Schijn en wezen Sporthuis Hitman ANWB ..N00RDER AKK00RDEN' Moet u nog met vakantie? Nieuwe Postzegels in 1975 Vakanfiesluiting Bibliotheek Autorijschool Groenoord Gevonden voorwerpen Aanvraagtermijn huursubsidie tot 1 oktober Zie je wel het staat in de Kunnen we altijd waar zijn? Weg met de schijn Voetbal Zaalsporten voor ai uw sportartikelen En weet u nog steeds niet waar- Iheen? Dan hebben wij een pracht- oplossing voor uw probleem. In de maand augustus kunt u na- melijk tegen sterk verlaagde prij- zen een reis van 4 of 5 dagen naar Noorwegen maken. A1 voor respeetievelijk 280,- of 305,- per persoon maakt u een eehte zeereis en krijgt u ruim- schoots de tijd om de mooie Noor- se Hanzestad Bergen op uw ge- mak te bekijken. Kinderen (foeneden de 12 jaar) kunt u voor nog minder geld mee- nernen. Op hun passageprijs krijgt u namelijik 40 procent reductie. Hieronder volgt nog wat volledi- ger informatie. De 4-daagse reis naar Noorwegen met de Bergen Line gaat vanaf 4 augustus a,s. f 280,- kosten voor een retourbiljet per boot, accomo- datie in een 4-persoons'hut, maal- tijden aan boond en lunch in hotel Nonge in Bergen. Wilt u 5 dagen weg dan kost zo'n reis (vanaf 7 augustus) 305,-. Geeft u er de voorkeur aan in een 2-persoonshut te reizen, dan be- taalt u een toeslag van f 25,- per persoon in de toeristenklasse of f 50,- per pers. voor de le klasse. Als'u 100,- extra betaalt kunt u gebruik maken van een 1-per- soonshut of een 2-persoonshut met doudhe en toilet. Kunt u een paar weken wegblij- ven, pak dan de boot naar Noor wegen en neem uw auto - voor een prikje - mee. Noorwegen is bij uitstek het va- kantieland voor mensen die zowel rustige als sportieve ontspanning zoeken temidden van praehtig na- tuursChoon. Noorwegen is ook het land met weinig verkeer. Autorijden is er nog een ontspan- nende bezigheid. Het is ook een land waar u nog schoon, helder (vis)water aantreft en zuivere lueht kunt inademen. En de Noren zelf? Vriendelijke, gastvrije mensen. Wat let u om het dit keer eens „hogerop" te zoeken? En iedere woensdag en zon- dag vertrekt er een sdhip van de Bergen Line vanuit de Coenhaven in Amsterdam. Aan boord begin! uw vakantie al, heerlijk relax en terwijl het schip zich voortspoedt Waarom zit u nog thuis te dub- ben? Ga naar Noorwegen Inlichtingen hierover telefoon 010 14 50 44 (Hr. A. v. d. Stoel) of bij de erkende reis'bureau's. Het programma voor de uitgifte van bijzondere postzegels in het jaar 1975 is als volgt samengesteld Februari - een gecombineerde uitgifte, waarin resp. aandaohf zal war den gesehonken aan; - het 700-jarig bestaan van de stad Amsterdam; - het 300-jarig bestaan van de Portugees-Israelitiscihe synagoge te Amsterdam; - het 400-jarig bestaan van de Rijksuniversiteit te Leiden, als- mede 400 jaar universitair on- derwijs in Nederland. April - de zomerzegels, gewijd aan Monumentenjaar 1975. Mei - een gecombineerde uitgifte waarin resp. aandacht zal wor- den gesehonken aan: - bevrijding uit gevangensehap en onderdrukking; - de honderdste geboortedag van Albert Schweitzer; - het 100-jarig bestaan van de Stoomvaart-Maa'tscihappij Zee- land, Koniniklijke Nederlandse Postvaart N.V. Juli - een „internationale serie" waar in aandadht zal worden ge sehonken aan; - „Het jaar van de vrouw 1975" en aan het 100-jarig bestaan van de Convention du Metre". Oktober - uitgifte van een of meer zegels, gewijd aan nog nader te kiezen PTT-onderwerpen. November - Kinderpostzegels. Over de juiste datums van de uit- giften, de verkooptijdvakken e.d. zullen te zijner tijd nog nadere bekendmakingen volgen. Het Filiaal W. Andriessenlaan van de Gemeentelijke Openbare Bibli- otheek zal wegens vakantie ge- sloten zijn van 29 juli tot en met 10 augustus a.s. