(c^iiwelier ^pdoot, 0 /Cezstbal $1 Maaltijden bezorging voor bejaarden 21 DECEMBER A.S. Zaal open 20.00 uur. - Aanvang 20.30 uur Entree 4.00. Kaartverkoop uitsluitend voor Leden Wijkvereniging op maandag 2 december a.s.'van 20.00 - 21.00 uur, op vrijdag 6 december a.s. van 22.00 - 23.00 uur. Indien er Laarten over zijn, ook voor niet-leden na 9 december bij de bekende adressen. warme maaltijd diepvriesmaaltijd bewaartijden EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN »Stichting voor Huishoudelijlce- en Gezinsvoorlichfing Schiedam Wat te geven met St. Nicolaas? Orgelconcerten te Rotterdam Voor al Vw Verzeheringen Hypothehen Finan cieringen A. tVaaletvijn Leuke boekjes van Voorlichtings bureau voor de Voeding" Zie je wel het staat in de »NOORDER AKK00RDEN« Er zijn in ons land rui-m 1,3 mil- joen mensen van 65 jaar en ouder. Voigens de wet is men op 65-jarige leeftijd bejaard en krijgt men A.O.W. In we: kelijkheid is ihet ouder wor- den een geleidelijik proees. Bent u 65, dan kunt u meestal nog oppenbest meedraaien, zeker thuis. Op een zeker -moment kan het echter -moeilijker word-en om overal voor te zorgen. Boodschap- pen doen als -het regent of erg waait, valt fo.v. niet mee. Bent u wat s'ec-hter ter -been of zijn uw handen niet meer zo steiik, dan kan ook koken moeilijik worden. Vooral bejaarden die alleen zijn komen te staan, h ebb en dikwijls weinig lust om voor zidizelf zo- veel moeite te doen. Bejaarde mannen die plotseling alleen ko- m-en te staa-n hebben het helemaal moeilijk omdat ze vaak nog nooit hebben gekookt. Moeten die nu allemaal naar een bejaardenhuis? Gelukkig niet. Met wat hulp van anderen kun- nen ze meestal gewoo-n zelfstandig blijven. Dikwijls voelt men zich ook het best in de eigen vertrouwde orn- geving, ondanks de pro-blemen die dit kan geven. In heel wat Neder- landse gemeenten zijn zgn. dien- stencentra, waar oolk de bejaarde aan kan kloppen voor raad en hulp. Een voor-beeld van deze hulp is de maaltijdenbezorging voor bejaar den en alleenstaanden. Wilt u van deze mogelijkheid -gebruik maken, dan kunt u 'het beste contact op- nemen met de gemeentelijke soci- ale dienst. Het is de bedoeling dat deze maal tijd „warm" wor-dt gegeten. Zorg dus dat de tafel is gedekt als het et-en -komt. U weet immers hoe laat de ibezor-gdienst 'bij u aanbelt. Moet u betal-en, dan is gepast geld gemakkelijk. Sommige diensten geven de maaltijden in keurige pannetjes die u zo op tafel kunt zetten. Haal de pannetjes van el- kaar en droog de onderzijde even af. Er kan condensvocht aan zit- ten of eten als de pannetjes wat gesohud zijn. Zet de pannetjes op een onderzetter of op een lichtje op tafel. Gebruik eventueel enkele schoteltjes als deksel. Ga gezellig zitten en eet smakelijk. Soms krijgt u een portie -die be- stemd is voor twee dagen. Schep dan zoveel eten op uw bord als u in een keer nodig hebt. Leg het deksel of een sohoteltje op de pan. Terwijl u van de imaaltijd geniet, laat u de pan -met het eten afkoe- len. Als u klaar bent plaatst u de pannetjes in de koelkast of kelder. De volgende dag doet u een paar eetlepeltjes water in de pannetjes met aardappelen en met groente en u laat op een klein vuur op een vlamverspreider of asbest plaatje het eten in 20 minuten warm worden. Vlees warmt u in de jus in ongeveer 10 minuten op een klein pitje; hiervoor is geen plaatje nodig. Missohien hebt u nog wel eens een