Beurs 'Schiedam maakt t' belooft zeer interessant te worden Rabobank Q 700 jaar Schiedam geeft veel Fesiiviteiten .NaAoaaiSHaaMO, is jusq n 7e jaargang no. 178 19 maart 1975 voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Zeer veel aktiviteiten Schiedam maakt't Middagconcert in de Doelen T uberova-onderzoek in Schiedam-Noord Winkelcentrum 'de Ketel' VIJF JAAR N3<3H005DIV H3QHOON Weer minder inwoners Akfie-comite anti-hoofdweg vecht door VRL. KANTOORBEDIENDE Dagtocht leden Wijkver. 'Groenoord' Scholen vrij in mei loordcr Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachpledn 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker; C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. •orden H!et 700-jarig bestaan van Schiedam is een iedere inwoner wel bekend, al zal menigeen zich wellieht afvragen of we dit unieke jubileum wel genoeg naar boiten uitdragen. Daarover verschillen de meningen, er zijn wat foutjas gemaakt (denkt U maar aan de vergeten gelegenheid een speciale postzegel te laten uitgeven), maar anderzijds is er hard gewerkt om aan het feest rucht- baarheid te geven. Er worden n.l. tussen 11 en 31 mei een groot aantal festiviteiten op touiw gezet. We zullen U t.z.t. met een volledig programma op de hoogte brengen. In het kort samengevat komt er het op neer, dat er werkelijk voor elck wat wils geboden zal worden. Het begint op zondag 11 mei met schermwedstrijden in de Sporthal en duurt tot 31 mei met o.a. een vliegtuigshow, wielerwedstrijden, zaalvoetbalkampioenschap van Schiedam, gymnastiekshow, een landelijke ruiterdag, hondenten- toonstelling, een rugbywedstrijd, ballonopstijging en bridgetournooi. Er is verder de reeds bekende revue "Krijgh de Olaere", een vlootfoezoek van enige marinesche- pen, een dahliatentoonstelling en een "pretplein" op de Huis te Ri- viereweg. Zoals gezegd: we zullen U t.z.t. gaarne in ons blad het ge- hele programma mededelen. Ook de televisie zal aandacht aan het 700-jarig bestaan besteden en wel de omroepvereniging "Tros". Niet iedereen was het daar mee eens, sommige zagen er geen been in het liever door een andere om- roep te laten brengen. Wij zijn de mendng toegedaan dat elke televi- sieuitzending aanvaardbaar is, ALS Schiedam maar een beetje in de publicifceit komt. Door de grote aandacht van radio en t.v. aan het 700-jarig bestaan van Amsterdam, komen we tooh al in de verdruk- king. Vergeten mag zeker niet worden de manifestatie "Schiedam maakt 't" Van 26 april t/m 4 mei in de Margriethal. Binnen zullen 70 standhouders U kennis laten maken met hun pro- dukten en aktiviteiten. En verge- lijkt U dit niet met vorige handels- beursen. Het belooft nu beslist iets bijzonders te worden. We kunnen wel venklappen dat de stands ge- vestigd zullen zijn in heel oude huisjes met verschdllende impo- sante geveltjes. Echt in de stijl van het Schdedamse jubileum. Er zullen voorts dagelijks versohil- lende bekende artiesten optreden. Om er enkele te noemen: Ronnie Tober, Imca Marina, Saskia en Serge en voor de jeugd Pipo. Ook buiten de hal zijn versohil- lende standhouders te vinden, o.a. een complete autoshow. Een levensgrote stadspoort met wallen zal het gebouw omringen en grote aandacht trekken. Er wordt alles aan gedaan om deze manifestatie een groots gebeuren te laten worden. Om ieder in de gelegenheid te stellen deze magnifieke vertoning gemakkelijk toegankelijk te maken zijn de openingsdagen daartoe aan- gepast. Behalve zondag zal de Mar griethal dagelijks van 12.00 - 23.00 uur geopend zijn tegen een zeer redelijke entreeprijs. Ook hierop komen we later graag in ons blad nader terug. Houdt nu vast in ieder geval in de periode 26 april tot en met 4 mei een dagje vrij. J. v. S. Maandagmiddag 24 .maart 1975 van kwart voor twee tot 4 uur in de Kleine Doelenzaal door leerlingen van het Rotterdams Conservato- rium voor bejaarden en andere belangstellenden. Medewerkenden Djoke Winkler Pnins - sopraan; Martijn van den Hoek - piano; Wim Spruyt - gitaar; Martin van de Merwe - hoorn en Rudolf van der Wel - violoncello. Programma: Werken van Franz Schubert, Ludwig v. Beethoven, Frans Liszt, Benjamin Britten, Paul Hindemith, Ton de Leeuw e.a. Kaarten a 2,50 (inch garderobe en consumptie tijdens de pauze) bij Stichting Raad voor het Maat- schappelijk Welzijn te Rotterdam- 3006, tel. 010 -76 3311. Giro 91042 en vooraf aan de zaal. Het Tuberova-onderzoek in Schie dam, dat op 10 februari j.l. is ge- start, is voor wat ibetreft de wijk Nieuwland en omgeving afgesloten op vrijdag 7 maart. Na een korte onderbreking zal het onderzoek worden voortgezet, maar dan voor Schiedam-Noord, op donderdag 20 maart a.s., om 14.00 uur, waarvoor in een zaal van de St. Martinus- kerk aan de Willem Andriessenlaan een onderzoekruimte is ingericht. Op 19 maart, dus op de kop af vandaag, bestaat het Winkelcen trum "de Ketel" al weer vijf jaar. De opening (met een kanonschot) door de toenmalige burgemeester