watlijktu boottocht maken, Middellandse -cruise, Amerika- leuk bungalowtje, eigen auto,vliegreis, per trein, luxe autobus, u kiest't, wij verzorgen't... Kabtbaak 19 Stichting De Schiedamse C K1IR SIJS £.ct oczs vices oan ICees! zo noemen zich Raiffeisenbanken eri Boeienleenbanken ZWALUWLAAN 111 - TELEFOON 70 5155 NIEUWLANDPLEIN 56 - TELEFOON 70 8183 GROENELAAN 5 2 - TELEFOON 26 2160 Slagerij De Graaf Telefoon 26 6000 of 268043 Redaktie en lay-out: R. KREATIVITEITSKURSUSSEN TECHNISCHE KURSUSSEN TALENKURSUSSEN DIVERSE KURSUSSEN de fijnste vakantie? Rund- en Varlcensvlees f 1,— voordeel per kg. Winkelcentrum Holierhoek Reigerlaan 2, Vlaardlngen Telefoon 34 09 69 Diverse technieken /42,50 voor 14 lessen Dinsdagavonden van 19.30-21.30 uur. Een veelzijdige kursus, waarin wij u vertrouwd willen maken met druk- teohnieken, linosnede, schilderen, tekenen enz. U kun>t zowel vrij als met gerichte opdrachten werken, uit te voeren met het materiaal van uw keuze, 'waarbij het accent ligt op het ont- dekken van eigen interesse en mo- gelijkheden. Naast het experimen- teren met moderne technieken wordt ook aandacht besteed aan begrippen als vlakverdeling, perspectief en het gebruiken toepassen van kleuren. Voorop staat dat u zioh bewust wordt van uw expressiemogelijkhe- den, al of niet sluimerend, en dat u uw ideeen gestalte leert geven. De kursus start op 25 februari a.s. Volksdansen 42,50 voor 10 lessen Dinsdagavonden van 19.30-21.30 uur. Een doe-kursus met vele Internatio nale dansen. De kursus wordt ver- zorgd door de heer Marius Korpel van de Nederlandse Volksdansver- eniging. De kursus zal op 14 januari in het Dienstencentrum De 4 Molens van start gaan. Weven op zelfgemaakt raam 82,50 voor 16 lessen Woensdagavonden van 19.30-21.30 u. Met de wol die u van thuis mee- neemt, kunt u fraaie werkstukken vervaardigen. Mevrouw Jekel zal u de technieken van het weven bij- brengen. Op de eerste bijeenkomst zal de docente u instructies geven voor het maken van een eenvoudig raam. Start 5 februari in een van de les- lokalen van de Stichting Huishoude- lijke en Gezinsvoorlichting aan de Korte Dam 5. Fotografie voor beginners f 77,50 voor 19 lessen Dinsdagavonden van 19.30-21.30 uur. Schilderen met licht heeft men de fotografie weleens genoemd. Er zijn zelfs mensen die met hun kamera een "schilderij" hebben gemaakt die vergeleken konden worden met die van de grote meesters. Echter niet met verf, maar met eohte mensen en figuren. Fotografie biedt vele mogelijkheden, als u uw kamera en Radiotechniek f 67,50 voor 10 lessen Donderdagavonden van 19.30 - 21.30 uur. Zelf radio maken? Het lijkt u nu een onmo. gelijkheid, maar de heer Troost zal u spoedig duidelijk maken hoe een radio praktisch en theoretisch in elkaar zit. Start 9 januari in de L.T.S. aan de Mgr. Nolenslaan. Bromfietsherstellen 45,00 voor 5 lessen Zaterdagen van 9.00 - 12.00 uur 's-ochtends. In deze kursus leert u zelf uw bromfiets herstellen en onderhouden. In het leslokaal van de L.T.S. aan de Mgr. Nolenslaan staan een aantal bromfietsen te wachten op repa- ratie. Start: 15 februari 1975. Autotechniek f 42,50 voor 10 lessen Donderdagavonden van 19.30 - 21.30 uur. Het aantal auto's op onze wegen is zeer groot; het nut van een kursus autotechniek behoeft dus nauwelijks enige uitleg. De heer Nicolaas zal u zowel in theorie als in prak- tijk inzicht verschaffen in het binnenste van uw auto. De kursus start op 9 