Rabobank Q voorAL BANKZAKEN r 7e jaargang no. 173 8 januari 1975 KONTRIBUTIE BETALING WIJKVERENIGING GROENOORD Het nieuwe jaar is weer aangebroken, wilt u de kontributie voor 1975 zo spoedig mogelijk over- schrijven op: Penningmeester "Groenoord" Gironummer 267585 of Rabobankruimmer 95686. En hebt u 1974 geheel voldaan? De Penningmeesters. Verbindingspad Schaferplein/ Jac. Urlusplein Eersfe paal Verpleeghuis WOUDHOEK VoorziHer Wijkvereniging stelt zich nief herkiesbaar Moedig over de drempei BIJ L SUPER- ENKABE mwt Desolate toestand (verlengde) Vlaardingseweg Op woensdag 15 januari om 10.00 uur begint de bejaardensoos't Praethuys in dienstencentrum "de Woudhoek" Goed idee in Duifsland Aoorder Akkoorden Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-expioitatie: DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. vJ voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. De Dienst Gemeentewerken Schie dam verzond op 20 decemoer j.l. het volgende schrijven aan de be- woners van het D. Schaferplein: "Door het afsluiten van de aanslui. ting van het Jacques Urlusplein op de Mozartlaan is het gewenst een verbindingspad te maken tussen het Jacques Urlusplein en het Dirk Schaferplein. Dit pad is voorname- ltfk bedoeld voor het bedienend verkeer in de wijk. Dit verkeer kan dan vanaf het Jacques Urlus plein via het verbindingspad en het Dirk Schaferplein op de Eduard van Beinumlaan komen en verder zijn weg vervolgen. Hiermede wordt voorkomen dat dit verkeer terug moet rijden naar de Laan van Bol'Es. Bijgaand gelieve u een planteke- ning van voornoemd verbindings pad aan te treffen. Het pad is ge- projecteerd tussen de woningen en het trafogebouwtje aan het Dirk Schaferplein nr. 15/16, waarby het bestaande voetpad gehandhaafd zal blijven. Tussen dit voetpad en de rijweg zal een groenstrook blijven bestaan van 2.70 m. Door het aanbrengen van deze groenstrook zal er, ook 's-avonds en 's-nachts sprake zijn van mini- male overlast. Het pad zal op gelijke hoogte wor- den aangelegd als het pleintje rond de ingang van de flat en door middel van betonnen paaltjes hier- van worden afgescheiden. de bank voor iedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 uw Indien u nog vragen heeft kunt u (na 1 januari 1975) kontakt opne- men met de heer J. v. d. Vlist, telefoon 26 05 00, toestel 347, van mjjn dienst of schrijven naar de dienst gemeentewerken, stadskan- toor, Emmastraat 1, Schiedam." Wij blijven het een vrij absurde "nood"-oplossing vinden, al hebben wij nog niet de tijd gevonden de totale situatie te bestuderen. Dit doen wij zeker nog. De Wijkvereni ging Groenoord e.o. zal hierover binnen enkele dagen een gesprek met een aantal bewoners hebben. Vooruitlopende daarop is de redak tie van dit blad van mening, dat het betreffende smalle "tussenpad" beslist niet geschikt is voor gerno- toriseerd verkeer en wij vragen ons ook af wat nu in feite "bedie nend verkeer" is. Het woord "voor- namelijk" houdt o.i. in dat ook ander verkeer van het verbindings pad gebruik mag maken. Ten slotte verbazen we ons nog dat de gemeentelijke brief gericht is aan de bewoners van het Dirk Schaferplein. Is men bij de ge- meente van mening dat de bewo ners van de Mozartlaan en Jac. Urlusplein GEEN belanghebben- den zijn J. v. S. Op 24 januari a.s. zal in Woudhoek/ Zuid de eerste paal geslagen wor den voor het te bouwen verpleeg huis Nieuwe Waterweg-Noord. Dit verpleegtehuis zal worden ge- bouwd aan de Hoppersingel in Woudhoek en zal in 1977 plaats bieden aan 217 patienten, geestelijk gestoorde bejaarden en somatische zieken. De bouw zal worden verricht door Kondor B.V., terwijl de totale kos- ten op 11 miljoen gulden zullen komen. De Voorzitter van de Wijkvereni ging Groenoord e.o., de Heer J. B. Winkelman, heeft te kennen gege- ven zich niet herkiesbaar te stel- len. Door drukke werkzaamheden is het de Heer Winkelman niet mogelijk als voorzitter aan te blij ven, al zal hij wel zitting in het Hoofdbestuur nemen. Op het ogenblik is het nog niet bekend wie de opengevallen funk- tie in maart a.s. zal overnemen. Als U dit nummer van "Noorder Akkoorden" ontvangt is hat al 1975. Wij hebben elkaar een gelukkig 1975 toegewenst en nu maar hopen dat al die goede wensen in ver- vulling gaan. Moedig over de drempei. Dat is nu wel nodig, aangezien de vooruit- zichten niet zo rooskleurig zijn. Maar dat mag ons er niet van weerhouden plannen te blijven