Van hier naar... ginder... Sporthuis Hitman JAGTMAN" Gevonden voorwerpen Instuif Landvreugd Jongens en meisjes, Let op onze volgende bijeenkomsten; 30 november: lets maken i.v.m. St. Nicolaas. 7 december: FILM. 14 december: Schilderen. 21 december: Zelf Kerstversiering maken. Jullie zijn van harte wel- kom op de "Instuif" op zaterdagmorgen. Aanvang: 10.00 uur v.m. Entree: 0.25. Films. 0.50. Nadere inlichtingen: telefoon 70 39 06. Hobbelpad versierd Ieder mens een bruggenbouwer Het openen van een brug Van hier naar daar 55 AUTORIJSCHOOL in het bezit van vakdiploma's VAMOR en METH. RIJ-INSTRUCTIE. De rijopleiding wordt o.a. verzorgd met Opel Kadett Auto- maat; autorijden zonder schakelen. Tevens Opel Kadett Special. DIRK SCHaFERPLEIN 42 - TEL. 70 56 45 - SCHIEDAM Te bevragen bij de vinders: Schoudertas, G. v. d. Bijl, Archi- medestraat 44; 1 knipportemonnee, Bakker, Roellstraat 54; zw. heren paraplu, Mevr. Roeters, Loeffstr. 121; bruine damespotemonnee, Pol, Goudsesingel 305, Rotterdam; bruine portemonne, van Dieter, Vlaardingerdijk 482, tel. 26 15 73; rode portemonnee met inh., v. d. Woude, St. Liduinastraat 72b; bruine portemonnee, J. Zonneveld, V/illem Pijperstraat 21; zw. porte monne met inhoud, Speksnijder, Alb. Thijmstraat 55b; zw. heren- paraplu, staat bij magazijn Orgers, Boerhaavelaan 80; donker kleurige damesportemonnee, J. Willegers, Lekstraat 72c; rode dames porte monnee met inh., Winkelcentrum De Ketel, 16-11; kinderparaplu, L. Wessel, Eendrachtstraat 30 b; bruine knipportemonnee met inh., van Dierendonk, Spieringshoekflat 1328; br. portemonnee met inhoud, Wietsma, Overschiesestraat 47b; lange broek zwart, Scholte, Maas- damsestraat 5; suede heren jack, van Eijk, Johann Straussplein 220; rood vestje en licht blauwe shawl, Van Hage, van Ostadelaan 22a; Badhanddoek met 2 zwembroekjes, De Groot, Dam 21, telef. 26 42 02; een paar bruine handschoenen, de Jong, Huijsmanstraat 23a; blauwe wollen muts, Daalmeijer, Villastraat 81; stofjas, enig ge- reedschap, de Ridder, Seringenhof 4, Kethel, telef. 70 51 33; dames- handschoenen, J. Hollemans, Verdi- straat 41, telef. 70 11 67; geruite ceintuur van regenmantel, v. d. Avoort, Lekstraat 68c; regenjas (poncho), Krolmeijer, Burgem. van Haarenlaan 1170; kinderschoentje met zooltje, Bloemendaal - „Noor- lander", St. Liduinastraat (bloe- menzaak); groen stoff. handschoen en een paraplu-hoes, v. d. Kraam, Eendrachtstr. 8b; zwarte etui met sleutels, L. van Vliet, Harreweg 61 bril, gouden montuur, A. Verduyt, Bachplein 397; etui met sleutels, Oosterhof, Kethelweg 67, Vlaar- dingen; bos sleutels zakmesje, Tambach, Chopinplein 224; ring m. sleutels, de Jong, Rijnstraat 26; ring met sleutels, Schriek, v. Heu- ven Goedhartstraat 76; bril (rose glazen), v. d. Houwen, Burgemeester Knappertlaan 264; bril in bruin etui, Kiela, Nieuwe Damlaan 745; duikershorloge, Plugge, Hargplein 67; bankbiljet, Royers, M. C. M. de Grootstraat 84; bankbiljet, Van Walsum, Pr. Fred. Hendrikstr. 20b; dames horloge, Mvr. Vink, Kievits- laan 27; zilverkl. dames broche, Vredebregt, Laseurpad 48, telefoon 70 33 42; goudkleurige armband, Rebers, Slachthuislaan 276; dames- horloge, H. Scheper, van Swinden- singel 58; heren horloge, Pelapim?, Delflandseweg 76; heren polshor- loge, A. C. Buijs, Burg. Knappert laan 265; jongens horloge, Bergman Jozef Oreliosingel 137; bankbiljet, B. van Straten, H. van Spaland 13; kralen ketting, de Heer, Kievits- laan 33; girobetaalpas, Mevr. Ver- meulen, Jan Oudegeeststraat 73; zilverkleurige armband L. H. Knip- scheer, Obrechtstr. 70, tel. 703116; zilverkleurige armband, C. Vrouw- deunt, Snelliussingel 44a; zilver- kleurig broche, Dam, Mackaystr. 