DIENSTENCENTRUM DE WOUDHOEK« »NOORDER AKK00RBEN PPR houdt e' PLATENNIEUWS TRANEN INSTUIF Persoonltjke Leningen van geloven assurantien b.v. Heyermansplein 38, felefoon 70 95 55 WAT VINDT EN DOET MEN DAAR Schiedamse Muziekschoo! betrok nieuw gebouw Zie je wel het staat in de Bezoektijden in Holy-ziekenhuis veranderen Begrotingstekort 1975 voor Schiedam ruim twee miljoen gulden LEERLINGEN Wm. Gehrelschool bezien »Wonen in Groenoord Ledenvergadering ..ATLANTIC JAZZ EXPRESS" In dit nummer LETTERPUZZLE zie pagina 3 Landvreugd Groenoord Jongens en meisjes we hebben goed nieuws Het aantai leidsters en lei- ders is uitgebreid waar- door we weer wekelijks zullen kunnen 'Instuiven'. Wij zijn erg blij n aantai mensen bereid gevonden te hebben om mee te hel pen de Instuif draaiende te houden. Hieronder volgt de inde- ling t.m. 21 december a.s.: 23 november knutselen - plakken. 30 november: lets maken i.v.m. St. Nicolaas. 7 december: Film. 14 december: Schilderen. 21 december: Kerstversiering maken. Jullie zijn van harte wel kom op de Instuif op zaterdagmorgen. Aanvang 10.00 uur v.m. Entree 25 ct. Films 50 ct. Telefoon 70 39 06. Medewerkers Instuif. <*s U betaalt kontant aan uw leverancier. De financieringslcosten zijn aftrekbaar. Kwijtsclielding van het restant bij overlijden. Geen infonnatie bij werkgever. Snelle afwikkeling. Singel 92, Schiedam, Tel. 010 - 260546, b.g.g. 710664 of 704629 Welkom alle ouderen van Schiedam-Noord en zij die Viet prettig vinden contact met anderen te hebben. VASTE AKTIVITEITEN Spreekuren leidster Dienstencentrum mej. L. G. Groeneweg: maandag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur. Spreekuur Stichting Gezinsverzorging: maandag van 11.00-12.00 uur Handwerken: maandagmiddag en dinsdagmiddag. Pitriet- en houtbewerking: woensdagmorgen van 9.30-11.00 uur. Gymnastiek: dinsdagmorgen van 9.15 - 10.00 uur. Herenkapper: dinsdagmiddag 26 nov. en 10 dec. om 15.00 uur. Pedicure: iedere dinsdag- en woensdagmorgen; op afspraak. Dameskapster: iedere donderdag- en vrijdagmiddag. Repetitie zangkoor: woensdagmiddag van 13.30 - 14.30 uur. Tijdens deze repetitie is de zaal gesloten. Vanaf 14.45 uur bent u weer van harte welkom. BIJZONDERE AKTIVITEITEN: 21 november om 14.30 uur: FILMMIDDAG. Entree 0.50. Er wordt op deze middag een bijzonder mooie film gedraaid: "De mooiste dag van mijn leven". 27 november, woensdagavond om 20.00 uur. Optreden toneelgroep "Groeton" met het stuk "Hoekse en Kabqljauwse twisten". Entree 1. ATTENTIE: Dit toneelstuk zou op 29 november gespeeld wor- den maar de datum is verzet in verband met de t.v. uitzending van de aktie "Geven voor Leven 4 december 19.30 uur: Bingo-/Sinterklaasfeest: hoe dat gaat? Komt u maar en feest met ons mee Op de zondagmiddagen 24 november en 8 december is het Dienstencentrum ook geopend en wel van 2.00 - 5.00 uur. BIBLIOTHEEK: In het nieuwe jaar willen wij proberen een bibliotheek op te gaan zetten. Heeft u boeken waarvan u denkt dat ze geschikt zijn voor een bibliotheek en die u kunt missen? Wij willen ze graag hebben. Maandag 18 november j.l. werd de nieuwe dependance van de Schie damse Muziekschool in Groenoord in gebruik genomen. De voormalige noodschool aan de Mozartlaan werd in enkele weken tijd door de fa. Baron verbouwd en zoveel mo- gelijk geschikt gemaakt voor de "Instrumentale les". De dependance beschikt in vermeld gebouwtje nu over 5 leskamers van een prettige grootte, een kleine keuken (be- stemd voor de docenten), twee toi- letten en een ruime gang. Sinds januari maakte de Schjedam- se Muziekschool gebruik van de Dr. Sauerschool waaraan nu dus een einde is gekomen. Direkteur Kees Bak van de Mu ziekschool is dankbaar voor het geven van onderdak en hulp gedu- rende de afgelopen periode. Met de ingebruikneming van de nieuwe huisvesting aan de Mozart laan is een aanzienlijke verbete- ring voor het Muziekonderwijs in Schiedam-Noord bereikt. Voor de afsluiting van het cursus- jaar 1974 vindt op vrijdag 29 nov. a.s. de einduitvoering plaats in de Magnalia-Dei-Kerk. Met ingang van 1 december a.s. zullen de bezoektijden in het Holy- ziekenhuis te Vlaardingen gewij- zigd worden. Deze worden: dagelijks van 14.00 - 14.30 uur en 's-avonds van 19.00-20.00 uur. Zondags van 13.30 - 14.30 uur en van 19.00 - 20.00 uur. Bezoeken aan klasseafd. wordt 14.15 uur en 19.00 - 20.00 uur, ter- wijl de kinderafd. 