Enquete groot succes, dankzij persoonlijke inzet van bewoners Woudhoek (E^uweliev oot ANWB Wat 'ti soeppie Autorijschool Groenoord e Verspreiding Ontevredenheid? Analyse Nieuwe burgemeester P. A. v.d. KRUIT Noorder Akkoorden met speciaal MVakantienummer" Wat nu? Dank Laat niet aan iedereen zien dat U met vakantie bent EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Gevonden voorwerpen R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 gediplomeerd instructeur of 70 78 94. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. 1> T3 »H O o V4 a> T3 u O O De enquete, die door een aantal enthousiaste inwoners van Woudhoek in elkaar gedraaid is, blijkt een weerklank te hebben van bijna 100°/o. We kunnen rustig stellen dat dit voor een huis-aan-huis-enquete in een nieuwe wijk, een uitzonderlijke prestatie is. Blijkt niet een stuk enorme betrokkenheid uit het feit dat een groot deel van de bewoners actief meedeed aan de voorbereiding en de verspreiding van de formulieren? De formulieren werden opgehaald door een aantal vrijwilligers die voor elk gezin nog een extra papier meegenomen hadden om- dat zo'n papiertje vaak toch on- gelezen de container ingaat. Wat bleak? Niet alleen had men ze volledig ingevuld, doch ze wer den zelfs voorzien van een aantal suggesties. Er werden zelfs lange brieven bijgevoegd. Uit een vluchtig doorbladeren van de honderden formulieren blijkt, dat de meeste inwoners van deze wijk niet alleen redelijk tevreden zijn, maar dat ze ook deze wijk dermate bewust bewo- nen dat ze nog een groot aantal positieve wensen en verlangens hebben die kunnen bijdragen tot een nog beter woon-, neeleef- milieu. Het is thans ondoenlijk om nu al een redelijk resultaat van de en quete mee te delen. Dit is,- met mensen - meestal met gezinnen -, die de gegevens in hun vrije tijd moeten verwerken in deze vakan- tietijd ondoenlijk. Vast staat ech- ter dat er na de vakantie een overzicht van de resultaten gepu- bliceerd zal worden. Wellicht verdient het aanbeveling om onze nieuwe burgemeester een exemplaar van dit overzicht VOOR WITTEN, SCH1LDEREN en BEHANGEN is hot voordeligst on meest vertrouwdo adres toch altijd Voornsestraat 26 SCHIEDAM - Tel. 264432 y/h G. J. J. PONjt Delflandsestr. 250 Schiedam Tel. 704014 Wij houden nogal van verrassin- gen en wij vonden het daarom een goede gedachte dit maal - met de vakanties voor de deur - eens met een speciaal vakantienummer uit te komen. Waar U heen moet gaan, ach dat weet U meestal zelf al wel, zodat U hierover weinig in ons blad zal vinden. We hebben echter hier en daar wel de nodige aandacht gewijd aan de vele aspecten die nu een- maal aan een vakantie vastzitten. Wanneer wij U hierdoor op een idee brengen en/of U weer iets in Uw herinnering gebracht heb ben, dan zijn wij zeker in onze opzet geslaagd. U weet het: „Noorder Akkoorden" is niet alleen maar een adverten- tieblad, 't is om te lezen Red. aan te bieden. Zowel wij als hij zijn nieuw en nieuwe bezems vegen schoon. Wat kunt u op dit moment doen om het leven in de Woudhoek nog aangenamer te maken? Een paar ideetjes: Maak eens een praatje in de tuin. Biedt eens aan om op de kinde- ren te passen, ook al wordt het niet gevraagd. Heb eens begrip voor het kind dat rommei in tuin of zandbak maakt en die niet opruimt. (Wees blij, ze doen, in tegen- stelling tot sommige honden - niet de uwe natuurlijk - niets!). Sproei de tuin van uw buurman eens als