ANWB STICHTING SAMENLEVINGS0PB0UW SCHIEDAM NOORD Informatie- en aktiecentrum Winkelcentrum Kethel Gevonden voorwerpen Vragen Signaal voor de toekomst Autorijschoo! Groenoord Biijf niet bij de buis zitten Ga aan zaalvoefbal doen bij de Z.V. Groenoord Wijkver. Groenoord naar KRO Hilversum van Twaalf tot Twee INSTUIF Landvreugd Groenoord Nieuw Kinderdagverblijf in Kethel Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Bptalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Heyermansplein S8 - telefoon 70 22 07 Spreekuur: maandag, woensdag en vi'ijdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur. Vaak wordt mij gevraagd wat nu eigenlijk opbouwwerk is. Het maat- schappelijk - en sociaal kultureel werk schijnt meer bekend te zijn. Het belangrijkste van het opbouwwerk is, dat er in de wijk zelf op piaatsen waar mensen lets aan hun situatie wiilen doen, gewerkt gaat worden. Er is nog genoeg voor verbetering vatbaar in deze wijk Vaak zitten verschilienle mensen met dezeifde problemen Wanneer die bewoners elkaar nu eens zouden ontmoeten en samen over zo'n probleem zouden praten en ideeen uitwisselen en gemeenschappelijke wensen of ehen op tafel zouden brengen dan kan .er ineens heel wat gaan gebeuren en veranderen, En bij die spontane uit de wijk voortkomende problemen kan de stiehting samenlevingsopbouw. met name de opbouwwerkster, helpen door b.v, het organiseren van Vergaderingen; het begeleiden van werkgroepen en het aanbieden van vergaderruimte. Een voorbeeld is bijv. het gezamen- lijke belang van een aantal moe- ders t.a.v. de opvang van hun peuters. 7.o is bijv. de werkgroep Woud- hoek bezig er op toe te zien, dat er ook bepaalde voorzieningen in hun wijk komen, die zij belangrijk vinden (trapveldjes o.a.). En u kunt het zelf het beste weten, want u woont in deze wijk Door aktieve inzet van bewoners kan de omgeving veel leuker en leefbaarder gemaakt worden. Wilt u ook meedenken of meedoen? Bel dan eens 70 22 07 op of kom langs. Heijermansplein no. 38 zou echt een informatie- en aktiecentrum kunnen worden waar alles samen- komt, zodat er geen tegenstrijdig- heden blijven bestaan of overlap- pingen voorkomen i.v.m. aktivi- teiten in deze wijk. Dat is dan ook een reden temeer om met extra belangstelling de ontwikkeling in Schiedam-Noord te volgen en voor zo ver mogelijk, er over mee te beslissen. Daarom vonden de besturen van de wijkvereniging Groenoord e.o. en van de stiehting samenlevingsop bouw het van belang, dat de be- volking van Noord ge'informeerd en gehoord zou worden over het bestemmingsplan winkelcentrum Kethel. Zij schreven een brief aan burgemeester en wethouders om over deze kwestie een hoorzitting te houden. Hoewel deze hoorzitting niet in de wijk zelf kon plaatsvin- den, vonden toch meer dan 100 bewoners het belangrijk genoeg om er 23 September voor naar het Stadskantoor te gaan. De bijeenkomst werd geleid door wethouder Hans van der Wilk en er werd informatie gegeven door een forum van deskundigen: dhr. Sterenberg van stiehting winkel centrum Kethel; dhr. Griffioen, so ciaal geograaf van de gemeente en de heren Jansen en Boekesteijn van de afdeling stedebouw. Er werd een korte samenvatting gegeven over de stedebouwkun- dige - en inhoudelijke aspekten van Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 uur tot 17.00 uur behalve zaterdag en zondag: zwarte aktentas met werkkleding, rode etui met 2 sleutels; ketting met naam „Sjaak"; dames horloge; wit baby-schoentje (L); sportschoen (L). Te bevragen bij de vinders: wijn-rode sjaal, Voorend, Molen- singel 79; lange witte damespanta- lon, Vermaat, Molensingel 103; kinderschoentje, maat 18, H. Flik, Newtonplein 4 a; z.g.a.n. kinder- schoentje, Bloemenhal, Korte Dam, Mevrouw Smit; 1 blauw ,,lois spijker-jasje, Deurlo, Ploegstr. 