Sporthtris Hitman 1 PLATENNIEUWS OPEN HUIS SCHIEDAM »N00RDER AKK00RDEN« Voetbal Zaalsporfen voor a! uw sportartikelen Gevonden voorwerpen Blauwe Wimpel voor St. Radboud Koning van de COCKTAIL-ROCK ferug Lok de raHen niel! Het CDA- Schiedam en het Jaar van de Vrouw Kerstfeest Bejaarden-Soos St. Martinus Schiedam - 700 TENNIS STICHTING Voor al Utv Verzekeringen Hypotheken Finan cierinyen A. aaleivijn Mineralen en Gesfeenfenbeurs in AHOY Zie je wel het staat in de Oranjestraaf 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Te bevragen by de vinders: Spincer hondje, Clements, Wester- kade (Woonboot); zwarte poes met rode vlekken, Mevr. Frank, 's-Gra- velandseweg 942, telefoon 70 52 29; rode kater, Leenderts Boylestr. 18b telef. 15 67 34; zwart/bruin poesje, Julianalaan 98a; Duitse herder met zwart dek, De Deugd, Da Costa- straat 31b; beursje met inhoud, Nogteren, Sav. Lohmanlaan 16, tel. 70 04 61; zwarte portemonnee, Wil- lemsen, H. Polakstraat 45; zwart knipportemonnee met inhoud, Van Gijselen, Edisonplein 8a tel. 260961; blauwe paraplu, Mej. Brandse, Willem de Zwijgerlaan, 6; groene knipportemonnee met inh., J. A. Girrits, Esdoornstr. 18, tel. 714143; zilver kettinkje, Van Dree, Emma- straat 10; zilveren dames ketting, G. J. Sjoer, Plein Eendragt 35b of Emmastraat 10 af te halen; Duits bankbiljet, P. Kapper, Rotterdam- sedijk 413b, tel. 261612; herenpols- h'orloge, Klein, Parkweg 100; heren polshorloge, H. v. Holsen, Mackay- straat 50; damespolshorloge, Van Dijk, St. Liduinastraat 100b; een zilverkleurig armbandje, Kramer, Rotterdamsedijk 221d; een paar rode kinder handsohoenen, Borne- man, Dr. Visserlaan 44; 1 paar zwarte heren handschoenen, Boste- laar, Boerhaavelaan 65; zwarte pet, G. van Zuilen, Rubenslaan 15; etui m. sleutels, Verver, Marconistr. 97 damesbril, Hoogstad, van Heuven Goedhartstraat 54, telefoon 706603; 1 bos sleutels, Schoonbrood, Villa- straat 61; damesbril, donker mon- tuur, Meij, Bachpl. 224, tel. 701522; ring met auto-sletels, St. Jacobs Gasthuis; een bos sleutels, Jokker, Heijermansflat 190; een bossleutels Schat, Vlaardingerdijk 189; autopet M. de Braas, Westfrankelandsestr. 115b, tel. 266740; damesfiets, H. van Holzen, Mackaystraat 50; zwarte etui met sleutels, Kok, Oosterstraat 103a; betaalpas Mevr. Otte, Mgr. Nolenslaan 358. Tijdens een feestelijke bijeenkomst op 11 januari j.l. in gebouw ,,De Rank" in Kethel werd aan het be- stuur van de muziekvereniging St. Radboud de blauwe kampioens- wimpel overhandigd, welke de har- monie onlangs heeft gewonnen. Aan twee leden van de bekende Kethelse Muziekvereniging werd het gouden bondsinsigne uitgereiikt. Zij waren niet minder dan 50 jaar lid van.St. Radboud. Simon Stokes is terug. De vroegere solozanger van de Black Whip Thrill Band heeft 'Casablanca' als zijn nieuwe thuisbasis (label) ge- kozen. In 1970 scoorde Stokes samen met zijn Nighthawks een enorme hit 'Voodoo Woman'. Het werd daarna wat stil rondom hem, maar vorig jaar sloeg hij al toe - in de zorner - met het verruk- kelijke 'Captain Howdy'. Nu brengt Simon Stokes weer wat warmte in deze winterse dagen van voortschrijdende geldontwaarding viia zijn nieuwe 9ingle 'Play it again, Sam'. Het is natuurlijk erg prettig wan- neer U de eendjes en de andere vogels, die het in de winter zo moeilijk hebben en honger lijden, wilt gaan voeren. De goede bedoe ling is te waarderen, maar het is niet altijd verstandig om het te doen. Zeker niet, wanneer het voedsel zo-maar op straat wordt gelegd of uit het raam van