VEEL INZENDINGEN Rabobank UW voorAL BANKZAKEN ENQUETTE KABELTELEVISIE 7e jaargang no. 159 3 juli 1974 VAKANTIE NUMMER Zoals wij in ons vorig nummer reeds hebben vermeld, zouden wij in deze uitgave terug komen op de door ons gehouden enquette i.z. kabeltelevisie. it IJ L SVPER- ENKABE De bloembakken zijn er weer Redaktieadres weer bezet Wijkvereniging „Bijdorp" doel niel mee! PETER STOLKER B.V. 4 GRAND PRIX banden De Burgemeester neemt afscheid Jeugdland Schiedam '74 Geslaagden examen machine schrijven Yotn I rr kl;#oido i> Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Hoewel het in onze bedoeling lag er wat uitgebreid op terug te komen is dit ons - mede door de vakantie van onze redactie - nu slechts ten dele gelukt. Toch willen wij U enkele belang- rijke gegevens niet onthouden en wij kunnen U in de eerste plaats mededelen, dat wij over het aan- tal door ons ontvangen inzendin- gen niet ontevreden zijn. Van de door ons in 2 nummers geplaatste formulieren ontvingen wij er namelijk 277 terug. Voorwaar geen slecht resultaat, al moeten we er toch min of meer tot onze teleurstelling aan toevoe- gen dat genoemd aantal ten op- zichte van het totaal aantal in- woners weer niet bijzonder spec- taculair is te noernen. Nogmaals, we zijn niet ontevreden en langs deze weg danken wij in ieder geval die 'bewoners van Schiedam-Noord die de moeite hebben genomen aan deze en quette - die in feite voor ALLE bewoners belangrijk kan zijn - hum medewerking te geven. Interessant is natuurlijk te weten hoe de uitslag van deze enquette is:- Inzendingen VOOR Kabel televisie en VOOR verhoging maandhuur: 204 Inzendingen VOOR Kabel televisie en TEGEN verhoging maandhuur: 46 Inzendingen TEGEN; 25 Inzendingen (door foutieve invulling) ongeldig; 2 Totaal 277 Zie advertentie AC UTERI* AG! A A - J a, het is weer zo. De Plantsoenen- dienst heeft de pleinen in Groen oord weer voorzien van de be- kende bloembakken. Wat is dat een fleurig gezicht. Temidden van de grijze eentonig- heid de vrolijke kleuren van deze bloemen. Wij bevelen deze bakken in de hoede van de bewoners aan. Het komt nogal eens voor dat men zich op goedkope wijze voorziet van bloemen, of liever: planten, door de in de baikken ge plaatste geraniums enz. mee te nemen. Wij zeggen de Plantsoenen-dienst dank voor dit kleurige gebaar. Eerder schreven wij over het nog niet zo in ruime mate aanwezig zijn van balkon-bakken. Nu de Gemeente het goede voorbeeld heeft gegeven mogen wij niet ach- ter blijven. Goed voorgaan zou tot gevolg moeten hebben dat anderen volgen. Ook U Opmerkelijk is dat zo heel veel mensen in Schiedam-Noord over slechte beeldontvangst klagen en van het totaal aantal inzendingen zijn er dit maar even 102! (bijna 40%). Dit heeft volgens de inzenders verschillende oorzaken, hoewel de omliggende hogere flatgebouwen meestal als de schuldigen wordt aangewezen. Wij zullen in ons e.v. nummer nog meer gegevens, i.e. specificaties geven en U dan tevens mededelen wat wij met de resultaten van onze enquette zullen gaan doen. Wij verwachten dat U tot zo lang zeker wel geduld zult willen hebben. J. v. S. Voor de goede orde delen wij belanghebbenden mede, dat met ingang van dit nummer, ons redaktieadres Bachplein 189 weer „bezet'' is en U hier Uw teksten weer kwijt kunt. Let U er even wel op, dat teksten bestemd voor de e.v. uitgaven, steeds de woensdag VOOR het verschijnen uiter- lijk op vermeld adres moeten ingeleverd zijn. Vanzelfsprekend kunt U ook gebruik maken van ons Post- busnummer 410 te Schiedam, echter ook met inachtneming van de uiterlijke inzenddatum Red. In het Juninummer van „Bijdorp- Nieuws", orgaan van de Wijkver eniging „Bijdorp" lazen wij dat op de jaarvergadering ook een even- tuele „medewerking" in/met ons blad is behandeld. Letterlijk ver- meldt genoemd nummer van Bij- dorp-Nieuws; „Vierkant wees men af het idee om in Noorder Akkoor- den op te gaan. Blaauw stelde dat er iedere 14 dagen geen nieuws is en het risico dan groot zou worden dat 't een kletskrant zal worden". Tot zover een gedeelte van het be- wuste artikel. We wilden eerst geen enkel com- mentaar geven en de zaak maar blaauw-blaauw laten. Toch moet het ons van het hart, dat de zaken verkeerd worden bekeken. Van een „opgaan" in ons blad is nooit sprake geweest, wij wilden alleen enkele kolommen van onze uitgaven (desnoods 1 x per mnd.) beschikbaar stellen. Jammer, 't had voor Bijdorp zo mooi kunnen zijn. J. v. S. voor ALLE autobanden. Ga op vakantie met qoede banden Speciale aanbieding: splinternieuw van GOOD YEAR moat 185/70 H R 13 van f 235.