Roelfsema ligt ons nog zo vers in het geheugen, dat het haast on- denkbaar is dat het alweer zo veel jaar geleden is. In de afgelopen jaren zijn de elf winkels dezelfde gebleven en toch is er in die vijf jaar veel veranderd. Verreweg de meeste winkeliers hebben in die tijd hun assortiment vergroot en drastisch uitgebreid. Enerzijds uit serwice-overwegingen anderzijds omdat dit noodzakelijk bleek. Opgezet als buurtwinkelcentrum, zag men al snel in dat door het uitblijven van een groot centraal winkelcentrum men de bewoners van vooral Groenoord (en de laat- ste tijd ook die van Woudhoek) van dienst kon zijn met uitbreiding van de artikelen. Dit is - daehten wij - een van de redenen dat "de Ketel" zich in een blijvende belangstelling mag ver- heugen. De winkeliers doen er alles aan om aan de vraag te voldoen. Dat de bewoners voor sommige kleine artikelen een reis naar Schiedam-Centrum moeten maken behoort gelukkig daardoor allang tot het verleden. De "De Ketel-winkeliers" willen het eerste lustrum zeker niet onge- merkt voorbij laten gaan. Onder- nam men bij de opening van het Winkelcentrum een gezamenlijke aktie; nu gaat iedere winkelier individueel zijn klanten iets aan- bieden. En dat ze inderdaad ons - klanten - in de feestvreugde wil len laten delen, bewijzen wel de zeer speciale aanbiedingen die U elders in dit blad kunt vinden. We wensen tenslotte de winkeliers ook voor de volgende 5 jaar veel succes toe. Proficiat. J. v. S. De terugloop van de Schiedamse bevolking blijft zich voortzetten. Volgens de door de gemeente ver- strekte cijfers had Schiedam op 31 december 1974 totaal 78.795 in woners. Velen vertrokken naar Vlaardingen en Rotterdam, terwijl de trek naar kleinere gemeenten in Brabant groot is. Het Aktie Comite 'Anti-Hoofdweg' (hier wordt bedoeld de Mozartlaan) heeft een tijdje niets van zich laten horen. Ze zijn zeker niet ingeslapen, want het comite verzond op 5 maart j.l. een lijvige brief aan alle Schie damse raadsleden. In deze brief brengen zij nogmaals hun bezwaren tegen de aanleg van de Mozartlaan naar voren en be- nadrukken dat deze weg voor hen onaanvaardbaar is. Het Aktiecomite vindt de aanleg een overtreding op Wet Ruimte- lijke Ordening en zal daartoe een beroepschrift bij de Gedeputeerde staten indienen. Ook heeft het comite nogal wat bezwaren tegen de toevoerwegen naar winkelcentrum Prelude (hier zal waarschijnlijk het te bouwen winkelcentrum "Kethel" bedoeld worden). Of het allemaal veel zal helpen, betwijfelen we ten zeerste, doch we hebben veel bewondering voor het doorzettingsvermogen en de vechtlust van vermeld aktiecomite. de bank voor iedereen TE SCHIEDAM Zwaluwlaan 111, telefoon 70 51 55 vraagt voor spoedig: voor de afdeling administrate leeftijd vanaf 17 jaar. Mavo-diploma vereist. Wij bieden een prettige werk- sfeer- met goed loon en uit- stekende arbeidsvoorwaaiden. Sollicitaties aan bovenstaand adres In de week van 5 t/m 9 mei a.s. zullen de openbare scholen voor kleuter-, lager-, buitengewoon- en voortgezet onderwijs vrij hebben. Ook de rijksscholengemeenschap heeft in deze periode vrij. Het rooms-katholiek en het protes- tants christelijk kleuter-, lager- en buitengewoon onderwijs hebben zich bij deze regeling aangesloten. Op 5 en 8 mei hadden de scholen reeds vrij. Door verschuiving van enkele dagen was het mogelijk deze aaneengesloten periode vrij te geven. De dinsdag na Pinksteren (20 mei), welke oorspronkelijk een vrije dag zou zijn, wordt nu voor de open- bare en bijzondere scholen voor kleuter-, lager- en buitengewoon onderwijs een normale schooldag. Met betrekking tot de viering van het 700-jarig bestaan van de stad Schiedam zullen de scholen geen extra vrij krijgen. Wel is het de bedoeling, dat de scholen aan de hand van een aangepast lesprogra- ma in deze periode bijzondere akti viteiten ontplooien. Een werkgroep is met de voorbereidingen hiervan bezig. De jaarlijkse dagtocht voor de 65- plus leden van de Wijkvereniging is bepaald op woensdag 14 mei a.s. De tocht is nog niet geheel uitge- stippeld, doch het wordt in elk geval een hele dag met koffie, lunch en diner en tussendoor even aanleggen. Ook de kosten kunnen nog niet worden genoemd maar U kunt wel rekenen op een bedrag van f 30,-, 35,- per persoon, maar dan hebt U daarvoor ook een geheel ver- zorgde dag. Zodra alles rond is, wordt het weer in Noorder Akkoorden ver meld en ontvangt U een inteken- formulier. Het is verder de bedoeling in begin oktober nog een dagtocht te orga- niseren, welke eveneens geheel verzorgd zal zijn. Ook hiervan wordt een en ander tijdig in Noorder Akkoorden ver meld. Wanneer U zich alvast wilt op- geven kunt U dit telefonisch of mondeling doen bij: Mevr. G. v. d. Spek, Bouwmeesterweg 40, tel. 70 95 38; Dhr. G. de Jager, H. Bosmansplein 125, tel. 70 10 65; Mevr. M. van Emden, Sweelincksingel 2, telef. 70 90 07. Het Bestuur.

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1