Overwinteren in de ZON (^p-uweliet (S?$ot De Open Deur overwinteren zonder stamppot boerenkool overwinteren met een dieet EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN belangrijke zaken, die elke "overwinteraar" goed moet regelen Brandweer houdt Open Huis" Klaverjasclub GROENOORD Muntenruilbeurs Akfivifeifen SOOSCOMMISSIE 7 februari SOOSAVOND m.m.v. leden uit Groenoord die voor een gezellig muziekje zorgen. Vrije toegang voor iedereen in Boerderij "Landvreugd". (Aanvang 20.00 uur). 22 februari - CARNAVAL Er kan een WIJKCENTRUM in Groenoord komen! Schaak- vereniging GROENOORD Oliebollentoernooi Interne competitie Ofschoon het niet voor iedereen is weggelegd, wordt er in toenemende mate overwinterd in het zonnige zuiden. Voor de 65 plussers, die gezond van lijf en leden zijn, is zo'n reis het proberen waard. De keuze in hotels en appartementen is ruim en het dagelijkse leven in Spanje is beslist niet duurder dan in Nederland. Gaat u een dergelijke reis ondernemen, dan moet u wel van te voren het een en ander regelen en zich goed afvragen of u langere tijd buiten uw familie, eventuele kinderen en kleinkinderen en kennissen kunt. Zult u de televisie en het praatje met de buurvrouw niet teveel missen? Juist deze "kieinigheden" kunnen, als u ver van huis bent, opeens erg belangrijk zijn! Zowel in Nederland als in het zon nige zuiden is het belangrijk dat de voeding goed is samengesteld. Ook als u wat ouder bent kan een goede voeding ervoor zorgen dat u fit en levenslustig blijft. De bro chure "Voeding als we ouder wor- den", vertele u kort en bondig alles over goede voeding. Ook vindt u er eenvoudige menus in. Hoewel onze hutspot een overblijf- sel is van de vroegere Spaanse overheersing, zult u in Spanje echt Hollandse gerechten als boerenkool met worst of stamppot zuurkool niet kunnen maken. Toch bieden de grote supermarkten in toeristen- centra als Alicante, Benidorm, Marbella, Palma en Torremolinos een enorme keus. Wie van stamp pot houdt, zal het dus moeten doen met hutspot of stamppot rauwe groente. Moeilijk of niet te krijgen zijn karnemelk, gepasteuriseerde melk (wel gesteriliseerde) en ma- gere melk. Het is daarom mis- schien verstandig om enige pakken magere melkpoeder mee te nemen. Ook zult u geen bruine suiker, kokosbrood, (chocolade) hagelslag en ander boterhamstrooisel vinden. Wel kunt u jam en honing kopen. Kruiden voor de Indisch-Chinese keuken zijn niet te krijgen. Ketjap, laos, kemiri's, peteh, e.d. zult u dus tevergeefs zoeken. In plaats van sambal kunt u verse Spaanse pe- pers nemen, want die zijn er wel. Verder zult u even moeten zoeken naar koffie en thee van uw smaak. Een fluitketeltje, waar wij koffie- en theewater in koken, bestaat niet in Spanje. Kunt u er niet buiten, dan moet u dat meenemen. Ook een afwasborstel, uw eigen koffie- pot en een blikopener behoren tot de dingen waar u in het buitenland veel gemak van zult hebben. In zuidelijke landen moet u extra op de hygiene letten om b.v. geen voedselvergiftiging op te lopen. Het vouwblad "Vakantie en hygie ne, wenken voor reizigers en toe- risten", vertelt u precies waar u op moet letten en wat u moet doen. Bestel dit vouwblad voor u ver- trekt bij het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, postbus 1772, Den Haag, op een briefkaart met 0,75 extra postzegels bijgeplakt aan de adreszijde. Een dieet volgen in het buitenland is altijd wat lastig. Er zijn in Spanje bijvoorbeeld veel minder