Wegafsluiting Nieuwe Damlaan geeft veel moeilijkheden Rabobank E3 UW voorAL BANKZAKEN 7e jaargang no, 179 26 maart 1975 Station nodig? Tunnel te laat? Er zijn mensen die adver- teren nog niet in NOORDER AKKOORDEN Kunnen zeker geen klan- ten meer gebruiken. Da's jammer hoor! Enorm Feestprogramma voor „Pasar Dalam" Vlaardingseweg Icrijgt opknapbeurt Extra nummer NOORDER AKKOORDEN" Heeft U de advertenties I op de andere pagina's al gezien ^het is de moeite waard! g Drijvende golfbrekers van oude banden MAANDAG 7 APRIL 1975 Groots zaalvoetbal-evenement in Sporthal Margriet organisatie Stichting Lentefeest t.b.v. Schiedamse gehandicapten. DUELS tussen: S.V.V., Groenoord, Oud Schiedam, Oud Feijenoord, Demos, DRZ (Dames). Aanvang 19.00 uur. - Entree f 2,50 per persoon. Honkbal - Paastoernoci S.Y. H.Y..SCHIEDAM" Recordjaar voor Fleurop - Interflora Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.a, Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachpledn 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72, Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. voorheen Groenoord Akkoorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Het moet gezegd worden, dat de - zeker twee maanden durende - weg afsluiting van de Nieuwe Damlaan toch niet zo'n grote chaos geeft. Natuurlijk is het op de rijksweg drukker dan normaal, maar de door politiehanden geregelde drukte op het kruispunt 's-Gravelandseweg/ Burg, van Haarenlaan weet het verkeer (met een kleine vertraging) aardig vlot weg te krijgen. Wat dat betreft valt alles voor de automobilisten wel mee. Toch vin- den wij de afsluiting van de weg een vrij vreemde zaak. Wanneer de RET-bussen wel gebruik van de laan kunnen maken. was het o.i. mogelijk ook het andere verkeer doorgang te laten viinden. Naar ge- lang de werkzaamheden uiteraard in een rithting. Door de totale afsluiting is des te meer duidelijk geworden, dat de enige toegangsweg naar Sohiedam- Noord een volkomen absurditeit is. Dat verkeer bestemd voor een wijk van zo'n 25.000 bewoners zich dagelijks via een smalle toegangs weg, onderbroken door een uit de tijd zijnde overweg, moet wringen is in feite een aanfluitlng. We begrijpen niiet dat de gemeente Schiedam niet al'les heeft onder- nomen om van de bouw van het NS-station „Nieuwland" gebruik te maken om tegelijkertijd een ver- keerstunnel te „eisen". Hiervoor hadden de autobezitters van Schie- dam-Noord welliaht gaarne drie of meer maanden omgereden. Dit dan nog even afgezien van de bittere noodzakelijkheid om een tweede uitvalsweg te realiseren. Vooralsnog betwijfelen we boven- dien de waarde van het nu te bouwen station Nieuwland. pemeentelijke publikaties kunnen wel in zeer optimistische termen over dit station spreken en de hoop koesteren dat wij (Noorder- lingen) van dit station gebruik zul- len maken. Hoewel de praktijk dit zal leren, geloven we niet dat dit lijntje voor de Lnwoners van Schie- dam-Noord aantrekkelijk zal zijn. De frequentie op deze lijn, die al- leen een verbinding met Vlaar- dingen onderhoudt, is niet al te groot en het mag als algemeen bekend worden verondersteld dat de meeste mensen met hun auto pal voor de deur willen komen. Men kan van de veronderstelling uitgaan dat de meeste Noorder- lingen in Rotterdam werken. De vraag is echter „waar in Rotter dam?" Overstappen op metro, bus oLtxam zal voor bet gros van de autobezitters nu niet bepaald een trekpleister zijn. De "bedoeling van dit artikeltje is zeker niet, de gemeente nog even een schop na te geven. We hebben n.l. al lang voor de afsluiting in ons blad hierover geschreven. We wilden alleen nog even de na- druk vestigen op een naar onze mening gemiste kans een fatsoen- lijke doorgang via een tunnel te creeren. Wie de - mede door de overweg veroorzaakte - files in de spitsuren bekijkt, zal weten wat we bedoelen. De stadsplannenmakers moeten toch (beter dan wij in staat zijn) beseffen dat door de uitbreiding van Woudhoek, Kethel-Oost enz. de verkeersdrukte alleen nog maar kan toenemen. Wanneer de bouw van een tunnel niet meer mogelijk is, en dat vre- zen we, laat de gemeente Schiedam dan alle haast maken met een tweede, goede uitvalsweg. Het moet ons ook nog van het hart, dat de afsluiting van de Nieuwe Damlaan de manifestatie „Sohie- dam maakt't" onnodig moeilijkhe den bezorgt. We zijn bevreesd, dat deze bijzonder aantrekkelijke beurs bet wel eens met minder bezoekers zal moeten doen. Moest de totale isolering van de Margriethal nu juist op DAT moment gebeuren? J. v. S. Voor de vierde te houden "Pasar Dalam" zijn een groot aantal ar- tiesten aangetrokken. Zo treden op 30 maart Spooky and Sue op, op 29 