VAKANTIE! Rabobank S UW BANKZAKEN voorAL uitiodh Waarheen dit jaar? Nederland schandalig duur Waarheen? Thuisblijver de dupe Meer dan de helft blijft hier Prijzen vliegen de pan uit Trouwen in Schiedam duurder VOOR DE ALGEMENE "LEDENVERGADERING" VAN WIJKVERENIGING "GROENOORD" E.O. OP WOENSDAG 27 FEBRUARI A.S. Agenda: 1. Opening 2. Notulen Alg. Ledenvergadering '74 3. Jaarverslag Secretaris 4. Jaarverslag Penningmeester 5. Verslag kascommissie 6. Verkiezing Voorzitter 7. Verkiezing Secretaris 8. Verkiezing Bestuursleden 9. Verkiezing Kascommissie 10. Rondvraag 11. Voorstel. nieuwe bestuursleden 12. Sluiting. BOERDERIJ 'LANDVREUGD' - Aanvang 20.00 uur Open terrein BORODINLAAN wordt bebouwd De Politie is je beste kameraad Weer minder inwoners in Schiedam Administrate- en Documentatiecenfrum verhuisd Wijkvereniging houdt Algemene Ledenvergadering YoordcrA kkoortf<>n Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. I jaargang no. 1/5 Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachpledn 189 - Telefoon 70 35 18. 5 lebl'liari 19/5 Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: β€žDE MAGNEET", drukkers - uitgevers voorheen Groenoord Akkoorden Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Versehijnt elke 14 dagen huis aan huis. De slag om de igunst van de vakantieganger is in voile ihevigheid ont- brand. Paginagrote advertenties leuren met vliegreizen die goedkoper zijn dan U denkt. Sommige reisondernemers slaan zieh op de borst door ziohzelf het etiket "betrouwbaarheid" op te plakken. De concurrentie laat het er niet bij zitten en vertelt - in net zo'n grote advertentie - dat hij dezelfde zon, hetzelfde strand, hetzelfde hotel voor een veel lagere prijs kan leveren. Het wordt voor de vakantieganger bijzonder moeilijk de juiste weg in het reisdoolhof te vinden en dik- wijls prikt ihij er maar eentje uit op hoop van zon en zegen. Het is allermiinst aan ons U te zeg- gen wie het beste is en wie niet. Het is nu eenmaal de redaktie van dit blad, dat missohien wel onbe- taalbaar is maar U toch gratis wordt verstrekt, onmogelijk alle reizen te hebben gemaakt en over zoveel ervaring te beschikken. Voor zover U nog niet Uw vakan- tie heeft besproken wensen we U alle geluk toe met Uw keuze. Dat het eten verteerbaar is, de bedden heuselijk zijn te beslapen en Uw hotel of appartement niet toevallig op 100 meter hoogte ligt, wensen wij U van harte toe. U vraagt zieh nu misschien af, waarom we onze hersenen pijnigen en onze pen leegsehrijven om U dat even te vertellen. Wanneer dit artikeltje hiermee zou eindigen, zou dit inderdaad wat vreemd zijn. De redenen waarom wij dit aan het papier toevertrouwen is anders. Het valt ons n.l. bij het doorlezen van al die veelbelovende adverten ties op, dat er steeds sprake is van reizen naar Italie, Spanje, Grieken- land en zo mogelijk nog verdere zonnige oorden. Wij vragen ons af hoe het nu zit met de vakantieganger die in Nederland blijft. Een vorig jaar door het weekblad "Elsevier" ingestelde enquete wijst er namelijk op dat in 1974 55% van alle Nederlandse vakantiegan- gers in eigen land vertoefden. Dat zijn er heel wat, meer dan de helft Waarom riskeren deze mensen dat de bank voor iedereen Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56-Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 ze hun broodnodige vakantie - in de regen - in ons land doorbren- gen? Vinden zij zioh te oud om verre reizen te maken, is het ge- brek aan geld? We weten het niet, het gaat ons in feite ook met aan. Er is natuurlijk een reden en het droevige (buiten de wisselvallige weersomstandigheden) van het hele geval is dat de thuisblijver van een concurrentiestrijd niets bemerkt. En pas nu komen we tot de kern van dit artikel; hij die in Neder land blijft moet zijn al dan niet gedwongen chauvinisme peperduur betalen. We hebben de afgelopen weken links en rechts eens folders aan- gevraagd en tot onze verbazing en ontstelteniis bemerkten wij dat huurprijzen van f 600,β€” per week voor een (overigens fraaie) bunga low geen uitzondering zijn. We hebben er (om goed georien- teerd te zijn) zelfs een paar bezocht en zagen en hoorden in Brabant en Gelderland prijzen van f 350,-- 450,-- per week noemen voor een wrak houten gevalletje, dat de naam "zomerhuisje" niet eens ver- diende. Met kale planken vloeren, ontoereikende keukenuitrusting en 4 