i muniMviD Dag1974! I if" ANWB Autorijschool Groenoord Wijkvereniging akdef Voor al MJtv Verzeheringen Hypothehen Fin an cieringen A. Waaleivijri BOEKENNIEUWS m:\PEHTiiiiviiK - .v. - r mm P*1 ir ..r- c met opdruk 1974 ook nog in januari 1975 geldig coupons Gevonden voorwerpen Alexander Pola: Nederlanders Wat een mensen! Lelystad krijgt Vliegrestaurant Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: j" 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Menigeen slaakt zo omtrent de jaarwisseling de verzuchldng "Wat ging dat jaar toch weer vlug voor- bij". Dat is natuurlijk onzin: ook 1974 had 12 maanden, of 52 weken, 365 dagen, 8760 uren o'f 525.600 minuten. Het ging niet, vlugger dan een an- der jaar, al lijkt het soms sneller te gaan. 't Was overigens wel weer-een jaar- tje waarin veel gebeurde. Het zou te veel zijn om op te noemen, er zou ook veel vergeten worden. Autoloze zondag, de gijzeling in Den Haag, de dood van W. Zonne- veld staan nog in onze gedachten gegrifd evenals het Watergate-: schandaal in Amerika en - dichter bij huis - Nederland bijna wereld- kampioen voetballen, de Lotto in het land, de 1 novemberwet. Ook in Schiedam gebeurde wel wat; een nieuw college, een nieuwe burgemeester, lawaai om het "gat van Bolmers". De Wijkvereniging Groenoord zat in 1974 ook niet stil; Vakantie en dagtochten voor 65-plusserS, Aktie Mozartlaan, enquete kabeltelevisie, hearing Winkelcentrum liggen nog goed in het geheugen en (om ook niet te vergeten) zorgde de Wijk vereniging in samenwerking met andere instanties en verenigingen voor onderdak en verblijf van 38 Noord-Ierse kinderen. Het is zo maar een greep uit de vele aktiviteiten die de vereniging aan de dag legde en ook in 1975 zal men aktief zijn op allerlei ter- rein. Niet, zoals een plaatselijk dagblad vermeldde alleen op recre- atieve doeleinden. De Wijkvereni ging zal zich in het komende jaar zeker bezighouden met andere za- ken. In tegenstelling tot bovenge- noemde foutieve publikatie zal de Wijkvereniging Groenoord e.o. zich inzetten (al dan niet in samenwer king met andere groeperiingen) voor alle problemen die zich in Sohiedam-Noord voordoen en in het algemeen belang behandeling verdienen. 't Is maar dat U het weet. Rest ons nog de lezeressen en le- zers van ons blad (en dat zijn dus ALLE inwoners van Sohiedam- Noord) een voorspoedig 1975 toe te wensen. Dat het U alien goed zal gaan is de wens van de redaktie. ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 i-.\ ...- it -r- L In de periode 30 december 1974 t/m 2 februari 1975 (week 1 t/m week 5) zullen zowel coupons met jaar- opdruk 1974 als met jaaropdruk 1975 worden verkocht. In januari 1975 zullen zowel de maandcoupons met jaaropdruk 1974 als met jaaropdruk 1975 geldig zijn. RET-dagkaarten met jaaropdruk 1974 blijven geldig tot en met 31 januari 1975. Grandioze polit-thiiller start nieuwe reeks internationale toptitels. De nieuwe reeks Fontein Thriller opent met een geweldig boek waar- aan vooral liefhebbers van het genre van Le Carre, Len Deighton en Desmond Bagley hun hart zul len ophalen. De veertien uren van Peter David door Gerhard Eisenkolb. Een grandioze thriller, spelend in het Berlijn van vandaag, geschre- ven door een misdaadreporter bij een grote Duitse krant in Berlijn, die met dit boek de Molden- romanprijsvraag voor debutanten won. In het bos van Gatow, vlakbij de Berlijnse muur, vindt de politie het verkoolde lijk van een man in een totaal uitgebrande BMW. De wagen is het eigendom van de journalist Peter David, misdaad reporter van een van de grootste Duitse dagbladen. Tegen