— per ifuk NU alle 4 in een koop voor slechts f 500. voor een wegllgglng waar u altijd al van droomde. Laan van Bol'Es 2 Tel. 710643 Zoals U weet onderneemt de Bur gemeester van Schiedam, de Heer Roelfsema, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef- tijd, zoals dat officieel heet, een afsaheidstournee langs de vele instellingen. Buitengewoon sympathiek doet het aan dat hij daarbij ook de bejaarden niet vergeet. Hij be- zocht de 4 Molens, en op maan- dag 17 juni was de beurt aan het dienstencentrum „De Woudhoek". De Burgemeester was al om half twaalf aanwezig en bezocht enige woningen. Daarna gebruikte hij met zijn vrouw en verdere familie aldaar de lunch. Half twee was de beurt aan de bewoners van het Centrum en verdere belangstellenden. Toen de Burgemeester de zaal binnen- kwam klonk er een hartelijk applaus. Hij heeft met bijna alle aanwezi- gen op prettige en hartelijke wijze gesproken en ge'informeerd naar hun persoonlijke omstandigheden, Namens de medewerkers en voor- al medewerksters werd het echt- paar Roelfsema een fraaie foto aangeboden van de Herv. Kerk in Keth'el. Als toekomstig bewoner van Kethel stelde de Heer en Mevrouw Roelfsema dit waarde- volle geschenk zeer op prijs. Wij nemen aan dat deze wandver- siering een goede plaats in zijn woning aan de Zwaluwlaan zal gaan innemen. Ondergetekende had ook het ge- noegen een gesprekje met de Burgemeester te mogen voeren. Tijdens dit onderhoud liet de Heer Roelfsema zich zeer lovend uit over onze NoOrder Akkoorden, nadat ik hem had gezegd namens de Redaktie aanwezig te zijn. (Ook namens de Wijkvereniging). De Burgemeester verzekerde mij dat hij het blad van A tot Z las en dat hij de opbouwende kritiek zeer op prijs stelde. Want zonder deze nodige, maar opbouwende kritiek zou er niets veranderen. Ca. half 3 verliet het gezelschap het Diensten-Centrum „De Woud hoek". Wij weten dat de Burge meester nog enkele bezoeken hier en daar zal afleggen en dat er tenslotte een afscheid zal zijn in het Nieuwe Gemeentehuis waar alle bewoners van Schiedam onze scheidende burgervader de hand kunnen komen drukken. Roelfsema gaat, Lems komt. Wij spreken de wens uit, dat de nieuwe Burgmeester, met een ac- tief college van Wethouders vruehtbaar zal kunnen werken aan al datgene wat in Schiedam nog moet worden gedaan. Gemeente-Raad, Burgemeester en Wethouders, U wacht een veel- omvattende taak. capk. De voorbereidingen voor het jaar- lijkse kinderfestijn in de sporthal 'Margriet' zijn weer in voile gang. Dit jaar wordt Jeugdland gehoud en van 29 juli t/m 30 augustus. Dus 2 weken van maandag t/m vrijdag worden de poorten van de sporthal weer opengesteld voor de Sohiedamse lieverdjes, om hen bezig te houden met allerlei leuke activiteiten. De gemeente' stelt hiervoor een subsidie voor be schikbaar terwijl er entreegelden voor geheven worden. Ondanks dat er dus wat financiele middelen zijn, zijn deze lang niet toereikend om zo'n 800 kinderen per dag verantwoord bezig te hou den. Voor wat betreft de leiding en or- ganisatie kunnen wij u mededelen, dat de gezamelijke clubhuizen van heel Schiedam het geheel in han- den heeft, aangevuld met 70 vrij- willigers. Voor wat betreft de benodigde materialen kampt de leiding nog met problemen, die met een beetje medewerking van de Schiedamse bevolking voor een groot deel op te lossen zouden zijn. U heeft vast in de kast, of zolder, kelder of andere opbergplaats een aantal gezelschapspelen, driewiel- ertjes, stepjes, voetbalspel, race- baan etc. staan, die doordat uw kinderen groter geworden zijn, overbodig geworden zijn. U vindt het zonde dit weg te gooien. Welnu, Jeugdland zou graag deze spullen bij u af komen halen. Ook oude lapjes, bolletjes wol en oude type-machines zijn van harte welkom. Gaarne een telefoontje naar het A.D.C. Korte Haven 33b telefoon 26 81 83, of naar een van onze club huizen. Bij voorbaat onze hartelijke dank. do bank voor iedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 12 van de 14 leerlingen van Insti- tuut de Jongh uit Groenoord slaagden onlangs voor het examen machineschrijven. Het zijn de dames: Bea Weber, Yolanda Muter Anja Wassink, Marlies van Luyk, Mevr. J. v. Woerkom, Thea Blom, Yvonne Korteland, Mevr. J. W. A. Visser, Anneke Zieck en Yvonne Broeren en de Heren Gert Jan Wassink en Rob van Woerkom.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1