Sporthuis Hitman s Schaak- „N00RDER AKKOORDEN' -o vereniging GR0EN00RD Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN Kaboulers weer begonnen!!! Voetbal Schaakvereniging Schiedam. Lichtwedstrijd. Zie je wel het staat in de Ned. Chr. Vrouwen- bond afdeling Schiedam-Noord „Stichting voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting 'Schiedam' Nieuwe cursussen Stichting Raad voor het Maatschappelijk Welzijn i-t o o tH O) t3 «-i o o De kop is er af! De eerste twee schaakavonden zijn achter de rug reeds. Op 20 augus- tus kwarnen enige nieuwe leden over de drempel en kon het be- stuur een voorlopige inventaris opmaken van het ledenbestand. Orn weer enigzins vertrouwd te geraken met de stukken was er een snelschaakcompetitie georga- niseerd. Op dinsdag 27 augustus werd het ernst. In de huishoudelijke eompetitie werden de eerste degens gekruist. Het belooft wederom een span- nende aangelegenheid te worden. Het verloren hebben van een par- tij- kan in ieder geval niet moor geweten worden aan de veflich- ting, die vorig jaar nog al eens in opspraak was. De beer Crama heeft voor een bijna professionele illuminatie gezorgd. Op maandag 2 September moest ons eerste team in de eerste ron- de van de R.S.B. eompetitie aan- treden tegen onze vrienden/con- currenten van de sehaakclub "Schiedam". Allhoewel er hard voor geknokt is, was de nederlaag voor Groen oord 1 niet te ontlopen. Uitslag 5y2 - 2% met 2 afgebroken par- tijen, die alleen nog het bordpun- ten totaal kunnen beinvloeden. Het viel niet mee, na enige jar en i nde "winning mood" geschaakt te heblben, de bittere pil van een nederlaag te moeten slikken. Er komen eehter nog 9 ronden en er kan nog van alles gebeuren. De enige overwinning werd ge- boekt door de Hr. Keetbaas, die rniddels een originele variant van de spaanse opening een pion wist te bemachtigen en zijn tegenstan- der duidelijk maakte dat zo'n voordeel fataal kan zijn. Groenoord 2 zal pas dinsdag 8 oktober haar eerste wedstrijd spe- len. De indeling van het derde team is nog niet bekend. Wellicht ten overvloede maken wij U er nogmaals op attent dat de deur van de boerderij voor alle geoefende en ongoefende sdhakers op dinsdagavond vanaf 19.30 uur open staat. Probeert U wel Uw aarzeling van het moment zo spoe- dig mogelijk te overwinnen, zo- dat wij U nog in de onderlinge eompetitie kunnen laten rneespe- len. Op zaterdag 7 September j.l., 'smorgens om 10.00 uur, begon nen de bijeenkomsten weer van de kabouterkring (meisjes van 7- 10 jaar) van de Franciscus Lode- wijkgroep van Scouting Schiedam, in het groepshuis: Lange Ha ven 11. De verantwoordelijkheid voor deze kring, die in dit voor- jaar opgericht werd, berust bij mevr. L. Brugigeman, Baohplein 550 in Schiedam-Groenoord, tel. 71 10 30. Zij was jaren lang leid- ster bij de Liduinagroep. De overige leidsters van de kring zijn mej. C, Jacoby en mej. A. Vis- sers. Ouders, die belangstelling hebben voor dezie zeer veelzijdige vorm van georganiseerd jeugdwerk, kunnen hun dodhtertje opgeven bij Mevr. L. Bruggeman (adres zie hierboven). Maar 00k zonder voorafgaande opgave bent U van harte welkom in het groepshuis. Komt Uw dodhtertje 00k Zaalsporten voor at uw sportartikelen Oranjestraat 15 - Schiedam - Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Op zaterdagmiddag 14 September organiseert de schaakvereniging .Schiedam" een drieronden toer- nooi waaraan zowel clubschakers als huissohakers kunnen meedoen. Ook de jeugd is natuurlijk van harte