uweliet <sP3oot S. S. S. N. z ■««a .NHAoaaisiraaNO, J3 Jiraq fl EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Nieuws van da 20-11 Koordinatie bejaarden- werk in Sehiedam-Noord Werkgroep wijkcentrum: Werkgroep van Beinumlaan: PLATENNIEUWS a Peter Stalker B.V. toch in andere handen N3aBOO)DlV H3CIHOON »Stichting voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting Schiedam Laatste orgelconcert in 1974 Auteur van »Een brug te ver« overleden Churchillweg flVERSIERD" Dr, Wibaufpleln 15 - TeUfoon 70 69 05 Om u op de hoogte te houden van waar onder andere in deze wijk otffer gedacht en vergaderd wordt, volgen hier enkele mededelingen: 11 nov. Vergadering met gemeente- raadsleden, die in Noord wonen en bestuursleden van de wijkvereni- gingen Groenoord e.o. en Bijdorp, Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. en de S.S.S.N. De vergadering werd bezocht door 19 mensen, waarvan 10 gemeente- raadsleden. Er is voornamelijk ge- praat over - de behoefte van de bevolking aan informatie van de gemeente over veranderingen in de wijk. - de behoefte om van het begin af aan betrokken te worden bij die plannen. - over de representativiteit van organen als wijkvereniging en S.S.S.N. en - over algemene problemen in deze wijk (m.n. voorzieningen als wegen, zwembad, winkel- en wijkcentrum, maar ook de vraag naar kreativiteitskursussen en gespreksgroepen) - over wat voor werkgroepen er bezig zijn. Het gesprek spitste zich toe op een eventuele wijkraad. Hierover wa- ren de meningen nogal verdeeld; vooral met de betrekking tot de bevoegdheden van zo'n raad: financieen, besluitvorming, beleids. bepaling- en uitvoering. Terugkomend op de SSSN zag men het vooral als haar taak het moge- lijk maken van dingen: ondersteu- nen van nieuwe initiatieven, koordinatie enz. Een speciale wens van Gezond heidszorg was dat ook de andere paviljoens van het wijkcentrum snel gerealiseerd zouden worden, opdat het kruisgebouw niet jaren alleen in de wei staat Wijkvereniging Bijdorp vroeg wan- neer er gesaneerd zou gaan worden en er werd gevraagd graag betrok ken te worden bij de rekonstruktie van het gevaarlijke kruispunt aan de Nieuwe Damlaan t.z.t. De raadsleden maakten duidelijk, dat bepaalde wensen uit deze wijk niet in de raad gehonoreerd kun- nen worden, omdat ze belangen van de andere wijken ook mee moeten laten wegen, en die laatste op dat moment prioriteit kunnen hebben. De raad kan overigens wel gebruik maken van de mogelijkheid een initiatiefvoorstel in te dienen! Wijkbewoners, toon uw belang- stelling Initiatiefnemers waren de dames Groeneweg en van Dis van het dienstencentrum, Ds. Magre en on- dergetekende. Uitgenodigd waren o.a. pastores, maatschappelijk wer- ker en sociaal raadsman en ver- tegenwoordigers van bejaarden- zorg, bejaardensocieteiten, wijk- verpleging, Friendly Visiting, Breng 'ns een zonnetje, bewoners- kommissies van bejaardentehuizen en serviceflat, bezoeksters van de kerken e.a. Het doel van deze middag was om te weten wie wie is en wie wat doet. Verder waar overlappingen plaatsvinden en of dit noodzakelijk is; waar problemen liggen en of er iets aan gedaan kan worden. Het bleek zinvol om op de hoogte te worden gesteld van elkaars pak- ket van werkzaamheden. Aan het eind van de middag is er een werkgroep ingesteld, die verschil- lende zaken nader gaat uitwerken. Inlichtingen bij mej. L. Groeneweg dienstencentrum. (P.S. Er kunnen nog best vrijwilli- gers bij die regelmatig een bezoek willen brengen of met een invalide kunnen gaan rijden). gaat mogelijkheden bekijken van zo'n centrum; de behoeftes aan ruimte peilen bij diverse vereni- gingen en bekijken welke aktivi- teiten er in plaats zouden kunnen vinden. Deze groep is een maal bij elkaar geweest en heeft enkele ideeen ter verbetering van