s J ACTMAN" Gezondheidszorg Kethel - Groenoord hoe denkt men Voor al MJw Verzekeringen Hypotheken Fin an deringen A. Waaletvijn het lidmaatschap gehandicapten STICHTING GEZINSVERZORGING SCHIEDAM dienstencentrum ,,de Woudhoek" Heijermansplein 38, tel. 70 95 55. ^Heeft U de advertenties^ I op de andere pagina's I al gezien ^het is de moeite waard! j Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uuc v.m.: Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. Redaktie; Meeuwensingel 74, telefoon 70 28 54. o o CD T3 Wl O O Samenvatting van een inventari- serend onderzoek onder de leden. In opdracht van de Stichting Sa- menwerkende Landelijke Kruis- verenigingen heeft het Instituut voor Toegepaste Sociologie te Nij- megen een onderzoek ingesteld onder de leden van het Groene het Wit-Gele en Oranje-Groenen Kruis. Het onderzoek had primair tot doel de inventarisatie van een breed scala van gegevens omtrent beeld, opvattingen en gebruik. Onze bedoeling is nu in enkele navolgende uitgaven de uitkom- sten van dit onderzoek beknopt weer te geven. ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 Het totaal-beeld van het inventa- riserend onderzoek op het onder- deel 'Lidmaatschap' wijkt slechts op enkele punten af van het re- sultaat, dat verwaeht mocht wor- den. In het algemeen was er toch het idee, dat de kruisverenigingen hun leden vinden onder de ge- huwden met jonge kinderen en onder de ouderen vanaf 60 jaar. In tegenstelling tot dit idee wijst het onderzoek uit, dat het leden- bestand een praktisch normale af- spiegeling is van de bevolkings- samenstelling naar leeftijd en maatschappelijke stratificatie. Dit is zeer verheugend. Zeer frappant is de grote stabili- teit van het lidmaatschap. In dit verband is het van betekenis dat geconstateerd is, dat men ook in de 'middenjaren' van het gezin lid blijft. Hoe belangrijk de kraamzorg is bij het lid worden, wordt nogeens door het onderzoek onderstreept. Men denkt ten on- rechte dat lidmaatschap hiervoor een voorwaarde is. De rneesten worden lid niet door werving, maar op eigen initiatief, dus door een gevoelde behoefte. Hieruit blijkt dat lid zijn van een kruisvereniging tot het normale patroon behoort. Het onderzoek bevestigt, dat de verzekeringsidee het verre ge- wonnen heeft van de solidariteits- gedachte; overigens is verzekeren toch ook 'samen dragen'. Dit was te verwachten in de maatschappij- opvattingen van vandaag. Het consumptielidmaatschap, zo- Wel in de zin van de directe con- sumptiebehoefte, als mogelijk toe- komstige zorgbehoefte staat voor- op. Merkwaardig is dan toch wel dat men eenmaal lid zijnde, toch lid blijft als er minder 'risico's' in het .gezin zijn, Dit betekent ook, dat men hoge verwachtingen heeft van de continui'teit van de dienstverlening nu en straks, als men die nodig heeft. 5> AUTORIJSCHOOL In het vorige nummer van Noor- der Akkoorden kwam de ingezon- den brief van de familie Kiela door het jaarverslag van onze sekretaris dermate in verdruk- king, dat wij deze brief vanwege het toe te juichen initiatief nog- maals graag publiceren; Veel wordt er gesproken over de zgn. „kindercreche" om de moe- ders onbezorgd hun werk als free lance te laten vervullen. Dit is heel leuk en het geeft de moeders gelegenheid ook een duit in het dure huishoudbudget bij te dra gen. Nu is mijn vraag: als dit voor onze kinderen mogelijk is, is dit dan ook niet mogelijk voor ge handicapten, zodat zij 1 dag of een halve dag, verzorgd door b.v. ge- diplomeerde verzorgers c.q. ver- zorgsters, in een soort „creche" kunnen doorbrengen? Hiermee zou dan een belangrijk probleem van de bezorgende echtgeno(o)t(e) weggenomen worden, zij of hij zou eens rustig kunnen winkelen of op familie- bezoek kunnen gaan, wat nu, ge- zien de situatie thuis, praktisch onmogelijk is. Graag eens wat meer aandacht voor genoemd probleem, wat even zwaar weegt als onverzorgde kin deren thuis en moeders elders aan't werk. Nu wil men een nieuw gebouw voor gezondheidszorg bouwen. Is het dan niet mogelijk bij de bouw hiervan rekening te houden? Gaarne hierover reacties van per- sonen, die in dezelfde omstandig- heden verkeren. Hr. en Mw. Kiela, Puccinistraat 39, Schiedam. 9 in het bezit van vakdiploma's VAMOR en METH. RIJ-INSTRUCTIE. De rijopleiding wordt o.a. verzorgd met Opel Kadett Auto- maat; autorijden zonder schakelen. Tevens Opel Kadett Special. DIRK SCHaFERPLEIN 42 - TEL. 70 56 45 - SCHIEDAM Mej. L. G. Groeneweg: leidster dienstencentrum. Mevr. J. E. Boere-de Ruyter; part-time medewerkster. Mej. J. van Dis: part-time medewerkster. Als medewerkster in algemene dienst ten behoeve van kreatief- en groepswerk is in dienst getre- den Mej. J. H. van Pelt; zij zal in beide dienstencentra werkzaam zijn. Brieven ten behoeve van het be- stuur kunnen worden gericht aan Postbus 197, Schiedam. Zr. van Dalen Zr. Gielen Zr. van Dalen-Kroesbergen Zr. Wissing Zr. Kletter-v. Leeuwen telefoon 71 03 59 tel. 705774, vakantie 1/7-13/7 telefoon 70 15 49 telefoon 26 74 22 tel. 710527, vakantie 5/7-26/7 6/7 juli telefoon 71 03 59 13/14 juli telefoon 26 74 22 In dringende gevallen betreffende de wijkverpleging (bij voorkeur tussen 8.00-8.30 uur v.m.) Mevr. Kletter-van Leeuwen, telefoon 71 05 27. Dietiste (op mediseh advies), in „De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 tot half 11 voor leden gratis, voor niet-leden f 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in „De Ark", Hargplein 101, tel. 70 82 76, bovendien dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur kantoor Schiedamseweg 99, Vlaardinigen, tel. 34 28 67, eventueel in Schiedam woensdagmiddag van 2.00 tot 3.00 uur kantoor Westerkade t/o nr. 26, telefoon 26 68 22. (Wit Gele en Groene Kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. Kursussen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78. telefoon 70 38 20. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. Spreekuur voor Groenoord - Kethel - Woudhoek; elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in het Dienstencentrum „De Woudhoek", Herman Heijermansplein 38. Bovendien dagelijks van half 9 tot half 10 in de v.m. Korenbeurs, Lange Haven 145, telefoon 26 92 40. Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van f 18,—. Naam; Voorletters: Adres: tel.:

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 5