JAARVERSLAG 1974 van de Wijkver. GROENOORD e.o. ANWB Z Voor til Uw Verzekeringen Hypotheken Finan cieringen A. Wnaleivijn Autorijschool Groenoord Andere bezoektijd Gemeente-ziekenhuis Churchillweg-Iwaluwlaan- Mozartlaan Boswegen Persoonlijke Leningen van geloven assurantien b.v. Singel 92, Schiedam, Tel. 010 - 260546, b.g.g. 710664 of 704629 Bewoners Noordeinde willen frottoir Avondconcert in hef Stedelijk Museum Op de zee en aan de wal NOORDER AKKOORDEN lees je overal. De Wijkvereniging he eft - zoals ook in het voorafgaande jaar het geval was - ook in 1974 een vrij groot aantal leden verloren. Dit is grotendeels te wijten aan de vele verhuizingen van de wijk naaf elders. Door de aan- meldinig van een aantal nieuwe leden is het ledental op dit moment 565. Het betreft hier gezinnen, zodat wel over ruim 1600 personen gesproken kan worden. Door publikaties jn het verenigingsblad, waarin gewezen wend op de vele aktiviteiten van de vereniging buiten de z.g.n. "gezelligheidsafdelingen'' werd getracht het ledental wat op te vijzelen. Vermelde publikaties zijn versoheidene malen in het blad herhaald met bovengemeld resultaat. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. c OJ 13 )H O o -as 5J 13 v- O O Onderafdelingen. Zoals gebruikelijk is er door mid- del van bijeenkomsten regeimatig contact gehouden met de diverse afdelingen. Klaverjasafdeling. Een gedeelte van deze afdeling soheidde zich door omstandigheden af en komt sands dien tijd tezamen in het Dienstencentrum. De huidige afdeling bestaat uit ca. 12 leden en komt nog regei matig in Landvreugd tezamen. Bridgeafdeling. Deze afdeling die zich enkele jaren geleden als zelfstandige afdeling afsoheidde komt op regelmatige tijden bij elkaar en heeft ca. 16 leden. Schaakvereniging. Deze afdeling bezit een goed be- stuur en is bijzonder aktief. Men wist met zijn leden belangrijke overwinningen op andere vareni- gingen te behalen en tot een hogere klasse gepromoveerd te worden. Indoortraining. Vooral de Damesafdeling draait bijzonder goed. Bij de Herenafde- ling kunnen nog enkele leden ge- plaatst worden door de overstap van een aantal leden naar de Zaalvoetbal. Zaalvoetbalvereniging. Deze vrij nieuwe afdeling verheugt zich in een grote belangstelling. De vereniging kampt echter met gebrek aan zaalruimte, waardoor een aantal elftallen bun thuiswed- strijden buiten Schiedam moeten houden. Bijzonder succesvol was het Jeugdtournooi in Hoogvliet. Toneelvereniging. Deze zeer goede toneelgroep speel- de op het jaarfeest "Hoekse en Kabeljouwse twisten" met veel succes. Eater speelden 6 leden van deze vereniging op de nieuwjaars- receptie van B W. Momenteel wordt druk gerepeteerd voor de jubileumopvoering i.v.m. het 700- jarig bestaan van Schiedam. Breng eens een zonnetje. De "centenaktie" mag zich nog steeds in een zeer grote belang stelling verheugen. Zelfs van bui ten Schiedam worden giften ont- vangen. Mevr. de Jager en Mevr. v. d. Lucht geven hieraan nog steeds hun beste kraohten. Fotoclub. Na een goede start met 25 leden in 1973 zakte deze afdeling weer wat in, doch de nog aanwezige leden blijven aktief hun hobby beoefenen. In het laatste kwartaal in samenwerking met de A.F.S. Bejaardensoos. De soos heeft nog steeds ca. 60 leden, welke hun bijeenkomsten houden in het Dienstencentrum. Naast een bejaardendagtocht en een vakantieweek, werd er nog een tocht maar de KRO-studio's gemaakt en een Kerstmiddag ge houden. Societeitscommissie. Ook in het afgelopen jaar wist men weer talrijke evenementen te organiseren, waarvan het Wijn- feest, Carnaval en Kerstbal zeer veel succes oogsten. Ook werd door de commissie de j.aarlij'kse feest- avond in de Rank georganiseerd. De gestarte Jeugddisco (voor de leeftijdsgroep 12 tot 15 jaar) draait ASSURANT1EKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. zeer goed en verheugt zloh in een grote belangstelling. De intocht van St. Nicola as en de viering daarvan wa,s weer in goede handen. Tennisvereniging. Deze in 1974 opgerichte afdeling heeft al zeer veel leden, doch door een gebrek aan tennisvelden is op- timale beoefening zeer moeilijk. Noorder Akkoorden. In het afgelopen jaar bestond de krant uit 12 tot 14 pagina's en wordt 1 x per 14 dagen in geheel Schiedam-Noord verspreid. Alleen de bezorging in Kethel-Kerk blijft op moeilijkheden stuiten. Door medewerking van Gezond- heidszorg, SSSN en snelle bericht- geving van enkele primeurs, staat het blad bij alle bewoners in de belangstelling. Dit bleek uit een door de uitgever in Schiedam-Nrd gehouden enquete. Vooral de laat ste maanden legt het blad zich toe op het geven van informaties die voor de bewoners van belang kun nen zijn. Andere aktiviteiten. Ook in het afgelopen jaar heeft de wijkvereniging talrijke aktiviteiten aan de dag gelegd. Er vonden regeimatig besprekingen plaats met Hoofden van Scholen, met Politie en Gemeente