^uweliec ^Tu)Ot Bewoners Johann Straussplein krijgen inspraak UII SporthuisHitman Instuil-Landvreugd EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN a v -o 3 -a o o Werkgroep bewoners. Wim van Hanegem openf winkels Broersvest Bijzondere postzegel 700-jarig bestaan Amsterdam Weer vis uitgezet in Poldervaart Schaak- vereniging GROENOORD Kontaktadressen. Orgelconcerten in Rotterdam Wijziging in buslijn 49 Zie je wel het staat in de .NOORDER AKK00RDEN* „Hei avontuur van een reis" in het Museum Wereldgebedsdag op 7 maart Voefbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Dr. Wibautplein 15 Talafoon 70 69 05 De gemeente wil eind van dit jaar het Johann Straussplein gaan ophogen, zodat de bestaande hulpstoepen kunnen gaan verdwijnen. Na de ervaringen opgedaan in andere wij ken van Schiedam wil de afdeling Gemeentewerken ook voor dit plan de omwonenden in de ge- legenheid stellen om eigen wensen/ideeen voor het, na de ophoging, opnieuw inrichten van dit plein, waarbij het de bedoeling is dat het bestaande grasveld en alie bomen gehandhaafd blijven. u O O 0> V- Naar aanleiding van diit plan heeft de gemeente aan de S.S.S.N. en de wijkvereniging Groenoord e.o. ver- zocht deze inspraak-procedure te begeleiden. Hiervoor is aait een aan- tal bewoners* van dit plein een werkgroep samengesteld. Deze werkgroep kwam voor het eerst foijeen op 22 februari, daarbij is een enqueteformuiier opgesteld. Het is de bedoeling om deze en- quete 10 imaart huis aan huis te verspreiden en enlge dagen later weer op te halen. Aan de hand van deze enquete zal door de gemeente een schetsplan worden gemaakt, dit zal dan op nog nader bekend te maken wijze aan de omwonenden worden ge- presenteerd, naar aanleiding van Samen met burgemeester Lems zal top-voetballer van Hanegem mor- genavond om 7 uur 6 nieuwe of .verbouwde winkels op de Broers vest heropenen. Op 26 februari verscheen er een bijzondere postzegel gewijd aan de herdenking van (het 700-jarig be staan van Amsterdam. De zegel zal in twee verschillende "tandingen" verschijnen, n.m. met de gebruike- lijke vierzijdentaruding en een met aan twee zijden een tanding. De zegel t.g.v. 700-jarig Schiedam heeft helemaal geen tanding en geen beeltenis. Jammer, glad ver- geten In de Poldervaart lis vorige week weer een partij wis uiitgezet en wel 500 kilo tolankvoorn. Met de reeds eerder uitgezette jonge karpers in het nieuwe gedeelte van de Polder vaart en aansluitende singels is het visbestand weer op peil gekomen. De Hengelsportvereniging Schie dam en ornstreken is van plan nog meer wis uit te zetten en aan te kopen in de door deze vereniging beheerde wateren. |15T.1 op- of aanmerkingen op dit schets plan wordt het definitieve plan gemaakt. Namens de werkgroep vraag ik alle bewoners van het Straussplein om van deze inspraakmogelijkhedd ge- bruik te maken, zodat zoveel moge- lijk aandacht aan UW wensen en verlangens voor wat groen-, ver- keer-, parkeer-, speelvoorzieningen e.d. betreft gesohonken kan worden. Kontaktadressen voor deze werk groep zullen izijn: De heer G. Hogenbirk, Joh. Straussplein 192, tel. 70 78 13, De heer H. Kreft, Joh. Straussplein 70, tel. 70 37 80. Op deze kontaktadressen of bij de opbouwwerkster Gera Bot kunnen bewoners die alsnog aan deze werkgroep willen meewerken, of die andere suggesties hebben zich aanmelden. Wij rekenen op UW ALLER mede- werking. R. de Leeuw. D,e voor de rnaand maart geplande ooncerten op hfit orgel van de Grote of St. Laurenskerk fe Rot terdam zijn als volgt: Maandag 10 maart: Johann Th. LemCkert, Organist St. Laurenskerk. Maandag 24 maart: Bernard Bartelink, Organist St. Bavo te Haarlem m.m.v. Peter Masseurs, trompet. Aanvang 20.15 uur. Met ingang van 17 februari j.l. is er een wijziging gebraoht in de avondrdtten van autobuslijn 49 van en naar het St. Claraziekenhuis. De bus die normaal om 19.30 uur van het Centraal Station te Rotter dam vertrekt, rijdt niet meer door naar het Ziekenhuis. De bus die om 20.00 uur van het Centraal Station vertrekt zal voortaan door- rijden naar het ziekenhuis. De bus die om 19.48 uur van het ziekenhuis naar het station ver trekt, iis komen te vervallen. In plaats daarvan zal voortaan om 20.18 uur vanaf het ziekenhuis een bus naar het station vertrekken. Groenoord 1-Messemaker 1 6%>3% Groenoord 2 - Unilever 2 4-4 Schiedam 5 - Groenoord 3 3^-4% Zoals te zien is aan bovenstaande uitslagen hebben de