0 IS Sc Gezondheidszorg Ketliel - Groenoord van de bestuurstafel 1924 1974 vijftig jaar Kinderpostzegels Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 8.30 uur v.m.: Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. o Z De raadsman is er ook voor u! Schiedamse Gemeenschap vergaderde Verschijningsdata „N00RDER AKK00RDEN" dit jaar iets gewijzigd P. A. v.d. KRUIT Redaktie; Meeuwensingel 74, telefoon 70 28 54. Op de maandelijkse vergadering (ditmaal het dagelijks bestuur met, medewerkers) vormt de nieuwbouw een vast punt op de agenda. En dat is geen wonder, want, hoewel de eerste paal reeds enkele weken ge- leden de grond inging (en hoe) valt er voor het bestuur veel dingen te regelen, die met de bouw van het wijkgebouw te maken hebben. De bouwers hebben het weer niet mee, maar we hopen toch, dat het werk goede voortgang kan hebben. Voorts werd de wijkindeling be- sproken en binnenkort zal aan de leden een duidelijk overzicht wor- den verstrekt van de wijken, waar- in de verschillende wijkverpleeg- sters werkzaam zijn en de zuige- lingen- en kleuterbureau's, die zij in samenwerking met de consul- tatiebureauartsen; houden. Ook de financiele zaken kwamen, vooral met het oog op de nieuw bouw ter sprake. Reeds eerder werd vermeld, dat contributiever- hoging voor 1975 noodzakelijk is en dat ge'ldt ook voor stedelijk Schie dam. Het bestuur blijft op de medewerking van alle leden reke- nen, ook wanneer in het vroege voorjaar 1975 een beroep wordt gedaan op de gehele wijk om de actie te steunen en een bijdrage te leveren voor het nieuwe kruis- wijkgebouw, dat, naar we verwach- ten voor de a.s. zomer in gebruik zal worden gesteld. Enkele bestuursleden hebben intus. sen een bijeenkomst bezocht, die georganiseerd was door de Stich- ting Samenlevingsopbouw Schie dam. Onze vereniging is n.l. ver- tegenwoordigd in die Stichting. Het betrof hier een gesprek met Raadsleden uit de gehele wijk. De nieuwe samenstelling van de Schie- damse Raad gaf daartoe aanleiding. De secretaris. Aan gouden jubilea wordt door- gaans niet achteloos voorbijgegaan. Nu de kinderzegel in Nederland zijn halve eeuw heeft volgemaakt, is er alle reden voor feest. Dat feest zal dan zijn: nog meer zegels en kaarten kopen dan vorige jaren. In 1924 verscheen de eerste serie. Met een onderbreking van drie jaar in de bezettingstijd zijn er 47 akties gevoerd, die bij elkaar de lieve som van 82 miljoen gulden opbrachten Geld dat in het begin werd besteed aan dringend nood- zakelijke behoeften als broodbeleg en onderkleding. Dat nu, met de sterk verbeterde sociale wetgeving en het optrekken van de subsidies, wordt uitgegeven aan het starten van nieuwe projekten en aan kin- derhuis- en jeugdwerk in de ont- wikkelingslanden. Na de oorlog heeft de kinderpost- zegel Nederland pas goed veroverd. Niet in het minst door de huis-aan. huis campagnes van de school- kinderen, ieder jaar in oktober. En, laten we het niet vergeten, door de onvermoeibare inzet van honderden plaatselijke comite's overal in het land en door het vele werk dat de P.T.T.-ers van hoog tot laag voor de aktie verzetten. en Vijftig jaar kinderpostzegels, dat wil zeggen: meer levensvreugde voor kinderen die het leven begin- nen met een achterstand. Onze vereniging wil met dit bericht de postzegelaktie van harte steu nen. We ontvingen n.l. van het kinderpostzegelfonds een zeer wel- ltome bijdrage in de kosten van het nieuwe kruisgebouw: t.w. 12.500.