Rabobank Toenemende criminaliteit in Nederland voorAL BANKZAKEN 7e jaargang no. 171 11 december 1974 voorheen Groenoord Akkoorden Nederland steeds onveiliger Schrikbewind Sf. Nicolaas-infocht in 't wafer gevallen Commissieleden Bachplein-flafs Volgende ..N00RDER AKKOORDEN" op 18 december Jac. Urlusplein afgesloten Gas- en elektricifeit- prijzen omhoog BIJL SVPER- ENKABE markt KLOK Winkelcentrum gerepareerd KERSTVIERING leden Wijkvereniging Zoals vorige jaren zal er ook dit jaar door de Wijk vereniging een KERSTVIERING worden gehouden voor de leden boven 65 jaar en wel op maandag 16 december in de grote zaal van het Heijermansflat van plm. half twee tot vijf uur. Bedoelde leden krijgen een formulier dat zo spoedig mogelijk doch uiterlijk 12 december ingevuld moet worden ingeleverd bij de op het formulier vermelde adressen. Kunnen ze niet worden te- rug gebracht dan kunnen de deelnemers zich ook telefonisch opgeven via de opgegeven telefoonnum- mers. Uw melding is beslist noodzakelijk met het oog op de bestellingen. Namens het Bestuur, G. de Jager. YoordcrAliliowkit Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachpleiin 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker; C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Wie zo de dagbladen leest, moet ongetwijfeld het gevoel krijgen dat hier in het veilige Nederland we langzamerhand een tijdperk intreden, zoals dat voor de oorlog in Amerika het geval was. Berovingen, verkrachtingen, moord; aan de orde van de dag. Soms leest men in een dagblad twee of drie moorden op een dag. Doodslag zonder aanziens des perspons. Het spreekt vanzelf dat ELKE doodslag te veroordelen en uit den boze is. Toch bij heftige ruzie's of in gevallen van een volledige "black-out" kan men nog begrip opbrengen. Nu worden er op grote schaal schijnbaar zinloos mensen- levens ten einde gebracht. Recentelijk de Rotterdamse bank- loper, eerder de geruchtmakende moord op het 15 jarig meisje uit Pendrecht. We lezen het, we vinden het erg, maar we stappen er zo makkelijk overheen. Dieper gaat de vraag hoe dat nu in feite komt. Wij kunnen er geen antwoord op geven, maar er moe- ten toch redenen zijn. We kunnen schelden op prijsverhogingen, maar eerlijkheidshalve zou ieder toch moeten vaststellen dat het leven in ons land nog zo slecht niet is. De e6n zal het beter hebben dan de ander, toch rijden we haast allemaal in een auto of op een brommertje. Radio, televisie, ijs- kast, wasmachine behoren allang niet meer tot fel begeerde artike- ien, we hebben ze Wie jagen er dan nog op m§6r Wie brengen nu nog mensen om voor soms simpele bedragen Het zijn niet alleen moorden of aanslagen die zo schrikbarend toe- nemen. Het vandalisme neemt ook al met de dag toe. Wie de rappor- ten ziet van de Ned. Spoorwegen, van de P.T.T., zal zeker z'n hoofd schudden. Bij de spoorwegen worden op stille avonduren hele coupe's letterlijk afgebroken, knipperlichten bij overwegen onklaar gemaakt. Telefooncellen worden gekraakt en ook hier zinloze vernielingen uit- gevoerd (waar ligt nog een heel telefoonboek?). De RET kan het herstellen van ruiten in wacht- ruimten niet bijhouden. Een trieste balans Er waait in Nederland naar onze menlng een soort schrikbewind. Er is een soort van agressie die angstige vormen gaat aannemen waar de sterk onderbezette politie kennelijk geen raad mee weet. In onze rustige wijk kan men kleine vormen van vandalisme tegenkomen. Gekras in deuren, om- vergeworpen verkeersborden zijn maar kleine voorbeeldjes van ver- nielneigingen. Ligt dit aan het razende tempo van deze tijd, ligt het aan de op- voeding van de jeugd of aan het ontbreken van die opvoeding We weten het niet, we zijn maar een simpele redactie van een sim- pel wijkblad zonder de kennis om de zaken psychologisch te bena- ren. We weten wel dat er eens aan de noodrem moet worden ge- trokken. En snelJ. v. S. de bank voor iedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandpleln 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaari 52 - Telef. 