een hoge flat gestrooid. Want dit zo onzorgvuldig verspreide voedsel wordt niet alleen door de vogels, maar vooral ook door de bruine rat gegeten! Die zit gewoon te loe. ren op dit voedsel. Op die manier worden de ratten niet alleen naar de huizen gelokt, maar ze worden als het ware nog opgefokt ook. Dat kan de bedoeling niet zijn, want de bruine ratten kunnen een plaag vormen. Zelfs in de nieuw- bouwwijken, waar je ratten rond de betonnen en afgesloten flatblok- ken niet direct zou verwachten. Met de goedbedoelde maar onver- standige manier van vogels-voeren houden de bewoners zelf de ratten in leven Daarom enkele richtlijnen: - Als de kinderen de eendjes gaan voeren, let er dan op dat er niet meer brood wordt neergelegd dan de eenden ook eten. Alles wat blijft liggen is voedsel voor de ratten. - Vogels behoren te worden ge- voerd in vogelhuisjes of op voeder- bakken, die een eindje boven de grond staan en niet bereikbaar zijn voor ratten. De vogels hebben daar het meeste aan, de ratten blijven er af. - Schud vooral geen tafellakens buiten het raam uit; de vogels zien de kruimels toch niet, de slimme ratten echter wel. Ook geen korst- jes brood van de balkons werpen. - Voer de vogels niet in de middag. uren; de vogels eten er maar wei- nig van en 's-naehts ligt het voed sel er voor de ratten. - Laat in het algemeen geen voed- selresten slingeren rond de woning. Stop het afval in de plastic vuil- niszakken en maak die goed dicht. Niet alleen met voedsel kan men de ratten vertroetelen, maar ook door het geven van nestgelegen- heid. De bruine rat leeft bij voor- keur onder de vloeren of in de kelders van woningen, liefst tussen de rommel. Ook wel in holen en gaten aan de kanten van sloten en graohten. Het is zaak om te zorgen dat de bruine rat niet in de wo ning kan komen, bijvoorbeeld via kieren en gaten van uitgesleten drempels en defecte luchtroosters via breuken in rdool-aansluitingen of leidingen; bij verzakkingen rond regenpijpen en waterputten. Denk er aan: de bruine rat knaagt metselwerk en zelfs loden pijpen af. Zorg dus dat al deze gaten af- gestopt zijn. Kortom: lok de ratten niet naar Uw woning Geef ze geen voedsel en bied ze geen nestgelegenheid. Hebt U toch last van ratten, waar- schuw dan de gemeentelijke V.R.O.M.-dienst aan de Buitenha- venweg 154, telefoon 26 48 95. Die dienst besohikt over deskundige rattenbestrijders en over de mid- delen om de ratten te doden. Ook kunnen de rattenbestrijders advies geven op welke wijze de ratten geweerd kunnen worden. 1975 is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Jaar van de Vrouw. Het Christen Democratisch Appel te Schiedam vind dit een lofwaar- dig initiatief en heeft daarom een voorlopig comite gevormd, bestaan- de uit drie bekende Schiedamse CDA-vrouwen: Mvr. L. C. Bot-Don, Mvr. A. M. S. Rosman-Koren en Mvr. M. A. C. Taverne-v. Campen. *Dit comite zal op korte termijn gaan bekijken hoe in Schiedam in samenwerking met andere daar- voor in aanmerking komende orga- nisaties kunnen worden ontplooid. Slaat deze gedachte bij U aan, dan kunt U aich voor inlichtingen wen- den tot de drie comiteleden. Mevr. Bot, Mgr. Nolenslaan 502, telefoon 70 79 14; Mevr. Rosman, Olmenlaan 6, telefoon 70 40 19; Mevr. Taverne, Warande 123, telefoon 26 96 56. December is de uitgesproken maand om onze bejaarden eens extra te verwennen. Na een daverende St. Nicolaas- vdering op 3 december volgde dan ook een stijlvolle Kerstviering op dinsdag 17 december. Deze viering begon met een H. Mis