VREEMDE WEGWIJZERS Rabobank G3 I voorAL BANKZAKEN JSf 7e jaargang no, 177 5 maart 1975 Hf'tf -• -wi m 1 Verkeerslichten KENNISGEVING NOTARIAAT. C. EVERAARS, Notaris Wegwijzers. Flats Mozartlaan onbereikbaar Nieuw besfuur Wijkvereniging Groenoord e.o. Propaganda-mars Harpe Davids Vm>i<I<tA l;l;oor<lni Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S,S.S.N, en Gezondheidszorg Kedaktie: Postbus 410 J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18 j Medewerker; C. A, P. Kortrijk, telefoon 70 41 72, Uitgave en advertentie-exploitatie: DE MAGNEET", drukkers - uitgeversl Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956J voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Als alles volgens plan zal verlopen, is bij het uitkomen van dit blad de roemruchte Mozartlaan voor het verkeer geopend. De streefdatum was n.l. 5 maart. Van te voren heeft er een overleg plaats gehad met Politie, Onderwijs en Gemeentewerken om de schoolgaande kinderen zo goed mogelijk op de ingrijpende, veranderde situatie voor te beredden. Bij de opening van de weg zullen de verkeerslichtinstallaties bij de kruisingen Mozartlaan/Churchill- laan, Mozartlaan/ Vivaldilaan en Mozartlaan/Borodinlaan (de laatste voor wielrijders en voetgangers) in werking worden gesteld. Zoals reeds eerder medegedeeld betreft het hier slechts tijdelijke installaties. Ongeveer in mei a.s. zullen de definitieve verkeersregel- lichten worden geplaatst. De verkeerslichten op het kruis- punt Churchillweg/Laan van Bol'Es zullen worden aangepast. De hoeveelheid verkeer in de rich- ting Laan van Bol'Es zal daardoor enigszins worden beperkt. Het zal dus raadzaam zijn dat auto- mobilisten de route via Churchill- weg, Mozartlaan (le gedeelte) nemen. We blijven er bij dat er in het begin zeker een aantal problemen zullen komen, die niet alleen onder de rubriek "kinderaiekten" geru- briceerd kunnen worden. We wezen hierop reeds in ons vorig nummer. Met name zal moeten worden be- zien of de vervallen oversteek- plaats tussen het eerste en 2e flat van het Bachplein en Joh. Strauss- plein niet toch zal worden gebruikt Ook zal moeten blijken of het ont- breken van 'reohtsafgaande' pijlen op de Mozartlaan (ter hoogte van Winkelcentrum Prelude en le flat Bachplein) wel voor een ieder duidelijk zijn. De weg maakt ter plaatse zeer duidelijk een haakse bocht. Vooral voor niet-dnwoners zal de pijl "rechtuit" wat verwon- derlijk zijn, en tot misverstanden leiden. Zoals reeds gezegd; we wachten af en hopen er het beste van In deder geval kunnen we wel Met ingang van 17 f'ebruari j.l. is aangewezen als waarnerner van het vacante kantoor van notaris J. van Noortwijk, de te Schiedam gevestigde notaris C. Everaars, Lange Nieuwstraat 147, telefoon 26 64 88 - 26 64 96 - 26 83 89 - 22 56 58, postadres: Postbus 230, Schiedam. Het kantooradres is mitsdien verplaatst van Hoogstraat 200 naar Lange Nieuwstraat 147 te Schiedam. Het telefoonnummer van het kantoor van notaris J. van Noortwijk blijft ongewijzigd: 26 83 89. Alle minuten, dossiers en verdere bescheiden behorende tot het protocol van nu wijlen notaris J. van Noortwijk zijn mitsdien thans onder berusting van ondergetekende. Lange Nieuwstraat 147 te Schiedam. de bank voor iedereen Schiedam Kernel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselaan 292 - Telef. 