w ANWB „N00RDER AKKOORDEN" Autorijschool Groenoord WOPiD CUP Toch een Wereldcup voor Nederland? Reakties op ((Vakantienummer" Laat uw rijbewijs op tijd vernieuwen Zie je wel het staat in de maakt Europoortritten Damesbladen goed voor U? Voor al Uw Verzekeringen Hypotheken Finan cieringen A. Waalewijn Valhelm 1 november VERPLICHT Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. WIEPFL.08& WERELDCUP VOOR JOHAN Zal de Amsterdammer J. Weisz Nederland toch nog een wereldcup bezorgen? Het antwoord op die vraag wordt op 5 augustus gege- ven, als de strijd om de Interflora Wereldcup in Miami (Florida) ontbrandt. De o.m. van de Floriade bekende bloemsierkunstenaar Johan Weisz zal in Amerika ons land vertegen- woordigen in een sterk veld van een twintigtal concurrenten uit evenveel landen, die bij Interflora zijn aangesloten. Alleen al uit Europese landen worden elf ar- rangeurs afgevaardigd. Zij zullen elkaar bekampen om de hoogste eer in de bloemsierkunst. Interflora is de wereldomspan- nende organisatie waar 39.000 toloemisten bij zijn aangesloten. In ons land telt Fleurop-Interflora 1540 leden. Johan Weisz uit Am sterdam is een van hen. Hij is - mede in verband met zijn rijke internationale ervaring - uitge- kozen om dit jaar de internatio nale jury van zeven ontwerpers te laten zien op welk hoog niveau de bloemsierkunst in Nederland staat. Johan Weisz was hoofd- arrangeur op de Floriade in '72. Hij sleepte reeds in vele landen prijzen in de wacht, en bereikte vorige maal in Stuttgart een zeer eervolle tweede plaats in de strijd om de Interflora Wereldcup. We kregen telefonisch een aantal prettige reakties op ons speciaal „Vakantienummer", dat wij 3 juli j.l. lieten verschijnen. Het maakt ons duidelijk dat we blijkbaar toch op de goede weg zijn en vooral in een tijd waarin het ware „nieuws" voor onze wijk nu niet bepaald in grote mate voorhanden is, is het zeer lastig ons blad „leesbaar" te houderi. Het is zeker geen kunst onze pa- gina's te vullen met reclamebood- schapjes en niet ter zake doende mededelingen, daar hebt U echter niet veel aan. We tradhten steeds - zoals gezegd - elck wat wils te brengen en buiten de wijkbelan- gen ook andere wetenswaardig- heden aan de man te brengen. Naar onze mening moeten nog vele mensen met vakantie gaan, terwijl er ook zeer veel mensen hier blijven en zo nu en dan eens een tripje maken. We hebben daarom ook in dit nummer weer enkele vakantie-artikeltjes opge- nomen. U weet het: „Noorder Akkoorden" is een blad waarin U kunt lezen! Red. Het blijft een eigenaardige zaak: niemand gaat met een ongeldig paspoort op reis, maar tallozen rijden in ons land met een rij bewijs, dat zijn geldigheid heeft verloren. Komt men hier dan uit- eindelijk - meestal nog door een toeval - achter, dan is Leiden in last, want er zit dan in een be paald gevai niets anders op dan opnieuw examen te doen Wij zullen het nog eens zeggen: een rijbewijs is slechts vijf jaar geldig. Op het rijbewijs zelf staat n.b. ook vermeld tot welke datum dat het gevai is. Wil men het nog gemakkelijker hebben? In vele gevallen neemt men tegenwoordig het rijbewijs ter hand, omdat dit steeds meer als legitimatiebewijs wordt gebruikt. De wetgever is zelfs nog soepel geweest bij het vernieuwen, want een vol jaar, nadat het rijbewijs zijn geldigheid heeft verloren, kan men zonder moeilijkheden een nieuw rijbewijs verkrijgen. Is dat (zesde) jaar echter eveneens ver- streken, dan helpt niets meer; op nieuw examen doen is dan de enige oplossing. Het lijkt over- bodig te zeggen, dat men reeds na het vijfde jaar niet achter het stuur mag zitten. Het is in dit bestek niet de be- doeling precies uiteen te zetten welke stappen men moet onder- nemen om zijn rijbewijs te laten vernieuwen. Alle gemeente-secre- tarieen, alle kantoren van de ANWB, van de KNAC en de KNMV, het CBR zelf en ook de rijscholen kunnen de gewenste informaties geven. Het gaat ons er hier slechts om nogmaals de aandacht te vestigen op de onaan- gename gevolgen, indien men zijn rijbewijs niet tijdig laat vernieu wen. Men is dus gewaarschuwd. Evenals dit vorige jaren het gevai was organiseert de RET ook dit jaar weer de traditionele Euro- poortrit. Voor mensen die vakantie hebben maar - om welke reden dan ook - thuis blijven een goede gelegen- heid er toch eens een dagje tus- senuit te gaan. Het is een rit die 6 uur duurt en vanaf het Centraal Station te Rotterdam brengt een speciale bus U naar het historisch stadje Brielle, waar een uur wordt gepauzeerd. Vandaar gaat de bus naar de Maasvlakte en naar „Eurorama". Daar kunt U de per- manente havententoonstelling be- kijken en er wordt ook een inte- ressante film vertoond. (De toegangsprijs daarvoor is bij de rit inbegrepen). Via de fraaie route langs het Brielse Meer, voert de rit U naar het metrostation Zuidplein. U krijgt (gratis) een metrokaartje waarmee U de terugreis naar Rot terdam-centrum (of