14.00 - 14.30 uur en 18.00 - 18.30 uur wordt. Op de Schiedamse Gemeentebe- groting voor 1975 gaapt een gat van rneer dan 2 miljoen gulden. Om dat grote tekort wat weg te wer- ken, zullen de Schiedammers, hier- voor hun deel moeten bijdragen. De gemeente gaat hiertoe een aan- tal tarieven verhogen, o.a. haven- gelden, reinigingsrechten, liggel- den voor woonschepen, rioolrecht. Ook zal per 1 januari 1975 de ont- roerend-goed-belasting worden in- gevoerd. Voor bewoners van huur- huizen zal dit van geen invloed zijn, eigenaars van huizen zal het wel wat kosten, al zullen voor deze de straat-, grond- en personele be- lasting komen te vervallen. (Vervolg van pag. 1). Voorwaar geen geringe aantailen. Men vond het daarom nodig dat er bij de koeiensluis (t/o de Coop) een agent van politie toezicht houdt. Bent U tevreden met Uw flat? Ja 82% neen 18% geen mening 1%. Vindt men het aantai winfcels voldoende? Ja 36°/o neen 70% geen mening 2- 4% (er klopt iets niet met het percentage). Wilt U ergens anders wonen? Ja 58% neen 38% geen mening 4 Welk soort liuis prefereert U? vrij liuis stond hoog genoteerd, daarna eengezinswoning, daarna dc flat. Hoe bevalt de service in Uw flat? Ja goed 75% neen 19% geen mening 6°/o. Hebt u last van spelende kinderen? Ja 19% neen 79% geen mening 2°/o. Hebt u last van huisdieren? Ja 13% neen 77°/« geen mening 10% Hoe beoordeelt u de veiligheid van het verkeer voor de kinderen in de buurt van uw flat? Z-flats, Chopinlaan, Bart Verhallenplein. Veilig 42% niet veilig 53% geen mening 5%. De speelplaatsen werden vooral be- oordeeld naar de harde of zachte grond onder de werktuigen. Met een veilige ondergrond werden goed bevonden, de andere niet. Nog werd gevraagd aan de bewo ners van omgeving Smetanalaan, of men aan hun huizen al iets had gewijzigd, het bleek toen dat 50% al wijzigingen had laten aanbren- gen of zelf had gewijzigd. Uit de enquette in Spaland is ge- bleken dat veel bewoners het goed naar hun zin hebben, maar dat toch bij vele mensen er nog een verlangen is naar eigen woning. Men is daar blij met al datgene wat voor hen wordt gedaan. Bovenstaand cijfermateriaal is wel zeer interessant en is voor nadere bespreking zeer geschikt. Misschien komen wij daar later nog eens op terug. Al met al was het een leerzame avond, zeker voor de ouders maar, niet minder, voor ondergetekende, die u op bovenstaande wijze van zijn bevindingen verslag heeft ge daan. Met dank aan de Heer van Praag en zijn team. CAPK. Op 22 november a.s. houdt de PPR afd. Schiedam een ledenvergade ring in "Irene", zaal 2, op de Nwe. Haven 155. Aanvang 20.00 uur. Een uitstekende gelegenheid voor diegenen, die de "jazz" de laatste jaren wat uit het oog verloren hebben is de introduktie-elpee die de stand van zaken aanstipt van Atlantic's jazzafdeling. Het was een goede gedachte van B.V. Negram te Heemstede deze L.P. hier in Nederland onder de aandacht te brengen. Vele groten uit de Jazzwereld, die al tientallen jaren een vooraan- staande plaats innemen laten lief- hebbers genieten van hun vak- kundige en toch "losjes" gespeelde Jazz. Een uitstekende plaat met o.a. Dave Brubeck, Billy Cobham, Herbie Mann, John Coltrane en Modern Jazz Quartet. Een elpee die o.i. grote belang- stelling verdient. Hij had films uit Vietnam, uit Biafra, uit Bangla Desh en alle andere rampgebieden van de we- reld gemonteerd. Hij dacht nu Jangzamerhand een harde jongen te zijn, die alles wel gezien had. Maar op een vrijdagmorgen in Sep tember zat deze technicus van de NOS met tranen in z'n ogen in de montagekamer. Hij was bezig met een werkstuk van Henk Mochel. Met een door kanker ten dode opgeschreven kind en zijn ouders. "Het gaat dwars door je ziel", zei de harde jongen. En hij had gelijk. Als je je realiseert, dat het om echte kinderen gaat, om kinderen met naam en toenaam, om kinde ren die nog een 'heel leven voor zich zouden moeten hebben - en je ziet dan hoe ze veroordeeld zijn tot een langzame dood, en zich daarvan bewust zijn dan gaat het je inderdaad dwars door je ziel. Gaan we nu op de sentimentele toer? Moet de tranenpen er aan te pas komen? We zijn toch een nuchter volk Jawel - als we dan in alle nuchter- heid maar willen beseffen, dat het niet om abstracte cijfers in een sterftestatistiek gaat, maar om kin deren die zouden willen leven, en toch moeten sterven Straks, eind november, zien we de documentaire van Henk Mochel op de televisie. In de week van "Geven voor Leven", de aktie voor de kankerbestrijding bij jeugdigen. Een week die ons jaren vooruit kan helpen GEVEN VOOR LEVEN BANK EN POSTGIRO 2747.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 9