Aanleg 'Mozartlaan' blijft een knelpunt Rabobafik G3 UW voor A L BANKZAKEN Wijkvereniging ontevreden a 7e jaargang no. 168 6 november 1974 Geen besprekingen gehouden Brief 20 September 1974 Nieuw college de dupe Klachten van bewoners van de tafel geveegd BMJL SUPER- ENKABE 9MARKT Nu ook bureau voor RECHTSHULP in Schiedam Oud-Schiedam in Margriethal Derde Parkeerwachter in Schiedam Bewonerscommissie Bachplein lowderAKhoorden Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam, Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg, Kedaktie; Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72, Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 20 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956, voorlieen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. #is: De Wijkvereniging Groenoord e.o. en de redactie van Noorder Akkoorden namen met verbazing kennis van het onder het hoofd "Gemeente Infor- matie" gepubliceerde in "Het Nieuwe Stadsblad" van 23 oktober j.l. We komen dan ook letterlijk en figuurlijk tot de conelusie dat de gc- meentelijke wegen bjjzonder kronkelig zpn. In bovenvermelde publikatie zegt de Gemeente bij monde van haar voorlichtingsambtenaar, dat inder- tijd uit de wijk Groenoord ernstige bezwaren tegen de aanleg van de Mozartlaan zijn gerezen. Juist door de afbeelding van de wegensituatie in het Stadsblad van 26 juni j.l. zijn - aldus de gemeenteinformatie - veel misverstanden gerezen. Dat was ook de basis waarop de wijkvereniging Groenoord e.o. en groepen van ingezetenen protesten indienden bij Burgemeester en Wethouders. De gemeente-infor- matie van 23 oktober vervolgt dan letterlijk: "Daarop zijn besprekingen gevolgd van zowel het College van B W als van afzonderlijke wethouders met de voor de belangen van de ingezetenen van Groenoord opko- mende groepen." Wei, niets is minder waar De wijkvereniging heeft inderdaad een tweetal gesprekken met boven- genoemden gehad en wel op 29 april en 27 augustus j.l. Deze gesprekken waren niet naar aanleiding van de door de voor lichtingsambtenaar gesignaleerde misverstanden. Hierover werd na- melijk pas op 20 September door dp Wijkvereniging geageerd en ge- Iijkertijd werd ook door de Stich- ting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord en de Werkgroep Woudhoek een dergelijk schrijven verzonden. De Wijkvereniging kwam op eer- der genoemde gesprekken terug omdat zij vond dat bij de aanleg van de weg geen rekening was ge houden met de door B W ge- dane beloften. Enkele zinsneden uit deze brief willen wij U niet onthouden: "De Wijkver. heeft inmiddels met verwondering geconstateerd dat de aanleg van de betreffende weg niet NEGEN hoog) voor geluidsoverlast te bewaren, Verder is het volstrekt onmogelijk de hoeken van de flats van beplan ting te voorzien. Voet- en rijwiel- pad lopen slechts 1 tot 2y2 meter van de huizen, zoals de foto's dui- delijk laten zien. En is de gemeente het niet met ons eens, dat een razende bromfiets meer herrie kan maken dan twee autc's? Het spijt ons, we kunnen met de beste wil van de wereld niet vinden dat de gemeente tege- moet gekomen is aan de wensen en de klachten van de bewoners. Het is jammer dat we nu tegen een bijna voliedig nieuw college aanhikken, Deze mensen kunnen aan de bestaande situatie niet veel doen en gezierx de haast waarmee de aanleg geschiedt, zal er wel niets mee"r veranderen. Wat de oorspronkelijke aktiegroep "Geen Hoofdweg" heeft bereikt, weten we niet. We ontvingen - on- danks ons verzoek in die richting - geen enkele informatie meer. Vreemd blijft het dat drie andere groepen een officieel schrijven on- beantwoord vinden; weinig elegant. conform de ons gedane toezeggin- gen wordt uitgevoerd. Bij de ge houden gesprekken werd ons over- duidelijk verklaard, dat de weg even voorbjj het kruispunt Vivaldi- laan