SporthuisRitman De Open Deur J AGTMAN" Nieuws over Stichfing OPEN HUIS« Er is nog plaats bij »Euphonia«< Zie je wel het staat in de „N00RDER AKK00RDEN" Het C.J.V. in Schiedam-Noord Jeugdlcongres op 26 oktober Persoonlijke Leningen van geloven assurantien b.v. EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN AUTORIJSCHOOL in het bezit van vakdiploma's VAMOR en METH. RIJ-INSTRUCTIE. De rijopleiding wordt o.a. verzorgd met Opel Kadett Auto- maat; autorijden zonder schakelen. Tevens Opel Kadett Special. DIRK SCHaFERPLEIN 42 - TEL. 70 56 45 - SCHIEDAM Aan alien mijn dank die onder- staand bedrag aan kopergeid in de afgelopen veertien dagen bijeen spaarden. Uw persoonlijk bedankje is reeds in Uw bezit. Van Mevr. W., Lisztplein ontvingen wij 461 ct F'am. B., Lisztplein 299 et Fam. K,, Puccinistraat 318 ct Dr. Sauerschool klas 1, 2, 3, 4, 5, 6, 6a 2574 et Dhr. en Mevr. B., Joh. Straussplein 677 ct Fam. de V., Alb. v. Raaltepl. 332 ct Fam. C., Bachplein 200 ct Rainier v. d. L., Dirk Schaferplein 276 ct Mevr. S., Bachplein 200 ct Totaal 5337 ct In e6n maand werd er f 102.11 aan kopergeid gespaard. Een prachtig bedrag. Nogmaals hartelijk dank daarvoor. Mevr. de Jager. Het is alweer enige tijd geleden, dat u iets van onze Stichting ge- hoord hebt. Deze stichting „OPEN HUIS" is voortgekomen uit de Kerst Inn. Onze bedoeling is nu om eenmaal per maand (op de laatste vrijdag van de maand) een ontmoetings- avond te organiseren voor mensen die daar behoefte aan hebben. Deze vraag is eigenlijk tot ons ge- komen uit het gastenboek van de Kerst-inn's. Voor mensen boven de 30 jaar is eigenlijk niets op dit ge bied. De bedoeling van de stichting „Open Huis" is dat u op deze avon den eens gezellig met elkaar kunt praten over eventuele problemen, die u mocht hebben. Verder is er de gelegenheid om een dansje te maken, of om onder goede leiding uw creativiteit uit te leven. Ook kan er een spelletje gedaan wor- den en er is een leeshoek. De eerste avond was vrijdag 27 September. De avond is in het dienstencen- trum „de 4 Molens" en wordt ge- houden van 8.00 tot 11.00 uur. Wij hopen natuurlijk dat velen aan onze uitnodiging om daar te komen gehoor zullen geven. Alleen dan zal blijken, dat deze avonden nodig zijn. Hier in Schiedam, met zijn buitengewoon wisselende bevol- king, is een groot tekort aan een doodgewoon punt, waar u mensen Klaverjasclub GROEN00RD Na enige beslissingen onzerzijds, en het hoofdbestuur, is de klaver- jasvereniging op 30 September j.l. weer begonnen met de kompetitie, die met 28 leden van start ging, Er kunnen nog nieuwe leden wor- den aangenomen, die zich kunnen melden bij de Heer J, van Schie, Schubertplein 203, teiefoon 70 83 61. Er is wegens vertrek van enige leden van het bestuur een nieuw bestuur gekozen, en dat ziet er als volgt uit: G. A. de Koning, Hargplein 60, voorzitter; W. de Koning, Hargplein 60, penningmeester J. van Schie, Schubertplein 203, seer,, (tevens wedstrijdleider). Er zal tegen Kerstmis weer een grote Kerstdrive worden gehouden waarvan meer nieuws in het vol- gende nummer, Wij hopen er weer een gezellige kaartavond van te maken, en dat kan als u er uw medewerking aan geeft. Bljjft niet thuis bij de buis maar geeft U op als lid van de Klaver- jasvereniging. De Secretaris, Klaverjas Vereniging. ontmoeten kunt en met iemand kennis kunt maken. Velen van u zullen met dit probleem zitten en nu hopen wij, dat wij u met deze „ontmoetings-avonden" helpen kunnen, om uit uw isolement te geraken. De opzet van deze avonden is voor iedereen, ongeacht levensbeschou- wing of geloofsovertuiging. Het is een vraag die op ons is afgekomen en dit is dan ons antwoord. Vanzelfsprekend zijn we ook al weer begonnen met de Kerst-inn 1974. Hiervoor hebben we nog veel, heel veel hulp nodig. Er zijn di verse werkgroepen: huishouding; programmering; gastvrouwen/gast- heren; technische dienst; vervoer. Geeft u zich s.v.p. zo spoedig mo- gelijk op indien u ons op het een of ander terrein helpen wilt. Dit kan dinsdag t.e.m. vrijdag tussen 9.30 en 12.00 uur op tel. no. 264781 en anders 's avonds (liefst tussen 5.00 en 6.30 uur) op tel. no. 263633. Graag erbij vertellen, naar welke tak van dienst uw voorkeur uitgaat Hoe kunt u uw Kerst beter vieren dan wat voor uw medemensen te doen? Kunt u ons niet persoonlijk helpen dan wilt u ons misschien toch wel geldelijk steunen. Het gironummer van Stichting „Open Huis", Schie dam is: 3097960 t.n.v. de penning meester de heer M. Vis, Vlaardin- gerdijk 444. Helpt u ons waar u maar kunt Maakt u van onze ontmoetings- avonden een