3, kinderschoentje, grijs/zwart, (L), goudkleurige herenring met steen, M Konijnenburg, L. Raemaekers- straat 249, tel. 70 83 58; geldsbedrag de opzet van het te bouwen win kelcentrum. Vermeldenswaardig is wel, dat - het raadliuisje in Kethel gehand- haafd blijft en een gepaste funktie zal krijgen. Men denkt aan een horecavestiging. - er ongeveer 200 woningen zullen worden gebouwd in 6 en 7 woon- lagen. - er gebouwd gaat worden in fasen De eerste fase houdt in dat er 2 supermarkten zullen worden ge bouwd. In de laatste fase, over ongeveer 5 jaar, is er een Vendet geprojekteerd. - de ontwikkeling van het cen trum in belangrijke mate afhangt van de groei van de bevolking in Noord. - de plannen nu naar de gemeen- teraad gaan; daarna moeten ze goedgekeurd worden door Gedepu- teerde Staten. dat - er eind dit jaar, begin volgend jaar krediet aangevraagd wordt. Toen brandden de vragen van de bewoners los, die vooral meer duidelijkheid vroegen over de voet- gangerstunnel, openbaar vervoers- mogelijkheden, aantal parkeer- plaatsen, benzinestation aan Zwa- luwlaan en welke winkelbranches er zullen komen en over het wijk- centrum, w.o. kruisgebouw. Op de vraag van C.D.A. raadslid mevrouw Hellwig wat er met de vragen wordt gedaan, kwam het antwoord, dat er genotuleerd was en dat de vragen naar de desbe- treffende raadskommissies zouden worden doorgespeeld. Hans van der Wilk rondde de bij eenkomst af door te stellen, dat deze hearing eigenlijk te laat werd gehouden, omdat de plannen al in zo'n vergevorderd stadium zijn. Wel beloofde hij, dat het kollege er in de toekomst zorg voor zou dragen bevolkingsgroepen in een vroegtijdig stadium uit te nodigen om mee te denken over de plannen. Gera Bot, opbouwwerkster. Duifhuizen, Prof. Kam. Onneslaan 136 a; bankbiljet, mevr. van Hoon, Nieuwlandplein 40; kinder arm- bandje, Smit, Troelstralaan 44; herenhorloge, Westdorp, H. Bos mansplein 78; herenhorloge, Berkel Rembrandtlaan 93a; goudkleurige armband, Toma, Donker Curtius- straat 74; blauw gympak, mevrouw Heesteen, C. v. d. Lindenlaan 99 oranje vouwfiets, Dijkstra, Swam- merdamsingel 49; oranje kinder- fietsje, Smit, Bachplein 158; groen wit kinderfietsje, P. Noordwijks, Parkweg 144; geschenkenbon. P. Bierhuizen, Lisztplein 134; telefoon 71(06 57; sleutelbos, v. d. Bosch, Jozef Oreliosingel 139; bos sleutels, Schilperoord, Nw. Damlaan 685; damesbril in etui, v. d. Most, Joh. Straussplein 55; pukkel, J. Hoorn- weg, Schuttersveld 50; schooletui, Arnoldipad 23; portemonnee met inhoud, C. B. R. Rotterdam, telef. 65 91 88; langharige teckel, mevr. de Bree, L. Zimmermannplein 62; pinckeneesje, bruin, Palombo, Nw. Maasstraat 3 a. Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur Uit een reeds jaren bectaande trim- afdeling van de Wijkvereniging Groenoord is sedert anderhalf jaar een specificieke Zaalvoetbalvereni- glng ontsproten, die zich uiteraard de naam „Z.V. Groenoord" heeft aangemeten. Deze verefliging werd voor het seizoen 1973/1974 voor het eerst tot de K.N.V.B. toegelaten en wist zich in die periode een plaats in de 2e klasse R.V.B. Zaalvoetbal te verwerven, hetgeen voor debutan- ten als een gunstig resultaat wordt beschouwd. In de wijk Groenoord blijken nog vele sportieve jonge mannen te wonen, die door allerlei omstan- digheden niet aan het zaterdag- en zondag veldvoetbal toekomen. Het Bestuur van de Z.V. Groenoord durft te stellen, dat juist voor diegenen die uitsluitend op door- deweekse avonden kunnen spelen en trainen hun vereniging unieke uitkomst kan bieden. Ook voor die mannen die wegens hun leeftijd het veldvoetbal niet meer zo zien zitten, kan zaalvoetbal nog een jarenlange prolongate van hun sportieve loopbaan betekenen. Dit vooral omdat bij zaalvoetbal lichamelijk contact is verboden en men door