welkom. Dit toernooi is de „opvolger" van het snelsohaakkampioenschap van Schiedam dat 3 jaar geleden ge- houden is. Het bleek eobter dat sommige huisschaikers vonden dat zij te weinig bedenktijd hadden, ook werd een hele dag sohaken sums te veel gevonden. Om aan deze verlangens tegemoet te ko men, is de opzet dit jaar wat an- ders. Alle deelnemers spelen 3 wedstrijden. Voor iedere partij is is er een half uur bedenktijd per persoon. Het is duidelijk dat dit ongeveer de tijd is, die gebru'ike- lijk is bij huissohakers. Er is nog een reden om mee te doen: veel huissohakers zullen wel het probleem hebben dat zij slecihts 1 of 2 tegenstanders van gelijfcwaardige sterkte hebben. Na enige tij'd is men dan gewend aan elkaars manier van schaken. Het kan dan verfrissend zijn om eens tegen onbekende spelers te scha ken en te kijken wat men er van maakt. Dit geldt natuurlijk ook voor de jeugd. Zij zullen weer ingedeeld worden in groepen van 13 t/m 18 jarigen en in groepen t/m 12 jaar. Sterke jeugdspelers mogen na tuurlijk met de senioren meedoen, maar je hoeft helemaal niet „sterk" te zijn om mee te doen aan dit toernooi. Alle spelers zullen ingedeeld wor den in groepen van 4 spelers van ongeveer gelijke sterkte. De bo- venste twee van iedere groep ont- vangt een prijs in natura. Er wordt om 1 uur begonnen, om on geveer 5 uur zal de prijsuitreiking voorbij zijn. Het toernooi wordt gehouden in de Rank aan de Schie- damseweg bij bad Groenoord. Het inschrijfgeld bedraagt 5,per persoon, voor 13 t/m 18 jarigen 2,50 en voor jongelui t/m 12 jaar f 1, Het is duidelijk dat zo'n toernooi financieel niet uitfcomt. Het kan dan ook alleen georgani seerd worden omdat de gemeente Schiedam bereid was een subsidie te geven. Belangstellenden voor dit toer nooi kunnen zich opgeven of in- lichtingen krijlgen bij F. Groeneweg, Bachplein 23 Schiedam, Tel. 010-70 1215. Ook kan men zich aan de zaal opgeven. SF en AC DHS speelt woensdag 11 sept, een lichtwedstrijd tegen SVV waarbij de officiele opening zal plaatsvinden door Dhr. J. Bij- loo ende aftrap zal worden ver- richt door burgemeester A. Leans. Aanvang 19.30 uur. Op 11 September j.l. kwam de directeur van de Youth for Christ Nederland, Ds. Bruoks uit Drie- bergen spreken in gebouw ,,De Rank", Schiedamseweg 122a te Sehiedam-Kethel. Deze avond was de eerste van de reeks maande- lijkse bijeenkomsten die op woens- dagavonden om 20.00 uur door de Ned. Chr. Vrouwenbond afdeling Schiedam-Noord worden georga niseerd. De N.C.V.B, nodigt voor deze avonden niet alleen haar le den uit, maar alle belangstellen den, vooral de jeugd. Als wij de kranten en andere in- formatiebladen opslaan „voelen" wij het winterwerk weer komen aanwaaien: verenigingen op elk gebied roepen leden en gasten op tot nieuwe en trouwe aktivitei- ten. Ook de N.C.V.B. doet dat en uw afdelingsbestuur vraagt dit seizoen weer uw aller inzet bij het bezoeken van de bijeenkomsten, bij het luisteren naar- en spreken met elkaar over zaken die ons alien ter harte (dit seizoen ook letterlijk) dienen te gaan. Natuur lijk zullen er onderwerpen zijn die de ene mens van groot belang acht terwijl het de ander niets zegt (om alle eventuele kritiek maar eens wat fel tegenover el kaar te plaatsen). Hoe goed om dan met elkaar, bij zoveel en zo grote verscheidenheid van mening, te luisteren, te spreken en te leren. Zo hopen wij dan, dat u door deze informatie uit de vakantie- stemming wordt gewekt, (had u het goed dit jaar en kunt u uw winterseizoen weer aan?) en de maandelijkse gang naar De Rank heel trouw weer zult gaan. Hartelijik welkom dus aan u alien: leden, gasten en ook aan edhtge- noten wanneer zij belangstelling hebben voor een bepaald onder- werp. Voor uw agenda plaatsen wij nu alle data en onderwerpen voor het komenden seizoen. 