deze weg bespro- ken, met name denkend aan de leefbaarheid (speelruimte, rust) en de veiligheid. Hier moeten konkrete plannen van gemaakt worden in overleg met de gemeente. Het is erg belangrijk voor de direkt be- trokkenen om te weten wat er straks gaat gebeuren en hoe u het het liefste wil. De scholen tonen ook veel belangstelling. U wordt wel nader gei'nf ormeerd hierover. Gera Bot, opbouwwerkster Herman Heijermansplein 38, telefoon 70 22 07. Spreekuur van 1-2 uur. CD H3 •73 i- O O HOLLAND HOLLAND IN DE PRIJZEN. Rob en Ferdi Bolland hebben met enorm veel sukses deelgenomen aan het Tokyo Music Festival. Zij kregen de prijs voor "outstan ding composition", een prijs die Robert Long vorig jaar ten deel viel en die te vergelijken is met een derde prijs. En dat is natuurlijk geen slecht resultaat gezien het aantal van 48 deelnemers, onder wie zich ook nog o.a. Joe Dolan en Michael d'Abo bevonden. Rob en Ferdi hebben een platen- studio in Tokio van het songfesti- valnummer "Dream Your Dreams" ook nog een Japanse versie ge maakt onder de titel eh laat maar. Ook het televisieoptreden van de "boys" viel in zeer goede Japanse aarde, zodat wij kunnen spreken van een zeer vruchtbaar bezoek. Moesten we eerder dit jaar een bericht in ons blad herroepen, dat Texaco-station en garage P. Stolker aan de Laan van Bol'Es van eige- naar was veranderd, nu blijkt deze firma toch in andere handen te zijn overgegaan. M.i.v. 1 december j.l. heeft de Heer P. Stolker de zaak verkocht en wel aan de Heer Polderman, die mede- deelde te stoppen met de verkoop van Simca-automobielen. De Heer Polderman zal zich gaan toeleggen op de verkoop van het merk "Toyota", al zal reparatie en servicewerkzaamheden aan de Sim- ca's nog wel worden uitgevoerd. Het is verheugend te constateren, dat er zoveel mensen gehoor heb ben gegeven aan mijn verzoek in Noorder Akkoorden om voor de maand december eens extra wat kopergeld voor onze medemens te sparen. Wij kunnen onze spaarders daarvoor niet genoeg dankbaar zijn. Velen kunnen wij weer, dank zij U, gelukkig maken. Persoonlijk heeft U - reeds Uw bedankje ont- vangen. Van onderstaande perso- nen ontvingen wij de nodige cen- ten en wel van: Bejaardensoos 't Praethuys 157 ct Dhr. K., Sem Dresdenplein 1000 ct Fam. O., Verdistraat 422 ct Mevr. G., Valeriusstraat 300 ct Mevr. v.d. V., v. Beethovenpl. 27 ct Mevr. H., Puccinistraat 754 ct Mevr. G., Lisztplein 198 ct Freddie v. V., Aleidastraat 357 ct Mevr. K., Bachplein 2060 ct Mevr. K., v. Beethovenpl. 309 ct Mevr. H., Bachplein 340 ct Fam. K., B. Verhallenplein 128 ct Dr. Sauerschool klas 1 592 ct Dhr. V., H. Bosmansplein 758 ct Fam. v.d.H., Sem Dresdenpl. 489 ct Mevr. J., Dirk Schaferplein 451 ct Fam. J., Henr. Bosmansplein 155 ct Dhr. B., Lisztplein 446 ct 8943 ct In de eerste helft van november ontvingen wij 38.07, dat is in de maand november f 127.50. Een prachtig bedrag. Namens onze zie- ken, invaliden, bejaarden en een- zamen onze hartelijke dank. Als U nog geen centen spaarde is dit wel een stimulans Van deze gelegenheid maak ik tevens ge bruik U allemaal hele prettige feestdagen toe te wensen, vanzelf sprekend ook namens Mevrouw v.d. Lucht. Mevr. de Jager. De kursus "macrame" is dinsdag- avond 19 november begonnen. Hebt u er idee in om dit te gaan doen het volgend jaar, geeft u zich dan bijtijds op, op Korte Dam 5, tel. 26 47 81 of 26 36 33 tussen 5.30 en 6.30 uur. Het is een erg leuke kursus en u zult versteld staan, wat er zoal te knopen valt, cein- tuurs, gordijntjes, tassen, sieraden. Dit zijn maar een paar voorbeel- den, u kunt er zelfs ruimtelijk mee te werk gaan en er hele "koppen" mee en van maken! Waarschijnlijk hebt u vorige keer gelezen over het maken van sur prises voor b.v. Kerst. Deze kursus is trouwens echt niet alleen voor de