoord. Georganiseerd door S.Z.C. W ielerwedstrijden op de wielerbaan in Harga. Jeugdtoneel door sdholieren in de avoruduren. Maandag 26 mei Volleybaltoernooi in de Sporthal Schaakwedstrijden in het Stadskantoor. Muzikale evenementen als pleinconcerten e.d. Dinsdag 27 mei Grote gymnastiekdemonstratie door de gezamenl. Sohiedamse gymnastiokverenigingen am 19.00 uur op het parkeerterrein Broersvest. Bridgewedstrijden in het Stadskantoor. Woensdag 28 mei Uitvoering door Schiedamse Muziekschool. Zaalvoetbaltoernooi in de Sporthal. Donderdag 29 mei Koorzang in de Grote kerk, afgewisseld met declamatie. Zaalvoetbaltoernooi in de Sporthal. Bridgewedstrijden in het Stadskantoor. Vrijdag 29 mei Ouderwetse markt met attrac- ties in de Lange Kerkstraat/ Grote Markt/Hoogstraat, geopend van 's-morgens tot 's-avonds. Damwedstrijden in het Stadskantoor. Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur Zaterdag 3i mei Sportdag mat diverse evenementen zoals 's-morgens pupillenwedstrijd tussen Schiedam en Vlaardingen 's-middags gecostumeerde voet- balwedstrijd voorafgegaan door tocht door de stad. Daarna rugby-wedstrijd door goede teaims en een voetbalwedstrijd, Groot bal in de Sporthal. Vrijdag 5 sept, t.m, 7 September. Nationale Dahliatentoonstelling in de Sporthal. Evenementen gedurende meerdere dagen in de Feestweek. Revue in het Passage-Theater door Schiedamse amateurs o.l.v. de heren E. Verikade en C. van Bezboijen. Magelijk tien uitvoe- ringen. Etalagewedstrijd verzorgd door Sohied. Handels en Bedrijfsraad. Ken-uw-stad-spel samengesteld door de gemeenite-archivaris. Fotowedstrijd. Voor de bejaarden eventueel een expositie in het Diensten- centrum en het opitreden van bej aardenkoren. Voor de jeugd en jongeren eventueel poppenkast in de wijken, een kindercircus. Een openluohtbal en hat op- treden van Sohiedamse muziek- groepen op diverse punten in de stad. DIT IS EEN VOORLOPIG PROGRAMMA - WIJZIGINGEN EN AANVULEINGEN ZIJN MOGELIJK. op enkele (nieuwe) punten in het Feestprogramma. Sporttoernoaieri. De Stichting Sporthal Margriet streeft er naar twee nationale toernooien naar Schiedam te halen n.l. de nationale indoor tennis kampioenschappen eind maart en nationale schermwedstrijden op 11 mei, Daarnaast zijn in het pro- gramma opgenomen een badmin tontoernooi, een volleyibaltoernooi en een zaalhandbaltoernooi. Denksporten. Het plan is om een schaakspel met levende stukken in de openlucht gedurende enkele avonden te hou- den. Mocht dit niet lukken dan zullen er sohaakwedstrijden, even- als damwedstrijden en bridgewed strijden worden gehouden in de recreatiezaal van het Stadskantoor „Schiedam Promotion". Dit is een manifestatie van indus- trie en middenstand, te houden van 26 april t/m 4 mei in de Sporthal. De organisatie berust bij de Stiohting In'habe, Stichtinig Sporthal, de Mij voor Nijverheid en Handel en het Comite. De Sohiedamse kunstenaar Frits Henderickx is aangezoCht am een opzet te maken voor de aankleding van de hal, waarbij gedaobt is aan een ,,middeleeuws" decor, althans een herinnering aan het verleden van Schiedam. Concert. Toonkunst heeft aangeboden om het gabruikelij'ke jaarlijfcse con cert aan te passen aan het jubi- leum, zodat „Die Jahreszeiten" op het repertair is genoimen, uit te voeren begin mei in de Grote kerk Jeugdtoneel. Wordt verzorgd door leerkrachten en leerlingen van de Scholenge- meensohappen Spieringshoek en Schravenland, het Stedelijk Gym nasium en mavo-scholen. R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. Historische tentoonstellingen. Deze wordt samengesteld door de gemeente-arohivaris drs. G. v. d. Feijst en de directeur van het Sted. Museum de heer J. Paalman en beoogt een beeld te geven van de geschiedenis van de stad Schie dam. In het museum ook event, een tentoonstelling van scheeps- madellen, in samenwerking met de sohiedamse werven Wilton- Fyenoord en Gusto. Het ligt ver- der in de bedoeling om in die periode sohiedamse kunstenaars de gelegenheid te geven te exposeren Ouderwetse markt op vrijdag 30 mei. Tegen het his torische decor van de Grote kerk en