Hond of kat Rabobank Q BANKZAKEN VOOR A L vJ 7e jaargang no. 167 23 oktober 1974 Gelukkig. Mode. Nadelen. Omlegging lijn 8 in richting Schiedam Voetbalwedsfrijd Nog steeds geen verlichting op de Noodweg 1 november - Soosavond Geen Camping Schiedam-Noord in Nieuwe openingstijden RET-bureau Schiedam BIJL SUPER- ENKABE markt Eerste paal Wijkcentrum gestagen Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN NoorderAkkowdeii Orgaan vaii de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Sehaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18, Medewerker; C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72 Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66, - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. i voorheen Groenoord Akkoorden Verschynt elke 14 dagen huis aan huis. Of de mena eenzaam is, aanhankelijikheidt zoekt, aanspraak wil hebben of een stukje natuur m ihuia wil halen, weten wij niet. We weten wel dat het aantai houders van huisdieren met de dag toeneemt en we achattf-n dat 1 op de vier gezinnen wel een kat, bond, kanarie, cavia of wat dan ook in huis heeft, We laten de tamme goudvis maar aehterwege, want onze sohatting zou dan wel eens mis kunnen zijn. De durf-al's sehrikken er niet voor terug een aap of slang in huis te halen en we hebben het idee dat in de toekomst nog wel meer beesten onder de "huisdieren" gerangschikt zullen worden. Of nu iedereen zo gelukkig is met het toenemende bezit van huisdie ren is wel een vraag. Zo'n twee jaar geleden gonsde ons blad reeds van ingezonden stuk- ken over de z.g.n. „stoepverbrui- ning" en we hebben er toen maar een streep onder gezet. Over zo'n onderwerp - bleek wel - raakte men niet uitgepraat en de redaktie kreeg zelfs nijdige telefoontjes en brieven van mensen die ons het gemis van liefde voor de die- ren verweet. Tooh vragen wij ons nu nog eens af of vervuiling van trappenhuis, lift, galerij of urenlang geblaf ook niet honden- of kattenbezitters gelukkig maakt. Wij geloven dat het houden van een hand gewoon een modever- schijnsel is geworden en er minder op wordt gelet of de hond in zijn omgeving past. Soms wordt zo'n hond te igroot voor het flatje waarin hij moet verblijven en te laat realiseren de eigenaars dat zij beter (in het belang van het beest zelf) een ander soort hadden kun nen aanschaffen. Te veel wordt er o.i. op gelet welke hond in de belangstel'ling staat en zo volgt men dan de „mode" op de voet en sdhaft men zich b.v. de beroemde „spikkel- hond of deense dog aan. Nog kan men zijn hond een beetje vrijheid gunnen, omdat in onze de bankvooriedereen Schiedam/Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 uw wijk zeer vele plekken zijn die nog in ontwikkeling zijn. Maar straks wanneer alles eens klaar zal zijn (terecht; Wanneer?) is er voor het beest maar weinig plaats en blijkt de aansohaf wellicht een verkeerde te zijn. Een oud gezegde is „Hoe meer ik naar de mensen kijk, hoe meer ik van mijn hondje hou" en dat is dikwijls maar al te waar. Toch vinden wij dat met de aan- schaf van een huisdier nogal mak- kelijk wordt omgesprongen en men dient er zich terdege van te gewissen of men in de toekomst wel op optimale wijze voor het beest kan zorgen. Te veel wordt later het „uitlaten" als een last gezien en wacht men hiermede veel te lang. Juist wan neer de televisie een spannende film vertoond, juist wanneer je met het kaartspel aan de winnen- de hand bent vraagt de trouwe viervoeter om zijn ,,'behoefte- ronde". En dan mag je als eohte dierenvriend je er niet met „gauw- dan-effe-" van af mafeen. En zo zijn er wel meer z.g. na delen" op te sommen en die wor den voor of tijdens de aanschaf onderkend. Een hond of kat later dan maar op straat te zetten of doodsimpel bij het asiel af te ge- ven, komt nog vedl te veel voor. In een woestijn van foeton heeft ieder mens een redht op een beetje „leven", Uw huisdier ook. Mode of geen mode. J. v. S. In verband met werkzaamheden aan de Lage Erfbrug te Rotterdam zal lijn 8 (Kralingen - Schiedam) een gewijzigde route rijden. In de richting Schiedam zullen de trams rijden via Heemraadsplein, Mathenesserlaan en Mathenesser- dijk. Via Marconiplein wordt de normale route gereden. De omlegging duurt tot en met zondag 27 oktober. Radio Veronica-D.R.Z. op 26 oktober Op het D.R.Z. terrein (tegenover 'De Rank' - Schiedamseweg) wordt op zaterdag 26 oktober a.s. een bij- zondere voetbalwedstrijd gespeeld. Het volledige voetbalteam van Radio Veronica treedt dan in het veld tegen D.R.Z. onder leiding van scheidsrechter P. Alblas. De opbrengst van deze spectacu- laire strijd komt geheel ten goede aan de Schiedamse vereniging „De Ooievaars". De