Hearing Winkelcentrum Kethel goed bezocht Rabobank Q voorAL BANKZAKEN 7e jaargang no. 166 9 oktober 1974 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Veel parkeerruimte Toch weer hoge flats Toch nog protesten Leuke opening van Sporfvelden in Schiedam-Noord Gids Schiedam-Noord nog verkrijgbaar BIJL SUPER- ENKABE "ARKT 13e dag van de Aeroiilatelie 50 jaar luchtpost naar Ned. Indie Noodschool Mozartlaan Koilekte Geesfelijk Gehandicapten Balletschool Tosca Balm geeff uitvoering WIJNAVOND 19 olctober a.s. in Boerderij Landvreugd Nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar op de adressen: J. Oreliosingel 99, Dirk Schaferplein 88, B. Verhallenplein 80 en Arnoldipad 41. Veel aktiviteit in Dienstencentrum Heyermansplein Yttorde rlidioordfn Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevensmededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 Medewerker; C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72 Uitgave en advertentie-exploitatie; „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Op uitnodiging van de Wijkvereniging Groenoord e.o. en de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord werd op 23 September j.l. een hearing gehouden over de bouw van het winkelcentrum aan de Zwaluw- laan. Beide groeperingen dachten aan een bijeenkomst in een van de zalen van „de Ark", doch de gemeente wilde dit liever in het „Stads- kantoor" houden. Ondanks dat aan deze hearing niet veel publikatie werd gegeven, waren er op deze avond toch circa 150 mensen uit Schiedam-Noord naar de Emmastraat getogen. Men was bijzonder in de plannen gei'nteresseerd en Ir. H. G. de Block moest vele vragen beantwoorden. Aan de hand van kaarren en ma- quette kon men zien hoe dit win kelcentrum er zal gaan uitzien. Een groot aantal parkeerterreinen zullen het komende winkelcentrum omzomen. Wei werd nog opgemerkt dat de bouw van het centrum in drie fasen zal geschieden. Begonnen zal worden met de bouw aan de zijde van de Schiedamse- weg, al moeten hiervoor nog enkele woningen worden vrijgemaakt. Deze winkels zullen bestemd zijn voor de eerste levensbehoeften, dus slager, bakker, zuivelhandel e.d. Een gedeelte van deze winkels zal worden voorzien van een boven- de bank voor iedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 uw woning. Rekening houdend met de groei van de bevolking in onze wijk, zal dan binnen niet al te lange tijd met de tweede fase worden begonnen. De derde fase (een mogelijke vestiging van Vroom Dreesmann) zal wat lan- ger - wellicht 4/5 jaar - op zich laten wachten. Het oorspronkelijk voor de sloop bestemde oude raadhuisje in Ke thel zal worden behouden. Een van de initiatiefnemers hiertoe was de Wijkvereniging Groenoord, welke begin vorig jaar de Gemeente hier- over schriftelijk benaderde. Het raadhuisje zal waarschijnlijk geschikt worden gemaakt voor Horeca-bedrijf. De gemeente gaf nog te kennen aan de zijde van de Zwaluwlaan een aantal woningen te bouwen. Men meent dat de achterzijde van de winkels niet fraai zijn en deze wat te maskeren door er woningen te plaatsen. Een standpunt waar veel voor te zeggen is. Wij begrij- pen echter niet helemaal waarom dit weer flats - en nog wel som- mige van ZES etage's - moeten zijn. Wij dachten dat gezien de algemene trend naar lage huizen, aan dergelijke bouw weinig be- hoefte is. Zeker omdat het winkel centrum zelf vrij laag blijft en als overgang naar de woningen in Woudhoek, zijn wij van oordeel dat lage woningen, of eventueel flats van 2/3 hoog, de voorkeur verdienen. Wij leven nu eenmaal in een wijk waar hogere flatgebouwen de over hand hebben en gezien de moeilijk- heden om gebouwen als op het v. Beethovenplein en Heyermans- plein vol te krijgen, meenden wij dat de gemeente hieruit wel lering had getrokken. De Wijkvereniging heeft inmiddels de gemeente over dit te bouwen en broodnodige winkelcentrum toch nog benaderd. Een aantal aspecten dienen name- lijk nog nader onder de loupe ge- nomen te worden. Met name tegen genoemde woningen heeft de ver- eniging bezwaar, terwijl tevens zal worden aangedrongen op on- middellijke bouw van een voet- gangerstunnel. Hierover was de gemeente n.m. nogal vaag, terwijl een dergelijke tunnel toch voor of tijdens de bouw van het winkelcentrum dient te worden gerealiseerd. Wij hopen dat met de aanvang van de bouw nu snel zal worden ge- start, de 4000 vierkante meter win- kelruimte die nu beschikbaar zijn voor de 19.000 inwoners is beslist niet toereikend. J. v. S. De wijkvereniging Groenoord vond het raadzaam de ingebruikneming van de nieuwe sportvelden in Schiedam-Noord een wat feestelijk tintje te geven. Ze organiseerde daartoe op zaterdag 21 September j.l. een plezierig openingsfestijn met medewerking van de drum- band Ambrosius, en een aantal sportverenigingen die enkele de- monstraties