56; geldsbedrag, van Dongen, R. Holstlaan 206 te Delft; bankbiljet, de Leede, Jan Oudegeeststraat 42; schakelarmband, Olsthoorn, Burg. Verveenstraat 5; schakel armband. J. Willegers, Lekstraat 72c; goud kleurige armband met naamplaatje M. Noord, Mackaystraat 16; arm band met soort bloedkoraal, Van Rijnsbergen, Kievitslaan 13 Kethel; armbandje, Van Willegen, J. van Zutphenstraat 10; schroevedraaier, v. Kersen, Julianalaan 72; valhelm, J. Kool, Polderweg 29; jongensfiets B.L.O.-school, concierge; plant in pot, W. Heuft, Rotterdamsedijk 168; zwart boekje met kaart bloed en trombosedienst, Mevr. Smit, Korte Dam 5; kinderfietsje, Torsy, Faas- senplein 78; enveloppe met inhoud, M. van Komen, Oude Maasstr. 7, tel.- 26 41 30; witte jas van brand- weerman, Machine-fabriek Nieuw Mathenesserstraat 18; zeem, wisser en spons, Keij, Faassenplein 41; mapje met buskaarten, van Schie, Da Costastraat 46b; kentekenplaat 25-BP-17, Post Kethel; foto, Van Kessel, W. H. Vliegenstraat 60; hockeystick, Ronteltap, Van Tem- pelstraat 70, tel. 70 32 45; wit ko- nijntje, Plaatwerkerij Wilton Feij- enoord, vragen naar de Hr. Troost; zwarte Poedel, J. Leysterm, Alfons Ariensstraat 94-97?; Ierse Setter, M. Dalstra, Lange Nieuwstraat 177; bruin hondje, L. Smulders, Klaas Katerstraat 33, tel. 70 05 96. Om verkeerd overstekende voet- gangers te bewegen gebruik te maken van het enig echte voetpad had de gemeente - reeds vorig jaar - aan weerszijden van de over- steekplaats Broersvest/Lange Kerk- straat verticaal uitstekende stenen geplaatst. Het bleek letterlijk en figuurlijk een struikelblok te zijn, want juist op die plaats leek het er op dat alle voetgangers plotseling bijzon- der gedisciplineerd zijn. Erg mooi werd de situatie niet en het is prettig te bemerken, dat vorige week de plantsoenendienst de boel ging verfraaien door plaat- sing van planten en struikjes tus- sen de stenen. Wanneer volgend jaar de kale tak- ken voorzien zullen zijn van groene blaadjes zal "de rotstuin" zeker een leuk aanzicht zijn. Goed idee van de gemeente. Enige maanden geleden werd de Zelandiabrug ernstig beschadigd. Een brug is een belangrijke scha kel in het onderling verkeer dat is toen wel duidelijk gebleken. Doordat een groot gevaarte met de brug in aanraking kwam waren beide oevers ge'isoleerd. Bij het lezen van dit bericht werd het mij duidelijk dat een brug een belang rijke rol vervult in ons menselijk verkeer en een onmisbare schakel vormt tussen verschillende gebie den. De gevolgen van deze aan- varing zijn vooral voor het ver keer bijzonder nadelig. Men moest een grote omweg maken om het beoogde doel te be- reiken. Begin en eindpunt lagen nu opeens veel verder van el'kaar verwijderd. Altijd al is een brug het symbool geweest van de toe- nadering tot mensen en volken. Ook in oorlogstijd waren bruggen vaak van stra'tegisch belang. Wie een bruggenhoofd in bezit kon krijgen had kans verder ter- rein te veroveren. VooraJ in ons goede vaderland heeft de brug een bevoorrechte positie omdat ons land veel oevers met elkaar te verbinden heeft vanwege het vele water dat door ons land stroomt. En vooral ook zijn onze bruggenbouwers wereldvermaard. Dat bericht van die Zelandiabrug zette mij aan het nadenken over de betekenis van een brug in het leven van alle dag. Er zijn mensen die als het ware een muur om zich heen bouwen waardoor men in plaats van een brug, welke tot eommunicatie leidt, een versperring ontmoet welke contacten tegen houdt. Ik geloof dat het tot de menselijke opdracht gerekend kan worden dat men zich bekwaamt in het bruggenbouwen, dat wil in ons verband zeggen, dat men alles doet wat tot intermenselijk ver