houten stoelen die op de rommel- markt nog geen tientje zouden op- brengen Prettige vakantie En dacht U dat de man, het gezin die een caravan bezit, beter af is Nog vorige week zagen we in een ochtendblad een advertentie die "aanlokkelijke" plaatsen (200 m2) aanbood voor het spotprijsje van 1500,β€” per jaar (exclusief aan- sluitingskosten en BTW). Er zijn fabrieken en firma's die door de vele kostenstijgingen ge dwongen via een ministeme alle moeite moeten doen om toestem- ming te krijgen hun produkt met vijf cent te verhogen. Dat is geenszins in overeenstem- ming met de opgesohroefde prijzen die veel vette eigenaars van recre- atiebedrijven weten te berekenen. Het wordt tijd, hoog tijd, dat er van regeringswege zo geen toe- zicht dan toch paal en perk gesteld wordt aan het uitwringen van de Nederlandse vakantieganger. Want "eigen haard is goud waard" moet nu met "goud" worden be- taald. J. v. S. Aan de gemeenteraad is een voor- stel gedaan de 'trouwtarieven' met met 10% te verhogen. Afhankelijk van de dagen en uren wordt het trouwtarief van 27,50 tot 300 gulden. Trouwen op zater- dagmorgen wordt helemaal een dure aangelegenheid: 500 gulden. B W van Schiedam is van me- ning dat het 'open' terrein aan de Borodinlaan een woonbestemming moet krijgen. Het oorspronkelijk voor de bouw van soholen bestemde terrein (ten Noorden van Winkelcentrum 'De Ketel') in de omgeving van de Borodinlaan/Smetanalaan zal be- stemd worden voor woningbouw en plaatsing van een schakelhuis t.b.v. de electrioiteitsvoorziening. Er was er eens een mevrouw, die bemerkte dat ze in een supermarkt haar geldbuidel verloren had. Hoewel ze niet op de penning was, zat er toch nog wel zoveel in, dat ze spoorslags terugkeerde. De kruidenier-in-het-groot knikte meewarig en vertelde dat er aan de kassa's g6en portemonnee als gevonden voorwerp was afgegeven. "Informeert U vanavond eens" zei 'ie vrindelijk. Mevrouw toog tegen sluitingstijd weer naar de winkel en weer moest de winkeiier haar teleur- stellen. De volgende morgen belde de me vrouw het politiebureau op en - tot haar grote teleurstelling wei- gerde men daar haar naam te no- teren. Niet zo maar; want de dienstdoende agent zei: "dat heeft geen zin in deze dure tijd, daar hoor je toch niets meer van!" En nu n6g treurt de huisvrouw om haar verloren geld en om de verloren illusie dat de politie er is om je te helpen. Een sprookje? Was dat maar waar! Het gebeurde 14 dagen geleden, in Schiedam, in Groenoord Niet te geloven Naschrift. Door plaatsgebrek kon bovenstaand artikel helaas niet meer in onze vorige uitgave worden gepubliceerd Hoewel intussen het beschreven gebeurde nu al weer meer dan een maand geleden plaatsvond, achtten wtf een en ander wel zo belangrjjk dat wjj dit alsnog in dit blad op- namen. Was 't aantal inwoners van Schie dam op 31 oktober 1974 78.980, op 30 november 1974 waren het er 78.928, dus weer 52 minder. Vergeleken met de cijfers van 31 december 1973 met 79.831 inwoners, verloor Schiedam in 11 maanden tijd dus meer dan 900 inwoners. Met ingang van 27 januari j.l. is het Administratie- en Documen- tatiecentrum verhuisd naar het adres Broersveld 142/144. Het A.D.C. is nu telefonisch be- reikbaar onder de nummers 268147 en 268183. De Wijkvereniging Groenoord e.o. houdt op 27 februari a.s. in Boer- derij Landvreugd haar jaarlijkse, algemene Ledenvergadering. Met verwijzing naar de agenda, welke elders in dit blad is opge- nomen, zal een van de belang- rijkste punten op deze avond de verkiezing van een nieuwe voor zitter zijn. Zoals in een van onze vorige uit- gaven reeds is vermeld, zal de voorzitter, dhr J. B. Winkelman zieh voor deze functie niet her- kiesbaar stellen. Inmiddels heeft zieh als kandidaat-voorzitter de Heer A. van Belt gemeld. Van het bestuur zijn de volgende leden herkiesbaar: Mevr. Jongste- Quartel, de Heren A. J. Hellwig, R. de Leeuw, J. B. Winkelman (d.w.z. niet als voorzitter), terwijl zieh als nieuwe leden meldden Mevr. Groeneweg, de Heren T. Bakkers, A. v. Belt en H. Kreft. Zittende leden in het hoofdbestuur zijn de Heren H. Gusman (vice- voorzitter), H. F. M. Haan (le pen- ningm.), G. de Jager (2e penningm.) en J. van Schaverbeke (secretaris). Voor het aftredende lid van de kascommissie, dhr Groenendaal zal op genoemde avond een nieuw commissielid gekozen worden.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1