Centraal- station) kunt maken. De prijs is 8.50 voor volwasse- nen en f 5.50 voor kinderen (t/m 14 jaar). U kunt de ritten nog meemaken op 21, 23, 24, 28, 30 en 31 juli, terwijl ook in augustus nog een achttal ritten zullen worden ge- maakt. Alle inlichtingen over de ritten verstrekt de RET gaarne onder telefoon nr. 13 75 38. Er bestaan een aantal Damesbladen in Nederland, die sinds jaar en dag er jin slagen dubbeldikke uitgaven aan de man (of liever de vrouw) te brengen. Deze bladen die door veel dames verslon- den worden, vinden de mannen nogal sceptisch tegenover zich staan. Persoonlijk bezondig ik me er nog wel eens aan een keurende blik over de inhoud te laten gaan, tenslotte is journa- listiek voor mij niet geheel branche-vreemd. Je zou het dus - ondanks mijn amateur-status - een beetje beroepsinteresse kunnen noemen. Vooral in het verleden verbaasde mij altijd de rubriek „Vraag en antwoord" in hoge mate; een rubriek waarin Tante Truus of Tante Tiny (wellicht in werkelijkheid Ome Joop geheten) de meest uiteenlopende en soms vrij stompzinnige vragen beant- woordde. Zo las ik eens een vraag van een meisje van 16 jaar dat voor het eerst naar een bal zou gaan en daartoe een strapless avondjurk had aangeschaft. Helaas was haar prille boezem nog niet zo geproportioneerd en ze vroeg wat ze er (het bal was over 14 dagen) daar nog aan doen kon. Een ander meisje vroeg - dat had ze eens horen vertellen - of ze van Hoffmandruppels kin deren kon krijgen. Het zijn - U zult het misschien niet eens geloven - historische vragen, waarop ik de zeker spitsvondige antwoorden helaas niet meer weet. Gelukkig is er in de damesbladen-wereld wel zo het een en ander veranderd en de uitbreiding met enige nieuwe bladen heeft er wellicht goed aan gedaan. Vooral het blad „Viva" is een heel andere koers gaan varen, laat het niet bij knippatronen en mierzoete verhaaltjes en geeft op „open en bloot" gestelde vragen in dezelfde trant een antwoord. Ik vind dat allemaal best, de tijd van keukenmeiden-romantiek is wel voorbij en niet alleen omdat er geen keukenmeiden meer bestaan. Toch moet het mij van het hart dat de „Viva" het met z'n advertenties niet zo nauw neemt, althans andere maatstaven aanneemt. Wanneer we b.v. eens uitgave nr. 23 van 7 juni j.l. opslaan, zien we op bladzijde 10 een pagina-grote advertentie dat blijkbaar over shirts en vesten gaat. In zes veelkleurige plaatjes, passeert steeds hetzelfde doorwoelde bed het beeld, waar kleurige kledingstukken, hetzij netjes over de stoel gevouwen, hetzij slordig neergekwakt zijn. De meest „intieme" vrouwelijke kledingstukken slingeren aan een lamp, aan het bedstijl, aan de leuning van een stoel of op de grond. De onderschriften van de 6 foto's liegen er niet om, „Bob en Ellie", „Bob en hoe heet ze ook al weer", „Bob en weer Mary", „Bob en Bauke", „Bob en Lola", „Bob en Mary d'r zusje". Noui neem me niet kwalijk, het maakt op mij de indruk dat een overpotente jongeling op weekdagen niet alleen de onkreuk- baarheid van zijn „Wrangler" kleren aan het proberen is. „Koning Klant" laat in z'n TV uitzendingen zien wat er allemaal verkeerd aan de reclame is en ze maken zich zenuwachtig of er wel dan geen fluor in een tandpasta zit of winden zich op over katjesdrop dat schadelijk voor de tanden is. (Overigens; in een appel zit net zoveel suiker!), Ik vraag me in alle gemoede af of zo'n advertentie in Viva nu zo wel moet (Of de reclameontwerper moet NOOIT ergens anders aan denken!). Ik krijg n.m. zo het idee dat door dergelijke dubbelzinnige advertenties jongelui wat buitengewoon is ook dat als normaal gaan beschouwen. 't Kan natuurlijk ook zijn dat ik een tikkie ouderwets ben. Dat zou best kunnen, dat heb ik dart van een ouderwets mensje, m'n Moeder. JAVAS. ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 Zowel voor de bestuurder als de passagier van een bromfiets wordt het dragen van een valhelm op 1 november a.s. verplicht. Omdat zeer veel dodelijke onge- lukken met bromfietsen het ge- volg zijn van schedelletsel is dit door de Minister van Verkeer en Waterstaat verplicht gesteld. Voor 1 november zal nog worden bekend gemaakt aan welke eisen de valhelmen zullen moeten vol- doen. Want - tot nog toe - zijn niet alle in de handel gebrachte valhelmen de juiste. Van onderstaande adressen kregen wij een aardig bedrag aan koper- geld. U weet Uw buitenlandse muntjes kunt U ook aan ons kwijt, wij wisselen ze wel bij de bank in. Van de familie v. d. M., Henr. Bosmansplein ontvingen wij 343 ct. Mevr. P., J. Wagenaarstr. 300 ct. Ewald K., Dirk Schaferpl. 400 ct Mevr. D., J. Oreliosingel 250 ct. Mevr. B., Lisztplein 234 ct. Fam. V., H. Bosmansplein 500 ct. Mevr. V., Sem Dresdenpl. 550 ct. Fam. J., H. Bosmansplein 250 ct. Totaal 2827 ct. Allemaal heel hartelijk dank. Persoonlijk heeft U Uw bedankje reeds in Uw bezit. Mevr. de Jager.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3