Toneelgroep „GR0ET0N „J AGTMAN" ANWB En d'r zijn geen stouie kinderen bij P. A. v.d. KRUIT If Inwonersaantal verder achteruit BOEKENNIEUWS Zo'n Grieks kind Autorijschool Groenoord Extra Koopavonden OPGEPAST! Autokrakers in Groenoord aktief Hoe veilig is de Eduard van Beinumlaan? AUTORIJSCHOOL in het bezit van vakdiploma's VAMOR en METH. RIJ-INSTRUCTIE. De rijopleiding wordt o.a. verzorgd met Opel Kadett Auto- maat; autorijden zonder schakelen. Tevens Opel Kadett Special. DIRK SCHaFERPLEIN 42 - TEL. 70 56 45 - SCHIEDAM Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Van een van de bloeiendste onderafdelingen van de wijkvereniging hebt U sedert geruime tijd niets meer vernomen in "Noorder Akkoorden". Outsiders hebben misschien. gedacht, dat "Groeton" de weg van zo vele amateur-toneel-verenigingen in Nederland is gegaan en een stille dood is gestorven. Niets is echter minder waar! Na de opvoering van het blij- spel "Hoekse en Kabeljauwse twisten" voor de wijkvereniging, is dit stuk nog enige malen met veel succes opgevoerd, o.a. in de schouwburg te Rijswijk. C aj T3 )- O o w OJ T3 1-1 o o Bij het begin van het nieuwe sei- zoen werden wij echter geconfron- teerd met iets waar wij in de ver- ste verte niet van hebben kunnen dromen; namelijk een enorme toe- vloed van nieuwe leden. Een wel zeer bijzonder verschijnsel in een tijd, waarin vele verenigingen aan bloedarmoede lijden. De toevloed van nieuwe leden was op zeker moment zo groot geworden,. dat er een ledenstop moest worden inge- steld. (En dan te weten dat wij verleden jaar in "Noorder Akkoor den" nieuwe leden vroegen!). Het grote aantal leden was er de oorzaak van, dat wij niet tijdig een stuk konden ontdekken met een zeer grote bezetting om dat in het nieuwe seizoen op te voeren. Dit laatste was dan ook de reden, dat Groeton haar activiteiten tijde- lijk naar buiten de wijk moest gaan verleggen. Wij verlenen n.l. mede- werking aan een revue en een vrije produktie van de Schiedamse Ge meenschap. In 1975 zal het 700 jaar geleden zijn dat Schiedam stadsrechten kreeg. Ter gelegenheid hiervan zal hiervan gedurende 8 a 10 dagen achtereen in het dan vernieuwde Passage Theater een revue worden opgevoerd onder de titel "Krijgh de Claere". Deze revue telt onge- veer 100 medewerkenden (waar- onder vrijwel geheel "Groeton"). Onze groep werkt mee aan zang (en hoe!) en natuurlijk aan toneel. Deze revue is geschreven door Ed Verkade en Chris Bezooijen, terwijl Dick Borst de muziek voor de ver- rassend vlotte en op Schiedam be- trekking hebbende songs compo- neerde. Onder de bezielende lei- ding van de componist worden iedere week met een onvoorstel- baar enthousiasme deze liederen ingestudeerd, terwijl op een andere avond in de week deze songs wor den gezongen bij de toneelscenes. A1 met al een enorme organisatie en het zal duidelijk zijn dat de Groetonners volop in bedrijf zijn! Bovendien heeft een aantal van onze spelers (die voor het meren- deel ook aan de revue meedoen) een rol in het blijspel "Mam", dat onder regie van Ad Hoeijmans op 1 en 2 januari a.s. tijdens de Nieuwjaarsreceptie van de Ge- meente Schiedam zal worden op gevoerd. Van Ric v. d. Slot, Martha en Paul Segaar, Rietje Sodekamp en Gerard van Leeuwen wordt hiervoor het uiterste gevergd. Indien U belangstelling hebt om een van deze beide voorstellingen bij te wonen, dan kunt U zich nu reeds opgeven bij de Schiedamse Gemeenschap, Overschiesestraat 1, tel. 26 80 43, onder vermelding of U de voorstelling van 1 of 2 januari wenst bij te wonen. Toegang is gratis. Hoewel het nog wel ver weg is, zouden wij het ook prettig vinden als straks omstreeks mei in een overvol en hernieuwd Passage The ater vele Groenoorders, Woudhoe- kers en Kethelaars zich zullen amuseren met een flitsende revue, waarvan zij weten, dat onder de 100 medewerkende een groot aan tal van hun buurtgenoten speelt! Wij dachten dat U nu weer "bij" bent met het wel en wee van "Groeton" en wij besluiten met U prettige feestdagen en een goede jaarwisseling toe te wensen. H. Pluijm, voorzitter. Leek het er even op dat Schiedam z'n inwonersaantal op peil hield en zelfs in September een lichte stij- ging vertoonde, nu blijkt dat er toch weer meer mensen onze stad verlieten. In oktober daalde het aantal in- woners weer met 69, waarvan 48(!) naar Noord-Brabant gingen. Op het ogenblik heeft Schiedam 78.980 inwoners. ifmkii Hiocinen R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 gediplomeerd instructeur of 70 78 94. Ja, tegen eind november was 't weer zover, Sint Nicolaas zou in Schiedam arriveren. Hoewel ik de kinderschoenen helaas reeds lang geleden ontgroeid ben en voor wat mijn eigen gezin betreft zo'n beetje in het opatijdperk ben aangeland, had ik toch zo'n niet te onderdrukken gevoel van "Sensasie, sensasie, hier komt Sinter- klaassieEn zeker omdat de intocht door de culturele afdeling van de Schiedamse Gemeenschap was georganiseerd was ik dodelijk nieuwsgierig