26 21 60 uw Ondanks de goede voorbereidingen van de Wijkvereniging om de in- tocht van St. Nicolaas in Schiedam. Noord zo goed mogelijk te laten verlopen was het weer een grote spelbreker. Het was op 30 november bar en boos, waardoor niet alleen vertra- ging ontstond, maar ook een aantal Spalandruiters verstek lieten gaan. Toch werd de route zo goed als het ging afgewerkt en was bij de be- kende stopplaatsen de belangstel- ling nog zeer groot. Bewondering oogstte vooral de drumband "St. Ambrosius" en de Majorettes die ondanks de stromende regen hun show keurig afwerkten. Op 30 oktober j.l. is in het gebouw "De Ark" een bijeenkomst geweest, waarbij een aantal bewoners van het "complex Bachplein en ver- tegenwoordigers van de Ver. Volks- huisvesting aanwezig waren. Inmiddels is tijdens een vergade- ring op 27 november j.l. de com- missie vastgesteld en deze bestaat uit de leden: Flat 1: Mvr. A Nieuwstraten, Bachplein 38 Hr. J. J. van Eck, Bachplein 92. Flat 2: Hr. J. v. Schaverbeke, Bachpl. 189. Hr. J. J. Rademaker, Bachplein 208. Flat 3: Hr. T. J. Kools, Bachplein 278. Mevr. C. E. v. Dijk, Bachplein 282. Flat 4: Mevr. M. J. H. vanRijthoven, Bachplein 331. Hr. K. Jacoby, Bachplein 431. Flat 5: Mevr. G. Wevers, Bachplein 483. Hr. P. A. de Keyzer, Bachplein 485. Aan de bewoners van de 5 Bach- plein-flats is inmiddels medege- deeld dat genoemde personen als contactpersoon zullen optreden en men zich met hen inzake gemeen- schappelijke wensen of ideeen in verbinding kan stellen. Als voorzitter van de commissie werd de Heer K. Jacoby gekozen. In verband met de komende feest- dagen komt ons blad niet over veertien dagen, doch reeds volgen de week woensdag (18 dec.) uit. Dit maal met een speciaal "Kerst- nummer", waarin o.a. een grote Kerstpuzzle - met prijzen - zal worden opgenomen. Het volgende nummer zal eerst in januari 1975 verschijnen. Bij de aanleg van de nieuwe Mo- zartlaan (en we bedoelen dit maal het stuk tussen de Zwaluwlaan en Vivaldilaan) hebben de wegenbou- wers door de aanleg van een fiets- en voetpad het Jac. Urlusplein afgesloten. Bewoners van de ten Noorden van het plein liggende flats kunnen het postkantoor of bibliotheek via een zijweggetje op de Churchillweg (eenrichtingsverkeer) per auto wel bereiken, doch moeten om hun huis weer te bereiken een flinke omweg maken. Alleen is dit mogelijk via Wm. Andriessenlaan, Laan van Bol'Es en van Beinumlaan. Dit geeft uiteraard in genoemde straten extra verkeer, terwijl het toch de bedoeling moet zijn om vooral de blijvend gevaarlijke van Beinumlaan te ontlasten. Bewoners van de Mozartlaan, Jac. Urlusplein e.d. moeten via de- zelfde omweg het winkelcentrum Prelude bereiken en lijkt dit alles wel een mijl op zeven. Hoewel wij niet officieel in kennis zijn gesteld weten we dat verschil- lende bewoners de Gemeente heb ben benaderd en op de hun inziens vreemde zaak hebben gewezen. Een van de door de gemeente aan- gevoerde argumenten was, dat wanneer het Jac. Urlusplein zijn normale toegang via Mozartlaan zou behouden, dit voor wielrijders en voetgangers gevaarlijk zou kun nen zijn. Wij vinden dit een argument dat voor zichzelf spreekt en waarvoor wij zelfs wel bewondering kunnen opbrengen, ware het niet dat dit in tegenspraak is met tussen de Bachpleinflats aangelegde zijwe- gen. Zou het daar dan niet ge vaarlijk zijn? J. v. S. Volgend jaar zullen ook de prijzen voor gas- en elektriciteitverbruik flink omhoog gaan. Voor aardgas zal de kleine ver- bruiker (van 0 tot 600 m3) een vastrecht van 36 gulden per jaar moeten betalen, terwijl de prijs per m3 0.26 zal worden. Voor grotere verbruikers (van 600 tot 170.000 m3) wordt de prijs per m3 f 0.16 en het vastrecht f 96,00 per jaar. Stijgingen dus van 20 en 40 procent! De prijsverhoging vloeit voort uit de verhoogde gemeentelijke inkoop- prijs die door de regering wordt vastgesteld. De verwachting is dat begin vol gend jaar ook de prijzen van elek- citeit flink verhoogd zullen wor den. Of U dus op gas of elektrisch kookt, de prijzen vliegen de pan weer uit! Zie advertentie - ACHTERPAGIAA - Door een artikeltje in een van onze vorige uitgaven werd vorige week de reeds maandenlang stilstaande klok verwijderd teneinde repara- tie toe te passen. Prettig weer eens te merken, dat de Gemeente (wel eens) met onze publikaties rekening houdt. Via de gemeentelijke informatie in het Nieuwe Stadsblad van vorige week, lazen wij dat de klokken in Schiedam-Noord en met name in dit geval in het Winkelcentrum "De Ketel" onder invloed staan van de luchtvervuiling. Tenminste - aldus de gem. infor matie - worden zij aangetast door de chemische stoffen die in de lucht zitten. "We wonen immers in Rijnmond?" voegt de informatie er aan toe. Al vinden we dat een vreemde zaak; 'tkan best zijn! We vragen ons alleen af wat de invloed dan op de MENSEN zal zijn. Of lopen er daarom zoveel nog steeds "achter"

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1