niet goed? Dan maar klagen! Rabobank S UW voorAL BANKZAKEN PETER ST0LKERB.V. GELDLENINGEN 7e jaargang no. 161 31 juli 1974 Spanje Klachten BiJL SEPER- ENKABE Mefro of Sneltram? Houten noodschool rijp voor afbraak? Daar gaan we weer! Automobielbedrijf SIMCA CHRYSLER SCAREAM Morgen komt nieuwe burgemeester Gevaarlijke noodweg bij Bachplein TELEFOON 7006 47 Aanleg Mozartlaan Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens_ mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie; Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Medewerker; C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72 Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond, 19 uur, tel. 701956. vJ voorheen Groenoord Akkoorden Versehijnt elke 14 dagen huis aan huis. o o >- a> T3 o o Z Klachten over vakantiereizen zijn opeens aan de orde van de dag. Toen een landelijk ochtendblad daaraan meer dan grote aandacht waidde, volgden andere kranten de een na de ander. de bank voor iedereen Aoh ja, in deze voor de pers (bui- ten Cyprus dan, maar dat's haast over) toch wel te no em en ,,kom- kommertijd" is belt begrijpelijk dat men een ideetje overneemt. Dat wij hier nu ook al over schrij- ven, wil nog niet zeggen dat wij ons ook al aan een soort plagiaat sdhuldig maken. Wij willen er eens wat dieper op inhaken en eens bezien of alle klachten wel gegrond zijn. Na-i tuurlijk, wanneer een reisbureau of organisatie U via zijn kleur- rijke folder vertelt dat Uw hotel of appartement slechts 100 meter van zee ligt en U moet dan ruim 1 of 2 kilometer via rotsadhtige paden naar een halve meter breed strandje strompelen, ja dat is dan niet leuk en wel wat bezijden de waarheid. ToOh moet U er van uitigaan, dat - bijna - alle reisorganisaties de zaken wat fleurige.r voorstellen dan in werkelijkheid en bet is natuurlijk het beste wanneer men bij het bespreken van de gewenste reis men niet alleen zo veel mo- gelijk bijzonderheden vraagt, doch ook laat bevestigen. We hebben eens een aantal boek- jes en folders doorgeworsteld en we komen dan toch tot een paar merkwaardige conclusies. In een prospectus zagen wij een sohitte- rende foto van het strand van Benidorm. Een schitterende blau- we zee en het kilometers lange strand getooid met enige honder- den vakantiegangers. Wanneer U nu dat strand zou bekijken, wel vergeet het maar! Op het inder- daad mooie en zeer grote strand verdringen zich bijna 200.000 men- sen. Dezelfde hoeveelheid vakan tiegangers wurmt zic'h 's-avonds door de smalle straatjes van het slechts 30.000 inwoners tellende stadje. Bet zelfde Spaanse liedje is het aan de Costa del Sol. Torremolinos is een wriemelende mierenhoop, terwijil het aangepre- zen vissersplaatsje Benalmadena (5 km. buiten Torremolinos) in werkelijkheid gonst van bouw- nijverheid en torenhoge flats. In Ayrao de la Miel is een gigantisch prefpark gebouwd en een twintig- tal door Sofico gebouwde 10 tot 15 etage's hoge flats bevinden ziah enkele km van zee. Natuurlijk zijn er aan de lange, lange Spaanse kust vele vrij rus- tige plaatsen te vinden, de zee is er blauw, de prijzen niet al te hoog, het weer sprookjesachtig, zeker voor onze begrippen. Zoals boven reeds omschreven, geven de reisfolders U niet altijd de juiste inlichtingen. We vinden wel, dat men natuurlijk niet op alle slakjes zout moet leggen. Een eerste vereiste blijft o.i. dat men gebruik maakt van een erkend reisbureau en men zo veel mo- gelijk gebruik traoht te maken van de „eerlijke reisgids", die zijn er! Denkt U redelijke klachten te hebben en is Uw reisfoureau/orga- nisatie aangesloten bij de Alg. Ver. Ned. Reisbureau's, wendt U zich dan tot de GesChillencom- missie ANVR te den Haag, Kort- rijksestraat 47. En wie nog weg moet; „Veel plezier en weinig klachten". J. v. S. Zim udvertentie - ACUTERPAGIAIA - Een artikel in ons blad (van begin juni) over het al dan niet aan- leggen van een metro dan wel een „sneltram" blijkt aanleiding tot misverstanden te geven. Het dagblad „Het Vrije Volk", dat altijd bijzonder veel aandacht aan onze wijk besteed - waarvoor wij niet alleen waardering hebben, maar ook danfcbaar zijn - be- steedde enkele dagen geleden aan ons artikel een vrij uitvoerig verslag. Het betreffende artikel dat tijdens afwezigheid van onze redakteur werd geplaatst, gaf de persoon- lijke mening van de schrijver weer. M.a.w. het was niet de zienswijze van de wijkvereniging. Wij meenden er goed aan te doen hierop de aandacht te vestigen. Op de kruising v. Beinumiaan - Mozartlaan staan al vele jaren twee houten noodscholen. Sinds ongeveer een jaar wordt een van deze scholen door de plantsoenen- dienst gebruikt, de anidere is al sinds enkele jaren niet meer in gebruik. Dat is dan ook bijzonder goed te zien, want steeds meer ruiten worden ingegooid en hef maakt het aangezicht er beslist niet beter op. Wanneer de situatie blijft zo als deze op het ogenblik is, zal het o.i. niet lang duren of het hele gebouwtje (was dit indertijd niet bestemd voor de wijkvereni ging „Nieuwland"?)is rijp voor de sloop. We weten niet of dit gebouwtje in verband fnet de aanleg van de Mozartlaan toch verwijderd zal moeten worden, doch het lijkt ons beter dit dan nu reeds te doen of het schooltje voor andere doelein- den te gaan gebruiken. Er zullen verenigingen genoeg zijn in Schie- dam-Noord die hierover graag de beschi'kking zullen willen hebben. Hoe het ook zij, DOE D'R WAT AAN J. v. S. Schiedam Kethe! Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlondplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 P.T.T. gaaf „alweer" farieven verhogen Ja, hoor, wat we al verwachten gaat waarschijnlijk weer gebeuren de P.T.T. gaat weer eens zijn ta- rieven verhogen. Als alles door gaat (en dat zal wel) gaat een briefje U m.i.v. I September a.s. f 0.45 kosten (was nu f 0.40), briefkaarten 0.35 (nu 0.30), drukwerk tot 20 gram f 0.30 0.25). Postwissels van f 1.75 naar 2.00, cheques van 1.00 naar f 1.25. Ondanks een miljoenenwinst (400 miljoen gulden) op de telefonie, gaat het de P.T.T. blijkbaar nog niet genoeg naar de wind en zijn wij alien het kind van de reke- ning. Daar de laatste tarief verhoging pas van September 1973 dateert, kunnen we rustig zeggen; „tot de volgende keer". Officieel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43 Morgen, 1 augustus, zal de nieuwe burgemeester van Schiedam, drs. A. Lems zijn intrede doen. Vergezeld van zijn echtgenote en twee dochters en in gezelschap van de Rotterdamse burgemeester en verschillende raadsleden uit Rotterdam zal hij per tram arri- veren. Een speciale tram zal het gezelschap vanaf de Honingerdijk naar de Koemarkt brengen. Hier zal hij ontvangen worden door enkele Schiedamse raadsleden, terwijl er ook een Schiedams Mu- ziekcorps aanwezig zal zijn. De tocht naar het Stadskantoor zal per voet gesohieden. Na een raadsvergadering zal er een receptie voor genodigden zijn. Wij hopen dat de ambtsperiode van onze nieuwe burgemeester net zo bijzonder zal zijn als de wijze van aankomst. De tegenover de Churchillweg ge- iegen „noodweg" (op welke plaats dan - eens - de metro zou moeten komen) Verheugt zich in een nogal grote belangstell'ing. Buiten het feit dat de weg als alternatief wordt gezien voor de alom ver- guisde aanleg van de Mozartlaan, wordt deze noodweg ook vrij in- tensief door automobilisten ge bruikt. Veel bewoners van Bach plein en Woudhoek kiezen deze route om hun huis te bereiken, terwijl ook bezoekers deie weg - omdat ze logischerwijze loodrecht tegenover de Churchillweg ligt - gebruiken. Het blijkt in de praktijk een nogal gevaarlijke weg te zijn en wel in hoofdzaak omdat elke verlichting ontbreekt. Het is herhaalde malen voorgekomen, dat niet ter plaatse bekende automobilisten de flauwe bocht die er ten oosten van het winkelcentrum Prelude bestaat te laat opmerken en in de grasrand belanden. Dit zou op zichzelf nog niet zo erg zijn, ware het niet dat juist op die plek zich twee betonnen paaltjes bevinden. Talloze malen ontstond daardoor grote schade aan de auto. Ook 14 dagen gele den was dit weer het geval, waar- bij zelfs een takelwagen aan te pas moest komen om de auto van de twee, blijkbaar bijzonder ste- vige, paaltjes te bevrijden. We vragen ons af of deze situatie nu zo moet blijven of moeten er soms ernstiger ongelukken gebeu ren? We weten het, het is een "nood"- weg, We zijn in Groenoord echter aan noodoplossingen gewend die schijnibaar haast "permanent" zijn. De paaltjes zijn gemaakt om auto- mo'bilisten te verihinideren via het daar hobbelige pad (voorheen een verlengd gedeelte van de Vlaar- dingerweg) het Bachplein te be reiken. We begrijpen dat de beide paaltjes daar dus dienen te blijven staan, we begrijpen niet dat er - juist op die hoogte - geen verlich ting kan worden geplaatst, al was het dan maar alweer een "nood"- verliohting. We verzoeken de gemeente Schie dam dan ook zich van de situatie aldaar op de hoogte te stellen en er voor te zorgen dat de beide "stenen des aanstoots" een niet langer gevaarlijke plaats gaan innemen. J. v. S. In ons vorig nummer maakten wij gewag dat de Wijkvereniging Groenoord e.o. weinig gelukkig was met de Gemeentelijke uitleg over de aanleg van de Mozartlaan. Zij meenden zelfs dat er in die uitleg een aantal „vergissingen" zijn begaan. We hoopten U in deze uitgave hierover iets meer te kunnen ver- tellen, doch wagens vakantie van enkele leden van het dagelijks be- stuur van de Wijkvereniging is hierover nog niets naders bekend. We doen ons best in ons volgend nummer hier nader op terug te komen. f

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1