N Ingezonden Sporthuis Hitman z (AGTMAN" Wi ■u*a .NHAoaaiSHaaNO. NHcraooHHv aaaaooN - Geven voor Leven - c D'r zijn winkeliers die best nog een paar klanten meer willen hebben. Zeker nooit van Noorder Akkoorden gehoord. Foor (it Utv Verzeheringen Hypothehen Finan cieringen A, Waaleurijn »Stichting voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting Schiedam NOORDER AKKOORDEN komt met - KERSTNUMMER- J3 }U3q n Medewerkers gevraagd voor aktie In dit nummer LETTERPUZZLE zie pagina 3 Stichting 'Open Huis' Schiedam Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey e <u T3 IH O O >- 0) -o 5* o o 55 AUTORIJSCHOOL in het bezit van vakdiploma's VAMOR en METH, RIJ-INSTRUCTIE, De rijopleiding wordt o.a. verzorgd met Opel Kadett Auto- maat; autorijden zonder schakelen. Tevens Opel Kadett Special. DIRK SCHaFERPLEIN 42 - TEL. 70 56 45 - SCHIEDAM Mevr. de Jager. ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 De afgelopen week kwam onder- staand bedrag aan kopergeld bin- nen. De Dr. Sauerschool had er een flink aandeel in, allemaal kin- deren, ouders en de anderen die meegespaard hebben mijn harte- lijke dank daarvoor. De Dr. Sauerschool, klas 1, 2, 3, 4, 5, 6a, 6b 2257 ct Mevr. B., v. Beethovenplein 89 ct Fam. K., v. Beethovenplein 1011 ct Mevr. P., Joh. Wagenaarstr. 250 ct Mevr. B., Molensingel 200 ct Totaal 3807 ct Nogmaals mijn hartelijke dank. De maand december nadert met rasse schreden, een dure maand weliswaar, maar een waarin wij mensen gelukkig kunnen maken. Ik denk vooral aan het naderende Kerstfeest. Wij willen weer als andere jaren onze zieken, invali- den en de thuiszittende bejaarden die nooit eens ergens naar toe kunnen en ook niet te vergeten de eenzamen, met een Kerstge- schenk een zonnestraaltje brengen en dan ook nog het Kerstfeest voor de bejaarden en 65-plussers. U herinnert het zich nog wel van het vorig jaar. Dit alles brengt grote kosten met zich mee. U be- grijpt, dat ik op Uw goedheid een beroep kom doen. Het behoeft niet veel te zijn, wat kopergeld, er mogen ook wat dubbeltjes en kwar- tjes tussen zitten, de bank sorteert dat wel. Waarvoor ik het vraag zijn onze Groenoord-bewoners, mensen die tussen ons inwonen. U behoeft het opgespaarde koper geld niet bij ons thuis te brengen, het mag wel, even een telefoontje 70 10 65, Mevr. de Jager en 70 89 33 Mevr. v. d. Lucht en het wordt bij U afgehaald. Bij voorbaat mijn dank. Geen zwembad in Woudhoek A1 sinds lange tijd is het gepraat over een zwembad dat zou ver- rijzen aan het Bachplein geheel verstomd. Doch gezien het urgente van een overdekt zwembad wil ik het hier nogmaals aan de orde stellen. En met deze wil ik voor- stellen om een overdekt zwembad aan te leggen direct naast het be- staande bad Groenoord. Daar is ruimschoots voldoende terrein aan- wezig voor een overdekt zwembad. Dit is m.i. veel economischer om- dat er al een watervoorziening is en ook reeds kleedhokjes en der- gelijke. Bij minder goed weer voor het buitenbad kan het personeel dienst doen in het overdekte. Scholen enz. zullen dan in het binnenbad kunnen zwemmen en ook les kunnen krijgen. Eventueel kan er op dit terrein nog een bui tenbad bij om bij overstelpende drukte de zwemgelegenheid meer ruimte te geven. Een nieuw zwem bad in de Woudhoek zoals ergens in vage termen is weergegeven is om economische redenen geen haal_ bare kaart omdat de Woudhoek niet centraal is gelegen van de wij ken. Het volgende punt wil ik ook graag onder de aandacht brengen. Hoe lang duurt het nog voordat de van Dalsumlaan en de Bredero- weg klaar zijn, opdat deze wegen niet nog jaren onafgemaakt blijven liggen? Wellicht kan er met Vlaar- dingen een afspraak gemaakt wor- den om een doorgaande verbinding te krijgen met de Brederoweg. Dan kan men ook de busverbinding daarheen leiden. En kan men dan tevens voor de Woudhoekbewoners voorzieningen treffen opdat zij geen gebruik zullen maken van het flat aan het Lisztplein, dat nu door honderden per dag deze flat als doorgang naar de bushalte en het winkelcentrum gebruiken. Dit is geen openbare straat, maar dit schijnen veel Woudhoek-bewo- ners niet te beseffen. Gaarne ook zag ik in de toekomst dat er omtrent nieuwe plannen een overzichtsfoto of een maquette voor het 'publiek enig inzicht kan verschaffen. Een tweede schrijven van deze brief wordt verzonden naar het college van Wethouders en ge- meenteraadsleden. P.S. Met een beetje goede wil en een beetje schuiven hoeft de parkeer- ruimte niet te verdwijnen, want onder aan de dijk van Rijksweg 20 is misschien een goede parkeer- plaats te maken. Ook de oude wo- ningen bij de blauwe brug zijn een onooglijk schouwspel bij het mooie Beatrixpark en schept dan ook meer ruimte voor recreatie en