Voor de allerlaatste maal: „DE MOZARTLAAN" Rabobank 63 /CetsiSaL Stille BiHeruurtjes voorAL BANKZAKEN 7e jaargang no. 170 27 november 1974 BiJL SUPER- ENKABE Route bezoek St. Nicolaas Andere voorrangs-regeling Vlaardingerstraat Ontsluitingsweg Woudhoek-Zuid wordt aangelegd 21 DECEMBER A.S. Zaal open 20.00 uur. - Aanvang 20.30 uur. Entree f 4.00 Kaartverkoop uitsluitend voor Leden Wijkvereniging op maandag 2 december a.s. van 20.00 - 21.00 uur, op vrijdag 6 december a.s. van 22.00 - 23.00 uur. Indien er kaarten over zijn, ook voor niet-leden na 9 december bij de bekende adressen. Zelf maar zien Te weinig tandartsen in Schiedam Meer Koopavonden in verband met „Feestdagen" Muziekschool houdt instrumentenparade loonier Akkoorden Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. k1J voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. In "De Havenloods" van 21 november j.h verscheen op de voorpagina onder het hoofd "Goede voorlichting is een keiharde noodzaak" een intervieuw met de directeur van Gemeentewerken, de Heer de Block. Hoewel we gezworen hadden de kwestie "Mozartlaan" - na de vele publicaties hierover in ons blad - niet meer aan te roeren, kunnen we na het lezen van genoemd arti- kel ons toch niet bedwingen. In het intervieuw zegt de Heer de Block dat voorlichting een be- langrijk onderdeel van zijn werk is. Hij zegt verder: "Wy willen goede informatie geven aan bewoners van een gebied. Het is een keiharde noodzaak, dat wy de mensen van voldoende en duidelijke informatie voorzien". Het bovenvermelde artikel gaat (over drie kolommen) over de Mariastraat Allicht, want over de Mozartlaan is zeker geen duidelijke informatie en voorlichting verstrekt. Het is dezelfde Heer de Block, die (tot twee maal toe) ons vertelde dat de Mozartlaan TWEE BAANS zou zijn en de afstand van de omringende flats tot de weg ten minste 10 mtr. zou bedragen! Wie er nu woont of 'n kijkje gaat nemen, ziet zelf wel hoeveel goede, voldoende en duide lijke informatie is verstrekt. Wanneer het de bedoeling van de Heer de Block was de Wijkvereni ging Groenoord in discrediet te brengen, dan is hij daar aardig in geslaagd. Want heel veel wijkbewoners vin- Zim advertentie - ACHTERPAGINA - Zaterdag 30 november is het zo ver. De wijkvereniging Groenbord en 27 winkeliers uit Schiedam- Noord maakten het St. Nicolaas mogelijk onze wijk te bezoeken. Zaterdag a.s. zal hij een rondrit door Schiedam-Noord maken. Om 12.00 uur vertrekt hij van Boerderij Landvreugd via Valerius- straat, rechtsaf Laan van Bol'Es, kruispunt Churchillweg, Beatrix- laan, Schiedamseweg, Iepenlaan, Hargsingel, Meeuwensingel, Kerk- laan, Noordeinde, Schiedamseweg, Zwaluwlaan, rechtsaf Noodweg, Woudhoek, Heyermansplein, West- zijde Bachplein, Winkelcentrum "Prelude", Mozartlaan, J. Strauss- plein (i.v.m. bestratingswerkzaam- heden waarschijnlijk via een om- weg), Borodinlaan, Winkelcentrum "De Ketel", Peter van Anrooylaan, Laan van Bol'Es, Valeriusstraat, Obrechtstraat, Diepenbrockstraat, weer naar de Boerderij waar ca. 14.00 uur het St. Nicolaasfeest zal aanvangen voor de prijswinnaars van de Letterpuzzle. In zijn gevolg heeft de Sint maar liefst 10 Zwarte Pieten, de drum- band St. Ambrosius met Majorettes en leden van de Spaland Ruiters op hun prachtige viervoeters. den dat de Wijkvereniging goed "in het ootje" is genomen. En eigenlijk is dit geen wonder Door het vertrouwen dat wij in de woorden van de directeur van de Gemeentewerken stelden (en dat is toch niet zo verbazingwekkend) hebben wij door artikelen in ons toch veel gelezen blad de direct betrokken bewoners in de omge- ving van de Mozartlaan zo niet valselijk dan toch verkeerd voor- gelicht. In een door ons inmiddels ontvan- gen brief van de gemeente wordt spijt uitgesproken over de niet ge- heel duidelijke voorlichting en dat werpt toch wel een geheel ander licht op de zaak dan door het artikel in de Havenloods wordt voorgeschoteld. Misschien dat in het geval "Maria straat" de wieken van de ambte- lijke molens in de goede richting draaiden. Ia de kwestie over stief- kind Schiedam-Noord was dit zeker niet het geval. We doen er verder maar het zwij- gen toe, niet omdat we last hebben van angstgevoelens, maar dood- eenvoudig omdat je niet "bezig kan blyven". En hoe 'ie er nu uit gaat zien en wanneer 