maart zijn dit het trio Los Ale- gres en Sonora Ritmica. Verder werken mee The Intruders, The Melsylin Girls en de Hawaian dansgroep Magic Tahitians. De Pasar Dalam wordt gehouden in Sporthal Margrietlvan 29 tot 31 maart a.s. Het CDA-raadslid P. Poot wees de gemeente weer eens op de bar- slechte toestand waarin de Vlaar dingseweg verkeert. De Heer Poot deed dit mede naar aanleiding van ons artikel hierover in ons num- mer van 8 januari j.l. De directeur van de gemeentewer- ken zegde toe dat de verlengde Vlaardingseweg zeer binnenkort een opknapbeurt zal krijgen. Kwam vorige week Noorder Ak koorden in Uw bus, nu vindt U 'm weer. De redactie en uitgevers waren n.l. van mening dat i.v.m. de Pasen een extra uitgave op zijn plaats was. De e.v. uitgave zal zijn op 16 april a.s. en vervolgens (zoals normaal) om de 14 dagen Een groep wetenschapsmensen en natuurbeschermers in de V.S. trachten aan de Atlantische kust en het Michigan Meer te bewijzen dat kust- en oeverbesaherming mogelijk is door het toepassen van oude autobanden. Zij zi-en hierin een mogelijkheid om golfslag en erosie te beperken. De proefnemingen door de univer- siteiten van Rhode Island en Mi chigan worden gesteund door de Goodyear Tire Rubber Company die een vooraanstaande plaats in- neemt op het gebied van de recy cling van oude banden. Deze maatsehappij verleent ook technische steun. Na een voorafgaande studie van zes maanden aan de baai van Narragansett heeft het onderzoek van Rhode Island bewezen dat zelfs de meest eenvoudige drij vende bandenbarriere meer dan 70% van het golvengeweld kan absorberen, ook tijdens stormweer. Verbeterde ontwerpen zullen dit percentage zeker kunnen opvoeren, aldus de leiders van het onderzoek. De medewerking van Goodyear aan dit project stelt genoemde universiteiten in staat om het concept van de drijvende golfbre kers te vervolmaken en ook op andere plaatsen onderzoek te ver- richten. Zo'n kust- en oeverbeseherming wordt geconstrueerd door het aan elkaar vastbinden van oude ban den volgens een speciaal patroon waardoor grote drijvende matten ontstaan die met kabels aan de bodem worden bevestigd. Een op de tien banden wordt gevuld met schuimrubber om de constructie het benodigde drijfvermogen te geven. De onderzoekteams zijn ervan overtuigd dat deze drijvende golf brekers vrijwel onverwoestbaar zijn, gemakkelijk te transporteren. weinig onderhoud nodig hebben en zelfs de hevigste stormen kunnen weerstaan. Deze altijd initiatiefrijke vereni- ging organiseert ook dit jaar weer hun gebruikelijke tweedaagse paa^-happening. Als noviteit wordt er ook door "peanut-teams" deelgenomen; deze vertederende kinder sportbeoefe- ning geniet de voile interesse van elke echte sportvriend. U moet zich voorstellen jongens en meisjes vanaf 4 jaar, zwaaiend met een heuse honkbal knuppel en enthousiast honken lopend om de felbegeerde puntjes te verzamelen. "Schiedam" heeft zich in de ove- rige junior vertegenwoordigingen weer verzekerd van interessante deelnemers met zelfs heuse echte "belgische" gasten uit Borgerhout. Voorts hebben TSC-Osterhout, Lottgering Schoten, UVV-Utrecht, Rap Pirates - Amsterdam, ABC - Amsterdam, Eurostars - Rotterdam en uiteraard onze Vlaardingse vrienden Holy ingeschreven. Op zaterdag 29 en zondag 30 maart is er dus volop honkbal aktiviteit op het "HARGA"-kompleks, waar iedere belangstellende van harte welkom is en bij hopelijk zonnig lenteweer kan worden genoten van sportiviteit terwijl de gejzellige kantine onderdak biedt onder het genot van koffie en/of andere ge- neugten. de bank voor iederaen Schiedam Kernel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56-Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Franselcan 292 - Telef. 156911 Ondanks de donkere wolken boven het economisch klimaat zijn wij Nederlanders in 1974 toch optimis- tisch gebleven. Via Fleurop-Inter- flora Nederland werd vorig jaar namelijk een recordaantal van 880.000 binnenlandse bloemengroe- ten uitgewisseld. Fleurop - Interflora Nederland, waarbij bijna 1600 bloemist-win- keliers zijn aangesloten, verzorgde in 1973 835.000 bloemengroeten; in T§74 dus een stijging van 45.000 Het bereiken van deze mijlpaal schrijft Fleurop toe aan de in- voering in 1974 van de volledige garantie, waarmee het vertrouwen van de consument in de service van Fleurop werd versterkt. Pieken in de binnenlandse bloe- menorders vertoonden het vorig jaar Pasen, Moederdag en Kerstmis Opmerkelijk is de stijgende be- langstelling voor bloemencheques in 1974 bedroeg het aantal cadeau- bonnen ruim 72.000 tegen 52.000 het jaar daarvoor. Een toename met bijna 40

Noorder Akkoorden | 1975 | | pagina 1