gezondheidszorg Gezondheidszorg Kethel - Groenoord Schiedamse Zeekadetten wonnen blauwe wimpel gehandicapt waar moet ik heen? "de Tros" wordt groter Waarom? Kinderachtig. Diensfencenfrum WOUDHOEK Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. STICHTING GEZINSVERZORGING SCHIEDAM Redaktie: Meeuwensingel 74, telefoon 70 28 54. De Nederlandse Vereniging voor Revalidate heeft de goede gedach- te gehad om in een band zeven eerder gepubliceerde brochures te bundelen. Het is de tweede druk van dit boekje, dat getiteld is „Gehandicapt waar moet ik heen?" Het is een zeer handig naslagwerkje. Deze vragen komen aan de orde: hoe kom ik aan medische hulp; welke rechten geven mij de so- ciale verzekeringen en voorzienin- gen; welke belastingtfacililtei'ten zijn er; hoe kan de vrije tijd het best besteed worden; waar kan ik werk krijgen; welke opleidings- mogelijkheden zijn er; welke soor- ten van maatschappelijk werk zijn er en waar kan ik die vinden; zijn er technische hulpmiddelen? Men kan het iboekje bestellen door 7,50 over te maken op giro 382100 t.n.v. de Nederlandse Ver eniging voor Revalidatie, Eisen- houwerlaan 142, den Haag, onder vermelding van „Gehandicapt waar moet ik heen?" Voor dat we tot de kern van dit artikeltje komen willen we even voorop stellen, dat we i.z. de omroeporganisatie „De Tros" een strikt neutraal standpunt wensen in te nemen. Hoewel dit nogal negatief lijkt, willen we niet stel- ilen dat de Tros een goede dan wel een slechte omroep is. Het gaat ons n.m. am heel iets anders. Zoals U ongetwijfeld via Uw dag- folad heeft vernomen, is de Tros er in geslaagd een dermate groot aantal leden te belhalen, dat sinds 20 juli j.l. deze omroep de ..A" sta tus heeft. Het gevolig is dat de zemdtijd practisch wordt verdub- beld en dezelfde rechten krijgt als de Avro, Vara, Kro en Ncrv. Minister van Doom van CRM is tot de conclusie gekomen (na maandenlange controle) dat ,,de Tros" „A"-omroep kan worden. Een lichtelijk vreemde maatregel vinden wij echter dat de Tros een proeftijd smoet doormaken om tot een definitieve A-Omroep gere- kend te worden. Minister van Doom wil in de proeftijd bekijken of deze omroep in staat zal zijn er een actualitei- tenrubriek op na te houiden en wat rneer culturele zaken kan brengen. En dat verbaast ons in hoge mate. Want wanneer een vrij nieuwe omroep het in enkele jaren pres- teert een zelfde niveau als de 4 andere groten te bereiken, dadh- ten wij dat dat vo'ldoende was. De 4 andere omroepen bestaan maar even 50 jaar en de Tros is in verhouding daanmee maar een nieuwkomeritje. Hoe komt het dan dat zo heel veel Nederlanders het nodiig aohten am van die nieuweling lid te worden? Dac'ht men nu werfcelijk dat men dit !c|oet uit nieuiwi&gieriglheid? Nee, wij dachten dat de program- ma's van de Tros die rnensen aan- spreken, dat juist die programma's aan een behoefte voldoen. Waarom dan een proeftijd en Waarom dan alweer een actuali- teitenrubriek? Hier en Nu, Tele- vizier, Achter het Nieuws' en Brandpunt zijn er al, of zijn deze nog te weinig en ook niet helemaal goed en moet de Tros met b.v. „Kijk je Wijs" deze zaken zien te verbeteren? Eerlijk gezegd, we worden er geen wijs uit en we kunnen de gewraakte „proeftijd" ook niet he lemaal begrijipen. Een dergelijke discriminerende maatregel is ons een doom in het oog. Het lijkt ons bovendien dat er ibij het CRM met verschillende maten wordt gemeten. J. v. S. Op zondag 4 en 18 augustus zal het Dienstencentrum Woudhoek van 2 tot 5 uur geopend zijn. Op donderdag 8 augustus zal een speciale Bingoavond wor den gehouden, aanvang om 7.30 uur. Iedereen is van harte welkom Zr. van Dalen Zr. Gielen Zr. van Dalen-Kroesbergen Zr. Wissing Zr. Kletter-v. Leeuwen telefoon 71 03 59 telefoon 70 57 74 telefoon 70 15 49 tel. 267422, vakantie 1/8-2/9 telefoon 71 05 27 In de periode van 1 t/m 11 juli heeft het Zeekadettenkorps Nederland haar jaarlijkse Zomerkamp gehouden op het Veerse Meer. De Konink- lijke Marine stelde in deze periode (de kazerne van Vlissingen beschik- baar voor de overnachtingen en de maaltijden, Het korps „Jacob van Heemskerck" uit Schiedam heeft zich in dit kamp duchtig geweerd 3/4 augustus telefoon 71 03 59 10/11 augustus telefoon 70 57 74 In dringende gevallen betreffende de wijkverpleging (bij voorkeur tussen 