16 oktober 1974 Mevr. L. Witkamp-Sdhalwijk Martin Luther King 20 november 1974 Mej. T. van Diyen Ned. Hartstichting 11 december 1974 Trio Kleinkunst uit Amster dam o.l.v. Mevr. M. de Klark-Hoebee. 15 januari 1975 Reina Nugteren-Tuytel Spinnen en weven (jaarvergadering) 19 februari 1975 Mevr. E. Marcus Spring in 't Veld Amnestie International. 19 maart 1975 Ds. P. H. Quartel De ontgoddelinig van deze tijd. 16 april 1975 Nel Kars (voordracht en solo-toneel, nieuw program- ma) tezamen met Schiedam - C en Schiedam- Nieuwland. 14 mei 1975 Jaarfeest. Voor alle verdere informatie kunt u bellen de secretaresse: Mevr. C. Plugge-van Zaanen Hargplein 67, Schiedam Telefoon 70 99 84 Met ingang van 2 September zijn onze cursussen weer begonnen, d.w.z. de naaieursussen en de „Af- slank" cursussen. We hopen, dat heel veel inwoners van Schiedam, de weg naar KORTE DAM 5, zul len weten te vinden. Het gaat tenslotte om het welzijn van Uw gezin en tevens ook om Uw eigen „zioh-prettig-voelen". Elke huisvxouw heeft er t.z.t. be- hoefte aan om eens gezellig en ontspannen met anderen samen, bezig te zijn. En dat is het nu juist, wat de Huishoudelijke Voorlichting U biedt wij hebben cursussen voor U op elk gebied, U hebt volop keus bij ons. Voor naaien zijn er nog plaatsen vrij op donderdagmiddag en bij voldoende belangstelling, ook op dinsdagmorgen. Verder hebben wij voor U, Bloemsehikken op maandag- avond of dinsdagmiddag. Uiterlijke verzorging op dins dagmiddag of avond. Creatief handwerken op don- derdagmorgen en donderdag- avond. Karweitjes in huis op woens- dagavond. Stoelen bekleden op dins dagavond. Koken op dinsdagavond. Indisch koken op donder- dagavond. Ons kantoor is weer open dinsdag t/m vrijdag van 9.30 - 12.00 uur, op Korte Dam 5, tel. 26 47 81. Giro 716115 U kunt bij ons alle gewenste in- lichtingen bekome op huishoude- lijk gebied, hebt U een probleem, belt U ons dan op of loopt U even bij ons aan. Kunt U overdag niet bellen, dan kunt U het ,savonds proiberen onder no. 26 36 33, graag tussen 17.00 en 18.30 uur. Denlken de dames in Groenoord ook om de naaieursussen in „Het Trefcentrum"? U kunt daar te- reoht op maandag,middag, dinsdag- of woensdagavond. De woensdag is bijna vol. Er kunnen maar 10 dames aan een cursus deelnemen. Mogen we heel vlug iets van U horen of zien? Tot ziens dan op KORTE DAM 5 of tot horens op no. 26 47 81. Middagconcert. Maandagm'iddag 30 September '74 van fcwart voor twee tot 4 uur in de Kleine Doelenzaal door leer- lingen van het Rotterdams Con- servatorium voor bejaarden en an- dere ibelangstellenden. Medewerkenden: Solisten uit de ensembleklas o.l.v. van Hans Lichtenstein en conservatorium- orkest. Gezongen worden liederen van H. Purcell, Joh. Brahms, Bela Bar- tok, G. Bizet, W. A. Mozart en R. Strauss. Uitgevoerd worden Concerto in C voor 2 clavecimlbels en orkest BWV 1061 van J. S. Bach en de Mann'heimer sinfonie in G van J. Stamitz. Kaarten a f 2,50 - Abonnementen voor 6 concerten f 12,50 (incl. gar- derobe en consumptie tijdens de pauze). Inlichtingen: Raad voor het Maat- sdhappelijk Welzijn, Pieter de Hooehwegl20, Rotterdam-3006, tel. 76 33 11, giro 91 0 42.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 11