succes, door te komen. Heeft U een zoon/dochter die graag wil zingen, springen, dansen en spelen met andere kinderen maar weet U niet waar daarvoor ge legenheid is, komt U dan eens langs bij „Euphonia's" kinderkoor: „De Zingende Stamgasten". Wij hebben twee kinderkoren op zaterdagmorgen in het Schepphuis in Kethel in de leeftijdsgroep van 2 tot 10 jaar. Ons eerste koor is voldoende bezet door zo'n vijftig leden maar ons tweede koor van kwart voor twaalf tot kwart over een kan best wat uitbreiding gebruiken. Hopelijk tot ziens in het Schepp huis, namens Zangvereniging „Euphonia". (Aanmeldingen en inlichtingen:) A. J. J., Oomen, J. Oreliosingel 77. De Open Deurdiensten hebben een belangrijke evangeliserende func- tie. De Opendeur-commissie is tot deze verheugende conclusie geko- men door de twee onderstaande feiten: 1 Op de enquete formulieren, die wij gedurende enige bijeenkomsten aan de bezoekers hebben uitgereikt zijn vele positieve reakties binnen- gekomen. 2 Het aantal bezoekers van de Opendeur-diensten wordt langza- merhand groter. Vandaar dat wij ook U hierbij willen aanmoedigen over uw schroom heen te stappen en eens een keer te komen luisteren. (De laatste keer in 1974). Steeds worden gesprek en lied zoveel mogelijk op rand- en buiten- kerkelijken afgestemd. Kerkleden,. stimuleer uw buren eens Zodoende werkt U mee aan de opbouw van uw gemeente. Op zondag 13 oktober, 10.00 uur zal Ds. S. Bouman, Geref. Rem. predikant te Rotterdam, de laatste Opendeur-dienst van 1974 in de Dorpskerk leiden. „Happy Generation" o.l.v. de heer G. Hagenaars zal het geheel muzi- kaal omlijsten. (Dit laatste zegt ingewijden al voldoende). Dus tot ziens iri de Dorpskerk. De Open Deurcommissie, Groenoord-Kethel. P.S. Aktievelingen zijn in de Open Deurcommissie nog steeds van harte welkom. Opgeven na afloop van de dienst. Enkele weken geleden heeft de C.J.V. haar aktiviteiten uitgebreid, het is nu ook voor de jeugd uit Kethel, Groenoord en de Woud- hoek mogelijk om aan de C.J.V.- aktiviteiten deel te nemen. Op het ogenblik zijn er drie clubs, die alien gehouden worden in het Schepphuis in Kethel-Dorp. De clubavonden zijn dinsdag- en woensdag-avond. Op dinsdag om kwart voor zeven met de „Kethel- binkies", een club voor jongens en meisjes van 6 t.m. 10 jaar. Deze club eindigt om acht uur. Tijdens deze clubavonden wordt aan handarbeid en diverse leuke spelen gedaan. Op dezelfde avdnd is er ook een club voor meisjes van 11 t.m. 15 jaar: „De Schakel". Ook hier doen wij aan handarbeid en leuke spelen, er kan een plaatje gedraaid worden, kortom een ge zellige meisjesclubdie om negen uur eindigt. Op woensdag om zeven uur zijn de jongens aan de beurt. Voor jongens van 11 tot 15 jaar is er dan gelegenheid om te biljarten, tafeltennissen, sjoelen, tafelvoetballen of een plaatje te draaien. Voor de komende weken hebben wij ook nog sport en spel, film en een avondspel op het pro- gramma staan. De wekelijkse con- tributie voor deze clubs is 75 cent, maar de eerste keer hoeft dit niet betaald te worden. Op het ogenblik is op al deze clubs nog plaats en daarom zijn alle jongens en meis jes op voor hen bestemde clubs van harte welkom. Voor diegene die meer willen we ten, kunnen voor de dinsdag-avond clubs terecht bijIneke Klop, Westfrankelandsestraat 239, teie foon 26 59 06; voor de woensdag- avond club bij: Jos van Waas, Parkweg 184, teiefoon 70 79 81 en bij Cor Aarssen, Alph. Ariensstr. 98 teiefoon 71 40 69. Op zaterdag 26 oktober a.s. organi- seert het Prov. Gereformeerd Cen trum voor Jeugd- en Jongeren- werk te Zwijndrecht een jongeren- kongres. Naast Ds. A. Klamer (Ikor-radio) en Noortje Oostveen (NCRV) wer- ken aan deze dag ook de Kabaret- groep Virus en vele anderen mede. Het kongres dat de naam „Stap 's uit je vierkante meter" heeft mee- gekregen wordt gehouden in ge- bouw „De Vonkenbergee (hoek Koninginneweg) en wordt een ont- dekkingstocht in de denk-, leef- en werkwereld genoemd. Deelname door storting van f 10.00 op girorek. 2078473 t.n.v. Penningm. P.G.C.J. te Delft. Vooraf worden nadere informaties over deze dag toegezonden. U betaalt kontant aan uw leverancier. De financieringskosten zijn aftrekbaar. Kwijtschelding van het restant bij overlijden. Geen informatie bij werkgever. Snelle afwikkeling. Singel 92, Schiedam, Tel. 010 - 260546, b.g.g. 710664 of 704629 Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Oranjeafraai 15 Schiedam Teiefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Dr. Wibaufplein 15 - Teiefoon 70 69 05

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 9