zoutarme produkten te koop dan in Nederland, maar er is wel zout- arm knackebrot en zoutarme mar garine. Voor diabetespatienten is er meestal wel diabetes jam te koop en zo komen er ieder jaar produk ten bij. Ook als u naar een hotel gaat, is een lichte vorm van dieet houden meestal wel mogelijk. Vermeldt u het wel meteen bij de inschrijving in Nederland en zorg er voor dat het op uw boekings- formulier wordt gezet. Sommige reisorganisaties kunnen per telex Dr. Wibaufplein 15 - Telefoon 70 69 05 vragen of dieet houden in het door u uitgezochte hotel wel of niet mogelijk is. U moet dit telexbericht dan natuurlijk wel betalen. Handig is de brochure: "Met een dieet op vakantie naar het buitenland". Vooral van de uitgebreide woor- denlijst op "eetgebied" kunt u veel plezier hebben. U kunt de brochure per briefkaart bestellen; waarbij voor de betaling aan de adreszijde f 1,00 aan extra postzegels moet worden bijgeplakt plus 0,50 voor het toezenden van de bestelling. De briefkaart stuurt u naar het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, postbus 1772, Den Haag. Vergeet niet de brochure te vermelden Gaat u met een reisorganisatie, dan kan de hostess op de plaats van bestemming u helpen bij de kleine moeilijkheden die u tegen- komt. Zij spreekt goed Spaans en kan van alles voor u informeren. - laat in Nederland bij familie of kennissen uw adres in Spanje achter, zodat u in noodgevallen bent te bereiken. - neem de polis van uw ziekte- verzekering mee of een afschrift ervan en informeer bij uw ziekte- kostenverzekering of u bijzon- dere maatregelen moet treffen. - gebruikt u medicijnen, neem dan voldoende mee. Vraag bovendien het recept, waarop duidelijk lees- baar de latijnse naam en de naam van de Nederlandse arts staat. De medicijnen kunnen dan zonodig ook in Spaanse apotheek worden besteld. - zorg voor een mogelijkheid +ot het overmaken van geld, bijvoor beeld via de ziektekostenverzeke- ring. Veel Spaanse ziekenhuizen eisen n.l. contante betaling, ook al bent u verzekerd. En ziek wor den kan iedereen overkomen - bent u opgenomen geweest in een Spaans ziekenhuis, vraag dan aan de behandelende arts een schriftelijke verklaring van uw ziekte en zonodig de aanbe- volen behandeling. Uw arts in Nederland en uw ver_ zekering bespaart u daarmee heel wat rompslomp. Op zaterdag 25 januari houdt de brandweer "open huis" in haar nieuwe kazerne aan de Breedstr. 1. Door middel van dia's, films en versoheidene exposities kan de bur- gerij van Schiedam nader met de brandweer kennis maken. Bericht aan alle gezelligheids klaverjassers, Zoals velen van u zullen weten is bij de Wijikvereniging Groenoord de klaverjasvereniging aangesloten. Nu heeft deze klaverjasvereniging besloten zich in tweeen te splitsen. a. de oudere leden en het bestuur die gebruik zijn gaan maken van het dienstencentrum Woudhoek. b. de jongeren die gebruik zullen blijven maken van de gezellige en sfeervolle speelruimte in Boerderij Landvreugd, de naam van Klaverjasvereniging Groen oord blijven dragen. Voor deze jonge klaverjasvereni ging zoeken wij niieuwe leden, die het klaverjassen centraal stellen, maar daarnaast ook grote waarde heohten aan een gezellig samenzijn met hun mede-spelers. Wij hopen u met uw vrouw, ver- loofde of vriendin maandagsavonds om 7.45 uur welkom te kunnen heten. Tot ziens in De Boerderij. Het voorlopig bestuur. Op zondag 2 februari a.s. van 11.00 tot 17.00 uur houdt de afd. Rotter dam van 'De