„Aanleg Mozartlaan gaat door" Rabobank UW BANKZAKEN voorAL Gemeente zeer resoluut. 7e jaargang no. 164 11 September 1974 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen hui3 aan huis. Argumenten onvoldoende. Houding Wijkvereniging. Eigen straatje. Wijkvereniging vraagt aktieve mensen. Opening sportvelden Schiedam-Noord op 21 September BiJL SUPER- ENKABE MARKT Eerste school in Woudhoek geopend GELDLENINGEN TELEFOON 7006 47 Winterprogramma Diensfencenfrum "Woudhoek" Vreemde wegomlegging Camping in Schiedam-Noord? iwrAkMtn Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Medewerker; C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72 Uitgave en advertentie-exploitatie: DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Zoals wij in onze vorige uitgave reeds gummier melden heeft de aktie- groep "Het is nog niet te laat" een gesprek met de gemeente gehad. Bij dit gesprek was ook de Wijkvereniging Groenoord e.o. uitgenodigd. Op 27 Augustus j.l. vond dit ge sprek op het stads'kantoor plaats. De Aktiegroep was met vier man (onder aanvoering van de voor- zitter, de Heer Zonneveld) ver- tegenwoordigd, de Wijkvereniging vaardigde drie man af, de Heren J.B. Winkelman (voorzitter) J .v. Schaverbeke (secretaris) en H.F. W. Haan (penn.m.) Het zou ondoenlijk en in feite ook niet ter zake doende zijn om het hele gesprek, dat een dik uur duurde, hier weer te gven. De directeur van gemeentewer- ken, de Heer Ir. H.G. de Block liet aan de hand van een aantal kaarten zien hoe de plannen wa- ren en hoe de aanleg van de nu al "beruchte" Mozartlaan zou ver- lopen. De Heer H. Zonneveld slaagde er niet in, ondanks zijn welgemeende en goedgekozen woorden, de bur- gemeecter en de wethouders C. Bolmers, G. Kaptein, B. Colle en Mevr. G.D. Verwey te overtuigen. De burgemeester vond de argu menten onvoldoende en de bijeen- komst werd zouder tastbare resul- taten beeindigd. De wijkvereniging die over de zelfde materie reeds in April j.l. met de gemeente een gesprek heeft gehad, heeft zich indertijd nood- gedwongen bij de aanleg van de Mozartlaan neergelegd. Niet na- dat de gemeente toen enkele con- cessies had gedaan, d.w.z. geplan- de meerdere rijbanen en het smal ler maken van de voet en fiets- paden. Mede hierdoor wordt de kleinste afstand van de flats t.o.v. de weg i0 meter. De Heer de Block heeft op ons verzoek dit op de laatste bijeenkomst nog eens be- vestigd. Het had denhalve voor de wijk vereniging geen enkele zin om op de eerder genomen beslissing terug te komen, al moet worden gezegd dat ook de wijkver. de aanleg van de weg tussen de flats van het Bachplein en J. Strauss- pledn verre van ideaal vindt. De wijkvereniging die zich be- ijverd in het algemeen belang voor de gehele wijk te werken, betreurt het wel dat de overigens foijzonder aktieve aktiegroep eerst enkele weken geleden hun stem lieten horen. Door middel van enkele vrij gepeperde artikelen in ons blad en later door over- handiging van 350 handtekening- en tegen de aanleg van de weg, trachtte de wijkverijiging de za- ken nog te doen keren. Wanneer toen zo'n aktiegroep en wat meer bewoners de wijkver eniging hadden gesteund, waren er wellioht nog andere resultaten behaald. Het aktiecomite- Bachplein en de insmiddels gestarte tweede groep uit Woudihoek (die weer goedkeuring heoht aan de gemeen te plannen) vechten letterlijk en figuurlijk voor hun eigen straatje. Een begrijpelijke reactie, maar wel wat laat. Nogmaals, we blijven van mening dat de aanleg van de weg op de huidige plaats niet best is, we hebben echter vertrouwen in het gemeentebestuur dat zij hun be- loften gestand zullen doen. We hebben er vertrouwen in dat de structuur van de weg van dien aard zal zijn, dat deze slechts als wijkverzamelweg gebruikt zal worden. We vertrouwen dat de nog nader te bepalen aanleg van de randbeplantig de overlast aan de bewoners zo klein mogelijk zal maken. We zullen de situatie ter plaatse soherp in het oog houden. J.v.S. Het aantal inwoners van Schie dam sukkelt maandel'ijks verder adhteruit. Publikaties in de plaat- selijke pers houden U hiervan regelmatig op de hoogte. De wijkvereniging Groenoord e.o. merkt genoemde achteruitgang aan de lijve. Niet alleen dat wegens verhuizing naar elders het ledenibestand wat achteruit gaat, dooh ook het be- stuur van de wijkvereniging kampt nu met enkele vertrekken- de bestuursleden. Het hoofdbestuur van de wijkver eniging moet de laatste tijd nood- gedwongen enkele taken op zij sohuiven, i.e. verwaarlozen. Dat is natuurlijk bijzonder jammer, want er valt in onze wijk, in geheel Schiedam-Noord nog wel wat te doen. In