MOZARTLAAN niet uitgevoerd zoals beloofd! Rabobank S3 voorAL BANKZAKEN Wijkvereniging boos op Gemeente rA 7e jaangang no 165 25 September 1974 Heel anders. Verkeerd begrepen. BIJL SHPER- ENKABE Conclusie. Schiedamse Woning- bouwverenigingen gaan samenwerken Houten noodschool wordf opgeknapf Wijkvereniging Bijdorp vierf feest Groot HOTEL in Schiedam? AGENDA SOOSCOUU1SSME Ahtiviteiten in ohiober: Noorder Afckowden Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor-S.S.S.N. en Gezondheidszorg, Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond, 19 uur, tel. 701956. voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Wij hebbeza de afgelopen tijd via ons blad bijzonder veel aandacht gewijd aan de roemruchte aanleg van de Mozartlaan. De Wijkvereniging Groenoord e.o. vond (en vindt nog) de aanleg van een weg op een zo sma.1 stuk grond verre van ideaal. Besprekingen met de Gemeente toonde aan, dat de Mozartlaan als enige weg in aanmerking kwam om de wijk Woudhoek te ontsluiten. Op 29 april en 27 augus.tus j.l. hadden enkele bestuursleden van de wijkvereniging een nader ge- sprek over deze weg. Tijdens beide bijeenkomsten werden er door de Gemeente enkele con- cessies gedaan. O.a. het smaller maken van de voet- en fietspaden en de aanleg van een TWEE— baansweg ter hoogte van het kruispunt Vivaldilaan. Op een een dezer dagen gehou- den bespreking bemerkte de wijk vereniging tot zijn schrik, dat de kaarten nu een heel ander beeld gaven. De betreffende bespreking had de vereniging aangevraagd omdat de al vergevorderde aanleg al duidelijk aangaf dat de gedane toezeggingen niet werden uitge voerd. Zo is de overgang van vier banen naar twee banen niet gesitueerd voorbij de kruising Vivaldilaan, doch pas op het midden van de Mozartlaan - ter hoogte van het de bank voor iedereen Schiedam Ketnef Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 uw 2e flat. Op deze wijze is deze weg dus grotendeels WEL 4 banen groot, al zegt de gemeente dat de twee meerdere banen sleohts „op- stelstroken" zijn. Hetzelfde woordenspelletje wordt gehanteerd ten opzichte van de kortste afstand van de flats tot de weg. Ons is toegezegd dat de kleinsle afstand van de hoeken van Bach plein- en Strausspleinflats 10 mtr zou bedragen. Nu blijkt dit in zo- verre wel waar te zijn al meet men er nu plotseling rekening mede houden dat tussen de rand van de weg (10 mtr. afstand) nog een fiets- en voetpad komen. Het is met besprekingen (en we doelen nu op de beide vergade- ringen in april en augustus j.l.) natuurlijk altijd moeilijk gesprek- ken exact weer te geven, al zijn beide bijeenkomsten wel door ons genotuleerd en later in Noorder Akkoorden van 8 mei en 11 Sep tember gepubliceerd. Zi> advertentie ACHTERPAGIX'A - Wij kunnen voor wat dat betreft van een „misleiding" moeilijk spreken. Dat het hier niet een kwestie van „elkaar verkeerd begrijpen" be treft is toch wel zeker. Zonneklaar staat vast dat in de „gemeente Informatie" in het Nieuwe Stadsblad van 26 juni j.l. ook de zaken wat anders zijn voorgesteld. Op de door gemeente in dit blad afgedrukte kaart kan men goed zien dat de overgang van vier naar twee banen even voorbij het le Bachflat is gesitu eerd. In de tekst staat overduide- lijk - citaat - „Tussen Vivaldilaan en Brederodeweg krijgt de Mo zartlaan voorlopig een breedte van 7 meter met twee rijstroken'' Ook dit is nu dus in strijd met de werkelijke situatie. Verder ontving de redactie van dit blad op 12 juni '74 een mede- deling ter opname in Noorder Akkoorden, (gepubliceerd in ons nummer van 19 juni 1974). De gemeente schreef ons toen let- terlijk: „De Mozartlaan tussen Brederoweg en vivaldilaan krijgt voorlopig een rijbaan van 7 meter breed met een overgang naar 2 sx 2 rijslroken bij het kruispunt met de Vivaldilaan". Wie de huidige situatie bekijkt kan met de beste wil van de wereld de overgang van vier in twee banen niet bij het kruispunt vinden, dit scheelt nu wel zo'n paar honderd meter. Al -met al kunnen wij ons niet aan de indruk onttrekken, dat er met de gemeentelijke voorlichting wel zeer gemakkelij'k wordt omge- sprongen en dat men bijzonder eenvoudig eerder gedane toezeg gingen met een andere uitleg en bewoordingen weet te omzeilen. De redactie van Noorder Akkoor den betreurt het ten zeerste daar- door via een aantal artikelen een verkeerde voorlichting te hebben gegeven. Zonder nu van uitge- sproken „moedwil" te spreken is de redactie wel de mening toege- daan dat de „bedriegertjes" niet