een goede verbinding, als deze zouden verdwijnen. Hoogachtend, J. A. Stam. Gezamenlijke Kerken Groenoord-Woudhoek Interkerkelijk Avondgebed Woensdag 27 november in de Dorpskerk. Aanvang 19.30 uur De rust in huis ie weergekeerd, dus tijd om weer eens aan u zelf te denken Is het nu niet een goed ogenblik om eens aan een cursus te gaan beginnen Nee, nu niet gaan uitstellen tot na Sint of na Kerstmis, nee, meteen een besluit nemen. Van uitstel komt afstei is een gezegde dat nog steeds geldt, en naderhand hebt u er spijt van, U kunt bij ons terecht op: naaien; creatief handwerken; wandkleden maken; koke^n; indisch koken; bloemschikken; karweitjes in huis; uiterlijke verzorging; afslanken (in jan.); behangen; stoelen bekleden. We hebben ook weer een speciale middag en avond voor kerstbloem- stukjes en wel op maandagavond 16 december en dinsdagmiddag 17 december. U hoort hierover nog meer van ons, maar houdt u deze data vast in gedachten. Zo langzamerhand zijn de eerste 8 lessen voorbij en gaan de 2e 8 lessen, d.w.z. weer een nieuwe cur sus beginnen. U kunt zich dus weer voor alles opnieuw op gaan geven. Maakt u van deze gelegenheid ge bruik en bedenkt u wel, dat wie het eerst komt, het eerst maalt. In ons geval wil het zeggen, dat de beschikbare plaatsen soms erg gauw weg zijn Na de Kerst hebt u weer alle kans om met een cursus te beginnen, wanneer u er dus maar tijdig bij bent. Ons kantoor is open: dinsdag t.m. vrijdag van 9.30 - 12.00 uur, telefoon 26 47 81, giro 716115. Wilt u 's-avonds bellen, dan s.v.p. tussen 5.00 en 6.30 uur proberen op nr. 26 36 33. Wij geven u graag alle gewenste inlichtingen op elk huishoudelijk gebied. We hopen u spoedig bij ons te zien op Korte Dam 5 of iets van u te horen onder nr. 26 47 81. In het Trefcentrum is naaien op maandagmiddag, dinsdagavond of woensdagavond. U kunt zich hier- voor bij ons opgeven. Op maandag of dinsdagavond is er een macrame-cursus. Voor dinsdag avond zijn nog 4 plaatsen. Wie komt er? We willen graag vlug beginnen Leuk om zelf nog wat voor Sint te gaan maken Event, opgeven bij Mevr. de Jong, van Rijkpad 9 telefoon 70 75 62 of telefoon 26 47 81. life Traditiegetrouw komt Noor der Akkoorden op 18 december met een speciaal "Kerstnum- mer" uit. Buiten op die tijd af- gestemde artikelen, voor elck wat wils, komt er ook weer een grote Kerstpuzzle. Een puzzle met fraaie prijzen, die de winnaars nog voor Nieuw- jaar thuis zullen krijgen. Let dus op ons nummer van 18 december a.s. 'Geven voor Leven' is een actie ten behoeve yan de kankerbestrijding bij jeugdigen, in het kader van het 25-jarig bestaan van het Koningin Wilhelmina Fonds. De N.C.R.V. (die 50 jaar bestaat) ondersteunt de actie via radio en televisie. Elk gezin in Nederland krijgt op maandagavond 25 november per- soonlijk een envelop met informatie en een giftenvelop aangereikt. Deze giftenveloppen worden vrij- dagavond 29 november door dezelf- de medewerkers opgehaald. Via de televisie wordt nog dezelfde avond de totaal-opbrengst bekend gemaakt. De actie-opzet staat of valt met het 'leger' van 250.000 vrijwilligers, dat nodig is om in het hele land deze enveloppen in te zamelen. Het streefbedrag is veertig miljoen gulden! Wie helpt mee straks in Schiedam ook een goede opbrengst bij een te brengen? In de laatste week van november, de week die ons jaren vooruit kan helpen? Geeft U zich dan op en stel het niet uit: telefoon 70 50 32 of 70 43 76. Hoewel voor uw idee, het nog een hele tijd duurt eer het Kerstmis is, is onze stichting al een paar maan- den bezig met de voorbereiding van "Kerst-Inn" 1974. U begrijpt wel, dat er een geweldige hoeveelheid werk verz etmoet worden. Vandaar ook dit stukje. U begrijpt het na- tuurlijk al, we hebben uw hulp nodig. Niet iedereen is in de gelegenheid om goede, prettige en gezellige kerstdagen te vieren, maar dat kunt u wel op de "Kerst-Inn". We hebben mensen nodig voor: gastvrouw/gastheer, bij de versie- ring, voor de technische dienst, (verlichting, geluid, enz. enz.) voor de huishoudelijke dienst, ja, eigen- lijk op elk gebied. Belt u daarom no. 26 36 33, graag tussen 5.30 en 6.30 uur. Uw naam wordt genoteerd en U zegt ons tevens wat u het liefst wilt gaan doen in de organisatie. daarna hoort u zo spoedig mogelijk van ons. Helpt u ons en bezorgt u uw mede- stadsgenoten ook heel prettige Kerstdagen. Bent u niet in staat om daadwer- kelijk te helpen, dan is ons giro- nummer 3097960 t.n.v. penning- meester Stichting 'Open Huis', de heer M. Vis, Vlaardingerdijk 444, Schiedam, ook daar is uw mede- werking van harte welkom. Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Oranjestraai 15 Schiedam Telefoon 26 7513

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 11