klein restje over. Wees dan niet te zuinig. Als u het ha-pje op- warmt, ig-aat een deel van de voe- dingswaarde verloren. Bovendien kan het eten bij langer bewaren bederven. JJ kunt er dan ziek van worden, ook al smaakt het nog uitstek-end. Doe daarom -kleine restjes weg. Het koken van uitzendmaaltijden en het warm bez-orgen is niet altijd en overal uitvoerlbaar. Er bestaat da-n de mogelijkheid om diepvriesmaal-tijd-en rond te bren- gen. Tro-uwens diepvriesmaaltijden kunt u ook in winkels (laten) ko-pen. Maar kies dan wel ver- schillende menu's eri eet niet iedere dag hetzelfde. Diepvriesmaaltijden zijn erg koud. Het duurt daarom enige tijd om ze goed op temperatuur te bren- gen. Door die lagere temperatuur blijven de maaltijden ook langer goed. U hoeft ze dus niet onrnid- dellijk klaar te maken en op te eten. - zonder koelkast bij warm -weer i/^ a 1 dag op een koele plaats 1 a li/2 -dag - in de koelkast 2 a 3 dag-en - in h-et vriesvak van een gewone koelkast 5 dagen van een twee sterren koelkast twee weken van een drie sterren koelkast twee -maanden - in een specials diepvrieskast of -kist. Diepvriesmaaltijden kunt u ge makkelijk klaarmaken in een spe- ciaal ,,ontdooi-oventje", dat is een metal en doosje met een dubbele bodem, dat -u op het gas kunt zetten. Haal de folie van h-et diep- vriespak. Zet de maaltijd in het doosje, doe het deksel erop en verwarm het geheel. Het opwarmen du-urt voor een zeer koude maaltijd 30 minuten n.l. 10 minuten op een Ihoge vlam en 20 minuten op een laag pitje. Dat kost wel -wat gas, maar dat is nodig als u een sma-kelijke maaltijd wilt hebben. Wilt u gas besparen, haal dan d-e maaltijd een halve dag te -voren uit de koelkast en laat hem vast ont- dooien. U kunt dan volstaan met 15 iminuten verwarmen, n.l. 5 mi nuten op een hoge vlam en 10 mi nuten op een laag pitje. Als de maaltijd warm is, zet u hem in het „ontdooi-oventje" op tafel op een flinke grote onder zetter of op een dulbbelgevouwen d-oek. U laat de -maaltijd, die nu glbeiend heet is, in de verpakking en sdhept het eten -daaruit op uw bord. f Bewaar geen restjes van diep vriesmaaltijden. Dr. Wibautplein 15 Telefoon 70 69 05 Is het nu niet een goed cgenblik om eens aan een cursus te gaan beginnen? Nee, nu niet gaan uitstellen tot na Sint of na Kerstmis, nee, meteen een besluit nemen. Van uitstel komt afstel is een gezegde dat nog steeds geldt, en naderhand hebt u er spijt van. U kunt bij ons terecht op: naaien; creatief handwerken; wandkleden maken; koken; indisch koken; bloemschikken; karweitjes in huis; uiterlijke verzorging; afslanken (in jan.); behangen; stoelen bekleden. We hebben ook weer een speciale middag en avond voor kerstbloem- stukjes en wel op maandagavond 16 december en dinsdagmiddag 17 december. U hoort hierover nog meer van ons, maar houdt u deze data vast in gedachten. Zo langzamerhand zijn de eerste 8 lessen voorbij en gaan de 2e 8 lessen, d.w.z. weer een nieuwe cur sus beginnen. U kunt zich dus weer voor alles opnieuw op gaan geven. Maakt u van deze gelegenheid ge bruik en bedenkt u wel, dat wie het eerst komt, het eerst maalt. In ons geval wil het zeggen, dat de beschikbare plaatsen soms erg gauw weg zijn Na de Kerst hebt u weer alle kans om met een cursus te beginnen, wanneer u er dus maar tijdig bij bent. Ons kantoor is open: dinsdag t.m. vrijdag van 9.30 - 12.00 uur, telefoon 26 47 81, giro 716115. Wilt u 