Meer bijzonderheden over enquette Rabobank CO voorAL BANKZAKEN PETER STOLKERB.V. 7e jaargang no. 160 17 juli 1974 Uitslag enquette Bijdorp grote afwezige BiJL SUPER- ENKABE Automobielbedrijf S1HCA CHRYSLER SHAREAH Veel klachten over slecht beeld Nog meer gegevens Voor en tegen Achtergrondinf ormatie Wat verder te doen Nieuwe straatnamen voor Kefhel-Oosf Vakantiesiuiting Bibliotheek Wijkvereniging niet tevreden met „uitleg" over Mozartlaan loonier Afcloorde *v._ Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Sehaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. In ons vorig nummer maakten wij reeds melding van de uitslag van de door ons blad gehouden enquette „Kabeltelevisie". In verband met vakantie's wilden we zeker geen aanspraak op volledigheid maken en gaven iU toen slechts wat summiere gegevens. In dit artikel willen we wat meer uit de doeken doen. Het totaal aantal inzendingen bedraagt 278 (inmiddels ontvingen wij n.m. nog een formulier). Inzendingen VOOR kabeltelevisie en VOOR verhoging maandhuur 205 Inzendingen VOOR kabeltelevisie en TEGEN verhoging maandhuur 46 Inzendingen TEGEN 25 Inzendingen (door foutieve invulling) ongeldig 2 278 Zoals U weet was deze enquette opgezet omdat de Gemeente Schie dam plannen had - evenals dit reeds langere tijd in andere ge- meenten het geval was en daar ten dele ook al was gerealiseerd - Schiedam-Noord van kabeltele visie te voorzien. Zoals we reeds eerder mededeel- den zijn wij bijzonder verheugd dat wij bijna 300 formulieren ont vingen, doch wij vinden dit ten opzichte van het totaal aantal in- woners van Schiedam-Noord in feite toch maar een pover resul- taat. We willen er weinig van zeggen en we weten uiteraard ook niet waarom zo veel mensen van de door ons geboden gelegenheid geen gebruik hebben gemaakt. Men kan zich te buiten gaan aan gissingen en natuurlijk waren er al enkele inwoners met vakantie en een vaststaand feit is dat - vooral in Groenoord - verhuizin- gen aan de orde van de dag zijn. Nieuwe inwoners hebben hier wel- licht nog geen interesse in. Met name Groenoord wordt nog al eens betiteld met „slaapstad" en we willen zeker niet zo v.er gaan deze betiteling als juist te aan- vaarden. Maar misschien waren er wel een groot aantal inwoners even aan het dutten Interessant is toch wel te weten waar de ingezonden formulieren nu vandaan kwamen. Wel wat dat betreft is de stand van zaken als volgt: Uit Groenoord Uit Kethel Uit Woudhoek Uit Bijdorp 236 27 15 ~278 Opmerkelijk is hierbij dat uit de - weliswaar vrij kleine - wijlr,,Bij dorp" geen enkele reactie few am. Het blad Bijdorp-Nieuws van Juni j.l. schreef hierover nog een arti- Zim fid vert en tie - ACHTERPAGIAA - Officieel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43 keltje en vermeldde „geen enkele bijdorper reageerde 'en dus lijkt de conclusie alles is goed. Is dat wel zo en bent U dan zo blij met dat mastenbos. Schots en scheef staan of hangen de antennes op de daken. Nee, laten we hopen dat de kabel ontvangst realiteit wordt". Aldus de redactie van het vereni- gingsorgaan. Niet minder dan 110 inzenders klaagden over slecht beeld, waar- van zeer velen vooral last hadden van het 2e net. Dat 40% van de inzenders geen goed beeld hebben, vinden wij een kwalijke zaak en de vele op- merkingen op de formuliertjes liegen er niet om. Zo stond er o.a. „Spookbeelden door reflecties", „2 a 3 dubbalbeeld", ,,Lichtflitsen over het scherm", „Voor ons geen kleur, nu al ellende genoeg", „Veel sneeuw", „Echobeelden", „Spiegelbeeld", „Balken", ,,Con- fettie op de k.leuren-tv" en „Geheel vervormd beeld". Wij hebben via ons formulier ge- vraagd waaraan een slecht beeld te wij ten zou zijn. De schuld daarvan kregen: Hoge Flatgebouwen 63 Slechte antenne's 23 Vliegtuigen 5 Geen mening 19 110 Ook hier kwamen de meeste klachten uit Groenoord, n.m. 88, uit Kethel 20 en uit Woudkoek 2. Zeer veel mensen vermeldden dat ze hun toestel door leverancier/ installateur hadden laten nazien en dat dit geheel in orde was bevonden. Anderen deelden mede de ge meente er van in kennis te heb ben gesteld, doch de mededeling ontvangen te hebben dat deze er niets aan kon doen. De „slechts" 25 tegenstemmers kwamen uit Groenoord (.21) Kethel (3) en Woudhoek (1). Ook