keer kan leiden. Zo kan men ook in groter verband spreken van het bouwen van bruggenhoofden naar verre en vreemde landen. Juist nu wij mondiaal gaan den- ken is de wereld veel kleiner ge- worden en zullen landen en vol- keren alle belemmeringen moeten slechten. De verantwoordelijkreid voor de minder bedeelden moet via door ons te-bouwen-bruggen- van-hulp gestalte krijgen, waar door vervreemding plaats maakt voor herkenning. Het is U waarschijnlijk wel opge- vallen dat iedere opening van een nieuwe brug met feestelij'k ver- toon verloopt. Bij een heel belangrijke verbin- ding wordt de opening vaak ver- richt door H.M. de Koningin. Muziek en deftige dames en heren luisteren de gebeurtenis op. Voor elke nieuwe verbinding tus sen eerder gescheiden gebieden is er reden tot vreugde. Het op- heffen van ieder isolement mag inderdaad leiden tot voldoening. Dit geldt zowel voor het ontslui- ten van tot nog toe moeilijk be- reikbare gebieden, als voor con tacten tussen landen, volken en mensen onderling. Het typische van een brug is nu eenmaal dat hij leidt van hier naar daar van hier naar ver- dere horizonten. Een brug is een verbinding tussen twee oevers die voorheen moeilijk contact konden krijgen. De pijlers van een brug zijn steun- punten die leiden van doel naar doel, van rust naar rust, van vreugde naar vreugde, van kracht naar kracht. Zou het gek zijn te zeggen dat ook wij mensen, bruggen kunnen zijn? Bruggen die gaan van vreug de naar vreugde, van doel naar doel, van taak tot taak, van kracht naar kracht. Ergens kan een brug ook een vlucrt zijn, een vlucht naar vrijheid of naar de gebon- denheid. Onze pijlers, van onze brug, lig- gen verankerd in het leven zelf, in de grond welke ons draagt, in de stroom waarin wij ons bewe gen en zijn. Die pijlers kunnen momenten zijn van rust, waar wij krachten verzamelen de reis voort te zetten want de andere oever wenkt Doch die rust mag niet overheer- sen want dan immers zouden wij verigeten dat de zin van het leven strijd is, strijd om datgene te be- reiken wat tot heil en vreugde strekt, niet alleen voor onszelf, maar allereerst voor de anderen, die nog niet datgene bezitten aan vrijheid, voorspoed, geluk, voed- sel en het allernodigste. Rust mag niet en nooit uitmonden in levens- stilstand, een brug verbindt, een brug is geen einddoel maar mid- del, middel naar de overkant. De pijlers van de brug, die wij zelf willen zijn, kunnen naast die van rust, ook pijlers zijn van vreugde. Dan gaat de weg van vreugde naar vreugde Onze weg is dan wel licht en luch- tig en gemakkelijk begaanbaar, maar vreugde kan louteren en schroeien. Wie gaat van vreugd naar vreugd moet oppassen dat hij of zij daar- van een gepast gebruik maakt, en die vreugde niet alleen voor zich- zelf opeist. Want, wil de vreugde blijven boeien dan zal zij steeds prikkelender moeten zijn, en wil zij blijven bekoren dan zullen steeds meer elementen moeten worden toegevoegd om begerens- waardig te blijven. Slechts dan kan de weg van vreugde naar vreugde zinvol zijn als zij opbloeit uit de innerlijk verkregen rust, en indien zij wordt gedragen door het besef dat wij een brug vormen naar de ander, die ons verwacht. Een brug leidt van hier naar daar van daar naar hier. Hij verbindt wat gescheiden was. Hij overbrugt de kloof naar het andere naar de ander. De Zelandiabrug was tijdelijk uit- geschakeld en het kostte veel geld de -verbinding weer tot stand te brengen. Maar wij, wij kunnen bruggen bouwers zijn, of zelfs een brug vormen, zonder moeite, zonder kosten. capk. Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Oranjestraa) 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 9