hem ligt een bevel tot in- hechtenisneming bij de politieke recherche: landverraad. In de wo- ning van Peter David vindt de politie drde geluidsbanden, geadres- seerd aan commissaris Bissig, de vader van Carla, die verloofd was met Peter David en sinds twaalf uur vermist wordt. Terwijl het koortsachtige onderzoek in voile gang is zit commissaris Karl Bissig, samen met het hoofd van de af- deling politieke delicten op zijn kantoor en luistert veertien uur lang naar de tapes, waarop Peter David zijn ongelooflijke leven ver- telt. Het is het verhaal van een ambitieuze jongeman, die door zijn beroepsmatige nieuwsgierigheid in de ondergrondse van de geheime diensten terechtkomt en vertwij- feld probeert aan door hemzelf ge- legde, dodelijke strikken te ont- komen. Hij wordt het instrument in een persoonlijke wraakoefening van twee mannen, die hem allebei in hun macht hebben Uitgegeven door De Fontein BV, De Bilt. Prijs f 17.90. Wanneer U Noorder Akkoorden in de bus gestopt krijgt en natuurlijk leest, zitten wij weer in een nieuw jaar. Laten wij U eerst een heel voorspoedig en gelukkig 1975 toe- wensen. De feestdagen liggen weer achter ons. Ik kan wel zeggen dat veleii met dankbaarheid terugden- ken aan Kerstmis. Vooreerst het Kerslfeest op maandag 16 dec. van de Wijkvereniging voor de 65 plus- sers. Ik persoonlijk vond het in het dienstencentrum van de Heijer- mansflat heel sfeervol en vooral de zang van die peuters was ont- roerend. Allen, die eraan meege- werkt hebben om deze middag te doen slagen, namens het bestuur van de Wijkvereniging heel harte- lijk dank. De thuiszittenden, die niet naar het Kerstfeest konden komen, kregen hun Kerstgave in de vorm van een Kerststol of kip- petje door bemiddeling van Mevr. van der Lucht en ondergetekende thuisbezorgd. Dank zij onze centen- aktie konden wij al deze mensen gelukkig maken. Ik vind het altijd pijmlijk naderhand te horen, dat er nog zovelen zijn die nooit met iets verrast worden. Ik heb via Noor der Akkoorden meerdere malen een beroep op de Schiedam Noorcj- bewoners gedaan: "weet U iemand in Uw flat of omgeving die daar- voor in aanmerking komt, belt U ons dan op". Ik herhaal nogmaals onze telefoonnummers, Mevr. v. d. Lucht, tel. 70 89 33; Mevr. de Jager tel. 70 10 65, want ook zij moeten onze aandacht hebben. De kinderen van de Mgr. Bekkers- school hebben evenals andere ja- ren met hun Kerstgave weer heel veel mensen verrast. Het waren complete fruitschalen. Voor velen is dit een feest op zich, temeer daar het door kinderhanden zo leuk en spontaan wordt aangeboden. Dat er veel werk verzet moet worden om dit alles zo keurig voor elkaar en bij elkaar te krijgen is als men dit ziet, wel te begrijpen. Ik weet dat er mensen zijn die persoonlijk zullen bedanken, maar laat lk het dan doen namens de zieken en heel oude mensen die daartoe niet meer in staat zijn. Heel bartelijk dank aan kinderen, ouders, het hoofd en vooral het onderwijzend perso- neel, want alien hebben hun steen- tje daaraan bijgedragen. Als ik terugblik naar 1974 mag ik zeker niet klagen over .onze centen- aktie tot ver buiten Schiedam spaart men mee. Laten wij hopen en vertrouwen dat ik ditzelfde aan het eind van 1975 ook kan zeggen en als het kan zag ik zo graag dat meer leden van de Wijkvereniging er ook aan deelnamen, Dit is mijn hartewens voor 1975. Het gaat toch om Uw medemens. ledere maand een bezoekje met een kleinigheid, voor de zieken uit Groenoord in de ziekenhuizen een bloemetje, het vraagt veel geld, maar ze zijn er zo blij mee. Verdr-iet en nanigheid is er al genoeg. Het zou zo