onze pogingen de leefbaarheid van het Noordelijk deel van Schie dam te verhogen en/of te verbe- teren, worden wij door onderbe- zetting van het bestuur ernstig belemmerd. Misschien zijn er onder onze me- debewoners toch wel enkele men- sen die de moed kunnen opbreng- en ons in ons werk daadwerkelijk te steunen. We zeggen het van te voren; 't brengt heel wat werk met zich mede, het kost U vaak een gedeel- te van Uw „vrije tijd", U krijgt er niets voor betaald, een schou- derklopje wordt maar zelden uit- gedeeld en een standbeeld of straatnaam ligt niet in de lijn der verwachtingen. Als U nu toch nog zin heeft ons te helpen, bent U wellioht uit het goede hout gesneden. Schrijf ons even een briefje (Postbus 410 te Schiedam) of bel nr. 70 97 98 (J. B. Winkelman - voorzitter), nr. 70 35 18 J. v. Sahaverbeke-sec- retaris) of 70 25 93 (H. F. W. Haan- penningmeester Zij noteren graag Uw adres! In tegenstelling tot de berichten m ons blad van 28 augustus, zul len de nieuwe sportvelden in Groenoord (Valeriusstraat en Beethovenplein) door de Wijkver eniging Groenoord e.o. op 21 Sep tember (i.p.v. 14 September) met een feestelijk tintje worden geo- pend. Op zaterdag 21 September zal op het terrein Valeriusstraat vanaf 2 uur door de Handbalvereniging Kethel ,de Voetbalvereniging Groenoord en door leerlingen van de Hargahof (basketbal) wedstrij- den en demonstraties gegeven worden. Op het terrein Beethovenplein zullen wederom de meisjes van Hargahof en de tennisvereniging Groenoord hun beste beentje voor zetten. De wijkvereniging is nog bezig de medewerking van een muziekeorps te verkrijgen, hetgeen o.i. best zal lukken. Op deze beslist interessante mid- dag - Zaterdag 21 September - mag U beslist niet ontbreken. Kom in ieder geval even kijken! Zi« advertentie - ACHTERPAGIWA - Een van de laatste officieele da- denvan wethouder Mevr. D. Ver- wey-de Graaf voor haar afscheid was de opening van de nieuwe basissehool in Woudhoek. Deze semi-permanente school op het Faassenplein werd vorige week door Mevr. Verwey onder grote belangstelling van de schoolkin- deren geopend. De school welke in enkele maanden werd gebouwd Ibiedt tijdelijk ook onderdak aan een katholiek kleuterklasje. De sohool welke reeds enkele we ken in gebruik is heeft ruim 150 leerlingen. WINTERPROGRAMMA Het diestencentrum "Woudhoek" starte op 4 September j.l. met haar nieuwe "winter"programma, waar- van ons Ihelaas nadere gegevens ontbreken. Het spreekuur van de leidster van het dienstencentrum, Mej. L.G. Groeneweg, is op maadagmorgen van 9 tot 10 uur en op donderdag- morgen van 9 tot 10 uur. de bank voor iedereen Schiedam Katnel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 De Mozartlaan veranierde door de nieuwe aanleg eind Augustus onverwacht in een complete chaos De afslag naar het Bachplein (ten oosten van winkelcentrum Pre lude) was plotseling verdwenen en automobilisten die s'morgens van deze weg nog gebruik hadden gemaakt reden s'avonds huis- waards kerend prompt ver- keerd.Nagelaten was ((en ook nu is er geen enkele aanduiding) het verkeer komend van de Ghurchill- weg op deze wegverlegging attent te maken. Winkeliers van het Bachplein, zich blijkbaar zeer geisoleerd voe- lend, plaatsten enkele dagen later zelf maar een bord met getekende pijl erop. In een van onze vorige uitgaven schreven we reeds over onver- lichte noodweg riehting Woud hoek. Nu het verkeer van Woudhoek en Bachplein van deze noodweg gebruik moet maken is de aan leg van enige verlichting nog wen- selijker geworden. Wielrijders op genoemde weg zijn s'avonds bij het nu vrij intensive verkeer slecht ziohtbaar, zeker daar dlkwijls deugdelijke achter- verlichting ontbreekt. Voor zover ons fbekend zal het enkele maanden duren voor de nieuwe verkeersweg gereed is en het lijkt ons geenszins over- bodig er wat verlichting aan te brengen. De wat boehtige weg met een zij- weg naar Kethel en een haakse afslag naar het Bachpleinen de op het grasveld geparkeerde mon sters van de wegenbouwers die veel uitzicht wegnemen sohreeuwt om wat meer veiligheid. We vrezen dat het anders wel eens letterlijk een "nood"-weg zou kunnen worden. J. v. S. De gemeente Sahiedam bestudeert op het ogenblik de mogelijkheid om in Schiedam-Noord een cam ping te vestigen. De Heer R. Pillaard, directeur van de Sohiedamse VW verwaoht dat reeds in begin volgend jaar de plannen gerealiseerd kunnen wor den. Men heeft reeds een terrein op het oog, welke volgens de heer Pillaard op gemakkelijke wijze voor een camping t.b.v. de door- trekkers geschikt te maken is.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1