alleen in Arnhem te zien zijn. De Wijkvereniging hield intussen ruggespraak met de Aktiegroep Mozartlaan, de Werkgroep Woud hoek en de Stichting Samenle- vingsopbouw Schiedam-Noord. De Wijkvereniging zond intussen een brief aan het gemeentebestuur en wenst opheldering inzake hier- boven gesignaleerde onvolkomen- iheden. De Werkgroep Woudhoek en de S.S.S.N, zullen tevens een brief met soor.tgelijke inhoud aan de gemeente verzenden. Juist omdat wij in onze uitgave van 11 September j.l. ons vertrou- wen in de gemeente uitspraken, ste.lt de dubbelzinniige handel- wijze ons zeer teleur. J. v.S. Opgericht is de „Stidh.ting Samen- werkende Schiedamse Woningcor- porates". Deze Stichting' is het resultaat van een jarenlange voorbereiding van de plaatselijke woningcorpo- raties om tot een vorm van samen- werking te komen. Het doel van de „Stichting Sameri- werkende Schiedamse Woningcor- poratie" is om de beheerstaken van de deelnemende woningbouw- verenigingen te bundelen en te laten uitvoeren door een werk- apparaat. Momenteel hebben de volgende woningbouwverenigingen zich bij deze „Stichting" aangesloten; - St. Jozef - Eendracht - Onze Woning - Volkshuisvesting. Het bestuur van de Stichting" bestaat uit twee vertegenwoordi- gers van elk van de aangesloten woningbouwverenigingen. Het dagelijks bestuur wordt ge- vormd door: voorzitter - W. Dirkzwager vice-voorzitter - A. F. Wiegel secretaris - J. Poort penningm. - A. C. A. Aalsma. De directie van de Stichting" is opgedragen aan de iheren: J. H. van Emden en G. Prins. De „Stichting" is gevestigd aan de Laan van Bol'Es 11 te Schiedam, telefoon 70 94 44. De gevolgen en wijzigingen (ver- bonden aan de nieuwe stichtings- vorm) voor de huurders zijn nog niet bekend. DE NOORDER AKKOORDEN geeft de toon aan. Houdt U op de hoogte van wat er om U heen gebeurt en zal gaan gebeuren. Onze adverteerders maken U met hun aanbiedingen prijsbewust. Profiteer van beide. Een van de houten noodscholen op de Mozartlaan wordt opge- knapt. Wij lieten ons vertellen dat hierin de Schiedamse Muziek- =chool wordt gevestigd.. De gemeente weet kennelijk met de schoprtjeg geen raad, de ene school" is ,gl gerujjjt.e tijd in ge- bruik bij -de Piantsoenend-ienst. De andere heeft lange tijd leeg gestaan en er werden vele ver- nielingeri (vooral ruiten) aange- richt, hetgeen wij in een van onze vorige uitgaven reeds signaleer- den. Wij vinden het zeer vreemd, dat het bewuste gebouwtje (dat vroe- ger aan de Wijkvereniging Nieuw- land was aangeboden) nu voor ruim 25.000 gld. wordt opgeknapt. Naar onze menhing staat dit wrakke bouwsel danig in de weg. Wanneer dit verwijderd zou zijn, hadden de wegenbouwers veel rneer kans gehad een fatsoenlijke weg aan te leggen. Dit in tegenstelling met de nu in aanleg zijnde afvoerweg voor de Mozartlaan, dat de Straussplein- bewoners 10 meter van Ihun plant- soen kost en - ook daar weer - de geluidshinder dichterbij brengt. Wonderlijke kronkelingen in de beleidsvoering, vinden wij. J. v. S. De wijkvereniging 'Bijdorp' Ihoudt op zaterdag 28 September a.s. haar jaarlijkse feestavond in gebouw 'De Rank' aan de Schiedamseweg. Na een avondvullend programma met diverse goede artiesten en een tombola met vele schitterende prijzen is er bal na. Voor leden van de wijkvereniging Bijdorp (boven de 16 jaar) is de toegang gratis. Naar wij vernamen heeft het Franse Hotelconcern 'Novotel' ver gevorderde plannen om in Schie dam een hotel te gaan bouwen. In begin 1975 zou met de bouw van dit hotel, dat 100 kamers zal bevatten en een investering van vijf miljoen gulden vraagt, wor- den begonnen. Tot onze spijt slaagden wij er niet in een bevestiging van dit bericht te verkrijgen, nodh over de plaats waar dit hotel zou moeten ver- rijzen. Voorzover ons bekend, lijkt het er op dat het driesterren-hotel ten zuiden van de rijksweg 20 ge- projecteerd zal worden. 4 oktober - Soosavond (m.m.v. leden uit Groenoord die voor een gezellig muziekje zorgen). Toegang gratis. - Boerderij ,,Landvreugd". 19 oktober - WIJNAVOND. Kaarten a f 3.50 (vanaf 1 okt.) verkrijgbaar bij: Ans Haan - Josef Oreliosingel_i)9; Riet Immerzeel - Dirk Schaferplein 88; Jan v. d. Slot - Dirk Schaferplein 90; Henk Gusman - Bart Verhallenplein 80; Rob Bonneur - Arnoldipad 41. In het volgend nummer zullen alle komende aktiviteiten worden vermeld. Dat zijn er heel wat en er is zeker ook voor U iets bij. Let dus op onze volgende publikatie

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1