fijn zijn als wij allemaal konden zeggen. het is nog zo kwaad wonen niet in Groenoord, Woudhoek of Kethel, daar heeft men tenminste begrip voor elkaar. Volgens mij bestaat.er geen twijfel of er is weer voor een aardig kapi- taal de lucht ingeknald. Bleef het maar beperkt tussen Gud en Nieuw de pret begon al even na St. Nico- laas (als men dit nog pret kan noemen) de knallen waren soms niet van de lucht. Moet er nu zo- veel geld verspild worden, daar er toch onnoemelijk veel noden zijn waar het geld beter aan besteed kan worden. Dit zo tussen door. Van onderstaande adressen kregen wij in de afgelopen weken weer de nodige centen en wel van: Mevr. B., v. Beethovenplein 72 ct Dhr. P. v.B., Corn, van Zantenplein 56 ct Fam. M., J. Oreliosingel 500 ct Mevr. E., Bachplein 1000 ct Mevr. de K., H. Bosmanspl. 229 ct Fam. v.d. M., H. Bosmanspl. 1000 ct Mevr. B., Molensingel 250 ct Mevr. W., Vlissingen 513 ct Mevr. S., Geersdijk, Noord-Beveland 463 ct Mevr. H., Dirk Schaeferpl. Ill ct Mevr. v. B., 'Huize Spaland' 601 ct Totaal 4795 ct Allemaal heel hartelijk dank. Te bevragen bij de vinders: blauwe ceintuur, Waalwijk - van Doorne, Ribeslaan 25; ring met 5 sleutels, Couwe, Mgr. Nolensl. 450; ring met 4 sleutels, Van Slobbe, Jan Steenstraat 33; ring met 7 sleu tels, Mevr. de Waard, De Wilde- straat 33, tel. 70 76 09; damesbril, Kreuger, Broersvest 46; heren hor- loge, A. v.d. Ende, v. Oldenbarne- veltstraat 125; schakel-armband, Weiland, Bosboomlaan 20a; 2 tassen (ledig), Mevrouw Bijl, Lorentzplein 12. Mensen, mensen wat een Nederlanders Een intrigerende titel die gegeven gaat worden aan een fotoboek dat Uitgeverij De Fontein te De Bilt onder redaktie van Alexander Pola en Chris-Paul Stapels gaat uit- geven. Alexander Pola: 'Hoewel alle Ne derlanders mensen zijn, zijn slechts 13.000.000 mensen Nederlanders. Wat maakt mensen Nederlanders? Wat maakt Nederlanders tot men- sen? Dat is de vraag die wij pro- beren te beantwoorden. Dit boek wil laten zien wat mensen beweegt en hoe ze bewegen, of stil blijven staan. En de beweegredenen voor beide. Het menselijk verkeer en het steeds onmenselijker wordende verkeer. Het wordt niet in de eer- ste plaats een fotoboek. Het wordt een mensenboek. Een mensenkijk- boek. Daarvoor zoeken wij foto's, die niet zozeer beoordeeld worden aar de artistieke waarde, alswel naar de mensen er op en er achter! Fotografen, zowel amateurs als professionals, kunnen hun bijdra- gen inleveren voor het onderwerp. Zij kunnen hun platen sturen naar Chris-Paul Stapels, Oude Zijds Voorburgwal 133 in Amsterdam. Foto's die niet gebruikt worden krijgt men medio 1975 retour, de opgenomen foto's worden vanzelf- sprekend gehonoreerd. Vergeet niet naam en adres te vermelden. Mensen, mensen wat een Ne derlanders! Nederlanders .- Wat een mensen Wat een fantas- tisoh boek kan dat worden. Veel mensen we ten niet dat sinds enige tijd Lelystad een vliegveld rijk is. Er zit een geweldige 'gang' in dit vliegveld. Het aantal vliegbewe- gingen neemt sterk toe. Er wordt nu aan de bestaande gebouwen een 'vliegrestaurant' toe- gevoegd. Het wordt een restaurant van Martin Air, dat 90 zitplaatsen zal krijgen en nog eens 10 aan de counter. Vender komt er een bar met 22 krukken. Het zal aangenaa-m zijn om vanuit dat restaurant het nu al vrij drukke vliegverkeer gade te slaan. Er worden door Martin Air via dit vliegveld reklamevluchten onder- nomen, rondvluchten georganiseerd een vliegschool gehouden, terwijl er de laatste tijd ook bijzonder veel aan parachutespringen wordt gedaan.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 3