teams van Groenoord het de at'gelopen weken weer goed gedaan. Met name Groenoord 1 leverde een goede prestatie door de R.S.B. clubkampioen van vorig jaar ge- desillusioneerd naar huis te sturen. Het verloop van deze wedstrijd was nogal merkwaardig. Aan bard 4 leek G. Vermeul rechtstreeks op een overwinning in de opening af te gaan, doah onnauwkeurig spel deden de kansen keren en weldra stond Groenoord 1 op een 0-1 ach- terstand. Omdat Messemaker op dat moment dacht de betere kansen te hebben, werden bij een 4-tal remiseachtige stellingen de punten gedeeld, waar- door een tussenstand van 2-3 werd bereikt. Vanaf dat moment gingen vijf ove- rige Groenoord-spelers het echter helemaal maken. Adhtereenvolgens werden overwinningen geboekt door A. de Groot, J. Schaeben, C. de Zwart en D. van der Veen en om helemaal zeker te zijn van de eindzege gaf invialler E. van der Steeg nota bene aan bord 1 zijn betere stelling toen maar remise. A1 met al een prachtige 6y2-3y2 overwinning. Voor Groenoord 3 lijken nu ook betere tijden aan te foreken. Uitgerekend tegen stadgenoot Schiedam 5 werd de eerste over- winning geboekt. Voile punten werden gescoord door M. v. Soest, C. Slagmoolen sr. en P. Slagmoolen terwijl captein A. v. d. Ster aan het eind van de avond het zekere voor het onzekere nam, door zijn betere stelling remise te geven. Hierdoor kon het derde zijn eerste 2 punten mee naar huis nemen. Groenoord 2 tenslotte kwam tegen Unilever 2 helaas niet verder dan 4-4, dit ondanks overwinningen van J. Zwart en A. Schilten. Een kampioensohap zal er nu wel niet meer in zitten, te meer daar con current Onesimus 1 tot nu toe al- leen maar royale overwinningen heeft geboekt. Aan Groenoord 2 de beurt om daar in de volgende thuiswedstrijd een eind aan te maken. SIMULTAANSEANCE C. VAN WIJGERDEN. Op ddnsdagavond 11 maart zal de R.S.B. kampioen en eerste bord- speler van Charlois, Cor van Wij- gerden, op de Boerderij een simul- taanwedstrijd spelen. Velen ken- nen dhr. van Wijgerden nog van de boeiende demonstratiepartijen van de afgelopen jaren en het zal ongetwijfeld een genoegen zijn uw schaakprestaties eens rechtstreeks met hem te kunnen meten. Het bestuur rek'ent op een grote opkomst. AGENDA: Schaakvereniging Groenoord. Elke dinsdagavond in Boerderij "Landvreugd", Sweelincksingel 7. Dlf jaar staat de boekenweek in het teken van het reizen. Inhakend op dit tihema zal op 7 maart a.s. in het StedelijR Museum tin Schie dam een "boekenweekavond" wor den gehouden onder de titel "Het avontuur van een reis". De Heer J. Vink, staf-medewerker van de Nederl. Spoorwegen vertelt U van het reizen in de loop der eeuwen. Aan de hand van klieuren- dia's zal de ontwikkeling van het moderne vervoerswezen uit de doeken worden gedaan. Tijdens de pauze is er een quiz, waaraan een tiental originele prij- zen verbonden zijn. Deze avond is tot stand gekomen door samenwerking wan de Ver eniging van Vrienden van het Ste- delijk Museum, de Nederlandse Spoorwegen en vier Sohiedamse boekhandels. Kaarten a f 1.00 zijn verkrijgbaar aan het Stedelijk Museum en de boekhandels van Leeuwen, Rebers, Niemantsverdriet en Roodbol. 7 maart. - Aanvang 20.00 uur. 8 maart - FILM. 15 maart Vliegers maken en schilderen. 22 maart Sluiting. Hoe Dat blyft nog een ver- rassing. AANVANG 10.00 UUR. EINDE 12.00 UUR. Xoegangsprijs f 0.50. Wanneer bij ons de dag begint is het gebed al begonnen op de eilan- den van de Stille Zuidzee. Het trekt de wereld rond - 24 uur lang. Menisen over de hele wereld vieren 1 dag per jaar met elkaar wereldgebedsdag. Verschillen tellen niet mee, wor den judst overbrugd door het gebed om vrede. Op wereldgebedsdag komen we sa men met mensen uit andere ker- ken en kringen, voelen we ons verenigd met de mensen uit alle landen van de wereld. Wij vieren immens de dienst vol- gens dezelfde Liturgie, bidden ieder in eigen taal am Vrede. Het thema voor dit jaar is: "Wordt alien een!" De liturgie is samengesteld door vertegenwoordigsters van de diver se Orthodoxe, Protestantse en R.K. Kerken in Egypte. Voor Schiedam, Kethel en Groen oord e.o. zal de dienst gehouden worden in de Dorpskerk te Kethel aan het Noordeinde, te bereiken met buslijn 53, aanvang van de dienst 8 uur njn. en in het Dienstencentrum "de Woudihoek" Heijermansplein 38, te bereiken met buslijn 52. Aanvang 7.30 uur. (Inigezonden mededeling). Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 9