LJA uweliet (^5oot INGEZONDEN ANWB Plafennieuws Persoonlijke Leningen van geloven assurantiin b.v. c <u "T3 o o 32 o o Z Naschrift redaktie. Nazaa ax sxai xaaaacsai aooA Na arixav xvvxs «NaaaoOHHV aaaaoox" NI NVVXS «ctoh af jo" af vo iv Autorijschool Groenoord Veel aktivifeif van Sooscommissie Kinderzandbak niet voor honden! 1 november Is het zo veri Nieuwe wegen in Groenoord in december gereed Flinlc fekorf bij RET over 1973 Jean Chadwick at O'HENRY'S Scheepswrak te kijk in Lelystad EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN U betaalt kontant aan uw leverancier. De financieringskosten zijn aftrekbaar. Kwijtschelding van het restant bij overlijden. Geen informatie bij werk gever. Snelle afwlkkeiing. Singel 92, Schiedam, Tel. 010 - 260546, b g.g. 710664 of 704629 Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, S 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. J* <L> "O n Mijne Keren, Als bewoner van Groenoord, lezer van Noorder Akkoorden en lid van de wijkvereniging zou ik het op prijs steiien wanneer U eens aan- dacht zou willen besteden aan het volgende. Zoals U ongetwijfeid bekend is mag men de Willem Pijperstraat, de Joh. Wagenaarstraat, de Diepen- brockstraat en de Valeriusstraat af- wisselend aileen maai in- of uit- rijden. Ket verboden in te rijden wordt wei aangegeven met een bord, maar er staat m.i. niet duideiijk aan gegeven dat dit straten met een- richting verkeer zijn, want dan zou er toch aan de andere zijde een bord met een pijl moeten staan? Dit is het eerste punt. Er wordt regelmatig aan beide zijde van deze straten geparkeerd, het- geen begrijpelijk is als men nagaat hoeveel bewoners er in deze stra ten een auto hebben. Enkele jaren geleden werd door de politie ineens medegedeeld dat men slechts aan een zijde mocht parkeren en zijn er diverse pro- cessen-verbaal uitgedeeld. Daarna werd dit aan beide zijden parkeren kennelijk weer wel toegestaan, want men hoorde van politie-zijde niets meer. Hedenmorgen trof mijn zoon, die zijn auto afwisselend links en rechts parkeert, al naar gelang er ruimte is, bijgaand pamflet onder zijn ruitenwissers aan. Hiermede wordt aangegeven dat men nu weer aileen aan een zijde mag parkeren. In de eerste plaats interesseert het mij op grond van welke bepaling de politie deze verordening geeft. Vervolgens zal het de vele auto- bezitters in deze wijlc ook wel be- nieuwen waar zij dan met hun auto moeten blijven als de ene zijde vol is. Ook de naaste omgeving biedt immers maar weinig parkeerplaats meer. Onlangs is men in Nieuwland be- gonnen met het aanleggen van par- keerhavens, resp. -stroken. Kenne lijk ook bij gebrek aan voldoende parkeergelegenheid, in de diverse straten. Zou het nu niet mogelijk zijn dat ook in bovengenoemde straten te realiseren, b.v. door de groenstrook aan de ene zijde van de straat in te korten. Er kunnen dan m.i. vele parkeerplaatsen worden gecreeerd. Wilt U een en ander ter plaatse eens bespreken? Mogelijk kunt U er een artikeltje in Noorder Ak koorden aan wijden. Dan zijn alle autobezitters in deze wijk op de hoogte. Ongetwijfeid zult U hiermede velen een plezier doen. Voor de te nemen moeite bij voorbaat vriendelijk dank. C. v. Z. Dank voor Uw brief. Voor de dui- delijkheid het door U bijgesloten formulier van de gemeentepolitie Iuidde: „Hierbij breng ik onder Uw aandacht, dat het niet is toegestaan te parkeren op de wyze zoals Uw voertuig werd aangetroffen. Ten- einde te voorkomen, dat tegen U proces-verbaal zal worden opge- maakt, wordt