/iv(,t:\ Het C.J.V. gaat weer naar Leusden Aanstaande moeder belnueven... Ubeltvoor een nieuwleven. Vrolijk is het Kampeerdersleven. Spovthuis Hitman moeders mdeders 3 >- We stikken in de KAAS LET OP. De Noorder Akkoorden komt volgende week 26 maart weer uit Heeft U kopy lever het dan tijdig in. Wat zijn de kosten Wie kunnen er mee Wanneer gaan we Geen sfraafnamen meer in Lelysfad Inlichtingen. Voor al Ftv Verzekeringen H ypotheken Finan cieringen A. Waaleivijn Johann Straussplein- bewoners niet tevreden met oversteekplaats Voefbal c v T3 <LI -a >-i o o Z Om als u wilt in de eerste maanden van uw zwangerschap uw urine af te staan aan Moeders voor Moeders. Want ali66n met uw piasje kan door Organon een preparaat worden vervaardigd, dat een andere vrouw misschien kan helpen 66k moeder te worden. Is dat pietseltje moeite dan niet de voldoening en het ievensgeluk dat u er mee brengt waard? En, als u meedoet wachten u en uw baby enige leuke attentie3. X voor I De E.E.G. kan zijn kaas niet kwijt. De aangesloten landen zitten n.l. met een zeer grote voorraad kaas opgesoheept. Hoe groot die voor raad precies is, is bij benadering niet vast te stellen. Het moet wel bijzonder veel zijn, want hoewel vorig jaar de export- subsidie werd afgeschaft is deze nu weer ingesteld. Zo ontvangt elke exporteur van Nederlandse kaas f 84,per 100 kilo voor de export naar Amerika, f 120,— per 100 Kg. naar Canada en maar liefst 160,-- voor export naar andere landen. Wie nu denkt dat een en ander ook van invloed zal zijn op de binnenlandse afzet voor kaas uit het vuistje, vergist zich. Integendeel zelfs. Veertien dagen geleden betaalde men voor een pakje Frico (niet vergeten) 150 gr. gesneden kaas het prijsje van f 1,52. Dezelfde kaas kost nu f 1,65 in de winkel Wat ons betreft; zo komen we na- tuurlijk nooit door de voorraad heen. Het-is verheugend U mede te delen dat er in de afgelopen 14 dagen weer zo'n mooi bedrag aan koper- geld door onderstaande personen bij elkaar gespaard is. Wat vooral zo fijn is, dat heel veel niet-leden van de Wijkvereniging daadwerke- lijk hun steun verlenen aan dit werk wat wij doen, Een zonnetje brengen" aan mensen die zulks zo hard nodig hebben. Is dit niet voor leden van de Wijkvereniging een stimulans om er ook eens aan mee te doen. Iedere kleinigheid wordt ten zeerste op prijs gesteld en in dank aanvaard. N.N. 1000 ct Mevr. de V., D. Schaferplein 544 ct Mevr. S., Sem Dresdenplein 177 ct Mevr. B., v. Beethovenplein 86 ct Fam. Z., H. Bosmansplein 350 ct Dr. Sauerschool klas 1, 2a, 2b, 4 en 6 2037 ct Mevr. S., Geersdijk N.-Beveland 260 ct Mevr. de V., A. v. Raaltepl. 260 ct Fam. S., Molensingel 250 ct N.N., Molensingel 250 ct Mevr. P., Joh. Wagenaarstr. 300 ct Mevr. K., v. Beethovenplein 175 ct Mevr. S., Bachplein 300 ct Fam. K., de la Marplein 339 ct Mevr. R., Diepenbrockstraat 391 ct 6719 ct voor: Schiedam Mevr. F. Verkaik-Mennen Diepenbrockstraat 8 SCHIEDAM 010-702646 of: Moeders voor Moeders Boxtel 04116-3356 Uw telefoontja Is weikom voor iedere Inlichtina en deelname Dit is in een maand tijd 106,01 aan kopergeld bij elkaar gespaard. Allen heel hartelijk dank. Mevr. de Jager. Een van de mooiste gaven, die de mens bezit is de kunst om te zin- gen. Zingen is uiting geven van je innerlijk gevoel van vreugde, blijdschap of verdriet door middel van een lied. En dat zingen doet men dan alleen of met anderen. En over dat zingen met anderen zou ik graag even met U van ge- dachte willen wisselen. In de Martinuskerk is een gemengd koor, dames en heren. De dirigent zou het ledenaantal graag uitge- breid zien. Zoals U weet, bestaat het program- jna van de hedendaagse kerkmu- ziek niet uit vrome liederen. Aan- gepast aan het gegeven van het jaar, wordt zowel rustig gedragen koormuziek gebracht bij het her- denken van droevige gebeurtenis- sen, als stralend jubelende muziek voor blijde en feestelijke dagen. En hierbij wordt geput uit werken van oude Meesters alsook van hedendaagse moderne componisten Het moet toch zeker mogelijk zijn in Groenoord' Martinus een gewel- dig koor te vormen De dirigent is ervan overtuigd, dat er zich onder de Groenoorders, Tuindor- pers, Bijdorpers, Woudhoekers enz. toch prima sopranen,alten, tenoren baritons en bassen bevinden. Allemaal zangeressen en zangers waar het koor bijzonder blij mee zou zijn. Waarom meldt U zich niet even? Bel even naar 70 12 04, Hr, Huis- man of 70 24 25, Mevr. Suijker, of 70 24 18, Hr. v. d. Koppel, of kom donderdagavond om 20.00 uur naar de repetitie in het Trefcentrum van de Kerk. Weet U dat zingen een heel goed- kope hobby is De apparatuur bezit iedereen en onderdelen