Societeit Woudhoek een feif Ingezonden SporthuisHitman ANWB NEW HOPE« STICHTING SAMENLEVINGS0PB0UW SCHIEDAM-NOORD Misverstanden Spelletjes Gastvrouwen Creativiteit Autorijschool Groenoord KRO studiobezoek 14 februari a.s. Meisjes en jongens van 12-13 jaar worden vergeten En de prijzen? Logisch KOM! weer op toernee in Nederland ■toa .NaAoaaisnaaNO, 13 jusq n N3QH005IHV H3QHOON Landelijk bejaarden- paspoort zonder openbaar vervoer- faciliteifen nief zinvol 'Schiedamse Gemeenschap wil aanplakborden Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Na weken en weken van praten en organiseren is de societeit in onze wijk een feit geworden Of het een succes is geworden weten we, nu bij het ter perse gaan van dit blad, nog niet. We hopen het wel want we hebben er erg hard aan gewerkt. De avond van 31 januari is NIET georganiseerd door het Dienstencentrum NIET door de wijkvereniging, niet door de bond van plattelandsvrouwen, enz., maar door de bewoners van Woudhoek. Niet alleen maar een stel enthousiastelingen die tegen de stroom moesten oproeien en alsmaar bleven roeien. Ze mochten alleen de zaal van het dienstencentrum lenen, als ze maar netjes waren. En dat ztfn ze Gelukkig maar, want op vrgdagavond 14 februari doen we het weer. Nog grootser, met nog meer mensen. En we gaan weer om NEGEN UUR open en dan kunt u weer wat drinken in onze societeit of op onze praatavond (of vindt u "Ontmoetingsavond" mooier?). Doet het er wat toe? Niet alleen iets drinken, maar wat belangrijker is: praten, bomen of misschien ook wel zeuren met,- of tegen elkaar. Verder bestaat de mogelijkheid om spelletjes te doen: tafeltennis, schaken, kaarten, enz. En dat allemaal op de melodien van gezellige achtergrondmuziek. Misschien kijikt u er nog een beetje vreemd tegenaan en komt u met argumenten als: "vrijdagavond dan blijven de kinderen wat langer op" of: "we gaan eigenlijk nooit uit". Ja, maar daar hebben we rekening mee gehouden. We gaan pas tegen negen uur open, als de kinderen allang lekker liggen te knorren. En drempelvrees Die hoeft u niet te hebben. U komt gewoon binnen - door de deur - (kunt u ook weer door naar buiten) en u wordt dan opgevangen door onze charmante gastvrouwen die u een gezellig plaatsje aanbieden. Misschien staat uw hoofd die avond helemaal niet naar praten, maar wilt u liever iets doen. Ook daar hebben we aan gedacht: in onze creatieve hoek kunt u verven, plak- ken, werken met waardeloos mate- ria'al, enfin van alles wat maar in Rijks V.A.1VI.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur Op 29 januari was de bus (52 pers,) alweer byna volge- boekt. Had U nog meegewild, bei dan zo vlug mogelpk: Dhr. G. de Jager, tel. 70 10 65, of Mevrouw G. v. d. Spek, telefoon 70 95 38. Misschien maakt U nog een kans of kunt U op de wacht- lijst worden geplaatst zodat U, wanneer er iemand om de een of andere reden af moet val- len, alsnog meekunt. Wacht dus niet te lang G. de Jager. Wanneer wordt er iets georgani seerd voor jongens en meisjes van 12-13 jaar. Bingo- en dansavonden zijn altijd voor ouderen, en nooit voor de jeugd van 12-13 jaar. Alleen in "Landvreugd" is er om de 2 weken disco. En dan wordt je nog weggeduwd door al die van 15 jaar en ouder. Wij hopen dat er nu iets voor ons komt. En we hopen dat dit in de Noorder Ak- koorden wordt geplaatst. Reacties naar: Petra van Hees, Heijermansplein 233, Woudhoek. uw creatieve geest (en handen) opkomt. Hoewel we allemaal met de komen- de huurverhoging rekening moeten houden, hoeft niemand over de prijzen wakker te liggen, want het bedragje wat u moet neertellen voor koffie, bier, sherry, een portie pinda's of een portie kaas is zeer redelijk. want we hoeven geen winst te maken omdat al onze medewerkers vrijwilligers zijn. Da's logisdh, nietwaar Want we hebben ons enorm inge- spannen om alles rond te krijgen en geloof ons: daar zaten nogal wat haken en ogen aan. KOM, met man, vrouw, buur, vriend of vrdendin. Por iedereen op en kom weer op vrijdagavond 14 februari naar het Dienstencentrum Heijermansflat. Als er veel belangstelling is (en wie twijfelt daar nu nog aan?) zijn elke veertien dagen open - en mis schien wordt dat nog wel eens elke week - op ons kunt U rekenen. Wjj op U ook R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. Van 20 januari t/m 15 maart maakt "New Hope", 6en van de bekendste religieuze pop- en soulgroepen in de Verenigde Staten weer een toer nee door Nederland. Het is de tweede keer dat de 7 personen tellende groep zangers en instrumentalisten in ons land gaat optreden. "New Hope" presenteert een voornamelijk op jongeren ge- richt veelzijdig programma van hedendaagse geestelijke muziiek. De leden zijn geselekteerd uit de befaamde "Continental Singers", die geregeld op de Nederlandse televisie te zien zijn. Dat New Hope weer naar Neder land komt is niet zo verwonderlijk, de groep blijkt zeer geliefd te zijn bij het Nederlandse publiek. Vorig jaar kwamen zo'n 56.000 voorna melijk