- Zr. van Dalen Zr. Gielen Zr. van Dalen-Kroesbergen Zr. Wissing Zr. Kletter-v. Leeuwen tel. 710359 is woensdag niet bereikbaar telefoon 70 57 74 telefoon 70 15 49 telefoon 26 74 22 telefoon 71 05 27 23/24 november 30 nov. 1 dec. tejefoon 26 74 22 telefoon 70 15 49 In dringende gevallen betreffende de wijkverpleging (bij voorkeur tussen 8.00-8.30 uur v.m.) Mevr. Kletter-van Leeuwen, telefoon 7105 27. Dietiste (op medisch advies), in „De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 tot half 11 voor leden gratis, voor niet-leden 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in „De Ark", Hargplein 101, tel. 70 82 76, bovendien dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur kantoor Sdhiedamseweg 99, Vlaardingen, tel. 34 28 67, eventueel in Schiedam woensdagmiddag van 2.00 tot 3.00 uur kantoor Westerkade t/o nr. 26, telefoon 26 68 22. (Wit Gele en Groene Kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. KurSUSSetl (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt. Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van 18,--. (Vanaf januari '75 f 24.--). Naam; Voor letters: Adres: t«L: C o -a o o V T3 O Gedurende het afgelopen jaar heb ben veel inwoners van Schiedam de raadsman weten te vinden. Mogelijk heeft u ook wel van de naam raadsman gehoord maar is het voor u niet duidelijk wat deze nu weer voor u kan doen. De raadsman kan u helpen bij het vinden van een antwoord op de vragen en problemen waar u zich voor gesteld ziet. Altijd is er de kans dat u voor situaties komt te zitten, die bij u vragen oproepen. Vele van die vra gen kunt u zelf beantwoorden, met andere vragen weet u gewoon geen raad. Waar kunnen nu die vragen over gaan? Vroeg of laat kunnen we allemaal te maken krijgen met be- palingen en voorschriften van bij- voorbeeld de werkloosheidswet, ziektewet, algemene bijstandswet, algemene ouderdomswet, kinderbijslagwetten en/of andere wetten. Ook kunnen het vragen zijn over onderwijs en studietoelage, ontslag- recht, belastingaangelegenheden, huur en woningkwesties, huwelijks en echtscheidingsrecht. Maar ook kunt u komen indien u iets wilt weten over het bestaan van: Societeiten, verenigingen enz. Iedereen, ongeacht leeftijd, levens- beschouwing of politieke overtui- ging, kan in een vertrouwelijk ge sprek zijn vragen en problemen aan de raadsman voorleggen. Het is de taak van de raadsman u de weg te wijzen naar die instel- lingen of bureau's die u nodig mocht hebben, wetten en voor schriften toe te lichten. Hij doet dit door u informatie en advies te geven, hij verwijst en bemiddelt waar dat mogelijk is en nodig mocht zijn. Hij kan u aanwijzingen geven bij het invullen van formulieren en helpen bij het opstellen van brie- ven, verzoekschriften en dergelijke. De raadsman is onafhankelijk, dat wil zeggen hij neemt niet de plaats in van welke instantie dan ook. Daarom kan hij uw belangen bij hen bepleiten en voor uw rechten opkomen. Heeft u vragen kom gerust langs, u kunt ook bellen of schrijven. Voor hen die aan huis gebonden zijn, om wat voor reden ook, is er de mogelijkheid dat de raadsman u thuis opzoekt. Aan het werk van de raadsman zijn voor u geen kosten verbonden. De raadsman is te bereiken op zijn bureau, Broersveld 140, telefoon 26 99 57. Zijn spreekuren: Centrum: Broersveld 140, vrijdagmorgen van 9.00-12.00 uur Schiedam - Noo:rd: Hargplein 101 (de Ark), dinsdagmorgen van 9.00-11.00 uur telefoon 70 80 76. HJ. H. Suyling, Raadsman, Schiedam. De Stichting Schiedamse Gemeen schap hield op 18 november j.l. in gebouw "Irene" een vergadering. In verband met drukke werkzaam- heden was de penningmeester, de Heer P. Smit, genoodzaakt zijn functie per 1 januari 1975 neer te leggen. In zijn plaats komt nu de Heer J. v. d. Most, terwijl ook de Heer C. F. Hendriks lid werd van het dagelijks bestuur. In verband met de komende feest- dagen zullen de verschijningsdata van Uw blad wat gewijzigd zijn. Redactie en uitgeverij delen be- langhebbende mede, dat e.v. num- mers zullen uitkomen op 27 novem - ber a.s. en verder op 11 en 18 dec. Adverteerders en degenen die copy inleveren, gelieve hiervan goede nota te nemen. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN Is het voordellgst en meest vertrouwde adres toch altijd Voornsestraat 26 SCHIEDAM - Tel. 264432 y/h G. J. J. PONj£ Delflandsestr. 250 Schiedam Tel. 704014

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 5