15 6911 uw met grote voldoening spreken over de beplanting, die de gemeentelijke plantsoenendienst heeft aange- bracht en nog aan zal brengen. Elders in dit nummer vindt U hier- over nadere bijzonderheden. Door de opening van de Mozart laan zal de "noodweg" in de rich- ting Woudhoek komen te vervallen. Deze hobbelige en zeer duistere weg was ons reeds lang een doom in het oog. Om nog andere redenen is de afsluiting ook al beter. Want aan het einde van deze weg stond een merkwaardige wegwij- zer. Vooral voor "een vreemdeling zeker, die verdwaalt is zeker" werd het daar een raadselachtige toe- stand. Wie de montagefoto aan de kop van dit artikel bekijkt, zal het meteen begrijpen. Men wordt verwezen (bord is ge plaatst aan de linkerzijde van de noodweg-hoek Bachplein) naar een aan de rechterzijde staand bord. Hierop staat dan weer vermeld dat betreden van de doodlopende stra- ten op eigen risico is. Een com plete puzzlerit (zonder prijzen) voor niet-Schiedammers. Dat de 196 woningen al ruim twee jaar gereed en bewoond zijn, is een laohertje voor ingewijden. Nu we het dan toch over weg wijzers hebben, grijpen we toch even terug op de afsluiting van de uitrit op het Jac. Urlusplein. Ook al weer voor niet-ingezetenen zijn de beide - wat gei'soleerde - flats aan de Mozartlaan bijzonder moeilijk te vinden en te bereiken. We willen dit gaarne staven met een voorbeeld uit de praktijk. In een van genoemde flats woont iemand die invalide is en twee maal per week naar het ziekenhuis moet. Ze komt daar regelmatig te laat omdat de tax>i-chauffeurs of de woning niet gemakkelijk kunnen vinden of er niet voor de deur kunnen komen Al blijven we een voorstander voor onmiddellijke terugkeer van bo- venomschreven zijweg, vinden wij dat de gemeente toch voor een fat- soenlijke wegwijzer moet zorgen. Misschien kan men op de hoek van de Wm. Andriessenlaan en de Laan van Bol'Es, waar reeds een bordje is geplaatst met "Alb. van Raalteplein en J. Urlusplein" er nog "Mozartlaan nrs aan toevoegen. Wel we6r de zoveelste noodoplos- sing, rnaar daar raken we hier in Schiedam-Noord al aardig aan gewend. J. v. S. Tijdens de algemene Ledenverga- dering op 27 februari, welke door bijna 40 mensen werd bezocht, heeft de Wijkvereniging Groen oord e.o. een nieuw bestuur ge- kregen. Dit is als volgt samen- gesteld: A. v. d. Belt (voorzitter), H. F. W. Haan (penningmeester), J. van Schaverbeke (secretaris), Verder hebben in dit bestuur zit- ting Mevr. S. G. Groeneweg en de Heren J. B. Winkelman, G. de Jager, H. O. Gusman, A. J. Hellwig R. de Leeuw, T. Bakkers, H. Kreft en J. Mackay. Door de Heer Gusman (vice-voor- zitter) werd dank gebracht aan de scheidende voorzitter, de Heer J. B. Winkelman, en ontving zijn echtgenote een boeket bloemen. De nieuwe voorzitter zei in zijn maidenspeech er alles aan te doen de wijkvereniging een nieuw ge- zicht te geven. Nog te veel wordt de vereniging beschouwd als een gezelligheids- vereniging alleen, terwijl allerlei andere aktiviteiten in feite meer aanidacht vragen. In het verleden werd de wijkvereniging bij aktivi teiten - met name in de pers - niet genoemd, meende de Heer v. d. Belt. "We zullen in de toekomst meer naar buiten moeten treden en vooral de inwoners van geheel Sohiedam-Noord (voor wie de ver eniging tenslotte optreedt) zal moe ten ervaren wie en wat de vereni ging eigenlijk is". Het verslag over het afgelopen verenigingsjaar kunt U elders in dit blad vinden. Op maandag 10 maart a.s. hoopt de Chr. Muziekvereniging "Harpe Davids" een propaganda-mars te houden in de wijk Groenoord. Hiermede komen zij voor het eerst in de wijk Groenoord met bun nieuw majorette-peleton in de openbaarheid. "Harpe Davids" hoopt hiermede ook haar steentje bij te dragen aan de leefbaarheid van de wijk Groenoord. Vertrek om 19.15 u. op de Laan van Bol'Es (bij Huize Spaland). Wilt U wat meer weten over "Harpe Davids", dan kunt U te- rechit bij het secretariaat: M. die Bakker, Mgr. Nolenslaan 724, telefoon 71 12 93, Schiedam.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1