'ie klaar zal zijn; de "Mo zartlaan" zal in onze gedachten al- tijd de "Bedonderboulevard" heten. J. v. S. Met ingang van januari a.s. zal de reeds jaren bestaande voorrangs- regeling op het drukke kruispunt Vlaardingerstraat - Vlaardingerdijk worden veranderd. De bordjes worden daar verhangen in die voege dat de situatie per 1 januari 1975 precies andersom zal zijn. Dan zal het verkeer van- uit de Vlaardingerstraat voorrang krijgen, evenzo met de Kethelstraat Deze maatregel zal worden geno men in verband met het geheel in gebruik nemen van de nieuwe brandweerkazerne in de Breed- straat. B W vrezen dat de brandweer met de huidige regeling niet snel genoeg uit genoemde straten zal komen, hetgeen o.i. zeer terecht is. Tijdens de vergadering van B W op 25 november j.l., werd besloten met een tweebaansweg Woudhoek- Zuid te ontsluiten. Er moet op de reeds aanwezige aardebaan vanaf de Mozartlaan tot aan de as van de boog van het trace voor het openbaar railvervoer daartoe tal van werkzaamheden worde'n uit- gevoerd. Een gedeelte van het werk (zandpalen en zandophogin- gen) is reeds gereed. Met de aanleg van brandkranen, verlichting, aanleg park is in totaal een som van 7 miljoen gulden gemoeid. We zitten nu bijna een maand in de "blaaspijpen-tijd" en je gaat je afvragen wat de resultaten daar- van wel zouden zijn en of de aktie (als we dat zo mogen noemen) wel over de hele linie geslaagd te noemen is. We beschikken niet over de ge- gevens hoeveel mensen er nu een rijverbod zijn opgelegd en hoe dik- wijls controles zijn gehouden. Wat dat betreft kunnen we geen mede- delingen doen. Een andere kwestie is de Horeca. Het was genoeg'zaam bekend, dat de Horeca met de 1 november-wet niet bepaald in hun sas was. Ze hebben een beetje gelijk gekre- gen ook, want de omzet in zowel sterk- als zwakalcoholische dran- ken bleef ver beneden de raming. "Weet je wetje" heeft kennelijk een vrij groot schrik-effect teweeg gebracht en ondanks alles plaats je toch een vraagteken bij die wet. Juist met het in het leven roepen van de befaamde 0,5 grens vraagt men zich af of dit helemaal juist is. Bij recepties, verjaardagen e.d. moet de automobilist zelf maar bepalen of hij met de twee bor- reltjes, het glaasje wijn of de twee flesjes bier aan z'n tax is. Iemand die een goede gezondheid (en vol doende verstand) bezit, ondervond geen enkele hinder van z'n oud vaderlands drankje. Nu durft hij dit niet goed aan en gaat zich te buiten aan dikmakende frisdranken uit angst tegen of over de 0,5 grens te zijn. Wij zijn natuurlijk complete voor- standers voor het straffen of tegen- gaan van rijden onder invloed. Hierdoor zijn al te veel rampzalige ongelukken gebeurd. We vinden de zeer strenge 0,5 grens echter te ingrijpend voor automo- bilisten die zichzelf en het stuur volkomen in bedwang hebben en in zekere mate onrechtvaardig ten opzichte van de mensen die in de drankhandel hun geld moeten ver- dienen (en dat zijn er heel wat Wanneer men rekening houdt met de ongelukken die veroorzaakt worden door oververmoeidheid, gebruik van drugs en verdovende geneesmiddelen staat o.i. de wet toch wat wankel. Want wat doet men daar aan J. v. S. Wethouder E. Colle heeft stappen ondernomen om nog studerende tandartsen te bewegen zich - na een succesvolle studie - in Schie dam te vestigen. De wethouder vindt namelijk de 12 Schiedamse tandartsen te weinig voor onze stad. A.s. vrijdag 29 november en vol- gende week maandag, dinsdag, woensdag mogen de winkels tot 9 uur des avonds geopend zijn. Evenzo op vrijdag 20 en maandag 23 december a.s. de bankvooriedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 141 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 uw De Schiedamse Muziekschool houdt een "Instrumentenparade". Een "open huis" voor leerlingen (met hun ouders) die in januari a.s. een instrument naar keuze mogen gaan bespelen. De "parade" wordt gehouden op donderdag 12 decem ber a.s. tussen 18.30 en 21.30 uur in het hoofdgebouw Lange Nieuw- straat 183. Tijdens dit open huis wordt een leskamer als tentoonstellingsruimte ingericht. De leerlingen en hun ouders kunnen daar de verschil- lende instrumenten zien. Verkopers zullen alle voorlichting geven en eventueel de gevraagde instrumenten leveren.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1