hij niet thuis is. Of ook als hij wel thuis is. Dank, dank, dank aan iedereen die aan onze enguete heeft mee- gewerkt. Een prettig, ontspannen -en vei- lige vakantie. Daarna komen we terug I. Gelukkig is de vakantie-tijd aan- gebroken. Enikelen zijn al weg ge- weest, velen zullen nog voligen. Wij wensen U bij voorbaat reeds een prettige vakantie met mooi zomerweer en veel vertier. Geniet maar heerlijk van zon, zee en strand. Maar zorgt ervoor dat niiet iedereen het weet dat uw huis onbeheerd staat, Dat kan wel eens tot minder prettige gevoigen laid en. Dus: geen papier en op ramen en deuren welke verwijzen naar een adres waar de sleutel is te bekomen want dat we'kt al direkt argwaan. Sluit ook niet alle gordijnen, ook dat geeft een beeld van verlatenlheid. Een boodschap voor bakker of melkboer of welke leverancier dan ook, zich elders te vervoegen, kan meteen een uitno- diging zijn voor onbevoegden bin- nen eens te gaan kijiken. Vertrek zo onopvallend mogelijk en laat uit niets blijken dat Uw huis verlaten is. Verder lijkt het ons gewenst toch een raam (boven'lidht) open te laten, indien dat tenminste geen nadelige conseikwent'ies kan heb ben. Immers als een huis niet ge- luctht kan worden en de warmte zioh ongestoord kan vermeerderen is het mogelijk dat allerlei onge- nodigde insecten bez'it nemen van Uw karners. Vraag Uw naaste bu- ren of familie'leden van tijd tot tijd het huis te luchten, vooral als U meer dan twee weken Uw huis gesloten acbterlaat. Plantjes moeten tooh ook ver- zorgd worden? Bo vend ten is het goed als men zo nu en dan iemand in Uw hu/is ziet. Ga gerust wag, maarzong dat niet ieder het kan zien. 55 55 Ondanks het drukke gewoel om hem heen, zat hij wat vereen- zaamd in een hoekje. Het was een man, een goede vijftiger, met grijzig haar en gestoken in een frommelig pak dat in de jaren zestig zeker in de mode was geweest. Op het door vroegere braspartijen met vette kringen versierde tafeltje stond een tikje groezelig kopje waarvan de inhoud mij deed denken aan een waterig soepje van een of ander buiten- lands merk. De man staarde met holle ogen voor zich uit zonder de drukte om hem heen op te merken. Het was duidelijk, dit was een man die in verticale houding kon dromen. Nu ben ik niet iemand die er een gewoonte van maakt vreemde mensen aan te spreken (en zeker geen mannen), maar ik kwam toch in gesprek met 'm. Om een kort verhaal lang te maken, doe ik U even uit de doeken hoe dat kwam. Na - dankzij bruisend gerstenat - een hoognodig bezoek aan de meer dan smerige toiletruimte; waar ik overigens de meeste tijd spandeerde met het lezen van de vele, meestal vrij schunnige op de muur geschreven boodschappen, raakte de deur (waarop optimistisch „Heren" stond geschilderd) nogal onzacht zijn stoelleuning. De man die net - met waarschijnlijk van afschuw toegeknepen oogleden - een slokje van het brouwsel nam, schrok op toen een gedeelte van de inhoud op tafel kwakte. „Sorry" zei ik in duidelijk Hollands. „Geeft niet" zei de man, die er aan toevoegde dat de drabbige inhoud toch maar op de nierafscheiding van een volgens de overlevering „wijze" vogel leek. (Nu weet U tenminste hoe het kan komen dat je met iemand in gesprek komt, ook hier kan het toeval in een klein cupje liggen). De man was een aangenaam causeur en hij overtuigde mij alras dat de moeilijkheden des levens hem niet voorbij waren gegaan, hetgeen wellicht zijn vroeg-grijze haren