januari in de L.T.S. aan de Mgr. Nolenslaan. Duits voor beginners 77,50 voor ca. 20 lessen Donderdagavonden 19.30 - 20.30 uur. Er bestaat een zekere vrees voor de gram- rnatica van het Duits, vooral door de naam- vallen. De heer Handels zal daarom ruime aandacht besteden aan de naamvallen e.d. Duits is nauw verwant aan het Nederlands; dus gemakkelijk te verstaan, maar het schrijven van deze taal vergt toch wel enige kennis. Start: 9 januari in het Dien stencentrum "De 4 Molens". Nederlandse literatuur na de tweede wereldoorlog f 15,00 Voor 5 lessen Woensdagavonden van 19.30 uur af. De heer Meinen zal u in deze korte kursus een expose geven van schrijvers en hun boe- ken, waardoor u met nog meer belangstel- ling hun werken zult gaan lezen. De kursus start op 12 februari. Hatha-Yoga f 42,50 voor 10 lessen Donderdagavonden van 20.30-21.30 uur. Het geruoht doet de ronde dat zo de helft van ons in een min of meer overspannen toestand is. Een ongezonde situatie. Het ge- volg van verkeerd leven, verkeerde bewe- ging, verkeerd ademhalen, verkeerde voe- ding, onvoldoende ontspanning. In deze kursus zal u onder deskundige be- geleiding geleerd worden hoe u moet ade- men, hoe u zich moet ontspannen en hoe u zich gezond moet bewegen. Start: 16 januari. U dient op de eerste avond een doktersver- klaning van geen bezwaar bij u te hebben. Notenlezen f 20,00 voor 5 lessen Deze kursus is volledig afgestemd op het Schiedamse koorwezen. In deze kursus wordt getracht u feilloos en zonder omwe- gen van de ene toon naar de wij - moet uw hobby plezierig De kursus wordt waarschijnli Bridge beginners 62,50 i Vrijdagavonden van 19.30-21. Bridge is een denksport en g( dat zeer vele mogelijkheden U kunt het jaren spelen en toe nieuwe dingen leren. Een spel zal vervelen. Verenig de naties j 12,50 Maandagen om 14.00,uur. Een lezingencyclus op de me voor dames.' Zeer deskundige len deze politieke vormingsku Deze kursus is op verzoek van werking met het Centraal Vrc tot stand gekornen. Voetangels en klemmen by lu S 2,50 voi Vrijdagavond 31 januari 1975 Ieder jaar opnieuw lezen wij ervaringen die Nederlandse val in het buitenland hebben opge hotel niet het hotel was waar\ ten, het eten niet te eten was, niet doorgingen, en uiteindel taald moest worden dan was Vandaar dat wij in een periode 'weer denkt aan het bespreken deze lezing organiseren. De organisatie die voor u op i de Consumentenbond, hebbei gevonden deze lezing te gever INSCHRIJVING Inlichtingen over deze cursusse kunt u krijgen bij de Stichtii damse Gemeenschap/'V.V.V., t Inschrijvingen kunnen uitslui den door invulling van een in lier, dat aan de V.V.V.-balie ve U bent ingeschreven zodra w aanbetaling hebben ontvangen GESPREIDE BETALING. U kunt bij kursussen die duu f 25,00 in twee termijnen betal gedeelte bij inschrijving en b daarna het tweede gedeelte. ONDERWIJS EN SAMENLEY donderdag 27 maart 20.00 uur. Het onderwijs verandert voc komen nieuwe dingen bij, er g; gen af. Als u een zoon of doch heeft u kunnen zien dat de le geworden is. De wiskunde di< school krijgt wijkt sterk af geleden. Het aantal vakken van de vakken hangt sterk s: plaats die men denkt te gaan i maatschappij. Onderwijs en groeien naar elkaar toe. Goed De veranderingen waren voor c een lezing over dit onderwerp den. De heer Grandia zal zijn de verschillende aspekten m( tot het onderwijs uiteenzetten.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 6