Verzamelaar' een Int. Muntenruilbeurs in De Doelen te Rotterdam. Ingang Expositiezaal. Het bestuur verwacht weer vele buitenlandse muntenverzamelaars zoals uit, Engeland, W-Dudtsland, Belgie, USA. Intree kost 1 en 2 gld. Zie mededeling op voorpagina van dit blad. Naast het kruisgebouw waarvan de bouw eind 1974 is gestart, is ruim- te gereserveerd voor een te bou- wen wijkcentrum. Er is in Groenoord een werkgroep ontstaan van bewoners, die zich bezighouden met dit wijkcentrum. Wij trachten ons een beeld te vor- men van de behoeften in Groenoord aan een wijkcentrum. - Moet dat dan een soort vereni- gingsgebouw worden, waarin allerlei clubs komen? - Of een ontmoetingscentrum waar je zo binnen kunt lopen voor b.v. een kopje koffie? - Waar je kunt biljarten of een kaartje leggen? - Waar de kinderen hun jeugdclubs of misschien een DISCO-BAR vinden? Kortom waar groot en klein, jong en oud hun bezigheden kunnen vinden? Wij zoeken bewoners, die onze werkgroep willen komen verster- ken. Wilt U reageren op dit bericthtje, hebt U ideeen, suggesties, vragen, of wilt U aktief deelnemen aan de werkgroep; laat het ons dan even weten. U kunt ons bellen op: 70 88 30 of 70 63 98. Wilt U liever schriftelijk reageren, schrijft U dan aan: Werkgroep Wijkcentrum Groenoord, p.a. Bachplein 485. Op 2 februari a.s. vindt de eerste "Open Deur" bijeenkomst van dit jaar plaats. Weer zullen aiktuele problemen worden bezien in het licht van de bijbel. Dit zal gebeuren door Ds. J. de Ruyter, prediikant te Rotterdam, op een wijze die U aanspreekt. Het koor "The Creed Singers" o.l.v. Jan Scholten zal moderne liederen zingen. Op zondag 2 februari om half 10 zullen wij U in de Martinus- kerk gaarne verwelkomen. De Open-Deur-commissie Groenoord/Kethel. Op 2 januari j.l. vond wederom het zo langzamerhand traditdoneel ge- worden oliebollentoernooi plaats. Onder het nuttigen van de voor- treffelijke oliebollen van de firma J. Zwart (hulde) vlogen de stukken weer over de 64 velden in een tempo dat alleen pretschaak toe- stond. De voorsprong van een dame was een verdienste die soms be- loond werd met het vallen van de klok en onder meer een ongelofe- lijke patstelling (remise dus) zorgde voor de nodige sensatie. Overwinnaar met een 100% score werd H. Reismann, die dan ook als eerste een keuze mocht maken uit de vele beschdkbare prijzen. In de interne competitie zijn de meeste beslissangen nu wel geval- len. Alleen de bezetting van de zo belangrijke zesde plaats is hier en daar nog dubieus. Om u volledig op de hoogte te brengen volgen hieronder de standen na 14 januari. Het ligt in de bedoeling om op 4 februari met de tweede compe- titiehelft te starten. Groep 1 1 H. Keetbaas 2 J. Rusch 3 H. Reismann 4 C. de Zwart 5 J. van Troost 6 G. Vermeul 7 W. van Mullein 8 D. v.d. Veen 9 E. v.d. Steeg 10 J. Schaeben 11 M. Fick Groep 2 1 P. Emor 2 A. Schilten 3 J. v. d. Dool jr. 4 C. Slagmolen jr. 5 J. Zwart 6 G. Rademaker 7 A. Eenhuizen 8 A. van MastrLgt 9 P. Bouts 10 M. Buckers 11 F. Heusdens 12 M. van Soest Groep 3 1 A. Langewis 2 G. Onverwaoht 3 J. Beeoh 4 C. Slagmolen sr. 5 P. Steenbergen 6 V. Andjelkovic 7 A. van de Ster 8 P. Slagmoolen 9 C. van Zeijl 10 J. M. v. d. Dool 11 J. Renskers 8 uit 10 6-8 5-7 5-8 5-9 4-6 2%-7 2% - 8 2% - 9 2-9 y2-5 7% uit 9 7-9 6-10 5%-8 5-8 4% - 6 3-9 2%-7 2%-8 2% - 8 2%-8 Y2-8 9!/2 uit 10 7% - 10 6-9 5y2 - 10 5% - 10 4-8 4-9 3-9 3-10 2% -9 iy2 - io

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 11