zijn leeftijd niet .bang voor blessures behoeft te zijn. Sportieve, nu nog thuis voor de buis klevende, mannelijke Groen- oorders raden wij aan op maanda- gen en donderdagen een kijkje te gaan nemen in de Sporthallen Mar- griet, Oude Lijnbaan Vlaardingen, Schiebroek, Ommoord, Hoogvliet en Energiehal waar op voornoemde avonden een uitgebreid programma zaalvoetbal wordt afgewerkt. Mocht U daarna tot deelname aan deze sport willen overgaan, dan kunt U zich als lid opgeven bij de volgende adressen: A. Kloppers, Chopinplein 41, telefoon 70 90 55; T. van Zijl, Kor Kuilerstraat 58, telefoon 70 2928; K. v. d. Hil, C. van Zantenplein 48, telefoon 70 84 96. Voor het bezoek aan de KRO studio op 22 november hebben zich reeds zoveel 65-plussers aangemeld dat de bus nage- noeg vol is. Misschien komt er nog een plaatsje vrij van iemand die om een of andere reden ver- hinderd is. Mocht U zich nog niet hebben opgegeven en U hebt interesse bel dan even Mevr. G. v. d. Spek, telefoon 70 95 38; Dhr. G. de Jager, telefoon 70 10 65. De kosten inklusief vervoer, lunch en een warm hapje na afloop ergens in het Utrechtse of Veluwe bedragen voor niet- leden f 15.-- en leden 13.- Het Bestuur. R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. Alle kinderen van 6-11 jaar zijn weer welkom als de INSTUIF op 12 oktober a.s. weer gaat draaien in de boerderij, Dit seizoen zai er slechts 1 maal per 2 weken Instuif zijn en wel: Zaterdag 12 okt.; Film Zaterdag 26 okt Schiideren Zaterdag 9 nov.: Leerbewerken Zaterdag 23 nov.: Knutselen, plakken Zaterdag 7 dec.: Film Zaterdag 21 dec.: Kerstversiering maken. De indeling voor 1975 volgt. Voor slechts een kwartje kunnen jullie de Instuif weer bezoeken. Alleen voor de films moeten wij een uitzondering maken. Hiervoor moeten we 50 cent gaan vragen. We zullen dan wel films van goede kwaliteit draaien. Door verschillende oorzaken zul len we dit seizoen met minder leid(st)ers kunnen werken hetgeen tot gevolg heeft dat we slechts om de 2 weken kunnen „instuiven". Nu kan hier natuurlijk best ver- andering in komen als er 'n paar vaders of moeders bereid zijn om ook eens een keertje 3 a 4 weken hun medewerking te verlenen. We zullen dan weer in staat zijn om een andere, wekelijkse indeling te maken. Een gemiddeld aantal van 120 kin deren per week tijdens het vorige seizoen moet toch een aantal onder U niet onverschillig laten en doen beseffen dat er zonder veldoende toezicht onmogelijk op deze manier verder gewerkt kan worden. Toch zeker de ouders die hun kin deren regelmatig laten komen zou den hier wat aan kunnen doen Tenzij het toch waar is dat in Groenoord maar weinig mensen spontaan ergens op kunnen rea- geren. U zult zien dat het na 'n paar keer „meedraaien" allemaal best meevalt. Omgeving Bachplein - Woudhoek. Wij kunnen ons voorstellen dat de ligging van de boerderij erg on- gunstig is ten opzichte van de bovenstaande delen van Schiedam- Noord. Films b.v. zouden best gedraaid kunnen worden in een meer cen- traal gelegen ruimte. Wij hebben de apparatuur Ook moet het mo gelijk zijn Instuif-aktiviteiten te laten plaatsvinden. Wie heeft suggesties Neemt U eens kontakt op of kom eens langs tijdens onze eerste Instuifmorgen. Mevr. Kraak, tel. 70 67 68. C. Hertog, tel. 70 39 06. Vanaf 1 november a.s. zal er in de Kerklaan no. 9, Kethel-Dorp een kinderdagverblijf geopend worden voor uw peuters vanaf iy2 jaar tot schoolgaande leeftijd. Het zal ge opend zijn van 8.00 tot 18.00 uur en de kosten komen op 5 gulden 's-morgens of 5 gulden 's-middags, gehele dag 10 gulden inclusief eten. Indien u gei'nteresseert bent kunt u zich opgeven op onderstaand n rpc Familie J. Wolf, Lisztplein 157, Schiedam-Kethel telefoon 71 17 79. Marja van Wolferen.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3