8.00-8.30 uur v.m.) Mevr. Kletter-van Leeuwen, telefoon 7105 27. Dietiste (op medisah advies), in ,,De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 tot half 11 voor leden gratis, voor niet-leden 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in „De Ark", Hargplein 101, tel. 70 82 76, bovendien dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur kantoor Schiedamseweg 99, Vlaardingen, tel. 34 28 67, eventueel in Schiedam woensdagmiddag van 2.00 tot 3.00 uur kantoor Westerkade t/o nr. 26, telefoon 26 68 22. (Wit Gele en Groene Kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. sin verband met de vakantie is het magazijn op de woensdagen 7-14 en 21 augustus gesloten. KurSUSSen (jlrae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78. telefoon 70 38 20. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. De eerste dagen vielen letterlijk en figuurlijk in het water. Geplaagd door harde wind en regen gingen de meeste wedstrij- den niet door en werd in het kamp de tijd gevuld met zaalspor- ten en films. Met volleyball ging het de Schiedammers in het begin goed. Zij drongen door tot de fi nale en verloren van het korps Gouda in de 5e set. Voor de Schiedammers, samen met de korpsen uit Maassluis en Arnhem ging de trektocht naar het plaatsje Kortgene ondanks het zeer slechte weer toch door. De ouderdag leverde iets beter weer op en kon er gewoon gezeild worden alhoewel later in de mid- dag de sloepen terug werden ge- roepen i.v.m. toeneming van de wind. De dagen daarna werd het weer iets beter en konden de eerste zeil- wedstrijden worden gehouden. In de eerste zeilwedstrijd werd een sloep van Schiedam gediskwa- lificeerd, terwijl de tweede sloep daardoor een derde plaats innam. De andere zeilwedstrijden lever- den respektievelijk een 2e en 4e en een 3e en 8e plaats op. Alles bij elkaar genoeg voor de derde plaats in het eindklasse- ment. (De bronzen medaille). De roeiwedstrijden, gehouden in de jachthaven Oostwatering wer den door de Schiedamimers met ruime voorsprong gewo-nnen en leverde de blauwe roeiwimpel op. Met voetballen liep het ook ge- weldig, hierin behaalden de Schie dammers het kampioenschap en de blauwe voetbalwimpel. Het hoogtepunt uit het kamp was de autoriteitendag, de dag waarop Prirses Margriet en Mr. P. van Vollenhoven, het 25e zomerkamp van het zeekadettenkorps luister bijzetten. Vanaf de Piet Hein kon den zij zien hoe de twee sloepen van Schiedam de Nautische Esta- fette wbrinen. Hiervoor kregen zij de Brinkman Beker. De bemanning van de winnende sloep werd door Hare Kon. Hoog- heid aan boord uitgenodigd om de felieitaties in ontvangst te nemen. Het zeilvaantje ging naar het korps Gouda evenals de gouden medaille. De tweede plaats was voorhet korps IJmuiden en de derde plaats voor Schiedam. Het roeivaantje ging (zoals eer der geschreven) naar Schiedam. Het volleybalvaantj e ging naar het Korps Gouda. De Schiedammers namen het voet- balvaantje, terwijl het zwemvaan- tje naar Gouda ging. (Schiedam haalde hier de tweede plaats). De Brinkman Beker zal een plaatsje krijgen bij Schiedam. De Mr. Oyevaar beker, uitgereikt aan het Korps dat de beste totaal- prestaties leverde op nautisoh ge- bied ging ook naar Schiedam. De Blauwe Wimpel. De wimpel voor het beste Ail-Round korps, dat qua kameraadschap, netheid kamers, netheid sloepen, gedrag en corveediensten zal een jaar lang rnogen wapperen aan boord van de Jan van Gelder, het oplei- dingsschip van het korps Schie dam. Een goed kamp dus voor de Schiedammers die met 24 kadet- ten, 4 onderofficieren en 3 officie- ren aan dit kamp deelnamen. Het korps gaat nu met vakantie om van de venmoeienissen uit te rusten en start weer op zateridag 10 augustus a.s. Inlichtingen kunnen ingewonnen worden aan boord van de Jan van Gelder, te bereiken via de hoofd- poort van I.H.C.-Gusto, of telefo- nisch onder de nuimmers: 010 -26 30 01 of 71 03 49. Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van 18,--. Naam; Voorletters: Adres: tel.: Spreeikuur voor Groenoord - Kethel - Woudhoek; elke maandag van 11.00 tot 12.00 uur in het Dienstenoentrum „De Woudhoek", Herman Heijermansplein 38. Bovendien dagelijks van half 9 tot half 10 in de v.m. Korenbeurs, Lange Haven 145, telefoon 26 92 40.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 5