het Stadhuis met de bebouwing rond de Grote Markt wordt deze markt gehouden in de Lange Kerkstraat, Grote Markt en de Hoogstraat, die dan voor het ver- keer afgesloten zullen zijn. De organisatie berust bij de marktmeester in samenwerking met de markthandelaren, die be- lanigstelling hebben getoond voor het initiatief. Gerekend wordt op een sterke uit- breiding van de gebruikelijke vrijdagse markt tot ca. 150 kra- men, met attractie als een stand- werkersconoours, In de tuin van de Grote kerk zal de firma Hosman een historisch aangepaste uitspanning inrichten. Revue. De heren E. Verkade en C. v. Be- zooijen hebben de gemeente aan geboden gedurende de vierinig van het jubileum een revue te doen opvoeren door de schiedamse ama teurs en belangstellenden. De initiatiefnemers sohrijven de tekst en de muziek en zullen ook de organisatie evenals de exploi- tatie verzorgen., Het plan is om tien voorstellingen te geven in het Passage-Theater. De gemeente heeft een repetitielokaal beschik- baar gesteld, waar volgens plan eind augustus of begin September de audities worden gehouden. Nationale Dahliatentoonstelling. Dit zal het grote sluitstuk van de feestvierinig worden, van 5 t/m 7 September in de Sporthal. De organisatie berust bij de K.N.M.T.P. en de schiedamse volkstuindersverenigingen „Thur- lede" en ..Vijfsluizen" en verder de aquariumver. .Natuur-genot In Huis", de Ned. Bond van Vogel- Mefhebbers, de Hengelsportveren. Schiedam en Omstreken", de Sohiedamse Sohooltuinver. en de gezamenlijke sohiedamse post- duivenvereniginigen. Het initiatief is genomen om de stad Schiedam enkele sohenkingen aan te bieden in verband met het 700-jiarig bestaan. Een mini-golfbaan willen de schie damse service-clubs (Rotary, Lions, Round Table) aanbieden. De baan zou in het Pr. Beatrix- park kunnen komen. liefst dicht bij de Sporthal, zuliks in verband met beheer en exploitatie. Een wandkleed, te knopen door de leden van de vrouwenorganisaties, is een initiatief van het Centraal Vrouwen Comite. Het kleed zou b.v. een plaats kunnen krijigen in het Stadhuis. Het Comite ter voorbereiding van de viering van het 700-jarig be staan van de stad Schiedam (in 1975) is op 22 februari 1973 gei'n- stalileerd en heeft in november 1973 het eerste voorlnpige Feest- programma opgesteld. Daarop zijn in mei 1974 aanvullingen en wijzi- gingen gekomen. Het Comite heeftt een budget van f 100.00.- voor de gehele feestviering. DE NOORDER AKKOORDEN geeft de toon aan. Houdt U op de hoogte van wat er om U heen gebeurt en zal gaan gebeuren. Onze adverteerders maken U met hun aanbiedingen prijsbewust. Profiteer van beide. Dit is een leuke vraag, maar nog leuker is het als vader, moeder en de kinderen er eens gezamenlijk op uit gaan om alle in iSchiedam- Noord aanwezige „speeltjes" te gaan tellen. U zult dan aan een respectabel aantai komen. Misschien is er niet veel goeds over Sohiedam-Noord te verteLlen, maar spelen kunnen de kinderen overal. Ook op het Hargplein, tussen de nieuwe huizen, zijn een aantai speelwerktu'igen geplaatst welke de kinderen uitnodigen tot spelen. Stippel eens een wandeling uit door geheel Schiedam-Noord en Uw kinderen kunnen zioh uren- lanig vermaken. Dit is ook een probaat middel tegen baldadig- heid. Want, waardoor ontstaat bal- dadigheid? Voornamelijk door ver- vel'ing. Welnu, Uw kinderen be- hoeven zich niet te ver-velen met zuilk een overvloed aan speel- gelegenheden, als wij in Sehie- dam-Noord hebben. Vaders en moeders slui't U aaneen en organiseert met andere ouders en hun kinderen een toOht langs de speelgelegeniheen en U hebt aan Uw kind geen kind. Mogen wij eens van U horen hoe veel speel-werktuiigen U hebt ge- teld? Het zijn er heel veel. En ze liggen door geheel Schie dam-Noord verspreid. Spelen maar dat vooikomt ver- veling en remt de baldadigheid. U doet met deze tocht Uw kinde ren een groot pleizier. Ga er dus maar op uit. Veel speelgenot, en „ontdek Uw plekje". Oranjesfraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kledlng. Badminton Hockey

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 9