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.; j 4.50 per kwartaal, f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 gediplomeerd instructeur of 70 78 94. Te bevragen bij de vinders: 2 lips-sleutels, Van Beers, Rotter- damsedijk 198; 1 bril in etui, IJzendoorn, Mackaystraat 47 rode portemonnee m. inh., Portier G.S.W., Boterstraat 28; plastic dames-paraplu, Postkantoor Lange Nieuwstr.; dameshorloge, J. Bak- ker, Burg. LotsyStraat 38, Maas- sluis; kinder-armbanldje, Politie- post Kethel; bankbiljet, J. M. Ver- hoeks-Bijl, Schubertplein 216; blauw kinderhorloge, v. d. Kamp, Burgem. Knappertlaan 173a; witte kanarie, Mevr. Tolbom, Vondel- laan 53b; zwarte poes, Joossen, Hoogstraat 76c, tel. 268373; mapje inhoud. pasfoto's, Pijters, Boer- haaveplein lib; rijzweep, Mevr. Keetbaars, W. de Zwijgerlaan 18; zwarte speelgoed bond, Sohoenen- zaak Broersvest (bij C A) 2 rolschaatsen, van den Toren, Ostadelaan 65, tel. 265034; plastic tas van Termeulen met veel ge- reedschap, Van Dijk, Aleidastr. 7, telefoon 261082. Het zijn heeft waarde, en niet de schijn; Wat U wilt s c h ij n e n, leer dat ook z ij n. De termijn voor het indienen van een aanvraag voor huursubsidie is nu tot 1 oktober a.s. verlengd. Wie meer over de huursubsidie wii weten kan een folder aan- vragen bij de afd. Algemene Za- ken (Stadskantoor) of bij bureau Huisvesting Korte Haven 27 of de Gem. Sociale Dienst aan de Nieuwstraat 28. Aanvraagformulieren worden ech- ter alleen door de afd. Algemene Zaken verstrekt. Ik weet niet van wie deze regels zijn, maar dat ze waar zijn staat boven elke redeneriing. Over deze woorden kan geen versdhil van mening ontstaan, dat is zeker. Schijn en wezen, sdhijnen en zijn. Hoe ik zo op eens aan diit onder- werp kwam? Ik las een dezer dagen een gesprek tussen 2 men- sen. Zij waren met vakantie en zaten heerlijk ontspannen in de vrije natuur, met rondom hen, bomen, planten en dieren. Vainzelfsprekend ook bloemen. Ja, zei de een tot de ander, als je zo een paar weken in de vrije na tuur verkeert, en je geniet van zon, vrijheid en zorgeloosheid, dan ga je toch een andere kijk krijgen op het gewone leven van elke dag. Daarin heb je gelijk zei de ander, en weet je wat ik dan zo belang- rijk vind, dat is dat in de natuur alles is zoals het is. Hoemeer je over het natuurleven nadenkt, des te meer zou je de bomen, planten en dieren gaan benijden. Niet al leen, omdat zij geen hinder heb ben van de strijd om het bestaan, maar omdat ze zijn wat ze zijn. Kijk nu bijv. eens naar die boom, alles er aan is edht. Hij brengt zijn bladeren en vruch- ten voort, zoals de natuur het hem ingeeft, en hij is wat hij is: een boom. Geen bedrog, geen schijn, geen kunsten, geen doen alsof, en toen zei de man iets, wat mij diep trof: „wat zijn wij, mensen, daar- bij vergeleken vals en onebht. „En", voegde hij er aan toe: „naar- mate de cUltuur voontschrijdt wor den wij er niet eerlijker op". Ik vind dit een vernietigend oor- deel over ons, mensen. Het ergste is nog, dat dlie man gelijk heeft ook. Dit oordeel van die mijnheer in dat gesprek kunnen wij ons aantreikken. U en ilk en wij alien tesamen. Het zal niet meevallen temidden van de onoprechtheid waar te zijn welllicht is het zelfs, in sommige opzichten, beter