U aangeraden Uw auto normaal rechts op de rijbaan te parkeren en wel evenwijdig aan de wegas". Voor wat betreft Uw vragen, deien wij U mede dat in de door U ge= noernde straten een inrijverbod voor AUTO'S bestaat en er juist daarom aan de andere zijde gCen bord met piji kan worden geplaatst, Verder is by de wet geregeid dat in straten waarvan den zijde voor autoverkeer is afgesioten men slechts aan de reehterzijde mag parkeren. Hoewei de politie tot nog toe oog- luikend een overtreding van boven genoemde wet ter plaatse toestond, vindt men nu dat aan beide zijden geparkeerd staande auto's in nood- gevallen de toegang aan politie, brandweer of ziekenauto ten zeer- ste belemmeren. Wij vertrouwen U hiermede vol doende te hebben ingelicht. Rijks V.A.M.O.R-M.I. gediplomeerd instructeur R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94, De Sooscommissie van de Wijk vereniging Groenoord e.o. heeft een groot aantal aktiviteiten voor de komende maanden op het pro- gramma staan. Buiten de „Disco de Farm" (elke zondagavond, leeftijd tot 16 jaar - entree 1.75) en de „Jeugddisco" (elke eerste zondag van de maand) leeftijd 12 -15 jaar. kosten f 1.50 komen er dit jaar nog: 1 november - Soosavond. 30 november - Intocht van St. Nicolaas. 21 december - Kerstbal. Het ligt in de bedoeling om nog andere aktiviteiten te organiseren, b.v. lezing door de Commissaris van Politie, Huisconcerten, Antiek- markt e.d. D'r is toch heus wel iets te be- leven in Uw wijk Enkele bewoners verzochten ons aandacht t'e wijden aan de ver- vuiling door honden van de kinder- zandbakken en dit maai met name aan die aan het Heyermansplein. Het blijft een gevaarlijke materie, want steevast ontsteekt elke hon- deneigenaar in woede wanneer uit een artikeltje blijkt dat men ageert tegen vervuiling of laten we maar ronduit zeggen „hondenpoep". De eigenaars die er een goede ge- woonte van maken hun hond aan het lijntje te houden, behoeven zich nu niet kwaad te maken. De anderen zouden wij willen ver- zoeken hun huisdier niet los - en dan in ieder geval NIET in de na- bijheid van zo'n zandbak te laten. Een kleuter thuis te krijgen onder het zand mag niet prettig zijn, het laat zich wel gemakkelijker ver- wijderen dan een andere, onwel- riekende, substantie. Laten diegenen die het aangaat aan ons (zo makkelijk op te vol- gen) verzoek voldoen. Dat is onze hoop. Over een weekje gaat de nieuwe wet in werking, Een wet die korte metten zal maken met iedereen die onder invloed van alcohol aan het verkeer deelneemt of van plan is dat te doen, De poiitie, die reeds op 1 november a,s. landelijk een intensieve controie gaat uitoefenen, heeft nu de middelen om objeetief te beoordelen hoeveel iemarxd ge- dronken heeft. De verplichte blaastesi zai bepaien of men meer gedronken heeft dan „goed" is. Blijft men beneden de 0,5 grens dan kan de politie naar bevind van zaken handelen. Men kan dan een rijverbod van 8 of 12 uur opleggen. Zit men boven de 0,5 grens dan betekent dit een tweede blaastest en/of bloedproef. De gevolgen. kun nen ernstig zijn, gevangenisstraf of ontzegging van de rijbevoegdheid. Handige zakenlieden zien wel weer brood in de nieuwe wet, want via advertenties worden al allerlei pil- len en poeders aangeboden die het alcoholpercentage in het bloed heten af te breken. Dat men hier beslist niet op hoeft te rekenen, bewijst wel de uit- spraak van Dr. F. Nelemans (Hoofd van het klinisch geneesmiddelen- onderzoek van TNO) „Ik ken deze middelen geen enkele waarde toe". Er is per 