drumband St. Radboud uit Kethel verleent voor de aanvang van de wedstrijd zijn medewerking, terwijl enige gehandicapten van „de Ooievaars" zullen laten zien wat zij in en met hun wagentjes op sportgebied kunnen doen. Het bestuur van D.R.Z. verwacht dat burgemeester Lems de aftrap zal verrichten, hetgeen bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend was. De wedstrijd vindt plaats op zater dag 26 oktober a.s. Aanvang 11 uur. Voor de toegangsprijs van 1.00 hoeft U het niet te laten Hoewei we in onze vorige uitgaven reeds enkele malen de aandacht vestigden op de wel zeer don'kere toestand op de noodweg ten Oosten van het Bachplein, komen we hier op (door enige telefoontjes van verontruste bewoners) terug. We verzochten in een tweetal arti- keltjes de gemeente deze vrij druk gebruikte weg van een verlichting te voorzien. In een wijk waarin al zo lang en zo veelvuldig noodvoorzieningen zijn aangebracht zal het toch niet moeilijk zijn de betreffende weg door middel van noodverlichting beter begaanbaar te maken. Juist door de donkere asfaltlaag (en vooral bij regenweer) zijn fiet- sers slecht zichtbaar om over de voetgangers nog maar niet te spre- ken. Bovendien is het voor de wiel- rijders (bromfietsers) zeer moeilijk tijdig grote plassen water of kuilen te ontwijken. Wij vragen ons af of er nu beslist eerst ernstige ongelukken moeten gebeuren voor er de nodige maat- regelen genomen worden. We zouden de gemeente het advies willen geven: Denk 's aan een bewoner op z'n tijd Voor de aardigheid Met medewerking van leden uit Groenoord die voor een gezellig muziekje zorgen. Vrije toegang voor iedereen Boerderij „Landvreugd". B W van Schiedam hebben het bestuur van de VVV in Schiedam op 11 oktober j.l. bericht niet aan het verzoek van de VW te kunnen voldoen om een camping voor doortrekkers te stichten in het Noordelijk deel van Schiedam. B W voelen er niets voor om op dit moment een toch niet onaan- zienlijk bedrag uit te trekken voor de aanleg van een dergelijke cam ping. B W achten het nog de vraag of aan een dergelijke camping in Schiedam wel behoefte bestaat om dat een soortgelijke gelegenheid in Rotterdam slechts zeer matig bezet is. B W menen dat zich bij de ontwikkeling van het gebied Mid- den-Delfland vanzelf de mogelijk- heden voor een camping zullen aandienen. Het RET-inlichtingenbureau op de Koemarkt in Schiedam is met in- gang van 5 oktober j.l. op andere tijden geopend. Het inlichtingenbureau is geopend op zaterdag van 10.00 - 18.00 uur. De openingstijden op de andere dagen blijven ongewijzigd. XU advertentie - AC H TERR AGIN A - 15 oktober j.l. sloeg onze - toch nog nieuwe - burgemeester de eerste paal voor de bouw van het Kruis- gebouw, onderdeel van het nieuwe wijkcentrum voor Schiedam-Nrd. Het door een hek en met vlaggen versierde - vrij modderige - terrein ten oosten van het Bachplein gaf het gedeelte aan waar de eerste fase van de bouw een aanvang maakte. VIJF GEBOUWEN. Gelijk de bouw van het winkelcen- trum zal ook hier het wijkcentrum in fasen gebouwd worden. De vorige week dinsdag geslagen eerste paal luidt de bouw van de le fase, t.w. het gebouw t.b.v. de Medische Dienstverlening Schie dam-Noord in. Buiten de nodige wachtruimten, administratie, kantoor dietiste, magazijn en vergaderruimte zul len hier de spreek- en onderzoek- kamers voor wijkzusters en dok- toren worden ondergebracht. Er zullen in de nabije toekomst nog vier andere gebouwen worden aan toegevoegd, t.w. een gebouw voor vrijetijdsbesteding en verenigings- aktiviteiten (creatief werk, hobby- en cursusruimten), een ander ge bouw zal plaats bieden aan een dependance muziekschool, exposi- tie- en vergaderruimten alsmede ontspanningsruimten voor kleine sport. Het vierde gebouw zal ruimte ge ven aan het filiaal van de gemeen- telijke bibliotheek, creches, jeugd- societeit e.d., terwijl ten slotte in het vijfde gebouw het postkantoor onder dak komt. TOCH EEN GEHEEL. Elk van de vijf verschillende ge bouwen krijgt dus een eigen speci- fieke functie. Twee van de gebou wen, te weten het P.T.T. gebouw en het gebouw waarin de biblio theek zal worden gevestigd zullen uit twee bouwlagen bestaan. Tussen de verschillende delen van het gehele wijkcentrum zullen overdekte voetpaden komen, op enkele plaatsen verruimd tot open patio's. Hoewei niet geheel bekend is wan neer de totale bouw gereed zal zijn, zijn wij bijzonder blij dat er nu een aanvang is gemaakt met de ontginning van een nogal woestijn- achtige toestand. Het zal de hui- dige en toekomstige bewoners zeker prettig aandoen te wonen in een wijk waar een gedeelte nu einde- lijk eens „af" is.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1