zou verklaren. Hij bleek - al jaren geleden - wegens ziekte voor 60% te zijn afgekeurd. Als mensenkenner zei 'ie d'r nog bij; „Meneer, ik wil U helemaal niet lastig vallen met m'n ziekte. Zoiets is voor mij vervelend, maar voor toehoorders, die je overigens niet zo mak- kelijk vindt zonder „rondjes" te kunnen geven, nog vervelender". Ik stemde daarmee in en hij vertelde „Nu zou ik toch wel voor halve dagen of voor enkele uren per dag wat willen doen. Een licht karweitjemaar dat is me in al die jaren niet gelukt. Wanneer je ergens eens solliciteert en ze horen je verhaal zeggen ze - U hoort nog van mij. -. In de meeste gevallen hoor je dan niks of je krijgt een beleefd brief je dat de keuze op een ander is gevallen. Allicht Ergens had ik met 'm te doen en misschien kwam het daardoor dat ik niet veel wist te zeggen. 't Was ook eigenlijk niet nodig, want hij vervolgde wijsgerig „Ja, jaje hoort wel eens jongelui zeggen dat het moeilijk moet zijn een baantje te krijgen wanneer je 'n beetje te lang haar hebt. Moet je 't eens proberen wanneer je GRIJS haar hebt." „Meneer" zei ik aarzelend"zoekt U nu een jobje voor een beetje bezigheid of voor het geld? U krijgt toch zeker wel een fat- soenlijke uitkering van de ziektewet of lioe dat ook mag heten?" „Fatsoenlijk," zei 'ie haast nijdig „Fatsoenlijk? Wanneer ik van het geld dat ik overhoud een kunstgebit moest kopen, vreet ik nog dertig jaar pap". Ik begreep hem, ik begreep 'm helemaal. JAVAS. Dr. Wibaulplein 15 - Telefoon 70 69 05 Te bevragen bij de vinders: blauwe zwembroek, van 't Hof, Valeriusstraat 86; Yamaha tank, oud model, J. J. Harte, Rotter - damsedijk 309b; 2 zwarte duo- zitjes, J. v. Vliet, Huisbewaarder, Toon Verheijstraat; een auto-krik, N. Bouman, Jacob Marisstraat 7b; 2 handdoeken washandjes, Ouwerkerk, Burg. Knappertl. 184; een pakje, inh. kaasplankje met stolp, Mevr. Kennengieter, Sibe- liusplein 65; ttabaksdoos met shag Hersbach, van Leibnitzstraat 5 b; toilettas met inh., Mevr. de Joog, L. de Colignystraat 31, (za. na 21.3 u. thuis); portemonnee zwart van kleur met inhoud, Leenes, D. Schaferplein 79; bruin tasje met inih., Blok, J. Oreliosingel 31; rode dames portefeuille met inh., Ruts, Makkerstr. 10; bruine porte monnee met inhoud, Cafe 't Raad- huys, Grote Markt; bankbiljet, C. Vermeulen, Spoorbaanstr. 26; goudkleurige horloge, A. de Wolf, van Leibnitzstraat 10b; zwart etui met een sleutel, Koudenburg, Dr. Zamenhofstraat 75; bruin etui met sleutels, Heuze, Fr. Haverschmidt- laan bruine etui met goudkleu rige bril, ovale glazen, Pol, Rot terdam, Goudsesingel 305, afd. gevonden voorwerpen; 3 sleutels aan een ring, J. de Vlieger, Delf- landseweg 202, tel. 702421; sleutel- etui, De Reuer, Daltonstraat 10 a; sleutelring met vier sleutels, de Hartog, M. C. M. de Grootstr. 115; zonnebril, Hema, afd. administr.; 6 sleutels van een auto-merk Simca, Rens, Henri Polakstr. 134; bruine bril in etui, Snikkers, H. Bosmansplein 137; bruin jongens- jack, Groenendaal, Boerhaavel. 83; nylon-regenjas, kleur bruin. K. v. d. Waal, D. Schaferplein 67; kin- derkleding in zak van C A, Scheenloop, Mozartlaan 77; zwem broek en een handdoek, Wijzen- broek, de Wildestraat 61; zwart kunstleder dames jasje, A. J. Hortentius, Chubertplein 142, tel. 708147; bruine dameshandschoen, De Vuist, Villastraat 110a; ge- vle'kte hollandse herder, Oossanen Schaperlaan 40.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3