naar 't Hoofd" getrokken. Wel, het bleek dat de S.G. merisen voor of achter de schermen niet voor niets hadden zitten organiseren, 't zag er zwart van de grote en kleine mensen. Het wachten duurde lang, maar eindelijk bleek uit het geroezemoes dat er wat in aantocht was. Wie gedachtig de verhalen en zeer bekende liedjes een indruk- wekkend schip verwachtte, kwam wel zeer bedrogen uit. Er arriveerde een hobbelend oud slepertje dat de echte Spaanse naam "Feynoord" droeg. Een wat opgeschoten knaapje brulde overduideiyk "Zie ginds komt de sieepboot van Wilton al aan", hetgeen een angstige mevrouw het met tuitlipjes gebezigde "Houdt je kop, joh" ontlokte. Een paar andere kinderen zongen met zenuwachtige stemmetjes "Hoe waaien de wimpels al heen en al weer". Dat was een tikkie overdreven, 't waaide wel maar op het hele scheepje was geen wimpeltje te zien! (vroeger moest je door je wimpels heen kijken). Ik hield het er maar op dat de Sint in verband met het zonetarief op de grens van Vlaardingen was overgestapt. Ondanks z'n 374 jaar wist de eerbiedwaardige grijsaard zich zeer snel door de omringende jeugd heen te "werken en opvallend kwiek het rijtuig in te duiken. Ook hier weer de beroemde haast die we allemaal en altijd hebben en de zenuwarts nog voor jaren plenty werk bezorgen. Onder de druk potsenmakende Zwarte Pieten bevond zich ook een "meisjespiet". Want - voor mlj zeker in het oogspringend - er was er eentje die (laat ik het beschaafd en toch netjes houden) nogal rondborstig was. Het eerder genoemde knaapje gilde enthousiast "Krijg nou de piete, kijk's wat 'nDe rest kon ik jammer genoeg niet goed verstaan al leek het mij op een van de vaderlandse beeldbuis los- geweekt woord, dat gezien de tijd van het jaar natuurlgk nog rijmde ook. Maar dat weet ik niet helemaal zeker. Nee, de intocht van deze eindeloos jarig zijnde hoogwaardigheids- bekleder is toch niet meer zo als vroeger. Al ben ik dan een heel soepele jongen, ik kan het niet je dat noemen. 't Kan natuurlijk ook zijn dat ik het verkeerd bekijk, 'k zal d'r wel te weinig fantasie voor hebben. Ja, dat zal het wel zijn. JAVAS. Het nieuwste (35e!) boek van de schrijfster Anneke Bloemen kwam onlangs bij Uitgeverij De Fontein uit. "zo'n Grieks kind" steekt met kop en schouders uit boven de tegenwoordige zgn. 'kinderboeken'. Wanneer we denken aan de series "Claudia" die naar onze mening volkomen ongeschikt zijn voor de jeugdige lezeressen is deze nieuwe uitgave een ware verademing te noemen. Het laatste boek van Anneke Bloe men - die hiermede een totale oplage van haar boeken van maar liefst een miljoen exemplaren be- reikte - is een vrolijk boek over Gijsje, het Griekse meisje dat door Nederlandse ouders werd geadop- teerd en zich later hier wonderwel thuisvoelt. Een boek dat we bijzonder graag aanbevelen en door Liesbeth ter Laan van erg aardige illustraties is voorzien. J. v. S. Voo.r de a.s. Kerstdagen zijn extra koopavonden vastgesteld en wel; donderdag 19 december tot 9.00 uur (normale koopavond) vrijdag 20 december en maandag 23 december tot 9.00 uur. Op Oudejaarsdag 31 december zijn de winkels om 5.00 uur gesloten. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is hei voordellgst en meesl vertrouwde adres toch altijd Voornsestraat 26 SCHIEDAM - Tel. 264432 v/h G. J. J. PONJfe Delflandsestr. 250 Schiedam Tel. 704014 Vorige week werden er in Groen oord verschillende auto's openge- broken. Zo werd op het Johann Straussplein de linnen kap van een geparkeerde auto opengesneden. De schade (ruim 200 gulden) weegt niet op tegen de verdwenen handschoenen Op het Corn, van Zantenplein wer den op een avond maar liefst 5 auto's gekraakt waaruit voorname- lijk de radio's werden verwijderd. Deze vraag is door vele omwonen- den dikwijls gesteld. Hoewel er door menig automobilist onverant- woordelijk hard gereden en er zelfs ingehaald wordt, zijn er tot op heden betrekkelijk weinig ernstige ongelukken gebeurd. Dat het in de school als gevolg van de slechte toestand van het weg- dek en de hoge snelheid van ver- scheidene automobilisten eveneens niet veilig is, bemerkten we heden- middag omstreeks half vijf: Op het moment dat de onder- wijzer van de vijfde klas niet in zijn lokaal (boven) was en er ge- lukkig ook geen kinderen meer waren, sloeg er een flinke brok asfaltbitumen, die door een snel passerende auto opspatte, door een ruit. Het gevolg was: zeer veel glas- splinters in het lokaal en dank zij het tijdstip, geen gewonden. Dit voorval brengt ons ertoe U nogmaals op deze situatie in de Eduard van Beinumlaan te wijzen in de hoop dat er nu spoedig iets veranderen zal. Namens het personeel en de kinderen van de Dokter Sauerschool, (P. D. As) Hoofd v.d. school. Bovenstaand artikel werd in brief- vorm op 28 november j.l. gezonden aan B W van Schiedam, alsmede aan het hoofd van de verkeers- dienst van de gemeentepolitie. Red.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3