lieten zien. Ook wet- houder Hans v. d. Wilk was aan- wezig en liet zich tijdens een ten- nispartijtje van zijn beste zijde zien. Na afloop van de demonstraties bleef men in boerderij Landvreugd nog geruime tijd gezellig bijeen. Het moet ons van het hart dat wij met de beide speelvelden aan de Valeriusstraat en van Beethoven plein bijzonder tevreden zijn. Wel merken we nog op dat een - even tueel summiere - lichtinstallatie op eerstgenoemd terrein zeker aan te bevelen is. Wij menen dat een groot aantal verenigingen, die met trainings- ruimte te kampen hebben, dan van dit veld 's-avonds graag gebruik zullen maken. De door drukkerqj „De Magneet" uitgegeven gids 1973/74 voor Schie dam-Noord is in beperkte mate nog verkrygbaar. Deze bijna 100 bladzljden tellende wegwyzer vertelt de nieuwe be- woner van Schiedam-Noord alles over Schiedam en in het bijzonder over Schiedam-Noord. Het wijst de weg naar gemeenteiyke instanties, kerken, scholen, ziekenfondsen en verenigingen, artsen, dierenartsen, bankcn, enz. Daar wij menen dat gezien de vele, nieuwe vestigingen in onze wijk er voor deze gids wel belangstel- ling bestaat, delen wij mede dat deze kosteloos verkrijgbaar is. De fa. Hipke (Winkelcentrum „de Ketel") zal U deze gaarne over- handigen. Xim udvertentie - ACUTERPAGUWA - Op 19 en 20 oktober 1974 zal op Schiphol worden herdacht hoe 50 jaar geleden met de Fokker F-VII de eerste vlucht naar het toen- malige Ned. Indie werd gemaakt. Ter herdenking van dit luchtvaart jubileum organiseert de Neder- landse Vereniging van Aero-Phila- telisten „De Vliegende Hollander" tijdens de „13e Dag van de Aero- filatelie" een tentoonstelling in het Stationsgebouw van Schiphol. Deze tentoonstelling, welke op 19 en 20 oktober van 11 uur tot 17 uur is geopend, toont enkele van deze brieven uit 1924, terwijl tevens stukken worden getoond vervoerd per Postjager, Pelikaan en Uiver. Op verzoek van De Vliegende Hol lander heeft de P.T.T. een fraai poststempel ontworpen, hetwelk zal worden geplaatst op alle post die zaterdag 19 en zondag 20 okt. wordt bezorgd in de tentoonstel- lingszaal „Wijde Wereld" op Schiphol. Verzamelaars, die verhinderd zijn Schiphol zelf te bezoeken, kunnen deze poststukken - voorzien van postzegels en bijzonder poststem pel - bestellen door storting van 2.50 op postgiro 402628 ten name van „Stichting Tentoonstelling De Vliegende Hollander" te Rotter dam. Voor dit bedrag worden twee verschillende enveloppen, kompleet verzorgd, onder couvert toege- zonden. In onze vorige uitgave maakten wij melding, dat de noodschool aan de Mozartlaan geschikt wordt ge maakt voor onderdak van de Schie- damse Muziekschool. De door ons vermelde verbouwingskosten wor den - dit delen wij voor de goede orde nog even mede - door ver melde Muziekschool gedragen. Van 14 t/m 19 oktober zal de Natio- nale Koilekte Geesteljjk Gehandi capten weer worden gehouden. Geestelijk gehandicapten of zwak- zinnigen, gelukkig staan ze meer in de belangstelling dan vroeger. Ook de overheid neemt reeds vele voorzieningen voor haar rekening. Dat neemt niet weg dat ook nog een ruime taak over blijft voor het particuliere initiatief. De drie grote verenigingen voor gespecialiseerd maatschappelijk werk (Algemeen, Prot. Chr. en R.K.) alsmede de drie ouderverenigingen „Helpt Elkan- der" (Alg.), „Philadelphia" (Prot. Chr.) en „Het Zorgenkind" (R.K.) ontplooien keer op keer nieuwe initiatieven, initiatieven welke veel geld vragen en veelal geheel of ten dele buiten de kaders van de subsidieregelingen vallen. De Nationale Koilekte Geestelijk Gehandicapten wordt gehouden d.m.v. kollektebussen, intekenboek- jes, kollekte-envelopjes en kollektebonnen Er worden geen artikelen zoals drukwerken, huishoudgerief etc. huis aan huis of telefonisch te koop aangeboden. Organisaties en prive personen, die zich daarmee bezig houden, hebben niets van doen met de Nationale Koilekte Geestelijk Gehandicapten. Mocht U door omstandigheden niet door een der kollektanten worden benaderd, dan is er altijd nog de giro. Het is nummer 1 1 2 2 2 2 2 (2x1, 5x2) t.n.v. Nationale Koi lekte Geestelijk Gehandicapten te Utrecht. Op 10 en 11 oktober a.s. geeft Balletschool Tosca Balm in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen een uitvoering. Door de verbou- wing van het Passage-Theater wordt dit jaar noodgedwongen naar Vlaardingen uitgeweken. Beide avonden waaraan een groot aantal dansers en danseressen mee- werken beginnen om 20.00 uur. Het dienstencentrum van het Heyermansflat heeft ook in okto ber veel aktiviteiten op het pro- gramma staan. Dit zijn o.a. bingo- avonden, toneel, film en zang. Helaas mochten wij tot op heden geen juiste opgave ontvangen, mej. L. G. Groenweg (tel. 70 95 55) ver- strekt U alle verdere inlichtingen.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1