hier een kleine bloemlezing van de opmerkingen op de betref- fende formulieren: Omdat ik goede ontvangst heb, ben ik tegen", ,,Ik heb genoeg aan 2 netten", Laten ze het maar aan- leggen van het watergeld". Een inzender was blijkbaar over onze enquette niet zo tevreden en schreef ,,De vraag waarom men tegen is komt in deze enqu ette niet aan bod. Lijkt mij daar- om nogal subjectief opgezet". Wel de geachte inzender willen we toch wel van antwoord dienen. Het is n.m. een simpele zaak. Wanneer men er „tegen" is, is men er niet „voor" Overigens had U op de 4 regels die U nu gebruikte, de reden kunnen plaat- sen. Ook al simpel Dat er mensen voor de KT en tegen de maandhuur zijn, ach dat wisten wij wel van te voren. Vanzelfsprekend betaalt niemand graag meer huur, doch wanneer men een beter beeld kan krijgen en meer keuze-mogelijkheden zal dit altijd wat geld kosten. Natuurlijk zijn wij zelf tegen een drastische huurverhoging, doch wij verwachten en ,,eisen" een redelijke bijdrage van de gemeen te, die door een ieder zonder veel opofferingen kan worden opge- bracht. Van de voor KT en tegen huur- verhoging-stemmers kwamen er 41 uit Groenoord en 5 uit Woud hoek. De aanleg van kabeltelevisie is de laatste maanden in de publiciteit gekomen, maar men is in Schie dam en met name in onze wijk al langere tijd hieraan bezig. Een inwoner van het Bachplein schreef hierover reeds in 1972 aan de gemeente. Met een schrij- ven van de Gemeentelijke Wo- ningdienst van 23 juli 1973 (bijna 1 jaar geleden) deelde deze mede; „De beslissing van het college op het verzoek van de ver. „Volks- huisvesting" kan nu binnen af- zienbare tijd tegemoet worden gezien". De „afzienbare tijd" is o.i. nu zo langzamerhand wel in zicht ge komen. Het spreekt vanzelf dat wij de resultaten van de enquette, die wij hier in dit artikel uitputtend hebben behandeld, nu niet zonder meer in een bureaulade laten lig- gen. (Wel de formulieren!) Het resultaat zoals hierboven ge- kenschetst zal via een brief van de Wijkvereniging „Groenoord" e.o. aan het Gemeentebestuur van Schiedam ter kennis worden ge- bracht. In deze brief - die inmid dels reeds verzonden is - zal wor den aangedrongen op een spoedige beslissing en wordt speciale aan- dacht gevraagd voor de vele klachten over miserabele beeld- ontvangst in onze wijk. Wij hopen dat de Gemeente een open oor voor onze wensen en klachten heeft en blijven er bij, dat wanneer wat meer mensen de weinige moeite genomen hadden aan deze enquette mee te doen, de Wijkvereniging nog wat steviger in de scthoenen had gestaan. Wij blijven echter attent op deze zaak en zullen - wanneer het ons een beetje te lang gaat duren - zeker op spoedige afhandeling en beslissing aandringen. Door middel van ons blad zullen wij U op de hoogte houden. J.v. S. De bouw van de woningen in Kethel-Oost is nu zover gevorderd dat het wenselijk was aan de al- daar geprojecteerde straten hun namen te geven. De gemeente was van mening dat gezien de bijzondere opzet van de wijk van speciale namen gebruik gemaakt diende te worden. Men heeft nu besloten de volgende namen aan de straten te geven: Laagland, Rietkraag, Hooiland, Oever, Bosrand, Weide, Kaag en Nachtegaallaan. Het Filiaal W. Andriessenlaan van de Gemeentelijke Openbare Bibli otheek zal wegens vakantie ge- sloten zijn van 29 juli tot en met 10 augustus a.s. de bank voor iedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 uw Met het artikel „Aanleg hoofd- wegen in Schiedam-Noord", zoals dit voorkwam op de pagina's van de gemeente in het Nieuwe Stads- blad van 26 juni j.l. is de Wijk vereniging Groenoord e.o. zeker niet tevreden. Naar hun mening is dit op diverse punten andersluidend dan het in- dertijd besprokene met de ge meente. In een gesprek dat de Wijkvereniging met de gemeente had - en dat in hoofdzaak over de Mozartlaan handelde - zijn heel andere toezeggingen gedaan en is er een andere uitleg i.z. deze kwestie gegeven als nu door de voorlichtijngs-ambtenaar van de gemeente in genoemd artikel naar voren werd gebracht. De Wijkvereniging zal nog nader bezien op welke punten „ver- gissingen" zijn gemaakt en wij zullen ihierop in ons volgend num mer terugkomen. J. v. S.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1