jonge mensen naar de 150 ooncerten. De in genoemd tijdvak te geven 42 concerten (in alle delen van het land) zullen worden besloten met een gospelconcert in het Ahoy Sportpaleis in Rotterdam op zaterdag 15 maart a.s. Voor kaarten of nadere informatie kan men terecht bij Continental Sound, Postbus 81065 te Rotterdam (telefoon 21 10 98). Het landelijk paspoort voor bejaar- den zal eerst dan kunnen worden ingevoerd als er ook faciliteiten voor het openbaar vervoer (tram en bus) aan kunnen worden ver- bonden. In een brief aan de Twee de Kamer schrijft Minister mr. H. W. van Doom van Cultuur, Re create en Maatschappelijk Werk, dat over deze zaak overleg is ge- pleegd met de gezamenlijke ver- voersbedrijven. Deze willen graag meewerken, mits voor de finan- ciele kant van de zaak een oplos- sing kan worden gevonden. Hierover is nu interdepartementaal overleg gaande, maar er is nog geen overeenstemming bereikt over de technische, administratieve, be- stuurlijke en financiele problemen. De voorbereidingen voor de invoe- ring van het paspoort zijn al gro- tendeels afgerond. Er is een bevre- digend aantal faciliteiten op cultu- reel, sociaal-cultureel en recreatief terrein aan verbonden. Ook over de organisatie (legitima- tie, uitreiking door alle gemeenten, aanbod van allerlei plaatselijke "voorzieningen als aanvulling op het landelijk aanbod, instelling van een Centraal Bureau en een Begelei- dingscommissde, enz.) en de voor- lichting over het paspoort bestaat al een duidelijk beeld. Echter, zolang aan het paspoort geen vervoersfaciliteiten zijn ver bonden acht de bewindsman in- voering ervan niet zinvol. Het werk van de SSSN krijgt voor namelijk gestalte door het funktio- neren van diverse kommissies en werkgroepen. Het werk wordt ge- stimuleerd door het bestuur, maar de verantwoordelijkheid van han- delen ligt bij de groepen zelf. Dit bestuur nu weer is samenge- steld uit personen, wonende in Schiedam-Noord, die medeverant- woordelijk willen zijn voor het leefklimaat in de wijk en die op grond daarvan de aktiviteiten mede kunnen bepalen. Zij treedt op als koordinator en kommunika- tor tussen de onderscheiden werk groepen en verenigingen, die leder voor zioh op duidelijk geriohte terreinen werkzaam zijn. Sommige bestuursleden zijn ver- tegenwoordigers van de diverse kerken, andere zijn afgevaardigde van de wijkvereniging, gezond- heidszorg of van werkgroepen. Dit zijn vrijwilligers, die om versohil- lende redenen (demokratiserings- idealen, interesse etc.) aktief wil- den worden in het opbouwwerk van de wijk. Die mensen groeperen zich rond verschillende aktivitei ten: (peuterwerk, jeugdinstuif, ruimtelijke ordening; Woudhoek; wijkcentrum). In een op 27 januari jJ. gehouden vergadering van de Schiedamse Gemeenschap kwam tot uiting dat het bestuur van de S.G. van me- ning is dat de mogelijkheden om iin Schiedam bekendheid te geven aan culturele aktiviteiten feitelijk beperkt zijn tot de plaatselijke dag- en weekbladen. Het bekendheid geven aan aktivi teiten via raambiljetten e.d. is door gebrek aan voldoende gespreide "ophang"-ruimte (met name buiten het centrum) een probleem. Reclamezuilen of borden, zo vond men? ontbreken in geheel Schie dam, terwijl de werking van der- gelijke borden niet onderschat mag worden. De Schiedamse Gemeenschap stelt B W voor, dat in Schiedam een- voudige borden 150 x 75 cm zullen worden geplaatst en wel op de navolgende plaatsen: Winkelcentrum Groenoord; winkel- centrum Kethel, tramhalte Koe- markt; Rubensplein; Nieuwland- plein; Groenelaan en bij de Hema. De S.G. vindt dat ook bij de vie- ring van het 700-jarig bestaan der- gelijke borden een welkome aan vulling zijn op de bestaande mo gelijkheden om de bevolking van de aktiviteiten in kennis te stellen. Daarnaast is er een beroepskracht aangetrokken. Uitgangspunt in deze situatie is, dat je met z'n alien aan hetzelfde bezig bent: een stuk opbouw in je eigen wijk. Het is belangrijk zoveel mogelijk mensen uit die wijk in te schakelen. Binnen het bestuur diienen de be- slissingen te vallen, voor zover ze niet in de werkgroepen genomen kunnen worden. Verder is het goed op deze bijeenkomsten elkaar te informeren, zodat er geen doublu- res ontstaan. Het bestuur is pas uitgebreid met afgevaardigden van nieuwe en al langer bestaande werkgroepen. We zitten met elkaar in deze ontwik- keling en verandering en er wordt heftig gediskusieerd over de relatie en de verantwoordelijkheden van de werkgroep naar de stichting. Men wil in het voor jaar een open avond organiseren waar verslag wordt uitgebracht over aktivitei ten en waar het beleid voor de toekomst besproken kan worden. Hartelijke groeten, Gera Bot, Heijermansplein 38, telefoon 70 22 07. Spreekuur van 1-2 uur. Voetbal Zaalsporfen voor al uw sportartilcelen Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Heyermansplein 38 - telefoon 70 22 07 Spreekuur: maandag, woensdag en vrijdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 3