feestdagen bedoeld. Het is altijd leuk om zelf, met uw eigen handen kadootjes te maken. Origineler kan het niet en afgezien van het ge- noegen dat het geeft om zelf iets gepresteerd te hebben, heeft u vaak hele mooie dingen, voor weinig geld. Deze kursus is op maandag- avond, wanneer 10 dames en/of heren zich hiervoor opgeven kun nen we gaan beginnen. Denkt u ook nog eens aan de naai- cursussen? Het is voor u toch zo gemakkelijk, dat deze aktiviteiten in het Trefcentrum zijn. Laat u merken, dat u het op prijs stelt, dat in Groenoord, ook wat voor u georganiseerd wordt op dit gebied. Wij kunnen wel organiseren, maar de uitvoering ligt geheel aan u Tot ziens dus op onze kursussen Op woensdag 18 december a.s. vindt het laatste orgelconcert van dit jaar plaats op het orgel van de St. Laurenskerk in Rotterdam. Op die dag wordt het Weihnachts- oratorium van J. S. Bach uitge voerd door Johan Lemckert op het orgel en met medewerking van de Laurens Cantorij, Nelly v. d. Spek (sopraan), Marianne Dieleman (alt), Harry Geraerts (tenor), Max van Egmond (bas). Het geheel staat onder leiding van Barend Schuur- man. Aanvang 20.00 uur. Juist bij het ter perse gaan van ons vorig nummer, vernamen wij dat Cornelius Ryan op 54 jarige leeftijd was overleden. Cornelius Ryan kreeg grote be- kendheid door zijn boeken "De Langste Dag" en "De laatste slag" Waarvan - ieder - maar liefst vier miljoen exemplaren in de wereld werden verkocht. Bij het uitkomen van zijn derde boek "een brug te ver" was Ryan reeds dodelijk ziek, doch hij vond toch nog de moed (ondanks de gevreesde ziekte die hij had) zijn boek in Nederland te introduceren. 'een brug te ver" handelt namelijk over de luchtlanding in Arnhem en omgeving in September 1944. Bij het schrijven van zijn boeken ging Cornelius Ryan niet over een nacht ijs. Hij spandeerde jaren om gesprekken te houden met allerlei getuigen, Nederlanders, Engelsen, Polen en Duitsers. Met grote nauw_ keurigheid somt hij in zijn boek de kapitale fouten op die bij vermelde luchtlanding zijn gemaakt en mede daardoor aan tienduizenden het leven kostte. "A bridge too far" zoals de titel eigenlijk luidt laat op zeer docu- mentaire wijze (en voorzien van een groot aantal foto's) zien welke fouten de geallieerde legerleiding toen maakte. Gebrekkige radioverbindingen, het "zoekraken" in Arnhem van de bevelvoerende generaal, misken- ning van door Nederlanders gege ven inlichtingen waren de oorzaak van het volledig falen van de ope- ratie. Verbazingwekkend is het om te lezen dat volgens Engelse inlich tingen de indertijd aanwezige Duit- se troepen in Nederland slechts bestonden uit zeer jeugdige en zeer oude soldaten die alleen nog de beschikking hadden over oude ka- nonnen en een handjevol opgelapte tanks. Ryan heeft - zoals ook bij zijn andere boeken het geval was - op geschiedkundige wijze de zaak uiteengerafeld en heeft (naar onze mening) met zijn derde en helaas laatste boek bijgedragen tot een objectieve benadering van een vooral voor ons Nederlanders be- langrijke oorlogsperiode. Het boek dat wat duur is uitge- vallen is zijn prijs (van 39.50) ten voile waard. J. v. S. De belangrijkste verkeersader in Schiedam-Noord, de Churchillweg zal er volgend jaar bijzonder fraai gaan uitzien. De afgelopen weken is de gemeente bezig deze brede weg aan zijkanten en middenberm rijkelijk van bo- men, struiken en planten te voor zien. Wanneer alles meezit en de beplanting goed wil groeien kan genoemde weg wel tot een van de fraaiste van Schiedam-Noord ge- rekend worden. Een (groene) pluim op de hoed van de Gemeentelijke Plantsoenen- dienst. TE KOOP baby uitzet: kinderledi- kant, komode, kinderwagen, wan- delwagen, box, kinderstoel, enz. Inlichtingen telefoon 70 37 49.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 9