en men wist tot een goede samenwerking te komen met de Opbou/wwerkster in de wijk en de Stichting Samenlevings Opbouw Schiedam-Noord. De wijkvereniging nam deel in verschillende werkgroepen, zoals Werkgroep Mozartlaan, v. Beinum- laan, Dirk Schaferplein en Wijk- centrum. Men nam deel aan besprekingen met de Stuwgroep Midden Delf- land en verzorgde de wijkinforma- tie op de Hervarmde Kerkedag in de Rank. Men organiseerde de feestelijke opening van de sportvelden in de wijk aan de Valeriusstraat en van Beethovenplein, verzorgde de Kin- derspelen en verleende subsidie (tezamen met 3 Kerkgenootschap- pen) aan de Jeugdinstuif op zater- dagmorgen. Zeer veel belangstelling trok het georganiseerde "Politiek Cafe", ge houden in de Ark en de Hearing Winkelcentrum in 't Stadskantoor. Ook werd ter kennismaking een inforrnatie-avond belegd met alle Gemeenteraadsleden uit Schiedam- Noord. Al met al kan de Wijkvereniging Groenoord e.o. op een druk jaar terugzien. Met hulp van de nieuwe bestuursleden zal ook in het ko- mende verenigingsjaar met alle middelen worden getracht de leef- baarheid in onze wijk zo niet te verhogen dan toch te beteren. De secretaris, J. van Sohaverbeke. Van onderstaande adressen ontvin- gen wij weer een aardig bedrag aan kopergeld en wel van: Fam. v. d. M., Henr. Bosmansplein 350 ct Mevr. K., v. Beethovenplein 200 ct Fam. d. V., Alb. v. Raaltepl. 165 ct Mevr. P., Job. Wagenaarstr. 300 ct Mevr. K., Bart Verhallenpl. 99 ct Fam. v. E., Bachplein 956 ct Mevr. T., Joh. Wagenaarstr. 134 ct Fam. v. A., Valeriusstraat 757 ct N.N., Heijermansflat 65 ct N.N. 69 ct N.N., Corn. v. Zantenplein 46 ct Mevr. H., Bachplein 556 ct Mevr. J., Henr. Bosmanspl. 185 ct 3882 ct Ieder heeft persoonlijk reeds een bedankje ontvangen, maar langs deze weg wil ik U alien nogmaals hartelijk dankzeggen en de hoop uitspreken, dat U voor het goede doel door blijft sparen. Mevrouw de Jager. Vanaf 1 maart zijn de bezoektijden in het Gemeente-ziekenhuis gewij- zigd en wel: dagelijks van 13.30 - 14.00 uur en van 19.00 - 19.45 uur. Op zaterdag en zon- en feestdagen: 13.30 - 14.30 uur en 19.00 - 19.45 uur. In het kader van de aanleg hoofd- wegen in Groenoord wordt op het ogenlbiik de hand gelegd aan de laatste teohniisohe voorzieningen, voordat ook de Mozartlaan voor het verkeer in gabruik wordt ge- steld. Reeds eerder is opengesteld het gedeelte Zwaluwlaan en nog eerder de Churchillweg vanaf de Laan van Bol'Es. Dit deel van de Churchiillweg is in- middels beplant. De opzet van deze beplanting is dat deze uitgroeit tot een bosachtig geheel. Ook de Mozartlaan en het gedeelte Zwaluwlaan zal eenzelfde groen- aanleg krijgen. Deze aanleg ge- sohiedt in hoofdzaak door bomen en bosplantsoen. Op elke vierkante meter wordt een in het bos thuds horend boompje van 1 meter hoog geplant, die met de anderen tot bosstroken uitgroeien op de bermen van de wegen. Op de uit- zichthoeken ibij de kruispunten worden bodembedekkende materi- alen geplant. Alleen voor de Mo zartlaan en Zwaluwlaan worden grotere bomen geplant, 7.100 st. bosplantsoen en 5.000 st. lage strui- ken, bestaande uit totaal 50 ver schillende soorten. De beplanting zal na 3-4 groei- seizoenen, zij het in jonge vorm reeds dat beeld gaan vormen, wat de ontwerpers beogen. Voor de omwonenden zal deze groene ader een plezierig beeld geven. Reeds in de tweede week van februari is met deze groenaanleg gestart met het planten van 10 grote bomen die door de recon- structie van de Nieuwe Damlaan t.b.v. het station Nieuwland'moes- ten verdwijnen. In maart zal de aanleg van de be planting zijn beslag vinden, terwijl de gazongedeelten langs de weg en op geprojecteerde weggedeelten in de maand juni zullen worden in- gezaaid. U betaalt kontant aan uw leverancier. De financieringskosten zijn aftrekbaar. Kwijtschelding van het restant bij overlijden. Geen informatie bij werkgever. Snelle afwikkeling. De bewoners van het Noordeinde in Kethel zijn niet helemaal tevre- den met de situatiie in hun straat. Op de plaats van de onlangs ge- sloopte huizen heeft de gemeente weliswaar groenvoorziening aange- bracht, doch de omwonenden me- nen beter gebaat te zijn met een voetpad. Reeds eerder deden zij verzoeken in die riohting, omdat men met het vrij drukke verkeer in die straat vreest voor ongelukken. Het Noordeinde bezit n.l. geen trottoir en de bewoners zullen al heel gelukkig zijn met aan een zijde een smal voetpad, waar kin- deren en Ouden van Dagen veilig hun doel kunnen bereiken. Onder het motto "Spelen en luiste- ren" wordt op zaterdag 8 maart a.s. 's-avonds om 20.15 uur een prome- nadeconcert gegeven. De toegang is gratis, ook het spelen is gratis. Want ieder die een instrument be- speelt mag meedoen, al zal men wel 's-middags eerst moeten proef- spelen. Wie mee wil doen kan zich bij het Museum opgeven.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 3