1 november maar 6en middel: „Oppassen geblazen". IJs en weder dienende zullen de wegen, welke momenteel in aan- leg zijn, in december geheel ge reed zijn. Op het ogenblik is men bezig met de zuidelijke baan van de Mozartlaan en aan de kruising bij de Vivaldilaan. Een gedeelte van de Ed. van Beinumlaan is daarom voor alle verkeer afge sioten. Via de Churchillweg kan het verkeer (in beide richtingen) van de nieuwe noorderlijker baan gebruik maken. Op het kruispunt Churchillweg/ Zwaluwlaan/Mozartlaan zullen verkeerslichten komen alsmede op het kruispunt Mozartlaan/Vivaldi- laan. Het ligt niet in de verwachting dat deze verkeerslichtinstallaties ook in december gereed zullen zijn. Einde van het jaar zullen tevens het Joh. Straussplein, Ed. v. Bei numlaan, P. v. Anrooylaan gere- noveerd worden. De gemeente zal hierover vooraf met de wensen van de bewoners zo veel mogelijk rekening houden en van gemeente- wege is toegezegd dat hierover met de Wijkvereniging gesprekken ge- houden zullen worden. Bewoners van vermelde straten kunnen zich - indien zij hierover een idee hebben - met de Wijkver. in verbinding stellen. De RET zond ons een iijvig jaar- verslag over 1973. Het fraai uitge- voerde drukwerkje kon niet ver- helen dat het nadelig saldo over vorig jaar van 72,2 tot 87 miljoen gulden opliep, Waarvan 61,9 mil joen ten iaste van de gemeente Rotterdam komt. Verder is opmerkelijk dat het aan tal buslijnen met een verminderde en het aantal bussen (alles verge- ieken met 1972) van 299 stuks naar 289 ging. Het personeei nam af met 32 personen. In het verslag kwam ook nog tot uiting, dat de Ret-controleambte- naren.in 1973 10.325 passagiers zon- der plaatsbewijs aantroffen, Het mag wel een goed idee van platenmaatschappij Negram te Heemstede genoemd worden om een L.P. van Jean Chadwick in Nederland het licht te doen zien. Jean Chadwick in 1933 in Rochdale (Engeland) geboren doet voor wat betreft haar zang sterk denken aan de onvergetelijke Grade Fields. Na geruime tijd als entertainer in Engeland te hebben gewerkt kwam ze naar Nederland waar ze bijzon- der succesvol optrad in het be- faamde restaurant O'Henry's op het Amsterdamse Rokin. Jean Chadwick die een geheel eigen stijl ontwikkelde is een brui- send talent dat met veel humor, zang en piano oude liedjes nieuw leven in blaast. „Shine on harvest moon", „Sheik of Araby", „By the light of the silvery moon", „Paper doll", „Chinatown", „Puppet on a string", zijn maar een paar van de vele met verve gebrachte „old- timers" op de nieuwe L.P. „Jean Chadwick at O.Henry's" voor liefhebbers een plaatje om van te smullen. Het wrak van een Groninger tjalk is een van de nieuwe bezienswaar- digheden in de direkte omgeving van Lelystad. Het schip is om- streeks 1880 vergaan. Het was gs- laden met 25.000 rode Waalstenen. Het werd in 1967 bij drainage- w-erikzaamheden ontdekt. Het was nog zo dicht en gaaf, dat het door de druk van het grondwater soms in de ontgravingsput ging drijven. Er werd een zandlaagje onder het wrak gebracht, zodat het stevig „verankerd" bereikbaar kon wor den gemaakt voor het publiek. Het wordt als een buiten-objekt van het museum voor scheeps- archeologie te Ketelhaven be- schouwd. De afdeling voorlichting van de Rijksdienst voor de IJssel- meerpolders verstreikt folders met bijzonderheden over het wrak. Bovendien wordt aangegeven hoe deze toeristische attraktie nabij Lelystad is te bereiken. Dr.-Wibautplein 15 - Telefoon 70 69 05

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3