voor alle levende en overleden leden van de soos. Na deze H. Mis volgde een gezellig samenzijn van de bejaarden en enige introducee's die door het Kerkelijk Armbestuur waren aan- gewezen. Jammer dat enige van hen wegens ziekte verstek moesten laten gaan. Tijdens dit samenzijn werden de prijzen van de diverse kaartspelen uitgeloot. Voor de le en 2e der Klaverjassers resp. Mevr. de Koning en Mevr. van Dijk waren twee extra prijzen beschikbaar. Al met al zijn voor het organise- rende viertal dames ook deze fees- ten weer een groot succes gewor- den. Een woord van hulde is dan ook wel op zijn plaats. Ook het auto-vervoer van de inva- liden was spontaan door diverse dames aangeboden, ook hiervoor onze dank. Wegens ziekte is dit verslag enigs- zins verlaat maar wel op zijn plaats al is het alleen maar het vele werk te laten zien wat moest worden verricht. Dames alle Hulde. J.A.L. Ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de stad Schiedam worden ook in de wijk Groenoord door de Sooscommissie van de Wijkvereniging Groenoord e.o. eniige festiviteiten georganiseerd. Op 3, 4 en 5 mei a.s. zal er op de twee verharde banen aan het Van Beethovenplein een open ten- nistournooi worden gehouden. Het is de bedoeling dat er uitslui- tend "dubbels" gespeeld worden, INSCHRIJFFORMULIER. Vrouw: Misschien hebt u al eens van onze stichting "Open Huis" gehoord. Het is mogelijk dat u op de "Kerst Inn" geweest bent, die ook door onze stichting georganLseerd werd. In ieder geval, willen wij u graag uitnodigen, om onze "Open Huis"- avonden die de laatste VRIJDAG- AVOND van de maand gehouden worden, bij te wonen. De avonden zijn in het diensten- centrum "de 4 Molens" van 20.00 - 23.00 uur. U kunt er een gezellig praatje maken; er wordt gedanst (en juist die dansen, die u leuk vindt). Onze gasten zijn n.l. zo vanaf ongeveer 30 jaar. Het is zo'n beetje de "vergeten" middengroep, voor de jeugd en de 65+ wordt heel veel gedaan, maar voor de "tussen-leeftijd" niets. Wanneer u ons daarbij helpt door te komen, kan daar dus verande- ring in gebracht worden. U kunt ook nog uw kreatieve krachten be- proeven op een wandkleed, dat we met ons alle aan het maken zijn. Kinderen kunnen we niet toelaten op deze avonden. Graag tot ziens op 31 januari 1975 om 8 uur in "de 4 Molens". ASSURANTIEKANT O OR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 In de 'Glazen zaal' van het Ahoy- gebouw te Rotterdam wordt op zaterdag 25 januari a.s. de Beurs 'Mineralen en Gesteenten' gehou den. Er zijn allerlei kleurige ge steenten en mineralen te koop die een leuk plekje in Uw huis weten te vinden. Kleine voor Uw letterbak; voor enkele guldens koopt U een varen- afdruk van miljoenen jaren oud. De Beurs is geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Toegangsprijs f 1.50. (Voor kinderen tot en met 12 jaar en 65-plussers f 0.50). waarbij het koppel door het lot zal worden bepaald. De wedstrijden zuilen maximaal 45 minuten zijn of 9 games: Er zal gespeeld worden volgens afvalsysteem. De finales zijn op 11 mei. Heeft u belangstelling om mee te spelen, vul onderstaand formulier in en opsturen/afgeven: W. M. de Jong. Bart Verhallenpl. W. M. DE JONG, Bart Verhallenplein 174. (Voor informaties: tel. 70 71 55 na 18.00 uur). - Schiedam. Schiedam - 700 Tennis Man: Namen: Leeftijden45 - 45 45 - 45. (Doorstrepen bij niet van toepassing). Adres: tel. Stelt zich tevens beschikbaar als scheidsrechter ja/nee. Iruschrijfgeld 2,50.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 9