heb je noojt nodig. En weet U wat het zingen in een kerkkoor dubbel aantrekkelijk maakt? Er is bijna iedere week een uitvoering en er is altijd publiek, soms zelfs een uitverkoch- te zaal. En al zingen we dan ter ere van de Schepper en tot stich- ting van de gelovigen, we mogen ons gerust gestreeld voelen als er een prima uitvoering van onze zang is geweest. Uiteindelijk zijn we daar mensen voor. Wie zei daar: "Ik zou wel graag lid willen worden, maar ik ben niet kat-holiek?" Helemaal geen probleem. De Heer is er voor iedereen dus ook voor U, en Hij wil graag gediend worden door iedereen, dus ook door U. Kom, Dames en Heren Een prachtig koor in Groenoord is be- slist mogelijk, als U alien mee- werkt en meezingt. Wij heten U bij voorbaat van harte weikom (Ingezonden mededeling). Het is een oud lied wat jaren geleden al in het C.J.V. kamp gezongen werd. Tegenwoordig hoort men het er niet meer zoveel, en het lied heeft plaats moeten maken voor de moderne liederen. Maar het voor- naamste is dat de kampen nog steeds worden gehouden. Ook dit jaar weer zal de Schiedamse C.J.V. een kampweek organiseren. Een week waarin de jeugd zich kan uitleven in de uitgestrekte bossen van landgoed "De Treek" bij Leusden. De kosten hebben we geprobeerd ook dit jaar, ondanks alle stijgin- gen, weer zo laag mogelijk te houden. De kampprijs is dit jaar f 87,waarbij de reiskosten zijn inbegrepen. Wil je echt kamperen, dan moet je mee naar Leusden gaan; je slaapt in een tent en als dagver- blijf hebben we een grote tent waar we kunnen spelen als het minder mooi weer is. Als je al eens in Leusden geweest bent weet je dat er ook een machtig kamp- huis staat met een gezellige open haard. Leusden ligt vlak bij Amersfoort in een streek, waar niet zoveel touristen komen en waar je heer- lijke uitgestrekte bossen vindt om te spelen, speur- en sluiptoohten te houden. We hebben al gezegd dat er een machtig kamphuis is, natuurlijk zullen we daar een gezellige avond rond de open haard houden. Misschien gaan we ook wel eens naar Amersfoort en natuurlijk naar het zwembad of het bosbad, het Henschotermeec. Als je nieuwe vrienden en vriendinnen wilt ont- moeten ga dan een week mee naar Leusden. Alle jeugd van 8 t/m 16 jaar kan meedoen aan dit festijn. In 1974 gingen ruim honderd deelnemers mee, maar ook dit jaar kunnen er weer meer mee. Het is de bedoeling om zaterdag 26 juli te vertrekken en zaterdag 2 augustus terug te keren. We reizen per touringcar welke geheel bij de prijs is inbegrepen. O— Zo af en toe besteden we in ons blad nog al eens aandacht aan de plaats Lelystad. Sommige lezers zullen zich misschien afvragen waarom we dat doen, we preten- deren toch een wijkblad voor Schiedam-Noord te zijn? Welnu, dat is ook zo, maar dat sluit berichten (uit de samenle- ving) van andere delen van ons land toch niet uit en zeker niet wanneer het zo'n dynamische stad als Lelystad betreft. Het valt ons n.l. iedere keer weer op dat ze de zaken daar goed en "anders" aanpakken. Zo ook nu weer. In Lelystad ko men in 1975 niet minder dan 1200 nieuwe woningen (eengezinshuizen) gereed. Dit is de aanzet van 2 ge heel nieuwe wijken, n.m. Karveel en Kempenaar. In deze buurten zullen geen straatnamen meer voorkomen. Op New Yorkse wijze zal het adres van een bewoner b.v. luiden: "Kempenaar 12/81". Hetgeen betekent: wonen in de 12e straat op huisnummer 81. Inlichtingen over deze kampweek kan men krijgen bij: Cor Aarssen, Alph. Ariensstraat 98, tel. 71 40 69; Paul Feelders, Tollensstraat 25b, telefoon 26 26 37; Ineke Klop, Westfrankelandsestraat 139, telefoon 26 59 06; Jan van der Most, Smetanalaan 38, telefoon 70 93 98; Henk Overzier, Boerhaavelaan 54b, telef. 26 20 07; Annie de Wolf, van Leibnitzstraat 10b, tel. 37 65 56. Andere kampen Het landelijke C.J.V. organiseert ook kampweken voor de jeugd van 8 t/m 23 jaar.-Deze kampen worden gehouden in binnen- en buitenland. Het zijn tentenkampen maar ook zeiltrektochten. Diegene die hier meer over willen weten kunnen kontakt opnemen met Cor Aarssen, Alph. Ariensstraat 98, tel. 71 40 69. ASSURANTIEKANTO OR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 Door middel van een handtekenin- genaktie trachten de Joh. Strauss- pleinbewoners de gemeente er van te overtuigen, dat de oversteek plaats op de Mozartlaan niet goed is. (Wij wezen in ons blad hierop reeds voor de opening van de weg!) De bewoners zien meer veiligheid voor :hun kinderen in een voet- gangerstunnel. Op 3 april a.s. zal er een bespre- king met de gemeente plaatsvin- den. Zaalsporten voor al uw sporfartikelen Oranjestraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 11