maken en hlijven werken aan de toekomst. Want het overschrijden van die drempei houdt tevens in dat wij weer een nieuw jaar voor ons zien. De toekomst. Daarop moeten wij ons concentreren. Juist nu ik dit schrijf lees ik in de krant dat de wethouders van Schie dam hun beleidsnota's hebben la- ten verschijnen en dat men daarin tal van goede plannen kan aantref- fen. Wij hopen van harte dat het niet bij mooie woorden zal blijven het oude bekende lied is ook hier van krachtgeen woorden maar daden. Tal van mooie leuzen worden ge- lanceerd: Presentatie maatschappelijke dienstverlening verbeteren. Moeten nutsbedrqven wel winst maken? (Kunnen de tarieven dan omlaag Herstel woonfunctie binnenstad, (o, ja). Kunstenaars inschakelen bij in- richten straten (ook voor Schie- dam-Noord In vroeger stadium overleggen met bewoners. Dat lijkt ons niet zo gek. Maar dan moet men zioh wel aan dat overleg houden als U begrijpt wat ik bedoel Wat de Gemeente-politiek betreft zijn er dus plannen te over maar plannen zijn er nu eenmaal om verwezenlijkt te worden. Hetgeen wij van harte hopen. U hebt wellicht ook voor Schie- dam-Noord nog plannen en wen- sen. Maak die dan bekend aan het Bestuur van de Wijkvereniging. Die kan er met Uw hulp iets aan- doen. Als een van Uw goede daden van 1975 eens het lidmaatschap van de Wijkvereniging was? Zou dat niet een deksels goed begin zijn. Want ook de Wijkvereniging heeft haar wensen, en die moeten met Uw hulp ook tot werkelijkheid worden. Wij hebben nu in Groen oord, wegen gekregen, die onze wijk een "stedelijk" aanzien geven, al is niet ieder gelukkig met de veelbesproken Mozartlaan (lees er de vele artikelen maar op na). Maar hoe het ook zij toch zijn wij volwassener geworden als wijk. Vooral de verlichting is een grote verbetering. Maar nu de verdere afbouw. De realisatie van velerlei plannen en wensen. Schiedam-Noord, verdeeld in de verschillende wijken, moet meer en meer een leefbare en gezellige "stad" worden. Want met moderne wegen alleen zijn wij er niet. Moedig over de drempei een arbeidzaam 1975. Sluit U aan, en vereinigt U in een werk-gemeenschap zodat U met el- kander kunt helpen 1975 tot een vruchtbaar jaar te maken wat be treft het voltooien van de vele ge- rechtvaardigde wensen. Maar dan wel, allemaal en met elkaar. De drempei zijn we al over maar nu verder CAPK. Zitf advertentie - ACHTERPAGMAA - Vooral van de zijde van bewoners uit Kethel kregen wij klachten over de toestand van de Vlaardingseweg Het gaat hier om het stuk(je) vanaf de parkeerplaats tot aan de "nood- weg". Wie van dit weggetje gebruik maakt zal ervaren in welke bij- zonder slechte staat het wegdek verkeert. In verband met de ringbaan van de bus heeft men - tot voorbij de villa's - de weg behoorlijk bestraat. Verder wilde men blijkbaar niet gaan. Het is ons bekend dat het weggetje t.z.t. (terecht wanneer??) zal verdwijnen, doch men dient van gemeentezijde zich dan wel te realiseren, dat, tot het dan zover is, men van deze weg gebruik blijft maken en hoe Veel inwoners van Kethel gebrui- ken de weg om in Groenoord te komen en vooral op dinsdagmor- gen (markt Bachplein) is het daar een drukte van belang. Andersom gaan vele Groenoorders via dit ver bindingspad naar het dorp. Op deze hobbelige weg, waarvan het midden tientallen centimeters hoger is dan de afbrokkelende zij- kanten, gaan automobilisten, wiel- rijders en voetgangers in beide richtingen. Voor al deze wegge- bruikers - en vooral de beide laat- sten bij slechte weersomstandig- heden - is het een hele en gevaar- lijke toer om zonder kleersoheuren hun doel te bereiken. Verbetering van de Verlengde Vlaardingseweg is naar onze me ning een harde noodzaak. J. v. S. In Balingen (Wiirttemberg) is on- langs een spiksplinternieuw beroep ingesteld. In het plaatselijke zie- kenhuis is n.m. een "Ziekenhuis- hostess" aangesteld. Deze doet voor de patienten alle dingen waar de zuster geen tijd meer voor heeft; brieven schrijven en naar de Post brengen, bood- schappen verzorgen. Of eenvoudig alleen maar met de patienten pra- ten om de innerlijke vereenzaming van langdurig bedlegerige patien ten te bestrijden. De ziekenhuizen in de omliggende plaatsen juichen dit initiatief zeer toe en zijn van plan nu ook een dergelijke kracht aan te stellen. Een zeer lofwaardig initiatief dat zeker ook in ons land aan een behoefte zou voldoen.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1