om niet te cru onze mening te zeggen. Als ie- mand, naar onze mening, iets ge- kocht heeft, wat hem of haar in het geiheel niet „staat", is het pijn- lij'k omdat zo zander sneer te zeg gen. Wij zullen er dan wat om been draaien teneinde de ander nliet te kwetsen. Iemand heeft iets gemaakt, waarover hij zeer tevre- den is, een ander Vindt er gezien de geldende normen van kunst of artistilek-niveau, niets aan, dan wil men dat torih zo reoht voor zijn raap niet zeggen. Een dame kooht een hoed, die zij zelf heel geslaagd vindt, maar U vindt het een ondling, zult U dat dan in haar gezicht zeggen? Iemand is ongeneeslijik ziek. Moet een arts de waanbeid zeggen? U ziet, dat het toch niet mee valt zo eerlijk te zijn als die boom. Toch zouden wij er naar moeten s'treven de oprechtheid te betrach- ten. Hoe moeilijk ook. Veel van onze schijn-wereld zouden wij toch kunnen laten varen, zonder dat ons dat al te veel moeite kost. Wij zijn in een gezelsrihap en er wordt over een onderwerp ge- sproken waar wij geen verstand van hebben, dan is het beter om daarvoor eerlijk uit te komen en niet doen alsof. We vallen dan toch door de mand. Men zal ons dan verrwonderd aan- kijtoen, of zeggen: he weet jij daar niets van, heb jij daar nog nooit iets over gelezen?" Maar daar tre'kken wij ons 'dan niet$ van aan, het is beter eerlijk ervoor uit te komen dat het betreffende onder werp buiiten ons terrein l'igt. "Onze eerlijkheid zal erbij winnen. En als het goed is, zal men onze bescheidenlheid noig weten te waarderen ook. Er zijn ook men- sen die meer willen schijnen dan zij zijn. Dat kan op de duur tot nare consefcwenties leidten. Uitgaven te doen om meer in aan- zien te geraken loopt ten laatste op een fiasco uit. Grotere aanfco- pen te doen, om boven onze stand te pronken, moet naar de onder- ganig leiden. Het is o zo vermoei- end alsmaar op je tenen te moe ten lopen om een niveau te sug- gereren, waar je eigenlijk niet bij kunt. Van dat rekken naar hoger krijg je onherroepelijk hinder van. In het zakenleven ziet men het ook vaak dat bepaalde kraohten, dlie tooh wel over bepaalde capa- ciiteiten beschiikken, om een daar- bij beihorende functie te bekleden, tooh hogeropwillen, en dat soms nog bereiken ook. Maar de gevol- gen zijn soms, of liever gezegd, vaak, onaangenaam voor de per soon in kwestie. Steeds meer te lijken dan je bent, geeft een stel- selmatige belasting, waardoor je moe wordt en ongelukkig. Laat die persoon genoegen nemen met min der, dat is eerlijker en beter voor hem en zijn gezin. De schijn is en blijft een gevaar- iijk bondgenoot. Door de sohijnwereld te verikiezen werpen wij een strik om ons hoofd waarudt wij ons maar moeilijk kunnen bevrijden. Aanzien en vereerd te worden streelt ons wel, maar als het om een sohijnwereld gaat kunnen wij diie verering beter missen. Eerlijk en bescheiden zijn deuigden welke ons leven rijker en gezonder ma ken. Ook al dalen wij dan iets in de ogen van bepaalde mensen. Leven boven zijn stand, lieven in een sohijnwereld, moet op de duur knagen aan ons levensgeluk. Weg met de wereiid van de schijn, laat ons waar zijn. Wie meer wil schijnen dan hij is benadeeld ziohzelf. Het gaat ten d'iepste niet om wat wij sohijnen maar wie of wat wij zijn. Als wij eerlijk zijn, wie wij zijn, kunnen wij iedereen met open vizier tegemoet treden en gelukkig zijn. En wat willen wij meer capk. Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminlon Hockey

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3