's-avonds bellen, dan s.v.p. tussen 5.00 en 6.30 uur proberen op nr. 26 36 33. Wij geven u graag alle gewenste inlichtingen op elk huishoudelijk gebied. We hopen u spoedig bij ons te zien op Korte Dam 5 of iets van u te horen onder nr. 26 47 81. In het Trefcentrum is naaien op maandagmiddag, dinsdagavond of woensdagavond. U kunt zich hier voor bij ons opgeven. Op maandag of dinsdagavond is er een macrame-cursus. Voor dinsdag avond zijn nog 4 plaatsen. Wie komt er? We willen graag vlug beginnen Leuk om zelf nog wat voor Sint te gaan maken Event, opgeven bij Mevr. de Jong, van Rijkpad 9 telefoon 70 75 62 of telefoon 26 47 81. D'r zijn altijd mensen die er geen "verlanglijstje" op nahouden, die "niets" weten. Ondanks aandringen van familieleden die hun huisge- noot ter gelegenheid van het Sint Nicolaasfeest iets willen geven, komt dan dikwijls het antwoord "Ik heb alles al". Klinkt in onze oren natuurlijk pri ma, maar heeft hij wel alles? Heeft hij wel het bewijs van lid- maatschap van de Wijkvereniging in zijn bezit? 't Kost U maar 18 Gulden 18 gulden per jaar, dat is 1.50 per maand of f 0.35 per week Waar koopt U zo'n cadeautje en nog wel voor het hele gezin Gireert U snel f 18.-- op giroreke- ning 267585 (t.n.v. Penningmeester Wijkver. Groenoord) en U ontvangt zeer snel Uw bewijs van lidmaat- schap thuis. Kunt U het net op tijd nog leuk inpakken De maandelijkse orgelconcerten op het Orgel van de Grote- of St. Laurenskerk te Rotterdam worden in de maand december besloten met: Maandag 9 december (Adventsconcert - aanvang 20.15 u.) door Andre Verwoerd, organist van de Pauluskerk te Rotterdam, m.m.v. David Hollestelle, bas. Woensdag 18 december (Aanvang 20.00 uur). WEINACHTS-ORATORIUM van J. S. Bach, uitgevoerd door het Rotterdams Bachorkest m.m.v. Nelly v. d. Spek (sopraan), Marianne Dieleman (alt), Harry Gerearts (tenor) en Max van Egmond (bas). Aan het orgel Johann Lemckert. ASSURANT1EKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 FIT DOOR GOEDE VOEDING Je kunt er zelf veel aan doen goede prestaties te kunnen leveren, weer- stand en veerkracht te hebben, kortom, gezond, fit en energiek te zijn. Daar zorgt een goede voeding voor Vooral als je behoort tot de leeftijdsgroep van 12-20 jaar - de periode van een snelle lichamelijke ontwikkeling - moet je daar niet te licht over denken. Voor 35 cent kun je hierover een interessant boekje bestellen bij het Voorlich- tingsbureau voor de Voeding, post- bus 1772, Den Haag. Plak op een briefkaart 85 ct. extra postzegels (50 ct. voor het toezen- den van het boekje) en vermeld daarop "brochure 123". MINDER ZOUT EN TOCH LEKKER ETEN. Aanstaande moeders die van de vroedvrouw of de (huis)arts het advies krijgen een natriumbeperkt (zoutarm) dieet te volgen, hebben behoefte aan meer informatie over de praktische toepassing hiervan. In de brochure "Gezonde zoutarme voeding voor aanstaande moeders" worden veel tips en een voorbeeld van een dagmenu gegeven. Ondanks de voorgeschreven beper- king is het zeker mogelijk met weinig extra moeite toch lekker te eten. Als de brochure bij de vroed vrouw of de arts niet voorhanden is, kan ze worden besteld bij het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding, postbus 1772, Den Haag, per briefkaart waarop aan de adres- zijde 90 cent extra postzegels is taij- geplakt (incl. 50 ct. porto).

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 11