uit twee banen (tbtaal twee rijstroken) zou bestaan. Een en ander is in flagrante tegen- spraak met de huidige situatie, het- geen op ons een bijzonder onpret- tige indruk maakt. Wij hebben daardoor via ons blad "Noorder Akkoorden" de bevolking van onze wijk zo niet valselijk dan toch ver- keerd voorgelicht. Resumerende, verzoeken wij U dringend de aan leg van de betreffende weg ten spoedigste zodanig te wijzigen dat deze in overeenstemming zal zijn met de door U gedane beloften i.e. Uw eigen voorlichting." Tot zover de letterlijke tekst van onze brief. Een dergelijk schrijven werd ook door de SSSN en Werkgroep "Woudhoek" verzonden. Bij het ter perse gaan van dit nummer heb ben geen van de drie groepen een antwoord van de gemeente ont- vangen, laat staan een uitnodiging tot een gesprek. De gemeentelijke publikatie van 23 oktober geeft ook als hoofd "B W komen tegemoet aan wen- sen en klachten van bewoners" en wanneer de zaak niet zo ergerlijk was, zouden we dat een lachertje willen noemen. Want in het zelfde artikel spreekt de gemeente dat er naar gestreefd zal worden door beplanting het geluid zo veel mogelijk te dempen. We vragen ons af hoe hoog die beplanting dan wel niet zal moeten worden om de hogergelegen flats (alle flats aan het Bachplein zijn De redaktie van dit tot een wijk- blad uitgegroeid verenigingsblad huldigt t.a.t. het standpunt dat N.A. geen seheldblad moet zijn, dat men niet recalcitrant moet zijn en men objectief en onpolitiek de zaken moet kunnen beschouwen. Dat we ondanks een vorige publi katie i.z. de veranderde aanleg van de Mozartlaan op deze voor ons zeer vervelende kwestie terugko- men, heeft maar een oorzaak. De Wijkvereniging Groenoord e.o. heeft een Hoofdbestuur, dat Hoofd- bestuur bestaat uit "mensen". En mensen houden er nu eenmaal niet van om "voor de gek gehouden" te - worden. Ook niet door de gemeente. J. v. S. Zie atlvertentie - ACUTE it I* .1Gv .i - de bank voor i«dereen Schiedam Kerne! Zwaiuwiaan 111 - Telef.-70 51 55 Nieuwlandplein 56 Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Teiel. 26 21 60 Een ieder die met juridische pro- blemen zit en/of voor wie de kos- ten aan rechtsbijstand verbonden te hoog zijn, kan vanaf 5 november ook in Schiedam voor rechtshulp terecht. Het bureau, dat zelf geen zaken behandelen zal, doch een ieder van advies (kosteloos) wil dienen, houdt eenmaal per week zitting in de Teerstoof, Nieuwstr. 12. Elke Dinsdagmiddag, vanaf 2.30 uur kunt U daar terecht. In verband met het 700-jarig be staan van Schiedam zal volgend jaar (van 26 april tot 4 mei) onder de titel „Schiedam maakt 't" in de sporthal Margriet een grote mani- festatie plaatsvinden. In meer dan 50 stands, verscholen achter oude geveltjes zullen Schie- damse handel en industrie hun produkten tonen. Er komt een oud Schiedams marktplein met muziek- tent, terwijl de doofgangen tussen de stands van oude Schiedamse straatnamen voorzien zullen zijn. De sporthal zal aan de buitenzijde door een stadswal worden omgeven waar een oude stadspoort de toe- gang, tot de hal zal zijn. Leuk initiatief dat t.z.t. zeker tal- rijke bezoekers zal trekken. Door toevoeging van 55 parkeer- meters in Schiedam is het aantal meters tot over de 200 gestegen. Voor de in november 1972 aange- stelde twee parkeerwachters in Schiedam blijkt de controle over een zo groot aantal meters wat moeilijk te zijn. Daarom is aan de gemeenteraad voorgesteld er een derde parkeer wachter bij te nemen. Daar volgend jaar er zeker nog meer meters, o.a. op de Parkweg en Mgr. Nolenslaan bij zullen ko men, zal het voor Schiedam zeker geen "drie is teveel" zijn. De Ver. Volkshuisvesting deelt mede, dat tijdens een bijeenkomst op 30 oktober j.l. een commissie van 10 personen (van elk flat 2 afgev.) is geformeerd.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1